Nawigacja

 • Spotkanie z Policjantami

  15 maja w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje" szkołę odwiedzili st. sierż. Marzena Marszałek i dzielnicowy sierż. Dariusz Grzegorczyk.

   

   

   

  Fotorelacja

   

  Spotkanie z Policjantami - Obrazek 1 Spotkanie z Policjantami - Obrazek 2 Spotkanie z Policjantami - Obrazek 3

 • „KOCHAM CIĘ MAMO”

  16 maja 2018r. w Publicznej  Szkole  Podstawowej  w Siedlcach odbył się konkurs wokalny dla uczniów klas I – III pt. „KOCHAM CIĘ MAMO”.

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy I – Paulina Kowal i Zuzanna Podsiadło oraz uczennice klasy III – Gabriela Polit, Zuzanna Malarczyk, Aurelia Gogół i Maria Deneka.

  Gabrysia zdobyła I miejsce, Zuzia Malarczyk otrzymała wyróżnienie.

   

   

  „KOCHAM CIĘ MAMO” - Obrazek 1  „KOCHAM CIĘ MAMO” - Obrazek 2  „KOCHAM CIĘ MAMO” - Obrazek 3

 • Konkurs recytatorski w Kowali

   

  11 maja 2018r. w Zespole Placówek Integracyjnych w Kowali odbył się III Konkurs Patriotycznej Poezji Autorskiej "Co Ci powiem Ojczyzno". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III – Aurelia Gogół i Maria Deneka. Dziewczynki przedstawiły wiersze swojego autorstwa. W kategorii  klas I - III

   

  I miejsce otrzymała Marysia, II miejsce przyznano Aurelii.

  Konkurs recytatorski w Kowali - Obrazek 1 Konkurs recytatorski w Kowali - Obrazek 2

 • Warsztaty naukowe "Fizyka dla smyka"

  Warsztaty naukowe "Fizyka dla smyka" - Obrazek 1 Warsztaty naukowe "Fizyka dla smyka" - Obrazek 2 Warsztaty naukowe "Fizyka dla smyka" - Obrazek 3Warsztaty naukowe "Fizyka dla smyka" - Obrazek 4

 • Święto 3 Maja

   Święto 3 Maja - Obrazek 1 Święto 3 Maja - Obrazek 2 Święto 3 Maja - Obrazek 3 Święto 3 Maja - Obrazek 4

 • Lekcja chemii w Oczyszczalni Ścieków w Radkowicach

  26 kwietnia 2018r. uczniowie klas siódmych Szkoły Podstawowej w Polichnie i Szkoły Podstawowej z oddziałami dwujęzycznymi w Bolminie, w ramach lekcji chemii odwiedzili zmodernizowaną Oczyszczalnię Ścieków w Radkowicach. Naszej grupie towarzyszyli członkowie Koła naukowego „pro100” z Bolmina. Na terenie obiektu zobaczyli, co się dzieje ze ściekami z przydomowych szamb, z wód opadowych oraz ze skanalizowanych miejscowości. Obejrzeli poszczególne obiekty i prześledzili cały proces technologiczny oczyszczalni, pod czujnym okiem p. Leopolda Chwastka - kierownika Oczyszczalni Ścieków w Radkowicach. Uczniowie zadawali wiele pytań, z zainteresowaniem oglądali maszyny i nowoczesne urządzenia. Poznali procesy oczyszczania ścieków. Dowiedzieli się, że przy modernizacji i rozbudowie oczyszczalni, zastosowano najnowsze technologie oraz materiały, dzięki czemu oczyszczalnia spełnia wysokie standardy na poziomie technicznym i eksploatacyjnym zgodnie z normami obowiązującymi w Polsce i Unii Europejskiej. Oczywiście Pan Leopold również sprawdzał, czy uczestnicy niecodziennej lekcji uważali, a nawet pochwalił co niektórych za aktywny udział w zajęciach.  Mimo niezbyt przyjemnych zapachów, uczniowie i młodzi naukowcy skorzystaliśmy z lekcji, nabyli nowych doświadczeń, a przy okazji wykonali wiele interesujących zdjęć, które przydadzą się do prezentacji uczniowskich. Ponadto uczniowie obydwu szkół, integrowali się podczas zajęć, nawiązali nowe znajomości i zacieśnili stare. Myślę, że jeszcze nie raz skorzystają ze wspólnych wyjazdów lub szkoleń.

  Dziękujemy Panu Dyrektorowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Chęcinach za umożliwienie zwiedzenia Oczyszczalni Ścieków w Radkowicach, a p. Leopoldowi Chwastek za oprowadzenie po oczyszczalni i ciekawy wykład J

  Fotorelacja                                                                                                                                                                  Nauczycielka chemii

 • Dzień Ziemi

  21 kwietnia uczniowie klasy 1 zaprezentowali swoim kolegom z pozostałych klas bajkę o treści ekologicznej pt."Czerwony Kapturek". Wszyscy aktorzy wyśmienicie odegrali swoje role za co otrzymali gromkie brawa.

   

  Fotorelacja

   

   

  Dzień Ziemi - Obrazek 1 Dzień Ziemi - Obrazek 2 Dzień Ziemi - Obrazek 3

 • OGŁOSZENIE

  Zapraszamy Rodziców klas "O", I, III, IV, V, VI i VII

  na spotkanie z wychowawcami,

   

  które odbędzie się 17 kwietnia 2018r.

  (wtorek) o godzinie 17.00

 • Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ

  Dnia 6 kwietnia uczniowie klasy III uczestniczyli w wycieczce do  Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ w Kielcach.

  Dzieci obejrzały spektakl „Dwie wyspy” . Przedstawienie  to pełna ciepła i humoru opowieść o różnych odcieniach uczuć.

   

   

  Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ - Obrazek 1  Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ - Obrazek 2  Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ - Obrazek 3  Wycieczka do Teatru Lalki i Aktora KUBUŚ - Obrazek 4

 • WARSZTATY OZDÓB WIELKANOCNYCH

  WARSZTATY OZDÓB WIELKANOCNYCH - Obrazek 1 WARSZTATY OZDÓB WIELKANOCNYCH - Obrazek 2

  WARSZTATY OZDÓB WIELKANOCNYCH - Obrazek 3 WARSZTATY OZDÓB WIELKANOCNYCH - Obrazek 4

 • Ogłoszenie

      ZAPROSZENIE

        NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY

          21 marca 2018r.

   

   

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej

  im. gen.  Stanisława Skalskiego

  w Polichnie

  serdecznie zapraszają rodziców  na dzień otwarty szkoły

  w dniu 21 marca 2018r. w godzinach 15.00 – 17.00.

   

 • Fizyka dla Smyka

  „Fizyka dla Smyka” w Szkole Podstawowej w Polichnie

  Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” przeprowadzone zostały w dniu 17.03.2018r. dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. S. Skalskiego w Polichnie.

  Pan Piotr Sołkiewicz (autor i prowadzący) zatytułował swoje zajęcia "Piski , wrzaski , trzaski - czyli nieartystyczny wymiar dźwięku".  Uczestnicy, w trakcie trwania spotkania dowiedzieli się jak powstaje dźwięk, co odpowiada za słyszenie i jakie muszą być spełnione warunki, aby dźwięk usłyszeć. Nauczyli się również tworzyć różnego rodzaju brzmienia przy pomocy prostych przedmiotów, używanych w życiu codziennym. Uczniowie w bardzo prosty i przejrzysty sposób z pomocą Pana Piotra odkrywali tajemnice otaczającego nas świata.

  Zajęcia zostały poprowadzone z podziałem na grupy wiekowe, dostosowując przekazywane treści do wiedzy i możliwości uczestników.

  Opinie dzieci i ich opiekunów po zakończonych zajęciach były bardzo pozytywne.

  Fotorelacja

 • OGŁOSZENIE

 • Konkurs

  Konkurs - Obrazek 1

 • II miejsce w V Turnieju Zadań Logicznych

  Uczniowie klasy VII w składzie:

  Maciej Nartowski, Mikołaj Malaga, Kacper Półkoszek

  zdobyli II miejsce

  w V Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Logicznych.

  II miejsce w V Turnieju Zadań Logicznych - Obrazek 1 więcej na stronie checiny.pl

 • Uroczyste pasowanie na czytelnika

  Dnia 28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

  Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

  Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki zaprezentowali wszystkim zebranym przedstawienie do wiersza J.Tuwima   pt. „Rzepka. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki i książki z rąk bibliotekarza p.Tomasza Główczyka i wychowawczyni p.Małgorzaty Habik.

 • Realizacja projektu „ Programujemy kielecki”

  Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu „ProgramujeMY kielecki", którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania. Na potrzeby realizacji projektu nasza szkoła otrzyma nowoczesne zestawy klocków lego do nauki programowania, a nauczyciele zostali wyposażeni w tablety.

  Projekt jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w partnerstwie z Fundacją Nowoczesnej Edukacji i Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

  W ramach projektu nauczyciele, po odbyciu stosownego szkolenia wprowadzającego w założenia projektu oraz po zapoznaniu się ze scenariuszami zajęć oraz zasadami programowania, prowadzą z uczniami cykl 15 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych. W ramach tych zajęć uczniowie będą programować i budować z klocków LEGO roboty przy użyciu komputerów ze specjalistycznym oprogramowaniem. Taka forma warsztatów pozwoli im w sposób intuicyjny poznać zasady programowania oraz dwa różne języki programowania (Lego Mindstorms oraz Scratch). Jednocześnie uczniowie będą mieli szansę rozwijać umiejętności pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów oraz pogłębiają swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych, np. biologii czy geografii. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w Zlocie młodych programistów. Podczas zlotu dzieci będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, m.in. zbudować i ożywić własne roboty z wykorzystaniem klocków LEGO WEDO, a także poznać zasady programowania nowoczesnych mobilnych robotów edukacyjnych – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów.

  Projekt realizowany jest w 56 publicznych szkołach podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich woj. świętokrzyskiego na obszarze NUTS-3 podregion 52 kielecki i uczestniczy w nim 13 gmin: Bodzechów. Pawłów, Mniów, Bieliny, Nowa Słupia, Chęciny, Końskie, Ruda Maleniecka, Waśniów, Łopuszno, Radoszyce, Mirzec oraz Bodzentyn.

  Realizacja projektu „ Programujemy kielecki” - Obrazek 1 Realizacja projektu „ Programujemy kielecki” - Obrazek 2 Realizacja projektu „ Programujemy kielecki” - Obrazek 3 Fotorelacja

 • Zabawa karnawałowa

  Zabawa karnawałowa - Obrazek 1  Zabawa karnawałowa - Obrazek 2

 • Bezpieczne ferie

  Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 6.02.2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.O-VII z przedstawicielem Policji na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjantka przypomnieła o róznych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych.

  Fotorelacja

 • OGŁOSZENIE

  Harmonogram organizacji pracy SP Polichno 

  z uwagi na rozpoczęcie prac remontowych budynku szkoły

  Planowany termin zakończenia zajęć edukacyjnych: 30 maja 2018r. środa

  Planowany czas trwania remontu budynku SP Polichno:

  1 czerwca 2018r. – 15 października 2018r.

   

  Harmonogram_zajec_edukacyjnych_do_odpracowania.doc

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Szkoła Podstawowa w Polichnie, Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć