Nawigacja

 • "Pomagamy Michałkowi"

    Fotorelacja

  Członkowie Szkolnego koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie uczestniczyli  w akcji charytatywnej „Pomagamy Michałkowi”, w ramach projektu Caritas Diecezji Kieleckiej „Skrzynka miłosierdzia”.

  Uczniowie wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych,  podczas których poznawali tajniki wyrobu lampionów, aniołków, kwiatów, lusterek, pudełeczek, podstawek. Przedmioty te wykonywali również na spotkaniach Szkolnego Koła Caritas, niektórzy zabierali także pracę do domu. Własnymi rękoma wypełniali przygotowane przez rodziców maskotki, szyli breloczki, ozdoby do włosów, notesiki. Wykonane przedmioty po raz pierwszy zostały wystawione na kiermaszu w Szkole Podstawowej 5 czerwca 2017 roku. Dzień ten poprzedziła akcja informacyjna. Przygotowano plakat oraz ulotki, które otrzymali wszyscy uczniowie. Informacje zostały umieszczone także na stronie internetowej szkoły, w gablocie ogłoszeniowej obok kościoła i tablicach na terenie wsi. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W ciągu dwóch dni wszystkie przedmioty znalazły nabywców. Po kiermaszu w szkole członkowie SKC nie spoczęli na laurach. Na nowo ruszyła „produkcja”, aby przygotować się do zapowiadanego już wcześniej kiermaszu przy Kościele Parafialnym w Polichnie, który odbył się 18 czerwca i cieszył się równie dużym zainteresowaniem.

  Podsumowując całą akcję  należy podkreślić ogromne zaangażowanie członków Szkolnego Koła Caritas w przygotowaniu i przeprowadzeniu całego przedsięwzięcia.  Bardzo ważny dla uczniów był fakt, iż mogą zrobić coś dla bliźniego – potrzebującego młodszego kolegi. Jedni przez swoją pracę, inni przez zakup różnych drobiazgów mogli wspomóc rehabilitację Michałka Nartowskiego, na którą zebrano 2245 zł. Posumowanie akcji miało miejsce             23 czerwca podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. Uczniowie przekazali pieniądze mamie Michałka – Pani Dominice Nartowskiej. Wszystkie dzieci i rodzice zaangażowani w projekt „Pomagamy Michałkowi” otrzymali podziękowanie oraz symboliczne malutkie serce za wielkie serce jakie okazali w potrzebie.

  Koordynator projektu, opiekun Szkolnego Koła Caritas, Dorota Bednarz.

 • Zakończenie roku szkolnego 2016-2017

 • Bezpieczne wakacje

  Dnia 20 czerwca 2017r. do naszej szkoły przybyli  Strażacy  z Ochotniczej Straży Pożarnej w Chęcinach oraz młodszy aspirant Robert Nyga z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

  Strażacy przedstawili, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym, zaprezentowali pojazd ratowniczo – gaśniczy a także  szczegółowo omówili jak bezpiecznie wypoczywać w czasie wakacji.

  Młodszy aspirant Robert Nyga przeprowadził egzamin na kartę rowerową.

  Fotorelacja

 • OGŁOSZENIE

  ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

  ODBĘDZIE SIĘ 23 CZERWCA 2017R.

   

  9.00 MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W POLICHNIE

  10.00 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU W SP POLICHNO

  dowóz 8.15 z Miedzianki

  odwóz 12.00

 • Wycieczka do Chałupek

  20 czerwca dzieci z Oddziału Przedszkolnego uczestniczyły w warsztatach garncarskich zorganizowanych w Ośrodku Tradycji Garncarstwa w Chałupkach.Własnoręcznie wykonane gliniane naczynia zabrały ze sobą.

 • Zuzia Habik

                 Zuzia Habik zdobyła 1 miejsce w kategorii hip hop do lat 11 w konkursie tańca "O uśmiech dziecka",zorganizowanym na kieleckim rynku dnia 17 czerwca.Tego samego dnia Zuzia zdobyła jeszcze 1 miejsce w konkursie tańca zorganizowanym w kieleckim Domatorku. 

   
 • Odwiedziny w Regionalnej Rozgłośni Radio Kielce

  13 czerwca 2017r. uczniowie klasy II wraz z opiekunami  A. Januszek ,  D. Jedlińską i rodzicami zwiedzili Regionalną Rozgłośnię w Kielcach. Podczas wycieczki uczniowie poznali historię radia, obejrzeli Kolekcję Sprzętu Radiowego, reżysernię, studio emisyjne, centrum dowodzenia technicznego rozgłośni oraz salę koncertową, w której odbywają się rejestrowane różnego rodzaju koncerty, rozmowy i dyskusje. Naszym przewodnikiem była pani Lucyna Bukato.

  Największą atrakcją było jednak wejście „na żywo” na antenę w czasie audycji prowadzonej przez pana Pawła Solarza. 

   Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali upominki z logo Radia Kielce.

   

  Kolejną atrakcją wycieczki było oglądanie w Multikinie filmu animowanego pt. „Smerfy”.

  Uczniowie pełni wrażeń, bogatsi o nowe wiadomości i doświadczenia wrócili do domów.

  Fotorelacja

 • Świętokrzyskie jakie cudne….

  III edycja Świętokrzyskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego za nami! W poniedziałek, 12czerwca w Księgarni TAK Czytam przy ul. Sienkiewicza 74 w Kielcach odbyło się spotkanie podsumowujące tegoroczne zmagania. Lokal wypełnił się do ostatniego miejsca i przyniósł dzieciakom wiele radości z laurów i otrzymanych nagród. Zwycięzcy zostali wyróżnieni spośród blisko 500 dzieciaków biorących udział w zabawie, więc powodów do dumy nie brakowało.

  Poza dyplomami, młode talenty otrzymały również gadżety i zaproszenia od Energetycznego Centrum Nauki oraz lekcje przedsiębiorczości połączone ze zwiedzaniem  Kieleckiego Parku Technologicznego. Ponadto, bilety i zaproszenia przekazały: Bawialnia Czary Mary, Teatr Lalki i Aktora „Kubuś”, Multikino a także Muzeum Historii Kielc. Nie zabrakło Telewizji Polskiej oraz przedstawicieli redakcji Echa Dnia.

  Wyróżnienie  w części plastycznej otrzymała uczennica naszej szkoły KARINA DOMAGAŁA .

 • I miejsce w konkursie plastycznym

  Uczennica klasy IV Zuzanna Habik zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym na szczeblu wojewódzkim pt."Sport w wyobraźni ucznia". Konkurs organizowany był przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Kielcach. Zuzia wykonała pracę techniką collage. Zdobywając I miejsce Zuzia otrzymała punkty dla szkoły.

 • Wycieczka do Nowej Słupi i Krajna

 • Marsz Pamięci Żydów Chęcińskich

  Pierwszy dzień Festiwalu Kultury Żydowskiej rozpoczął się w piątek 2 czerwca od Marszu Szlakiem Pamięci miejsc związanych z historią chęcińskich Żydów, w którym uczestniczyli uczniowie kl. IV, V i VI naszej szkoły.

   

  Fotorelacja

 • Rajd na Miedziankę

 • Pmagamy Michałkowi

  KIERMASZ RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO

  OD 8 CZERWCA

 • PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

  28 maja br. ponad 20 młodych artystów zaprezentowało swoje wokalne uzdolnienia podczas IX Festiwalu Piosenki Dziecięcej – Chęciny 2017, który odbył się na chęcińskiej starówce. Celem festiwalu była popularyzacja piosenki dziecięcej oraz promowanie zdolnych i młodych wokalistów. Organizatorami konkursu byli: Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny, Robert Jaworski oraz Szkoła Podstawowa w Polichnie.

  Naszą szkołę reprezentowało 3 uczestników: Maria Deneka, Gabriela Polit i Kamil Piątek.

   

   

   

  Werdyktem Jury

   II miejsce otrzymała Maria Deneka kl.II śpiewając piosenkę „Czekolady …. Ach”  

  III miejsce piosenką  „Słowa wokół nas” wyśpiewał Kamil Piątek klasa III.                                         

  Więcej na stronie:  checiny.pl

 • I miejsce w konkursie plastycznym

  Klaudia Polit, uczennica klasy III zdobyła I miejsce w konkursie plastycznym „Poślizg z alkoholem” i „Młodzi przeciwko złu” zorganizowanym przez Zarząd Świętokrzyskiego Klubu Abstynentów „Raj” w Kielcach.

 • „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”

  19 maja na Rynku Górnym w Chęcinach odbyły się obchody „Dni Otwartych Funduszy Europejskich”. Dni Otwarte Funduszy Europejskich to największe wydarzenie prezentujące projekty zrealizowane dzięki unijnemu dofinansowaniu.   Podczas wydarzenia wystąpili uczniowie szkół z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IV:  Antonina Bukowska – zaśpiewała piosenkę w języku greckim,  oraz Zuzanna Habik-  która zaśpiewała w języku angielskim.

   

 • Konkurs recytatorski

  Dnia 17 maja w Szkole Podstawowej w Chęcinach odbył się VII GMINNY KONKURS RECYTATORKI klas I-III.

   

  Naszą szkołę reprezentowały uczennice Maria Deneka i Nadia Polit. Dziewczynki doskonale wyrecytowały przygotowane wiersze. W grupie klasy II Marysia zdobyła I miejsce, w grupie klasy III Nadia otrzymała miejsce II.

   

 • Konkurs plastyczny

  Klaudia Polit uczennica kl. III zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Poślizg z alkoholem"

 • W dniu 24 maja 2017r.

  o godz. 17.30

  odbędzie się spotkanie z wychowawcami

  klas „0”-II-III-IV-V-VI.

  Serdecznie zapraszamy

 • Sukces Zuzi Habik

  Zuzanna Habik uczennica Szkoły Podstawowej w Polichnie

  laureatką I miejsca i Grand Prix V Otwartego Turnieju Tańca w Pińczowie

  Kilkadziesiąt zespołów oraz solistów rywalizowało w V Otwartym Turnieju Tańca, który odbył się 7 maja w Pińczowie. Piękne stroje, wspaniałe choreografie i ogrom tanecznych emocji zagwarantowali nam młodzi tancerze, którzy rywalizowali w 4 stylach tańca i kilku kategoriach wiekowych. Każdy tancerz otrzymał pamiątkowy dyplom za udział a najlepsi w swoich kategoriach zdobyli puchary, medale i dyplomy. Jury pod przewodnictwem Aleksandry Kwapisz wybrało również najlepszego solistę i zespół turnieju, którzy otrzymali nagrodę Grand Prix.

  Patronat Honorowy nad Turniejem sprawowała Polska Federacja Tańca oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów. Głównym organizatorem Turnieju było Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury.

   

   

   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Szkoła Podstawowa w Polichnie, Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć