Nawigacja

 • Przygotowania do egzaminu ósmoklasisty

 • Przedłużenie do 26 czerwca br. kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

 • 1 czerwca - dzień wolny od zajęć edukacyjnych

  1 czerwca  obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia pamiętajmy nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich dzieciach – nawet jeśli z biegiem lat bardzo wyrosły i same zdążyły zostać rodzicami. Wspólnie spędzony czas, wspólne zabawy, rozmowy w  Dzień Dziecka to najprostszy sposób na to, by rodzic przypomniał swoim pociechom o tym, że są dla niego bardzo ważne. Zazwyczaj w naszej szkole w szczególny sposób świętowaliśmy Dzień Dziecka. Ciągle mamy w pamięci ubiegłoroczny festyn rodzinny…

   W tym roku chcemy dać szansę dzieciom i rodzicom na to, żeby więcej czasu spędzić wspólnie: 1 czerwca nie będzie lekcji online. Odpocznijcie, zróbcie razem coś, na co zazwyczaj brak czasu, nacieszcie się sobą.

  Gdybyście potrzebowali kontaktu z kadrą pedagogiczną, nauczyciele będą dostępni dla uczniów za pośrednictwem aplikacji Teams, w godzinach , w których w poniedziałki macie lekcje, z wyjątkiem przerwy pomiędzy 10.00 a 12.00, kiedy zaplanowane jest posiedzenie rady pedagogicznej.

   

 • Dzień Mamy

 • Uczniowie dla Jana Pawła II

  100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II jest doskonałą okazją do okazania postawy wdzięczności Bogu za dar Wielkiego Polaka oraz do ponownego odkrycia bogactwa nauczania Ojca świętego. Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić naszego rodaka przygotowali  prace plastyczne.

 • Zdalne nauczanie

 • Ogłoszenie

  Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do akcji „Moje okolice w obiektywie”. Pochwalcie się proszę jakie ciekawe zakątki skrywają okolice Waszego miejsca zamieszkania. Na pewno spacerując po okolicach można podziwiać piękne krajobrazy. Może macie jakieś ulubione miejsca, którymi chcecie się podzielić. Jeżeli nie macie okazji do spaceru, może w waszym ogródku kwitną piękne kwiaty, może odwiedzają Was ciekawe ptaki, które spróbujecie uwiecznić na fotografii?

  Stwórzmy wspólnie szkolny album regionalnych krajobrazów. Z zebranych zdjęć postaramy się stworzyć wirtualne karty albumu. 

  Zrobione zdjęcia z Polichna, z Miedzianki i okolic prosimy nadsyłać pod adres mailowy: pedagog.polichno@gmail.com. W treści maila proszę wpisać imię i nazwisko autora zdjęcia. 

 • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Św. Jan Paweł II”

  I miejsce -  Dorota Kręciała – kl. III

  II miejsce – Zuzanna Szymkiewicz kl. II

  III miejsce – Maria Stefańczyk kl. I

  Wyróżnienie – Karol Kasprzyk – kl. I

                             Jakub Krawczyk kl. II

 • Zdalne nauczanie

  Zdalne nauczanie

  Uczeń klasy ósmej Daniel przygotował bardzo ciekawą prezentację dotyczącą Wyższych kwasów karboksylowych i mydeł. Zapraszamy do obejrzenia.

  Zastosowanie_wyzszych_kwasow_karboksylowych.pptx

 • Ogłoszenie

 • Szkoła Podstawowa w Polichnie pamięta o swoim patronie gen. Stanisławie Skalskim

    Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Polichnie obchodzony jest w maju Dzień Patrona - generała Stanisława Skalskiego. Jego osoba związana jest z historią Polichna i Gościńca, bo właśnie tu przed wojną istniała Szkoła Szybowcowa w której kształcił się  przyszły as polskiego lotnictwa. Co roku z tej okazji odbywała się w szkole uroczysta akademia. Jako społeczność szkolna uczestniczyliśmy także we mszy świętej. W obecnym czasie ze względu na pandemię nie mogliśmy obchodzić tego święta tak jak dotychczas. W dniu 15 maja w symboliczny sposób uczciliśmy więc pamięć gen. Stanisława Skalskiego i 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Poczet sztandarowy, Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców  złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Lotnika w Gościńcu. Cieszymy się, że nasi uczniowie pielęgnują wartości, którym służył patron szkoły. 

   

  SP w Polichnie

 • Klasa I zdalne nauczanie

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Szanowni Państwo

  rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka prowadzonego przez Gminę Chęciny

   

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r., poz. 780) oraz Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego od dnia 06 maja br. otwarte mogą być przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz żłobki. Z informacji przekazanej przez stronę rządową wynika, że w/w placówki będą pełnić funkcję opiekuńczo-wychowawczą, nie będą odbywały się zajęcia edukacyjne. Z tej możliwości opieki nad dzieckiem będą mogli skorzystać wyłącznie rodzice lub opiekunowie, którzy muszą wrócić do pracy zawodowej i nie mogą zapewnić w inny sposób opieki.

  Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki przedszkolnej i żłobkowej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  Od dnia 29 kwietnia tj. momentu przekazania informacji przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków, Gmina Chęciny podjęła działania dotyczące ewentualnego otwarcia takich placówek na terenie Gminy. I aby się to mogło odbyć w najbliższym możliwym terminie, przy zachowaniu zaostrzonego reżimu epidemiologicznego, musimy mieć przekonanie, iż korzystanie z obiektów edukacyjnych będzie bezpieczne zarówno dla dzieci, rodziców, dziadków czy opiekunów, ale również dla pracowników przedszkola czy żłobka.

  Zgodnie z rządowymi wytycznymi prowadzimy działania wg wskazanego harmonogramu.

  Zakończony został etap ankietowania rodziców. Trwa analiza danych i przygotowywanie rozwiązań, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców i możliwości gminy, w zakresie m.in. podziałów na grupy, ich liczebności oraz możliwości szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej. Przygotowywane są szczegółowe procedury bezpieczeństwa, dokonuje się również niezbędnych zakupów sprzętu i materiałów umożliwiających utrzymanie właściwego reżimu sanitarnego w placówkach. Niezbędne do uruchomienia żłobka i przedszkola są konsultacje oraz uzgodnienia z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w zakresie procedur bezpieczeństwa, zastosowania poszczególnych środków bezpieczeństwa, a także kwestii organizacji pracy z dziećmi. Otwarte będą mogły być tylko te instytucje, w których zapewni się realizację wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Na bieżąco monitorowana jest również sytuacja epidemiologiczna w regionie.

  Decyzja o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i żłobku samorządowym zostanie przekazana z wyprzedzeniem tak, aby zarówno Państwo, jak i Wasze dzieci, mogli się do tego odpowiednio przygotować.

 • Uczniowie klasy V, działający w Szkolnym Klubie Liderów Pozytywnego Myślenia, dzielą się stworzoną grafiką. Obraz ten przedstawia propozycje na spędzenie czasu wolnego.

 • Zdalne nauczanie

  Uczniowie klasy I własnoręcznie wykonali instrumenty muzyczne .

  Więcej zdjęć

 • Konkurs

  Szanowni Państwo,

  Początek wiosny zawsze kojarzy nam się z pierwszymi radosnymi promieniami słońca, budząca się do życia przyrodą i radością do działania. Niestety sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa sprawiła, że nie możemy do końca cieszyć się wiosennym przebudzeniem. Chcąc sprawić Państwu odrobinę radości, a także mając świadomość, że wielu mieszkańców naszej gminy to niezwykle utalentowane osoby, dlatego zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Twórczości Własnej. Konkurs podzielony jest na trzy grupy wiekowe. Tematami przewodnimi są: „Wiosna, ach to Ty…” i „Ja i mój świat”.

  Z niecierpliwością czekamy na Państwa prace, które należy przesłać na e-mail: sekretariat@ckis.checiny.pl do dnia 29 maja 2020 r.

  szczegóły na stronie: https://ckinfo.pl/gminny-konkurs-tworczosci-wlasnej/

 • Zdalne nauczanie w klasie III

   

   

   

   

   

  Czym dla dzieci z klasy III jest patriotyzm?

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Od poniedziałku 4 maja nauczanie zdalne będzie prowadzone na na nowej platformie cyfrowej: Office 365

  Szczegółowe informację - w wiadomościach Librus.

 • 30 kwietnia - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  30 kwietnia - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  W dniu 30 kwietnia nie będzie porowadzone zdalne nauczanie.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć