Nawigacja

 • Jesienny spacer po lesie uczniów z Polichna

      Dnia 8 października uczniowie klas 0-III SP w Polichnie wzięli udział  w warsztatach przeprowadzonych przez pana leśniczego Andrzeja Kota w miejscowości Mosty. Poznali różne gatunki drzew, zobaczyli warstwową budowę lasu, budki lęgowe dla ptaków. Dowiedzieli się na czym polega gospodarka leśna. Zobaczyli „stołówkę” dla zwierząt. Spotkanie zakończyło się ogniskiem przy tzw. Hubertusie, które zostało przygotowane przez Radę Rodziców. Takie spotkania rozbudzają u dzieci szacunek do przyrody i uczą właściwych postaw.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  14 października 2019 r. Dzień Edukacji Narodowej- dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  W tym dniu zapewniona będzie opieka świetlicowa w godzinach 8.00 - 13.00

 • Sukces Uli Pielińskiej

  Urszula Pielińska z Klubu Karate Shiro z Bilczy zdobyła II miejsce w  turniej Fighters Cup Białystok 2019-IKO Nakamura, w którym startowały ekipy z Rumuni, Białorusi, Ukrainy i z Polski w tym  6 osobowa kadra klubu z Bilcza.

  W turnieju startował także brat Uli  Michał Pieliński, który dzielnie stoczył swoją walkę.

 • Projekt „Aktywna młodzież” z Polichna

  10 października 2019 roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, działającego w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie, uczestniczyli w wycieczce rowerowej do Parku Etnograficznego w Tokarni. Celem wyjazdu była promocja wolontariatu, zdrowego stylu życia,  poznawanie historii , kultury i krajobrazu  Małej Ojczyzny.

  Uczniowie zwiedzili Muzeum Wsi Kieleckiej, zdobywając wiedzę na temat dawnych obyczajów, stylu życia, a także tradycji związanej z regionem świętokrzyskim. Na zakończenie wyprawy, na terenie Parku, zorganizowano wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek  i poczęstunkiem.  Rajd rowerowy został zorganizowany przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, w ramach projektu „Aktywna młodzież”, realizowanego przez Caritas Diecezji Kieleckiej, współfinansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

   W pomoc organizacji rajdu była zaangażowana Dorota Bednarz – opiekun SKC w Polichnie.

 • Wyjazd Szkolnego Koła Caritas w ramach projektu "Korpus Solidarności" - akcja "Kromka chleba"

  Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas z Polichna, wraz z innymi wolontariuszami Diecezji Kieleckiej, 9 października 2019 roku uczestniczyli w akcji „Kromka chleba”. Na działanie to składało się kilka elementów . Pierwszym było poznanie historii Kościoła pw. Św. Brata Alberta w Busku Zdroju, ze zwróceniem uwagi na symbolikę chleba w myśl słów patrona „Powinno się być dobrym jak chleb, który dla wszystkich leży na stole”. Następnie miały miejsce warsztaty w Izbie Chleba, gdzie uczniowie poznali proces pieczenia chleba i sami mogli spróbować swoich sił. Przygotowane i wypieczone chlebki wyruszyły w dalszą drogę. Młodzi wolontariusze udali się do Zespół Placówek Caritas w Świniarach, gdzie spotkali się z osobami niepełnosprawnymi, którzy również własnoręcznie przygotowali chleb dla gości. Miało miejsce wspólne dzielenie się chlebem. Następnie uczniowie odwiedzili Dom Opieki w Ratajach Słupskich, gdzie obdarowali chlebem osoby starsze. Wspólnie z nimi odmówili różaniec. Wyjazd zakończył się wspólnym obiadem.Podczas spotkań promowano program wolontariatu długoterminowego „Korpus solidarności”, który realizowany jest przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu przy Caritas Diecezji Kieleckiej.

  Projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpus Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

 • Żywa lekcja historii

  Dnia 27.09.2019 uczniowie klasy V wzięli udział w Żywej Lekcji Historii w Pałacu Starostów w Podzamczu Chęcińskim

 • Rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

  Więcej informacji w zakładce: INFORMACJE DLA RODZICÓW

 • Ogłoszenie

  Dnia 2 października 2019r. (środa) w związku ze szkoleniem nauczycieli lekcje kończą się o godz. 13.15

  Późniejsze zajęcia są odwołane.

  Ostatni odwóz będzie o godz. 13.30.

   

 • SZMORZĄD UCZNIOWSKI

  20 września 2019r. odbyły się w naszej szkole wybory. Uczniowie z klas: V, VI, VII i VIII wybierali swoich przedstawicieli do zarządu samorządu uczniowskiego.  Wybory były poprzedzone kampanią wyborczą, w której kandydaci zachęcali kolegów i koleżanki do oddania głosu na nich.  Uczniowie wybierali również opiekuna samorządu uczniowskiego. Miło nam poinformować, że funkcję opiekuna,  podobnie jak w ubiegłym roku, uczniowie powierzyli Sylwii Gołuch i Dorocie Jedlińskiej.

  Wyniki wyborów:

  1.Daniel Nowak- przewodniczący

  2. Urszula Pielińska

  3. Jakub Jędrzejczyk

  4. Zuzanna Habik

  5. Kacper  Szczubełek

  6. Kamil Piątek

  7. Piotr Głuch

  8. Weronika Jakubczyk

  9. Zuzanna Maj

  10. Krystian Turek

 • Biblioteka wzbogaciła się o nowe książki

  W drugiej połowie września nasz szkolna biblioteka wzbogaciła się o nowe książki. Otrzymaliśmy je w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

  Uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji 223 nowe tytuły: lektury, beletrystyka, komiksy, literatura dla dzieci i młodzieży.
  Serdecznie namawiam do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek

                                                                   Bibliotekarka – Agata Stępień

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Od dnia 30 września 2019r. zmieniają się odwozy w poniedziałki.

  1.   12.30.     kl. I, II, III
  2.   14.15.     kl. „0”, V, VI, VII
  3.   15.10.     pozostali
 • Ogłoszenie

   Zapraszamy na spotkanie Rodziców z dyrektorem szkoły oraz wychowawcami w najbliższy czwartek (26.IX.2019r.) o godz. 17.00. Celem spotkania będzie przyjęcie zmian w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceny Zachowania oraz w Statucie Szkoły (szczegóły na stronie internetowej szkoły

 • ZMIANY W STATUCIE SZKOŁY I WEWNOTRZSZKOLNYM SYSTEMIE OCENIANIA ZACHOWANIA

  Prosimy rodziców i uczniów o zapoznanie się z propozycją zmian w statucie szkoły i wewnątrzszkolnym system oceny zachowania.

  Wszelkie uwagi prosimy kierować do wychowawców klas.

 • Ogłoszenie

  W dniu 19.09.2019 r. Rada Rodziców wybrała Towarzystwo Ubezpieczeń COMPENSA jako ubezpieczyciela uczniów. Kwota ubezpieczenia ucznia na rok szkolny 2019/2020 wynosi 50 złotych. Wpłat należy dokonywać do dnia 27 września 2019 r. (piątek) do wychowawców klas.

 • Niecodzienny dar uczennicy klasy III dla osób chorych

  Uczennica klasy III Paulina Kowal pokazała, że wie co to jest „mieć dobre serce”. Od kilku lat zapuszczała włosy z myślą, że gdy będą odpowiednie długie obetnie je i przekaże na szczytny cel. Tak też zrobiła za co otrzymała podziękowania i pamiątkowy dyplom .

 • 80 rocznica sowieckiej agresji na Polskę

  17 września w klasztorze Sióstr Bernardynek w Chęcinach odbyła się uroczystość  upamiętniająca 80 rocznicę sowieckiej agresji na Polskę. Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe z terenu Gminy i Miasta Chęciny. Wśród nich był poczet z naszej szkoły w skład, którego weszli uczniowie klasy VIII: Bartłomiej Wrzosek, Gloria Krzywicka, Weronika Łączkiewicz oraz uczennica klasy VII Zuzanna Habik. W programie artystycznym przygotowanym przez uczniów SP w Chęcinach wystąpiła uczennica naszej szkoły Zuzanna Habik śpiewając piosenkę „Gdzie są kwiaty z dawnych lat”. Po uroczystej mszy świętej, podczas której przypomniano postać o.Czesława Domańskiego nastąpiło symboliczne składanie wiązanek i zniczy pod pomnikiem upamiętniającym mieszkańców Chęcin, którzy zginęli w obronie Ojczyzny.

 • ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA

 • ogłoszenie

 • ogłoszenie

  ogłoszenie

  Odwozy:

   

   

   

  poniedziałek:

  13.30 - klasy: "O", I, II, III, VI

  15.10 - pozostałe klasy

   

  wtorek:

  13.30 - klasy: "O", I, II, III,  VI

  14.30 - klasy: V B gr., VI

  15.10 - VII, VIII

   

  środa:

  12.30 - klasy: I, II, VI

  14.30 - klasy: "O", I, V, VII

  15.10 klasa VIII i pozostali

   

  czwartek:

  13.30 - klasy: "O", I, II, III

  15.10 - pozostali

   

  Piątek:

  12.30 klasy: I, II, III

  13.30 klasy: "O", V, VI

  15.10 klasy: VII, VIII

 • Ogłoszenie

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć