Nawigacja

 • PIERWSZE MIEJSCE JULII KASPRZYK

  18.01.2020 r. podczas Koncertu Finałowego II PARAFIALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK „JÓZEFOWE KOLĘDOWANIE”, który odbył się w Kaplicy MB Fatimskiej w kościele Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach, JULIA KASPRZYK otrzymała I MIEJSCE oraz zaproszenie do zespołu Józefowe Kwiatki.

 • Ogłoszenie

 • "Kolęda płynie z wysokości"

  W dniach 9–12 stycznia 2020 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbył się VIII Ogólnopolski Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Kolęda płynie z wysokości". Naszą szkołę reprezentowali soliści: Julia Kasprzyk – kl. II, Kamil Piątek – kl. VI, Zuzanna Habik kl. VII, Damian Kasprzyk kl. VII.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Drodzy Uczniowie!

  Zgodnie z regulaminem Konkursu „Cukierek za życzliwość – i Ty możesz zostać wolontariuszem”

   do dnia 15.01 uzupełniamy Dzienniczki Dobrych Uczynków. 
  Następnie proszę je dostarczyć do pedagoga szkolnego lub wychowawcy klasy.

  Dalsze postępowania odbędą się zgodnie 
  z harmonogramem umieszczonym w regulaminie konkursu.

 • Sukces w karate

  Uczennica klasy VII Urszula Pielińska oraz uczeń klasy V Michał Pielinski w wolnym czasie  uczestniczą w treningach karate.

  W ogólnokrajowych zawodach  w Białymstoku w zawodach karate w kategorii kumite w konkursie super fight -35 Urszula Pielińska zajęła II miejsce.Michał Pieliński rywalizował w kategorii kumite.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • Zawody Sportowe

  W dniu 11 stycznia 2020r. odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Piłce koszykowej chłopców rocznika 2005-2006. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:  Nowak Daniel, Petelicki Kacper, Sarnat Szymon, Wrzosek Bartłomiej, Wijas Kamil, Chrabąszcz Paweł, Kasprzyk Damian, Szczubełek Kacper. Uczniowie w końcowej rywalizacji zajęli IV miejsce. Gratulujemy wyników oraz życzymy wielu dalszych sukcesów sportowych.

 • Wizyta w schronisku dla zwierzat

  W dniu 9 stycznia 2020r. odbyła się wizyta w Schronisku dla zwierząt w Dyminach.  Inicjatywa wsparcia schroniska wyszła od uczennic z klasy VIII, które przygotowywały akcję  „ Zdrowe odżywianie nie tylko na śniadanie”. Akcja miała swój początek w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu.  Następnie uczennice podjęły działania zmierzające do przekazania wsparcia dla Schroniska. Zorganizowano akcję kilku „zdrowych śniadań” adresowaną do całej społeczności szkoły, z której fundusze przeznaczono na zakup karmy dla zwierząt: psów i kotów w schronisku. Akcję objęła patronatem również  szkolna świetlica, gdzie dodatkowo uczniowie mogli przynosić karmę.  Uczennice pod opieką opiekunów p. Stępień A. oraz p. Jawornik przekazali zebrane podczas zbiórki i zakupione z funduszy  zdrowych śniadań  dary podczas wizyty. Podczas wizyty mieliśmy możliwość obejrzenia schroniska i warunków w jakich żyją zwierzaki przeznaczone do adopcji. Mamy nadzieję, że dzięki takim akcjom zwierzęta będą miały większą szansę na znalezienie opiekunów i własny dom. Bardzo dziękujemy za wsparcie wszystkim uczniom, którzy włączyli się w tę akcję, ich wspaniałą postawę i dobre serce, dzięki czemu mogliśmy przyczynić się do lepszego życia zwierząt w schronisku. Szczególną postawą wykazały się uczennice z klasy VIII, które były pomysłodawczyniami akcji na rzecz schroniska:  Jakubczyk Weronika, Krzywicka Gloria, Łączkiewicz Weronika, Nartowska Klaudia, Polit Oliwia, Półkoszek Klaudia, Szczerba Maja.

 • Próbny egzamin

  Próbny egzamin

  Informujemy, że w dniach 22-23 stycznia 2020r. odbędą się próbne egzaminy ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego przygotowane przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe.

  Celem egzaminu jest diagnoza umiejętności i wiedzy naszych uczniów.

  Nauczyciele sprawdzą na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki, co należy powtórzyć. Uczniowie będą mogli sprawdzić swą wiedzę przed egzaminem, który odbędzie się w kwietniu br.

  Testy nie będą oceniane.

   

  Harmonogram egzaminów

  22 stycznia - egzamin z języka polskiego, który trwa 120 minut.

  23 stycznia  - egzamin z matematyki, który trwa 100 minut.

  24 stycznia dnia  - egzamin z języka angielskiego, który trwa 90 minut.

   Uczniowie, którym przyznano możliwość pisania egzaminu w wydłużonym czasie,  będą mogli skorzystać z tego dostosowania.

 • XXV Przegląd Widowisk Jasełkowych

  5 stycznia 2020 roku w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbył się jubileuszowy,         XXV Przegląd Widowisk Jasełkowych. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali publiczności spektakl pt. ”Wigilia u Karoliny”

  http://ckis.checiny.pl/index.php/2-uncategorised/1994-jubileuszowy-przeglad-widowisk-jaselkowych-w-checinach-sciagnal-rekordowa-liczbe-osob

 • Konkurs

  Kamil Piątek, uczeń klasy VI został zakwalifikowany do finału Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Liturgicznej, jako jeden z 45 chłopców z całej Polski. Finał konkursu, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród będzie miało miejsce 7 marca 2020 roku w Krakowie.

  W etapie szkolnym wzięli również udział: Jakub Nartowski – klasa VI, oraz Jakub Jędrzejczyk – klasa VII.

 • Kiermasz

  Uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną oraz wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowali ozdoby świąteczne: stroiki, bombki, aniołki. Prace zostały wystawione na kiermaszu szkolnym. Uzyskany ze sprzedaży dochód zostanie przekazany do Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kiecach.

 • Marzycielska Poczta

   

   

   

   

   

  Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci z całej Polski.

  Uczniowie klasy I i II  wraz z rodzicami podczas Warsztatów Świątecznych wykonali kartki bożonarodzeniowe, które zostały wysłane kilkoro chorym dzieciom z Niedźwicy Dużej, Rybnika

   i Witkowa.

  Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy.

  Martynce, Marysi, Mateuszowi i Kacprowi oraz wszystkim innym chorym dzieciakom życzymy dużo zdrowia, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

 • Pomagamy chorym dzieciom

  Uczniowie z poszczególnych klas zebrali pieniądze i zakupili  nowe zabawki. Pani Monika Grzyb, przedstawicielka Fundacji Skrzydlaci, zawiozła je do kieleckiego szpitala dla dzieci z chorobą nowotworową. Ilość prezentów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

 • WIECZÓR WIGILIJNY

  19 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się „WIECZÓR WIGILIJNY”. Podczas spotkania uczniowie wykonali kolędy i pastorałki oraz zaprezentowali zaproszonym gościom przedstawienie pt. „Wigilia u Karoliny”.

  Działanie to wpisuje się w  akcję Ministra Edukacji Narodowej „Razem na Święta”, której jednym z zadań było zorganizowanie przedświątecznego spotkania integrującego lokalną społeczność

 • Zuzanna Habik wyróżniona w XIII Świętokrzyskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek

  28 grudnia w kościele p.w. Św. Antoniego z Padwy w  Kielcach odbyła się uroczysta gala XIII Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Przesłuchania uczestników odbywały się w dniach 6-8 grudnia. Zuzanna Habik została laureatką festiwalu otrzymując wyróżnienie, pamiątkowy dyplom, statuetkę i nagrodę rzeczową. Jest to wielki sukces Zuzi, ponieważ konkurencja była duża. W kategorii soliści młodsi, w której występowała Zuzia brało udział 80 wykonawców.

 • „Kartka do hospicjum”

  Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas oraz uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną przed Świętami Bożego Narodzenia przygotowali świąteczne kartki dla pacjentów hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Wraz z życzeniami przekazali stroik świąteczny oraz aniołki wykonane z gliny. Działania zostały podjęte w ramach akcji Ministra Edukacji Narodowej „Razem na Święta” oraz działań SKC.

 • Koncert Filharmonii Świętokrzyskiej

  Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 20 grudnia , odbył się koncert kameralny w wykonaniu muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej „ŚWIĄTECZNA OPOWIEŚĆ- DZIADEK DO ORZECHÓW”.

  Uczniowie wysłuchali bajki pełnej atmosfery świąt Bożego Narodzenia z muzyką Piotra Czajkowskiego oraz śpiewali kolędy.

 • Gala V Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową

  17 grudnia 2019 roku w Kurii Diecezjalnej w Kielcach miała  miejsce Gala V Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Praca uczniów klasy I: Martyny Wziątek i Karola Kasprzyka zdobyła wyróżnienie.

 • Konkurs na Szopkę Świętokrzyską

  Do V edycji Konkursu na Szopkę Świętokrzyską zgłoszono11 prac.

  Celem konkursu była integracja rodziny poprzezkultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Narodzenia Pańskiego w regionie świętokrzyskim.

  Wyniki konkursu na etapie szkolnym:

  I miejsce:        Martyna Wziątek i Karol Kasprzyk

  Karina Domagała

  Maja i Zuzanna Maj

  II miejsce: Dominik Polit

  Agata Petelicka,  Julia Kuśpiel

  III miejsce: Roksana i Kacper Szczubełek

  Gabriela Polit

  Wyróżnienie:  Aurelia Grądziel

  Zuzanna Szymkiewicz

                  Zuzanna Marzec

  Zuzanna Sowa

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć