Nawigacja

Oddziały

Klasa VI

 

Klasa VI  2022/2023

Klasa V  2021/2022

 

Klasa IV  2020/2021

 

Klasa III 2019/2020

Czym dla dzieci z klasy III jest patriotyzm?

   

 

 

 

23 października uczniów klasy III odwiedziła pani Anna Pniewska, która w wyniku choroby straciła wzrok. Zaproszenie pani Ani zajęcia zainicjowała wychowawca klasy p. Małgorzata Habik. W ostatnim czasie uczniowie omawiali tematy związane z niepełnosprawnością, poznawali elementy języka Brailea. Pani Ania opowiadała o swojej niepełnosprawności, radzeniu sobie w życiu codziennym. Dzieci miały możliwość zobaczenia telefonu, jakim posługuje się pani Ania, tabliczki do pisania Brailem.Zobaczyły jak porusza się osoba niewidoma za pomocą laski. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci okazały wielki szacunek dla gościa. Zadawali mnóstwo pytań. Na koniec przekazały pani Ani podziękowania i drobny upominek.

Programujemy

Znamy leśne rośliny.

Przeprowadzamy doświadczenia.

 


Klasa II 2018/2019

Warsztaty wielkonocne

Wigilia klasowa

 

 

Turniej szachowy

 

klasa I rok szkolny 2017/2018

4 kwietnia uczniowie klasy 1 uvzestniczyli w warsztatach zorganizowanych w księgarni edukacyjnej "Wesoła ciuchcia"w Kielcach. Brali udział w quizie o tematyce ekologicznej oraz poznały nowości wydawnicze dla dzieci.

Zdrowe wiosenne śniadanie

 

Warsztaty Wielkanocne

Zakładamy hodowlę roślin

Klasowa Wigilia

Lekcja w Kinie

6 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek.Dzieci z klasy 1 przy tej okazji przygotowały piękne stroje.Było wiele ciekawostek i zagadek dotyczących znanych bajek. Dzieci mogły też wykazać się sprawnością manualną przy oddzielaniu ziarenek ryżu od kaszy prawie jak Kopciuszek

 

 

8 listopada uczniowie z klasy 1 aktywnie włączyli się w akcję Śniadanie daje moc przygotowywując zdrowe śniadanie

Wizyta w Castoramie

 

klasa :O" rok szkolny 2016/2017

Z wizytą u p.K.Kasprzyka- lidera zespołu "NewX"

1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka  przy Świetlicy w Miedziance, gdzie mogliśmy zwiedzić Muzealną Izbę Górnictwa Kruszcowego i uczestniczyć w warsztatach plastycznych.Na koniec zorganizowane zostało ognisko i turniej gier i zabaw sportowych.

30 maja odwiedziła nas mama jednej z koleżanek, która pracuje jako pielęgniarka. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca  pielęgniarki, poznały sposoby opatrywania ran a także sposób leczenia pacjentów w szpitalu poprzez podawanie kroplówek. Asystentem do prezentacji tego sposobu leczenia był pluszowy tygrysek:)

Dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały możliwość budowania konstrukcji z klocków Lego. Na warsztaty do dzieci przyjechał przedstawiciel firmy "Bricks 4 Kidz". Na początku przedstawił dzieciom prezentację o słynnej paryskiej budowli Wieży Eiffla, następnie dzieci tworzyły jej konstrukcję z klocków.

    

Zdrowe śniadanie

7 czerwca rodzice  z Oddziału Przedszkolnego przygotowali dla dzieci niespodziankę z okazji Dnia Dziecka, którą było przedstawienie bajki pt. "Kopciuszek". Dzieci były zachwycone i zadowolone z umiejętności aktorskich swoich rodziców. Po przedstawieniu odbył się konkurs "Jaka to melodia", gdzie muzykę grał p.konferansjer a drużyny wróżki, księcia i Kopciuszka za pomocą specjalnych przycisków odgadywały tytuły usłyszanych utworów. Na koniec dzieci degustowały cukierki i tort przygotowany przez mamusie.

12 kwietnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły Dzień Czekolady między innymi degustując pyszną, ciepłą czekoladę.

10 kwietnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami wzięły udział w niecodziennych warsztatach zorganizowanych w markecie Castorama. Dzieci poznały ciekawostki ekologiczne oraz własnoręcznie założyły hodowlę roślinki-kwiatka aksamitka. Każde z dzieci zabrało swoją roślinkę do domu aby dalej się nią zajmować i obserwować jej wzrost.

6  kwietnia nasze przedszkolaki  wspólnie z paniami zaprosiły swoich rodziców na warsztaty wielkanocne, podczas których dekorowano jajka wielkanocne.

 

7 kwietnia uczestniczyli w warsztatach w Ostoi Dworskiej-zagrodzie edukacyjnej, gdzie poznali wiele interesujących faktów na temat dawnych tradycji wielkanocnych  naszego regionu. Dodatkowo mieli możliwość dekorowania kart pracy oraz koszyczków wiklinowych otrzymanych w prezencie od "chłopa świętokrzyskiego" właściciela Ostoi Dworskiej.

 

 

23 marca przedszkolaki miały możliwość udziału w zajęciach tanecznych z instruktorką tańca, która jest tancerką stylu hip hop. Dzieci poznały elementy dwóch układów, które będą utrwalac i ćwiczyć podczas kolejnych zajęć.

31 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Budyniu.Budyń to lekkostrawna potrawa o puszystej strukturze, przyrządzana na parze, na bazie utartych z cukrem lub masłem żółtek jaj oraz piany ubitej z białek. Przez jednych uwielbiany, przez innych znienawidzony smak dzieciństwa. Jedno jest pewne - nie jest nijaki i nie można przejść obok niego obojętnie.Dzieci z Oddziału Przedszkolnego uwielbiają budyń dlatego w tym właśnie dniu wspólnie z nauczycielami zorganizowały gotowanie i degustację budyniu czekoladowego i waniliowego.

Przedszkolaki sprzątały świat

21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego witały wiosnę organizując Wiosenny Pokaz Mody oraz  spacer z kukłą Marzanny wypowiadając pożegnalne słowa: "Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno z żalem Cię żegnamy, bo wiosnę witamy..."

 

Światowy Dzień  Muffinka

30 marca obchodzone jest jedno z nietypowych świąt jakim jest Dzień Muffinka. Każde dziecko uwielbia je zajadać, dlatego też tego dnia do Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Polichnie zaproszono panią cukiernik a jednocześnie mamę jednego z dzieci. Podczas spotkania dzieci poznały kolejne etapy przygotowywania muf finek oraz własnoręcznie je dekorowały. Wypieki się udały i bardzo dzieciom smakowały.

 14 marca odwiedził nas pan Dariusz Knap z Koła Łowieckiego "Jaźwiec". Pan Dariusz opowiedział dzieciom o zwierzętach leśnych, ich nazewnictwie i zwyczajach. Na koniec przygotował dla dzieci kilka konkursów  z nagrodami.

 

 

 

 

10 marca odwiedziła nas pani optyk Małgorzata Sobala, która jest jednocześnie babcią jednej z naszych uczennic. Pani Małgosia badała dzieciom wzrok, pokazała w jaki sposób dobiera się okulary. Opowiedziała w jaki sposób powinniśmy dbać o swoje oczy.

   

 

6 marca  dzieci z Oddziału Przedszkolnego SP Polichno oraz z Punktu Przedszkolnego miały zajęcia taneczne z instruktorką tańca towarzyskiego. Dzieci poznały podstawowe kroki walca angielskiego  i jiva. Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy z punktem przedszkolnym „Promyczek” i z udziałem grupy animacyjnej  „AniMa”.

TŁUSTY CZWARTEK

2 marca odwiedziły nas panie: stomatolog Ewa Nartowska i asystent stomatologa Anna Nartowska. Obie panie są absolwentkami naszej szkoły. Podczas spotkania z przedszkolakami  opowiedziały dzieciom jak dbać o zęby, jak się odżywiać aby nasze zęby były jak najdłużej zdrowe. Dzieci podczas spotkania były bardzo aktywne, zadawały wiele pytań. Na koniec spotkania otrzymały praktyczne upominki w postaci środków do higieny jamy ustnej. Wizyta obu pań została zaplanowana w związku ze świętem dentysty, przypadającym na dzień 5 marca.

 

16 lutego dzieci z klasy 0 odwiedził pan listonosz. Dzieci dowiedziały się jak wygląda droga listu od nadawcy do adresata oraz na czym polega praca listonosza. Na koniec pan listonosz wręczył dzieciom kartki walentynkowe, które do siebie wcześniej napisały.

14 lutego dzieci z klasy 0 wzięły udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Pizzerii "U Dominika". Dzieci zobaczyły jak wykonuje się ciasto na pizzę oraz miały możliwość samodzielnego dobierania składników do pizzy. Jak przystało na Dzień Zakochanych- "Walentynki" każda pizza była w kształcie serca.

 

20 stycznia dzieci z Oddziału Przedszkolnego wspólnie ze swoimi paniami oraz z rodzicami aktywnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Rodzice zaopatrzeni w sanki przyszli do szkoły aby urozmaicić dzieciom czas spędzany na dworze w zimowe dni. Pogoda, humory i uśmiech na twarzy każdego świadczył, że zabawa w postaci jazdy na sankach była udana.Rodzice wyrazili chęć organizacji takich przedsięwzięć. 

 

Każdy z nas był kiedyś mały, bezbronny, zdany na kochających rodziców. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego miały możliwość przypomnieć sobie te chwile dzięki niecodziennemu spotkaniu z mamą jednej ze swoich koleżanek oraz z jej maleńkim braciszkiem.

 

Wigilia

6 grudnia dzieci z oddziału prze szkolnego  - klasę 0 odwiedził Święty Mikołaj. Dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały gościa. Na tę okoliczność przygotowały piosenki i wierszyki a przy tym były bardzo grzeczne. Św. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi upominkami i obiecał odwiedzić je za rok.

4 grudnia obchodzone jest Święto Górnika zwane "Barbórką". W naszej grupie przedszkolaków gościliśmy górnika w poniedziałek 5 grudnia. Zaprosiliśmy również dzieci z oddziału przedszkolnego "Promyczek". Podczas spotkania dzieci poznały elementy stroju górnika, symbolikę kolorów pióropusza przy górniczej czapce-czako. Dzieci zadawały wiele pytań dotyczących pracy górnika. Zaśpiewały piosenki o górniku. Na koniec od pana górnika otrzymały wspaniałe czapki górnicze.

    

Europejski Tydzień Autyzmu obchodzony jest co roku, w pierwszym tygodniu grudnia. Święto zostało zainicjowane przez Parlament Europejski, który w 1996 roku uchwalił Kartę Praw Osób z Autyzmem. Celem tego szczególnego tygodnia, jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem. Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenia. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby. Podczas Europejskiego Tygodnia Autyzmu, w prawie wszystkim miastach w Polsce prowadzone są różnego rodzaju konsultacje i warsztaty dla wszystkich, którzy wyrażają chęć poszerzenia wiedzy w tej tematyce. Dzieci z naszego oddziału 0 na znak jedności z osobami chorymi na autyzm postanowiły przyjść do przedszkola ubrane na niebiesko.

 

Andrzejki

Dzień postaci z bajek

   

 

25 listopada obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia w tym dniu nasze przedszkolaki mogły przynieśc do szkoły swoje misie,wykonywały misiowe maski oraz pacynki. Słuchały wierszy i bajek, których bohaterami są misie.Dowiedziały się wielu ciekawostek o historii powstawania misiów oraz poznały postaci najsłynniejszych misiów. Na koniec dnia zaprosiły do siebie dzieci z zaprzyjaznionego oddziału przedszkolnego "Promyczek" i wspólnie tańczyły przy  "misiowych piosenkach" oraz smakowały słodkich misiów.

 

8 listopada dzieci z naszego oddziału przedszkolnego przygotowywały zdrowe kanapki przy okazji akcji

"Śniadanie daje moc".

     

 

W izbie regionalnej

   

Warsztaty cukiernicze

   

Wizyta mamy fryzjerki.

   

Wizyta w kuźni pana Pilińskiego

   

Wizyta w sklepie

   

 

Czytamy dzieciom.

 

 

Rodzice, nauczyciele, uczniowie z klas starszych oraz zaproszeni goście czytają dzieciom w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”

W obecnym roku szkolnym nasz oddział przedszkolny aktywnie włączył się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Każdy , kto znajdzie chwilę wolnego czasu zapraszany jest do naszego oddziału przedszkolnego aby poczytać dzieciom wybrane przez siebie  a jednocześnie lubiane przez dzieci bajki. Dzieci dzięki takim spotkaniom dzieci mają okazję wysłuchać pięknego czytania ,porozmawiać o treści bajki a przede wszystkim poznać różne osoby.

 

   

 

 

 

 

 

        

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
    Polichno 52, 26-060 Chęciny
  • 041 315 20 71

Galeria zdjęć