Nawigacja

 • PIERWSZY KROK ZAPAŚNICZY

  W dniu 7 grudnia 2019r. w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbył się Mikołajkowy Turniej "Pierwszy krok zapaśniczy".

  Do rywalizacji zgłosili się uczniowie ze szkół z terenu Gminy Chęciny oraz ze szkół województwa świętokrzyskiego.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VIII - Maja Szczerba.

  Maja odbyła 3 walki zapaśnicze w swojej kategorii wagowej i wywalczyła I miejsce.

  Uczestniczy otrzymali pamiątkowe koszulki

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 • Wizyta w Centrum Nauki Leonardo da Vinci

  Uczniowie klasy VI, VII i VIII Mikołajki spędzili  w Centrum  Leonardo da Vinci.

  Uczestniczyli w prelekcji najpopularniejszych blogerów popularnonaukowych w Polsce CRAZY NAUKA - Oli i Piotra Stanisławskich

   

 • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

  5 grudnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Członkowie Szkolnego Koła Caritas przygotowali ciasteczka, którymi poczęstowali wszystkich uczniów.

  Przypomnieli także jakimi cechami powinien wyróżniać się wolontariusz. Zachęcili do udziału w najbliższych akcjach – „Kartka dla hospicjum” oraz kiermaszu bożonarodzeniowym.

  Słodki poczęstunek był  realizacją zadania SKC w I semestrze – „Głodnych nakarmić”.

 • 6 grudnia zawitał do naszej szkoły św. Mikołaj

 • Solidarni z Autyzmem

  Dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Polichnie włączyły się w akcję „Solidarni z Autyzmem”. 3 grudnia przyszły do szkoły ubrane w niebieskie bluzki i miały spotkanie z pedagogiem –terapeutą  p. Natalią Habik -Tatarowską, która opowiedziała o codziennym funkcjonowaniu dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych. Dzieci obejrzały filmik i wysłuchały pogadanki na temat autyzmu. W pierwszym tygodniu grudnia obchodzony jest Europejski Tydzień Autyzmu. W geście solidarności z osobami ze zdiagnozowanymi zaburzeniami ze spektrum autyzmu wiele miejsc użyteczności publicznej podświetlonych jest na niebiesko, m.in. nasz zamek w Chęcinach.

 • Ogłoszenie

  Serdecznie zapraszam Rodziców, Nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na zajęcia otwarte w Oddziale Przedszkolnym „O”  w dniu 13.12.2019 r.

  Zajęcia odbędą się w sali 15, o godz. 10.30 i będą miały formę warsztatów ozdób świątecznych.

   

                                                                                                            nauczyciel prowadzący

                                                                                                                 Justyna Podsiadło

 • V KONKURS NA ŚWIĘTOKRZYSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

  Zapraszamy do wzięcia udziału w V  Konkursie na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Celem konkursu jest kultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Narodzenia Pańskiego, poznawanie tradycji diecezji kieleckiej, związanej od początków swego istnienia z Ziemią Świętego Krzyża oraz integracja rodziny.

  Szczegółowy regulamin znajduje się na stronie

  http://www.katecheza.kielce.opoka.org.pl/index.php?idz_do=aktualnosci&id=470

 • POMAGAMY

  Uczniowie z klasy 3 wspólnie z wychowawcą i rodzicami włączyli się w akcję ogłoszoną przez OSP w Chęcinach. Akcja polegała na zebraniu dla podopiecznych z Domu Dziecka w Nagłowicach odzieży, zabawek i kosmetyków. Dzieci ogłosiły zbiórkę w szkole do której włączyły się aktywnie dzieci z klas 0 i 2. Zebrane dary dostarczyła do siedziby Straży Pożarnej mama Zuzi z klasy 3. Takie akcje uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych.

 • ANDRZEJKI

  27 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował Zabawę Andrzejkową. Jak przystało na taką imprezę nie zabrakło muzyki, tańców oraz gier andrzejkowych. Wszyscy uczniowie otrzymali smaczny poczęstunek, ufundowany przez Radę Rodziców.

  Zabawa była świetna!

  Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację imprezy serdecznie dziękujemy.

 • Ogłoszenie

 • Ogłoszenie pedagoga szkolnego

  Ogłoszenie pedagoga szkolnego

  Kampania „DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz"

   

   

   

  Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło ogólnopolską kampanię „DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz”. Celem kampanii jest edukacja w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania symptomów choroby, m.in. depresji młodzieńczej. Zachęcamy do zapoznania się z materiałami dostępnymi na stronie https://wyleczdepresje.pl.

  Filmik promujący kampanię:

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=29&v=vhx9IcfFfR0&feature=emb_logo

  Zachowanie nastolatków, a zmiany w mózgu...czyli zrozumieć dziecko w wieku dojrzewania

  https://dziecisawazne.pl/zachowanie-nastolatkow-a-zmiany-mozgu/

 • ZPRASZAMY NA ANDRZEJKI

 • Sukcesy naszych wokalistów

  22 listopada 2019 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej im. O. Kolberga w Kielcach odbyła się Gala VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Patriotyzm wśród nas. Wolność – znaczy Ojczyzna”. Podczas tej uroczystości zostali przedstawieni laureaci konkursu, który miał miejsce 25 października w Centrum Bajki w Pacanowie. Wówczas naszą szkołę reprezentowały trzy podmioty wykonawcze, soliści:  Zuzanna Habik i Damian Kasprzyk oraz zespół.

  Zuzia wykonała utwór „Mury” Jacka Kaczmarskiego, Damian „Wolność” Marka Grechuty, a zespół „Dziewczyna z granatem”. Piękne prezentacje naszych solistów zostały docenione przez Jury w składzie: Aleksandra Lipińska – muzyk, pedagog w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, O. Józef Mońko, Jarosław Mrożek -organista, producent i pianista jazzowy.

   Damian Kasprzyk otrzymał wyróżnienie a Zuzanna Habik I miejsce.

  Serdecznie gratulujemy.

 • Zuzanna Habik w finale IV Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej

  Zaledwie tydzień po Święcie Niepodległości, 17 listopada 2019 r., uroczystym koncertem w krakowskim kinie Kijów, zakończył się IV Festiwal Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”. Prezes IPN wręczył nagrody laureatom. Organizatorzy przedsięwzięcia to Stowarzyszenie Passionart i Fundacja Armii Krajowej w Londynie. Instytut Pamięci Narodowej jest współorganizatorem festiwalu. Prezes IPN dr Jarosław Szarek był wśród osób wręczających nagrody laureatom, a gościem specjalnym był Marszałek Ryszard Terlecki. To największe przedsięwzięcie tego rodzaju w Polsce, a sam festiwal osiągnął już rangę międzynarodową. Tym bardziej miło nam poinformować i jednocześnie się pochwalić, że Zuzanna Habik uczennica naszej szkoły  znalazła się   w  finale konkursu po eliminacjach wojewódzkich, które odbyły się w Kieleckim Centrum Kultury. O randze konkursu może świadczyć fakt, że do udziału zgłosiło się ok. 3 tyś. uczestników.
   

 • Uroczystość pasowania na Starszaka

  Dnia 14.11.2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na Starszaka.

  Celem  programu artystycznego było:

  - wyzwolenie radości z okazji pasowania na starszaka;

  - nawiązanie bliższego kontaktu między dziećmi, rodzicami i personelem szkoły;

  - zaprezentowanie umiejętności dzieci przed rodzicami i zaproszonymi gośćmi;

  - rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie;

  - wdrażanie do właściwego, kulturalnego zachowania się podczas uroczystości szkolnych.

   

  Królewna Śnieżka (wychowawca p. Justyna Podsiadło) i siedmiu jej Krasnoludków (Wojciech Deneka, Paweł Jakubczyk, Szymon Nartowski, Bartłomiej Polit, Paweł Polit, Hanna Tamborska, Franciszek Wicher) stanęli na wysokości zadania i świetnie zdali ten trudny egzamin.

  Przysięgę w szkole uroczyście złożyli i w krąg starszaków wkroczyli.

  ŚLUBOWANIE:
  JA, STARSZAK DZIELNY,
  BĘDĘ ZAWSZE UŚMIECHNIĘTY.
  BĘDĘ SŁUCHAŁ WSZYSTKIE PANIE
  I ZJADAŁ CAŁE ŚNIADANIE
  BĘDĘ DBAŁ O ZWIERZĘTA I CHRONIŁ KWIATY,
  ABY NASZ ŚWIAT BYŁ PIĘKNY I BOGATY
  BĘDĘ GRZECZNIE SIĘ BAWIŁ I PILNIE UCZYŁ-
  ŻEBYM MAMY I TATY NIGDY NIE ZASMUCIŁ.

   

  Uwieńczeniem całej uroczystości było wręczenie medali, pamiątkowych dyplomów i upominków dzieciom. Duże zainteresowanie uczestników akademii wzbudziła prezentacja multimedialna „Przygód kilka wróbelka Ćwirka…” obrazująca poczynania Przedszkolaków - Starszaków od września do dziś.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Rodziców dzieci z Oddziału przedszkolnego „0” za pomoc w przygotowaniach uroczystości i zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla swoich pociech i gości. Wyrazy wdzięczności należą się także Radzie Rodziców, która zadbała o prezenciki  dla Starszaków.

       Kochani, duzi i mali – bez Was to święto nie miałoby racji bytu.

 • III Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej

  Uczniowie naszej szkoły 13 listopada 2019 roku uczestniczyli w III Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Dla Niepodległej…”, który odbył się w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan  Mirosław Gębski - starosta kielecki, pan Robert Jaworski Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny oraz prezes Raisa Protasiewicz  i wiceprezesa Natalia Grebelska -  Stowarzyszenia „ Dom Polski” w Winnicy na Ukrainie. Patronat nad Przeglądem Pieśni i Piosenki Patriotycznej objęli: wojewoda świętokrzyski, świętokrzyski kurator oświaty, starosta kielecki i burmistrz gminy i miasta Chęciny.

  Nasz szkolny chór wykonał „Rotę” oraz „Marsz I Brygady”, natomiast soliści – Zuzanna Habik „Dziewczyna z granatem” i „Żeby Polska była Polską” a Damian Kasprzyk „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Jak długo w sercach naszych”. Udział uczniów w tym wydarzeniu włącza się w obchody 101 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  18 listopada (poniedziałek) w szkole będzie fotograf

   

   

   

   

   

   

  Oferta  zdjęciowa 2019 /2020  firmy  Verafoto

   

  1.zdjęcie legitymacyjne 9 zł,

  2. grupowe 10 zł,

  3. portret 13 zł

  4. kalendarz kl 0 - 4     6 -  kartkowy  w formacie 30x50 – 33zł

  5. kalendarz kl 5 - 8 1- kartkowy  w formacie  30x42 –  19zł

  6. komplet 4 różnych fotografii 49 zł

  7. komplet 3 różnych fotografii 42 zł.

  8. koleżeńskie 11 zł.

  9. dowód 14 zł

   

  Gadżety:

  1. Plan lekcji   ze zdjęciem  format A4 – 15zł

  2. Zdjęcie na płótnie na blejtramie format 30x40 – 49zł ( inne formaty na zamówienie )

  3. Kubek ze zdjęciem – 24zł

  4. Bombka choinkowa ze zdjęciem 2- stronnym  - 19zł

  5. Jajko ze zdjęciem 2 -  stronnym – 19zł

  6. Brelok ze zdjęciem 2 - stronnym – 14zł

  7. Puzzle

  a. 20x30  12el. -  29zł

  b. 20x30  88 el. - 29zł

  c. 15x20  24el. -  24zł

  8. Naklejka A5 –  14zł

  9. Magnes ze zdjęciem – 8 zł

   

   

  Fotografie wykonujemy wszystkim dzieciom, a decyzję co do zakupu pozostawiamy rodzicom.

  Zniżki na zdjęcia dla rodzeństwa to :
  Pierwszy komplet normalna cena a kolejne komplety 50 % ceny kompletu.

  Zdjęcia wykonujemy na własne ryzyko - rodzic decyduje co chce kupić- a foto gadżety na tzw zapisy. Foto gadżety nie podlegają zniżkom.

   

 • Zmiany w dowozach od 18 listopada

  Zmiany w dowozach od 18 listopada

  Godziny przywozów będą przesunięte o 5 minut później.

  Pierwszy przystanek godz. 7.15

  W czwartek będzie dodatkowy odwóz o godz. 12. 30 dla klas I, II, III

 • Głosuj na świetlicę.

  Zachęcamy całą naszą społeczność szkolną oraz sympatyków naszej szkoły do oddawania głosów na  świetlicę w konkursie "Się gra się ma...bezpieczny playroom".

  Głos można oddać na stronie: https://www.siegrasiema.com/swietlice/111

  Za oddane głosy serdecznie dziękujemy.

 • Obchody Święta Niepodległości

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć