W tych dniach klasa VIII nie będzie miała zajęć lekcyjnych.
Odwóz uczniów po egzaminie o godzinie 12.30
Wśród użytkowników mediów możemy zaobserwować brak dystansu nie tylko do informacji i reklam, ale także do tak zwanego lansowania się na portalach społecznościowych.
Młodzież swoją wiedzę o świecie otrzymuje głównie z portali społecznościowych, tj. Facebook, Instagram, Twitter, na których pojawia się wiele fałszywych informacji i błędnych zawartości.
Na zaproszenie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach uczniowie klasy 8 - Zuzanna H. i Damian K. oraz klasy 7 - Nadia P. i Maja K. wzięli udział w trzydniowych warsztatach online nt. ,,Młodzież kontra fake news - jak weryfikować informacje" w dniach 1-3.03.2021 r..
Celem głównym warsztatów było zwiększenie wiedzy uczniów na temat fake newsów oraz wskazanie im niezbędnych narzędzi do walki z dezinformacją.
W pierwszym dniu uczestnicy zapoznali się z podstawową wiedzą o fake newsach, w drugim – poznali narzędzia weryfikacyjne fake newsy oraz konsekwencje upowszechniania nieprawdziwych informacji, a w trzecim dniu tworzyli scenariusze zajęć dla uczniów w swoich szkołach.
Przed 11 marca uczestnicy warsztatów przeprowadzili zajęcia w swojej klasie oraz w klasie 4 i 6.
Co o warsztatach sądzi jedna z uczestniczek?
„Jestem zadowolona z udziału w warsztatach. Miałam okazję poznać nowe osoby, wymienić się swoimi doświadczeniami. Pani prowadząca bardzo miła. Była z nami w stałym kontakcie, przekazując różne wiadomości. Treści przekazywane nam były bardzo ciekawe. Wiele się nauczyłam. Miałam możliwość podzielenia się zdobytymi informacjami z innymi uczniami. Jeśli byłyby podobne zajęcia to chętnie ponownie wezmę w nich udział.” - napisała Zuzanna.
Dziękujemy Pani Magdalenie Buczyńskiej Koordynator ds. Wolontariatu Lokalnego przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach za zaproszenie naszych uczniów na warsztaty.
„Rozmowa jest najbardziej naturalnym i owocnym ćwiczeniem umysłu.”
Michel de Montaigne
Uczniowie klasy szóstej pracowalinad znaczeniem aktywnego słuchania, komunikacją werbalną i niewerbalną w budowaniu porozumienia w rodzinie, szkole i w życiu codziennym.
Oni już wiedzą, że rozmowa między osobami to nie tylko wymiana słów. W rozmowie człowiek potrzebuje być wysłuchany i zrozumiany.
http://hospicjum.kielce.caritas.pl/hospicjum-pelne-wrazliwych-serc/
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2804937196419500&id=1585495501697015
Społeczność naszej szkoły bardzo zaangażowała się w akcję „Serce dla Hospicjum” w ramach Kampanii Pola Nadziei. Uczniowie przygotowali pierniczki, lizaki, ciasteczka w kształcie serca, do których dołączyli cytaty św. Matki Teresy z Kalkuty. Na początku lutego - aby podkreślić daty 11 lutego (Dzień Chorego) i 14 lutego (Dzień Zakochanych),słodkie upominki zostały rozprowadzone jako cegiełki na rzecz Hospicjum w Kielcach.
Wolontariusze zebrali 906,50 zł.
Szczególnie w akcję zaangażowali się: Martynka Wziątek, Karol Kasprzyk z p. Magdaleną Kasprzyk oraz klasą II, Julia i Zuzanna Podsiadło, Katarzyna Bożym, Zuzanna i Maja Maj, Agata Petelicka, Nadia Polit, Maja Koczywąs, Jakub Nartowski.
Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom za wszelkie zaangażowanie serca, czasu i środków w inicjatywę „Serce dla Hospicjum”!
Uczniowie klasy 4 wykazali się ogromna pomysłowością wykonując projekt „Koszulka- pamiątka z Polski” w ramach lekcji języka angielskiego. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować koszulkę, która zachęcałaby obcokrajowców do odwiedzenia naszego kraju.
Uczniowie naszej szkoły włączyli się do „Zakręconej akcji” zbierania plastikowych nakrętek. Jest to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywnych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.
Uzyskane z tej akcji pieniądze zostaną przekazane na leczenie Moniki Luty.
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w w/w akcję.
Zuzia zdobyła I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy z Muzeum" organizowanym przez Muzeum Regionalne w Pińczowie oraz II miejsce w XXXII Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez Staszowskie Centrum Kultury.
Dyrektor szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców informuje, że 18 lutego 2021 r. (czwartek) jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych .
11 lutego dzieci z Oddziału Przedszkolnego przyszły do szkoły pięknie przebrane aby uczestniczyć w zabawie choinkowej, która ze względu na ograniczenia odbyła się w kameralnym gronie. Mimo tego nie zabrakło dobrej zabawy, która wypadła w tłusty czwartek. Był więc smaczny pączek dla wszystkich dzieci.
Każdego roku 11 lutego jest dniem poświęconym zwiększaniu społecznej świadomości na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112.
112 to jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy używany w sieci telefonów stacjonarnych w Unii Europejskiej, jak również w sieci telefonów komórkowych na całym świecie. Został wprowadzony w 1991 r. a następnie uregulowany dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2002/22/WE z dnia 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i praw użytkowników odnoszących się do sieci i usług łączności elektronicznej, w skrócie – dyrektywą o usłudze powszechnej.