Koło Teatralne

Sufler

„ Jeśli człowiek już wskoczył na scenę, to po prostu musi zacząć latać”

Anton Adasiński

Koło Teatralne działa w naszej szkole od kilku lat. Początkowo spotkania z uczniami odbywały się nieregularnie. Z czasem, spontaniczne działania zastąpiła systematyczna praca grupy, obecnie działająca pod nazwą Sufler. Koło skupia wokół siebie uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem realizują swe zainteresowania i artystyczne pasje.

W ciągu ostatnich lat młodzi aktorzy zaprezentowali różne formy sztuki teatralnej.              W naszym repertuarze znalazły się baśnie, teatrzyk kukiełkowy, komedie, ale także historie skłaniające do refleksji.

Obecnie Szkolne Koło Teatralne Sufler liczy 18 osób, są to uczniowie z klasy V i VI.

Spotkania odbywają się w czwartki, raz w tygodniu, ale przed premierą uczniowie ćwiczą swe role często kilka godzin, zależności od potrzeb.

Opiekun Suflera – Bożena Nowosielska, nauczyciel języka polskiego.