Nawigacja

 • Egzaminy próbne

  W tych dniach klasa VIII nie będzie miała zajęć lekcyjnych.

  Odwóz uczniów po egzaminie o godzinie 12.30

 • ,,Młodzież kontra fake news - jak weryfikować informacje "

  Wśród użytkowników mediów możemy zaobserwować brak dystansu nie tylko do informacji i reklam, ale także do tak zwanego lansowania się na portalach społecznościowych.

  Młodzież swoją wiedzę o świecie otrzymuje głównie z portali społecznościowych, tj. Facebook, Instagram, Twitter, na których pojawia się wiele fałszywych informacji i błędnych zawartości.

  Na zaproszenie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach uczniowie klasy 8 - Zuzanna H. i Damian K. oraz klasy 7 - Nadia P. i Maja K. wzięli udział w trzydniowych warsztatach online nt. ,,Młodzież kontra fake news - jak weryfikować informacje" w dniach 1-3.03.2021 r..

  Celem głównym warsztatów było zwiększenie wiedzy uczniów na temat fake newsów oraz wskazanie im niezbędnych narzędzi do walki z dezinformacją.

  W pierwszym dniu uczestnicy zapoznali się z podstawową wiedzą o fake  newsach, w drugim – poznali narzędzia weryfikacyjne fake newsy oraz konsekwencje upowszechniania nieprawdziwych informacji, a w trzecim dniu tworzyli scenariusze zajęć dla uczniów w swoich szkołach.

  Przed 11 marca uczestnicy warsztatów przeprowadzili zajęcia w swojej klasie oraz w klasie 4 i 6.

  Co o warsztatach sądzi jedna z uczestniczek?

  „Jestem zadowolona z udziału w warsztatach. Miałam okazję poznać nowe osoby, wymienić się swoimi doświadczeniami. Pani prowadząca bardzo miła. Była z nami w stałym kontakcie, przekazując różne wiadomości. Treści przekazywane nam były bardzo ciekawe. Wiele się nauczyłam. Miałam możliwość podzielenia się zdobytymi informacjami z innymi uczniami. Jeśli byłyby podobne zajęcia to chętnie ponownie wezmę w nich udział.”  - napisała Zuzanna.

   

  Dziękujemy Pani Magdalenie Buczyńskiej Koordynator ds. Wolontariatu Lokalnego przy Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach za zaproszenie naszych uczniów na warsztaty.

 • DZIEŃ KOBIET

 • Sztuka rozmowy

  „Rozmowa jest najbardziej naturalnym i owocnym ćwiczeniem umysłu.”

  Michel de Montaigne

  Uczniowie klasy szóstej pracowalinad znaczeniem aktywnego słuchania, komunikacją werbalną i niewerbalną w budowaniu porozumienia w rodzinie, szkole i w życiu codziennym.

  Oni już wiedzą, że  rozmowa między osobami to nie tylko wymiana słów. W rozmowie człowiek potrzebuje być wysłuchany i zrozumiany.

 • Dar miłości dla chorych -"Serce dla Hospicjum"

  http://hospicjum.kielce.caritas.pl/hospicjum-pelne-wrazliwych-serc/

  https://www.radio.kielce.pl/pl/wiadomosci/akcja-serce-dla-hospicjum-zakonczyla-sie-wielkim-sukcesem,123944

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2804937196419500&id=1585495501697015

   

  Społeczność naszej szkoły bardzo zaangażowała się  w akcję „Serce dla Hospicjum” w ramach Kampanii Pola Nadziei. Uczniowie przygotowali pierniczki, lizaki, ciasteczka w kształcie serca, do których dołączyli cytaty św. Matki Teresy z Kalkuty. Na początku lutego  - aby podkreślić daty 11 lutego (Dzień Chorego) i 14 lutego (Dzień Zakochanych),słodkie upominki zostały rozprowadzone jako cegiełki na rzecz Hospicjum w Kielcach.

  Wolontariusze zebrali 906,50 zł.

  Szczególnie w akcję zaangażowali się: Martynka Wziątek, Karol Kasprzyk z p. Magdaleną Kasprzyk oraz klasą II, Julia i Zuzanna Podsiadło, Katarzyna Bożym, Zuzanna i Maja Maj, Agata Petelicka, Nadia Polit, Maja Koczywąs, Jakub Nartowski.

  Dziękujemy wszystkim Uczniom, Rodzicom  za wszelkie zaangażowanie serca, czasu i środków w inicjatywę „Serce dla Hospicjum”!

 • Godziny pracy pedagoga w II semestrze

 • Na języku angielskim rozbudzamy kreatywność

  Uczniowie klasy 4 wykazali się ogromna pomysłowością wykonując projekt „Koszulka- pamiątka z Polski” w ramach lekcji języka angielskiego. Uczniowie mieli za zadanie zaprojektować koszulkę, która zachęcałaby obcokrajowców do odwiedzenia naszego kraju.

 • Serce dla hospicjum

 • Ogłoszenie

 • Wrzucamy nakrętki – rynek w Chęcinach

  Uczniowie naszej szkoły włączyli się do „Zakręconej akcji” zbierania plastikowych nakrętek. Jest to jedna z najpopularniejszych akcji charytatywnych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym.

  Uzyskane z tej akcji pieniądze zostaną przekazane na leczenie Moniki Luty.

  Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w w/w akcję.

 • CHARYTATYWNE MORSOWANIE DLA MONIKI LUTY

 • Sukcesy Zuzanny Habik w konkursach Kolęd i Pastorałek

  Zuzia zdobyła I miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek "Kolędujmy z Muzeum" organizowanym przez Muzeum Regionalne w Pińczowie  oraz II miejsce w XXXII Festiwalu Kolęd i Pastorałek organizowanym przez  Staszowskie Centrum Kultury.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Dyrektor szkoły w porozumieniu z Radą Rodziców informuje, że 18 lutego  2021 r. (czwartek) jest dodatkowym dniem wolnym od zajęć dydaktycznych .


   

 • Zabawa choinkowa w Oddziale Przedszkolnym

  11 lutego dzieci z Oddziału Przedszkolnego przyszły do szkoły pięknie przebrane aby uczestniczyć w zabawie choinkowej, która ze względu na ograniczenia odbyła się w kameralnym gronie. Mimo tego nie zabrakło dobrej zabawy, która wypadła w tłusty czwartek. Był więc smaczny pączek dla wszystkich dzieci.

 • Dzień numeru alarmowego 112

  Każdego roku 11 lutego jest dniem poświęconym zwiększaniu społecznej świadomości na temat Europejskiego Numeru Alarmowego 112.

  112 to jednolity ogólnoeuropejski numer alarmowy używany w sieci telefonów stacjonarnych w Unii Europejskiej, jak również w sieci telefonów komórkowych na całym świecie. Został wprowadzony w 1991 r. a następnie uregulowany dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady 2002/22/WE z dnia 7 marca 2002 r. w sprawie usługi powszechnej i praw użytkowników odnoszących się do sieci i usług łączności elektronicznej, w skrócie – dyrektywą o usłudze powszechnej.

 • Uczniowie klasy II – Dla Pani Moniki Luty

 • Walentynki

 • Ogłoszenie

 • Laureaci Konkursu Walentynkowego

 • Wyniki w kategorii klas IV - VIII

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć