Nawigacja

 • Porządkowanie mogił.

 • Sportowe sukcesy ucznia klasy II Marcela Kalety

  Statuetka dla wyróżniającego się zawodnika Turnieju Orlęta Keeza Cup o Puchar Normobarii Kielce kategoria wiekowa 2021 -  luty 2021. Medal dla drużyny za zdobycie III-go miejsca w Brain Body Cup - maj 2021

 • ODWOZY 08 -11 LISTOPADA

  ODWOZY 08 -11 LISTOPADA

   

   

   

   

   

  Poniedziałek  (08.11.)

  12.30.            Kl. I, II, III
  14.15.            Kl. IV
  15.00.            Kl. V, VII, VIII.

  Wtorek    (09.11.)

  12.30.            Kl. I, II, III, IV
  14.15.            Kl. V, VII
  15.00.            Kl. VIII

  Środa   (10.11.)

  12.30.            Kl. I, II (bez logopedii), III, IV (gr.2)
  13.25.           Kl. II (po logopedii), IV (gr.1), V
  15.00.           Kl.  VII , VIII

   

 • Nasza szkoła wśród 300 zakwalifikowanych placówek do programu Myślę Pozytywnie 2.0.

  Nasza szkoła wśród 300 zakwalifikowanych placówek do programu Myślę Pozytywnie 2.0.

  W naszej placówce po raz kolejny będzie realizowany Program Certyfikacyjny “Szkoła Myślenia Pozytywnego”, który dotyczy wsparcia społeczności szkolnej w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat. Pomysłodawcą i głównym realizatorem projektu jest Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej. Projekt finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. „Myślę Pozytywnie” doskonale wpisuje się w założenia Programów Wychowawczo-Profilaktycznych szkół.

  Wspomniany program to roczna przygoda pełna wrażeń, empatii, zrozumienia i pracy nad otwartością. W czasie trwania projektu wspólnie z organizatorami (Instytut Edukacji Pozytywnej) szkoły będą realizować zadania, dotyczące różnorodnych aspektów wpływających na zdrowie psychiczne zarówno dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych z ich otoczenia. Program zakłada wspólną naukę dotyczącą dbania o samych siebie i o innych, zmieniania rzeczywistości, tak aby wspierała dobrostan psychiczny i motywowała do edukacji, pozytywnej komunikacji i uczyła jak radzić sobie ze stresem czy lękiem.

  Dzięki udziałowi w projekcie, oprócz merytorycznego wsparcia,  udało się pozyskać szereg materiałów przydatnych do realizacji zadań projektowych.

  Współpraca naszej szkoły z Instytutem Edukacji Pozytywnej przynosi wiele pozytywnych emocji i motywuje do podejmowania ciekawych działań na rzecz dobrostanu psychofizycznego dzieci i młodzieży.

  Już rozpoczęliśmy realizację zadań certyfikacyjnych. W ramach zadania październikowego uczniowie klas VII i VIII wypełnili ankietę dotyczącą “Motywacji do nauki przedmiotów ścisłych (matematyki, chemii i fizyki) u uczniów i uczennic”. 

   

 • Uroczyste otwarcie Ścieżki Geoturystycznej Góra Zelejowa 19 października 2021r.

 • „Na tropie historii i wawelskiego smoka...”

  21 października 2021 roku uczniowie klasy czwartej i piątej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyruszyliśmy spod szkoły o godzinie 07.00. Już od pierwszych chwil widać było radość i entuzjazm w oczekiwaniu na wyprawę.

  Podczas podróży dzieciom czas podróży umilały smartfony, czipsy, słodkości, ale przede wszystkim wspólne rozmowy, śpiewy i żarty.

  Gdy dotarliśmy na miejsce, Kraków przywitał nas piękną, słoneczną pogodą.

  Zapoznanie z Panią przewodnik i wyruszamy na Wawel. Po drodze spotkanie ze smokiem, który, zgodnie z tradycją, zionął straszliwym ogniem. Jeszcze kilka zdjęć, szybkie zakupy pamiątek i ruszamy w dalszą drogę.

  Pierwszym punktem wycieczki był Wawel, wyjątkowe miejsce w historii naszej Ojczyzny. Katedra, Dzwon Zygmunta, groby naszych władców, to obowiązkowy punkt programu. Pełni wrażeń biegniemy w stronę Starego Miasta. Wędrujemy ulicą Floriańską, tu poznajemy ciekawostki z życia dawnych mieszkańców Krakowa. Zatrzymujemy się przy domu wybitnego malarza, Jana Matejki. Uczniowie poznają wiele ciekawych informacji z życia artysty.

  Kolejny punkt zwiedzania to Katedra Mariacka. Udało nam się zobaczyć otwarcie wspaniałego ołtarza autorstwa Wita Stwosza.

  Czas wolny, więc pora na zakupy. Są już pamiątki z wycieczki, prezenty dla rodziców.

  Krótki odpoczynek na Rynku, obowiązkowe zdjęcia przy Pomniku Adama Mickiewicza i ruszamy w dalszą drogę.

  Wszyscy z radością oczekiwali wizyty w zoo. To niepowtarzalna okazja, by przyjrzeć się różnym, na co dzień rzadko widywanym zwierzakom. Szczególny zachwyt wzbudziły małe pingwinki.

   Godzina 17.00, czas na powrót do domu.

  To była udana wyprawa, mnóstwo wrażeń, piękna pogoda, a co najważniejsze, wszystkim dopisały dobre humory.

  Opiekunami wycieczki byli nauczyciele: Bożena Nowosielska, Dorota Jedlińska oraz Mariusz Chrabąszcz.

 • „PRZERWA NA CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE.”

  27 października b.r. nasza szkoła dołączyła do II Międzynarodowej (a VI Ogólnopolskiej) edycji „Przerwy na czytanie”- akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się corocznie  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom.” 
           Akcja ma na celu m.in. promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.     
              Brali w niej udział uczniowie i nauczyciele. Tym, którzy nie umieli czytać pomagali starsi koledzy i dorośli a pozostali świetnie radzili sobie sami.
  Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”!!!

 • SuperKoderzy reaktywacja projektu.

  W naszej szkole ruszyły zajęcia z kodowania w ramach programu #SuperKoderzy. Uczniowie klasy VII pod bacznym okiem nauczycieli stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej baśni braci Grimm pt. „Szczęśliwy Jaś” („Hans im Glück”), z wykorzystaniem robotów mBot. Oprócz kodowania robotów w planach jest zaprogramowanie animacji, wzbogaconej o dialogi nagrane w języku niemieckim przez dzieci.

  Jedne z pierwszych zajęć już się odbyły. 

 • ODWOZY 3 – 5 LISTOPADA


  Środa

  12.30.            Kl. I, II (bez logopedii), III, IV (gr.2)
  13.25.           Kl. II (po logopedii), IV (gr.1), V
  15.00.           Kl.  VII , VIII

  Czwartek

  12.30.             Kl. I, II, IV
  13.25.             Kl.  V , III
  14.10.              Kl. VII, VIII

  Piątek

  12.30.              Kl. I, III, V
  14.15.              Kl. II, IV, VII
  15.00.              Kl. VIII

   

 • Wycieczka do Warszawy klasy VII I VIII

  W dniu 20.10.2021 roku uczniowie klas VII i VIII  uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego, przeszli spacerem przez Stare Miasto szlakiem Powstania Warszawskiego i „Kamieni na Szaniec”, przejechali Traktem Królewskim, obejrzeli gmach Sejmu, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

  Ważnym punktem wycieczki było odwiedzenie grobu Patrona Szkoły gen. Stanisława Skalskiego na Cmentarzu Powązkowskim.

  Uczniowie złożyli kwiaty i znicze oraz oddali hołd minutą ciszy i chwilą zadumy i refleksji.

 • #ŚwiętokrzyskieNIEhejtuje

  Pragniemy poinformować, iż nasza szkoła przyłącza się do akcji #ŚwiętokrzyskieNIEhejtuje organizowanej przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Z całą stanowczością sprzeciwiamy się hejtowi. Mówimy tak, dobremu przekazowi. 

  Zachęcamy całą społeczność szkolną do zapoznania się przekazem tej lokalnej kampanii społecznej. 

  Na dobry początek dzielimy się spotem promującym akcję:

  #świętokrzyskieNIEhejtuje - YouTube

  W najbliższym czasie będziemy chcieli zaprosić członków naszej społeczności do otwartej dyskusji na tematy poruszane w kampanii oraz do osobistego zaangażowania na rzecz wspominanej akcji. 

  Link do strony promującej kampanię: 

  #świętokrzyskieNIEhejtuje - Świętokrzyski Urząd Wojewódzki w Kielcach (kielce.uw.gov.pl)

  My wybieramy dobry przekaz, a TY...? Dołącz do nas. 

 • # świętokrzyskie nie hejtuje

 • Szkolne Koło Caritas

  Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do zbiórki na rzecz ośmiomiesięcznej Oliwki i jej mamy. Dla dziewczynki potrzebne są ubranka - używane w dobrym stanie, działające zabawki, i kosmetyki do pielęgnacji - dziecko ma atopową skórę, więc najlepiej jakiegoś rodzaju emolienty np. Emolium. Dla mamy można przynieść  jedzenie z  długim terminem przydatności do spożycia, np kasze, cukier, makaron itp. oraz  środki czyszczące do domu. Jeżeli ktoś z Państwa zechciałby wesprzeć naszą zbiórkę będziemy bardzo wdzięczni. 

  Akcję zainicjowali uczniowie kl. VIII - Nadia Polit oraz Jakub Nartowski. Całość koordynuje Dorota Bednarz -opiekun SKC. 

  Zbiórka trwa do czwartku 28 października 2021.r.

 • ODWOZY 25 – 29 PAŹDZIERNIKA

  Poniedziałek 

  12.30.            Kl. I, II, III
  14.15.            Kl. IV
  15.00.            Kl. V, VII, VIII.

  Wtorek

  12.30.            Kl. I, II, III, IV
  14.15.            Kl. V, VII
  15.00.            Kl. VIII

  Środa

  12.30.            Kl. I, II (bez logopedii), III, IV (gr.2)
  13.25.           Kl. II (po logopedii), IV (gr.1), V
  15.00.           Kl.  VII , VIII

  Czwartek

  12.30.             Kl. I, II, IV
  13.25.             Kl.  V,  III
  14.10.              Kl. VII, VIII

  Piątek

  12.30.              Kl. I, III, V
  14.15.              Kl. II, IV, VII
  15.00.              Kl. VIII

 • Uroczystość Pasowania na ucznia w Szkole Podstawowej w Polichnie

  18 października w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. W tym szczególnym dniu dzieci z klasy pierwszej i drugiej zostały oficjalnie przyjęte do grona uczniów naszej szkoły.

  Podczas  uroczystości uczniowie z obu klas, wspierani przez swoje wychowawczynie, panią Małgorzatę Habik i panią Justynę Podsiadło, mogli pochwalić się swymi talentami artystycznymi. 

  Najważniejszym elementem uroczystości było ślubowanie dzieci na sztandar szkoły, a następnie  pasowanie każdego z uczniów przez Dyrektora szkoły, Pana Tomasza Żelichowskiego.

  Był to wyjątkowy dzień nie tylko dla naszych maluchów, ale także ich rodziców.

  Wszystkim dzieciom życzymy wielu radosnych dni w naszej szkole.

 • Dzień Edukacji Narodowej

   

   „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze”.
                                                                                                            Barbara Cage

   

              18 października 2021 roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

  Uczniowie ze Szkolnego Koła Teatralnego Sufler, chcąc uczcić święto pedagogów oraz pozostałych pracowników szkoły, przygotowało z tej okazji przedstawienie. Młodzi artyści w satyrycznej formie przedstawili scenki z życia społeczności szkolnej.

  Gościnnie z grupą teatralną wystąpili Julia Kasprzyk, która śpiewająco złożyła życzenia nauczycielom, a także Kacper Przepióra, który wcielił się w postać pilnego ucznia.

              Na koniec uczniowie podziękowali nauczycielom i pozostałym pracownikom za ich pracę, składając życzenia.

 • Nowy harmonogram odwozów.

   

  W związku z wprowadzenie do grafiku lekcji godzin wyrównujących szanse po zdalnej nauce (deklaracje na udział dzieci rodzice wypełniali w czerwcu) konieczne są częste zmiany w harmonogramie odwozów. Prosimy o bieżące śledzenie strony szkoły i wiadomości w e-dzienniku. ( Do końca semestru co tydzień  będzie umieszczany na stronie szkoły aktualny harmonogram).

   

  ODWOZY 18 – 22 PAŹDZIERNIKA

  Poniedziałek 

  12.30.            Kl. I, II, III
  14.15.            Kl. IV
  15.00.            Kl. V, VII, VIII.

  Wtorek

  12.30.            Kl. I, II, III, IV
  14.15.            Kl. V, VII
  15.00.            Kl. VIII

  Środa

  12.30.            Kl. I, II (bez logopedii), III, IV (gr.2)
  13. 25.           Kl. II (po logopedii), IV (gr.1), V

  Klasy VII i VIII na wycieczce

  Czwartek

  12.30.             Kl. I, II, III
  14.10.              Kl. VII, VIII

  Klasy IV i V na wycieczce

  Piątek

  12.30.              Kl. I, II, III, V
  14.15.              Kl. IV, VII

  15.00.              Kl. VIII

   

 • Ogłoszenie

  Szanowni Rodzice,

  Informujemy, że dzień 14.10.2021 r. (czwartek) - Dzień Edukacji

  Narodowej, zgodnie z art.74 ustawy Karta Nauczyciela, uznaje się jako

  święto wszystkich pracowników oświaty i jest dniem wolnym od zajęć

  lekcyjnych. 15 października br. jest dodatkowym dniem wolnym Zgodnie z

  Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017r.

  Oddział przedszkolny w tych dniach pracuje zgodnie z tygodniowym planem

  zajęć.

 • II miejsce Szymona Nartowskiego w Pucharze Polski Karate Kyokushin

  W sobotę 2.10 w Limanowej odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin, na którym świetnie zaprezentował się uczeń naszej szkoły - Szymon Nartowski.

 • Lekcja historii na Zamku Królewskim w Chęcinach

  W dniu 7.10.2021 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach historycznych  na Zamku Królewskim w Chęcinach. Poznali historię zamku, jej budowniczych, funkcje jakie pełnił na przestrzeni lat, ważne wydarzenia historyczne,  legendy dotyczącezamku,postaci, które były  z nim związane. Uczniowie wyruszyli na zamek piękną aleją, przy której znajdują się wykonane z drewna figury postaci historycznych, związanych z Chęcinami. Wśród figur znajdują się wizerunki wojów, starostów, a także królównp:  Wacława II, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego i Stefana Batorego. Warsztaty, w których uczniowie wzięli udział, były nie tylko wspaniałą lekcją historii regionalnej, ale również okazją do podziwiania pięknego krajobrazu okolicy, roztaczającego się ze wzgórza zamkowego.W dniu 7.10.2021 roku uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach historycznych  na Zamku Królewskim w Chęcinach. Poznali historię zamku, jej budowniczych, funkcje jakie pełnił na przestrzeni lat, ważne wydarzenia historyczne,  legendy dotyczącezamku,postaci, które były  z nim związane. Uczniowie wyruszyli na zamek piękną aleją, przy której znajdują się wykonane z drewna figury postaci historycznych, związanych z Chęcinami. Wśród figur znajdują się wizerunki wojów, starostów, a także królównp:  Wacława II, Władysława Łokietka, Kazimierza Wielkiego i Stefana Batorego. Warsztaty, w których uczniowie wzięli udział, były nie tylko wspaniałą lekcją historii regionalnej, ale również okazją do podziwiania pięknego krajobrazu okolicy, roztaczającego się ze wzgórza zamkowego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć