Nawigacja

PEDAGOG SZKOLNY

Informacje

 
 
 
 
Zdalne nauczanie dotyczące pracy z pedagogiem szkolnym.
Zalecenia dotycząc  ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjne znajdują się w załącznikach:
 
 
Drodzy Rodzice!

Sytuacja w jakiej znaleźliśmy się jest trudna dla nas wszystkich. Na pewno dotkliwie tą sytuację odczuwają dzieci. Reakcja dzieci może być różna. Może to być widoczne napięcie, płaczliwość, ataki złości czy wycofanie się. Tak może się dziać z racji adaptacji dzieci, zwłaszcza tych młodszych, do nowej rzeczywistości. Co nie znaczy, ze dzieci starsze nie odczuwają trudu tej sytuacji. Dzieci są doskonałymi obserwatorami, wręcz czujnikami. One nie tylko słyszą, ale i odczuwają napięcie i stres jaki panuje wokół. Dodatkowo napięcie u dzieci może nasilać dostęp do przekazu medialnego, który non stop mówi o statystykach, liczbie zachorowań, zgonów. Zachęcam do ograniczenia dostępu do informacji dotyczących pandemii.

Zdaję sobie również sprawę, ze mają Państwo obecnie wiele pracy w związku ze zdalnym nauczaniem oraz przystosowaniem codzienności do wciąż zmieniającej się rzeczywistości. Zapewne pojawia się wiele pytań, wątpliwości...być może pojawia się też bezradność. W tej całej sytuacji proszę pamiętać o dbaniu o siebie. Nie tylko mycie rąk jest ważne. Higiena umysłu też. Zachęcam zatem do sprawiania sobie drobnych przyjemności.
Zachęcam Państwa, jak również Uczniów, do kontaktu mailowego, przez Skype (Sylwia Gołuch), gdzie służę wsparciem i pomocą. Dla polepszenia komunikacji postanowiłam założyć konto na FB - Pedagog Szkolny SP Polichno. Link do mojego szkolnego Facebooka: https://liblink.pl/eWSa1xXy2y3
Zapraszam do dołączenia do grupy znajomych. Może dzięki temu działaniu uda łatwiej nawiązać kontakt. Będę starała się co jakiś czas załączać tam różne informacje, wspierające teksty.

Pozwolę sobie zakończyć ten list cytatem z książki Potęga obecności (Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson):
Drodzy Rodzice Nie musicie być idealni. Nie musicie nawet dokładnie wiedzieć, co robicie. Wystarczy, że będziecie obecni.

Pozdrawiam,
Pedagog szkolny
Sylwia Gołuch

Proszę o przeczytanie lub przekazanie listu dzieciom:

Drogi Uczniu!

Tęskni mi się za gwarem szkolnym, za Twoim uśmiechem...Twoją obecnością.

Jako, że przez jakiś czas nie będziemy mogli spotkać się w naszej szkole, zachęcam Cię do kontaktu ze mną w najbardziej dogodnej Ci formie. Możesz skontaktować się ze mną przez Skype, przez Messengera, możesz też napisać wiadomość na maila. Oczywiście spotkanie ze mną nie jest obowiązkowe. Skontaktuj się ze mną, kiedy poczujesz taką potrzebę.
Tymczasem życzę Ci, byś podarował sobie ten czas na swój rozwój, by ten czas był przez Ciebie dobrze wykorzystany. Wyśpij się, ucz się na miarę swoich możliwości, dbaj o siebie...
Nie mogę się doczekać, kiedy spotkamy się na żywo i opowiesz mi jak spędziłeś ten czas w domu.

Z pozdrowieniami,
pedagog szkolny,
Sylwia Gołuch.
 
 

Drogi Uczniu!

Rozmowa z ludźmi, którym ufasz może Ci pomóc. Wykorzystaj ten czas na rozmowy z domownikami. Kontaktuj się z bliskimi osobami za pomocą dostępnych Ci komunikatorów.

Pamiętaj również, że jestem do Twojej dyspozycji. Na mnie też możesz liczyć. Spotkania ze mną mogą odbywać się przez Facebooka i Messengera (Pedagog Szkolny SP Polichno), Skype (Sylwia Gołuch), oraz za pomocą maila (pedagog.polichno@gmail.com). 

Link do mojego szkolnego FB: https://www.facebook.com/pedagogszkolny.sppolichno.3 Zapraszam do dołączenia do grupy znajomych. Może dzięki temu działaniu uda nam się łatwiej nawiązać kontakt. Będę starała się co jakiś czas załączać tam różne informacje...

Możemy rozmawiać o tym czego potrzebujesz Ty i Twoi najbliżsi w tym niecodziennym czasie.

Możemy spotkać się w gronie szkolnym wirtualnie, w małej grupie, żeby porozmawiać co u Was, jak się macie. Jestem bardzo ciekawa jak mija Wam czas w zaciszu kąta domowego.

Jestem też ciekawa jak „ogarniasz” zdalną formę edukacji. Prześlij do mnie zdjęcie, informację.

Gdyby było Ci z czymś trudno możesz skontaktować się ze mną. Pamiętaj możliwość opowiedzenia o swym trudzie jest jedną ze strategii na rozładowanie napięcia…mi to pomaga.

Drogi Rodzicu!

Zachęcam do kontaktu w sprawach trapiących Was. Spraw zwianych z zachowaniem dziecka, związanych z edukacją zdalną…

Pamiętajmy mimo, że osobno bądźmy razem.

Zostaję w domu dla siebie i dla Was!

Pedagog szkolny, Sylwia Gołuch

 
 
W dniu 15. 11. 2019 r.  (piętek) dyżur pedagoga będzie od godziny 11.35-15.00.
 
 
Kontakt:
 
 

Krótki opis

Szkoła to miejsce, gdzie spotykają się potrzeby uczniów, nauczycieli oraz rodziców. 
Każdy z nas ma swoją wizję współpracy, swoje marzenia, plany związane z tym miejscem. Do tego, aby się zrozumieć i usłyszeć potrzebny jest dialog. Moim celem jest budowanie relacji opartych na empatii, zaufaniu, dostrzeganiu potrzeb innych i dobra wspólnego, dbaniu o wzajemne więzi oraz atmosferę, a co za tym idzie, zapewnienie emocjonalnego, społecznego i moralnego rozwoju uczniom.

Jeżeli:

-        masz pomysł co można zdziałać, ulepszyć, zmienić w przestrzeni szkolnej… przyjdź, napisz… zastanowimy się wspólnie,

-        chcesz podzielić się trudnościami, które Cie trapią… przyjdź, napisz… postaram się wysłuchać, zrozumieć,

-        chcesz zrozumieć zachowania swoje i innych… spotkajmy się, porozmawiajmy,

-        chcesz po prostu być usłyszany, zrozumiany… przyjdź… postaram się Ciebie usłyszeć, zrozumieć.

 

Pozdrawiam, 

Sylwia Gołuch

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
    Polichno 52, 26-060 Chęciny
  • 041 315 20 71

Galeria zdjęć