Nawigacja

 • Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „Św. Jan Paweł II”

  I miejsce -  Dorota Kręciała – kl. III

  II miejsce – Zuzanna Szymkiewicz kl. II

  III miejsce – Maria Stefańczyk kl. I

  Wyróżnienie – Karol Kasprzyk – kl. I

                             Jakub Krawczyk kl. II

 • Zdalne nauczanie

  Zdalne nauczanie

  Uczeń klasy ósmej Daniel przygotował bardzo ciekawą prezentację dotyczącą Wyższych kwasów karboksylowych i mydeł. Zapraszamy do obejrzenia.

  Zastosowanie_wyzszych_kwasow_karboksylowych.pptx

 • Ogłoszenie

 • Szkoła Podstawowa w Polichnie pamięta o swoim patronie gen. Stanisławie Skalskim

    Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Polichnie obchodzony jest w maju Dzień Patrona - generała Stanisława Skalskiego. Jego osoba związana jest z historią Polichna i Gościńca, bo właśnie tu przed wojną istniała Szkoła Szybowcowa w której kształcił się  przyszły as polskiego lotnictwa. Co roku z tej okazji odbywała się w szkole uroczysta akademia. Jako społeczność szkolna uczestniczyliśmy także we mszy świętej. W obecnym czasie ze względu na pandemię nie mogliśmy obchodzić tego święta tak jak dotychczas. W dniu 15 maja w symboliczny sposób uczciliśmy więc pamięć gen. Stanisława Skalskiego i 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Poczet sztandarowy, Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców  złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Lotnika w Gościńcu. Cieszymy się, że nasi uczniowie pielęgnują wartości, którym służył patron szkoły. 

   

  SP w Polichnie

 • Klasa I zdalne nauczanie

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Szanowni Państwo

  rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka prowadzonego przez Gminę Chęciny

   

  Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r., poz. 780) oraz Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego od dnia 06 maja br. otwarte mogą być przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz żłobki. Z informacji przekazanej przez stronę rządową wynika, że w/w placówki będą pełnić funkcję opiekuńczo-wychowawczą, nie będą odbywały się zajęcia edukacyjne. Z tej możliwości opieki nad dzieckiem będą mogli skorzystać wyłącznie rodzice lub opiekunowie, którzy muszą wrócić do pracy zawodowej i nie mogą zapewnić w inny sposób opieki.

  Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki przedszkolnej i żłobkowej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

  Od dnia 29 kwietnia tj. momentu przekazania informacji przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków, Gmina Chęciny podjęła działania dotyczące ewentualnego otwarcia takich placówek na terenie Gminy. I aby się to mogło odbyć w najbliższym możliwym terminie, przy zachowaniu zaostrzonego reżimu epidemiologicznego, musimy mieć przekonanie, iż korzystanie z obiektów edukacyjnych będzie bezpieczne zarówno dla dzieci, rodziców, dziadków czy opiekunów, ale również dla pracowników przedszkola czy żłobka.

  Zgodnie z rządowymi wytycznymi prowadzimy działania wg wskazanego harmonogramu.

  Zakończony został etap ankietowania rodziców. Trwa analiza danych i przygotowywanie rozwiązań, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców i możliwości gminy, w zakresie m.in. podziałów na grupy, ich liczebności oraz możliwości szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej. Przygotowywane są szczegółowe procedury bezpieczeństwa, dokonuje się również niezbędnych zakupów sprzętu i materiałów umożliwiających utrzymanie właściwego reżimu sanitarnego w placówkach. Niezbędne do uruchomienia żłobka i przedszkola są konsultacje oraz uzgodnienia z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w zakresie procedur bezpieczeństwa, zastosowania poszczególnych środków bezpieczeństwa, a także kwestii organizacji pracy z dziećmi. Otwarte będą mogły być tylko te instytucje, w których zapewni się realizację wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.

  Na bieżąco monitorowana jest również sytuacja epidemiologiczna w regionie.

  Decyzja o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i żłobku samorządowym zostanie przekazana z wyprzedzeniem tak, aby zarówno Państwo, jak i Wasze dzieci, mogli się do tego odpowiednio przygotować.

 • Uczniowie klasy V, działający w Szkolnym Klubie Liderów Pozytywnego Myślenia, dzielą się stworzoną grafiką. Obraz ten przedstawia propozycje na spędzenie czasu wolnego.

 • Zdalne nauczanie

  Uczniowie klasy I własnoręcznie wykonali instrumenty muzyczne .

  Więcej zdjęć

 • Konkurs

  Szanowni Państwo,

  Początek wiosny zawsze kojarzy nam się z pierwszymi radosnymi promieniami słońca, budząca się do życia przyrodą i radością do działania. Niestety sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa sprawiła, że nie możemy do końca cieszyć się wiosennym przebudzeniem. Chcąc sprawić Państwu odrobinę radości, a także mając świadomość, że wielu mieszkańców naszej gminy to niezwykle utalentowane osoby, dlatego zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Twórczości Własnej. Konkurs podzielony jest na trzy grupy wiekowe. Tematami przewodnimi są: „Wiosna, ach to Ty…” i „Ja i mój świat”.

  Z niecierpliwością czekamy na Państwa prace, które należy przesłać na e-mail: sekretariat@ckis.checiny.pl do dnia 29 maja 2020 r.

  szczegóły na stronie: https://ckinfo.pl/gminny-konkurs-tworczosci-wlasnej/

 • Zdalne nauczanie w klasie III

   

   

   

   

   

  Czym dla dzieci z klasy III jest patriotyzm?

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Od poniedziałku 4 maja nauczanie zdalne będzie prowadzone na na nowej platformie cyfrowej: Office 365

  Szczegółowe informację - w wiadomościach Librus.

 • 30 kwietnia - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  30 kwietnia - dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych

  W dniu 30 kwietnia nie będzie porowadzone zdalne nauczanie.

 • KOMUNIKAT

  KOMUNIKAT

   

  Szanowni Państwo!

  Informuję, że zawieszenie zajęć w szkole przedłużono do 24 maja  b.r.

  Zajęcia w dalszym ciągu będą odbywać się wyłącznie na odległość, w

  postaci zdalnego nauczania.

  Znamy już terminy tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. Odbędą się one w

  dniach od 16 do 18 czerwca 2020r. Termin dodatkowy to 7 - 9 lipca.

  Wyniki egzaminu poznamy do 31 lipca. Szkoła otrzyma również wtedy

  zaświadczenia.

  Pozdrawiam

  Dyrektor Szkoły

  Tomasz Żelichowski

 • Ogłoszenie MEN

 • Konkurs

  Konkurs

  Gorąco zachęcam uczniów klas 0-3 do udziału w  konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II”

  Uczestnik konkursu powinien wykonać pracę plastyczną, ilustrującą życie, działalność, osobowość Jana Pawła II. Jego szerokie zainteresowania sztuką, sportem, aktywnym wypoczynkiem, pomocą potrzebującym, pielgrzymkami oraz licznymi spotkaniami z dziećmi i młodzieżą.

  Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej płaskiej np.: rysunek, malarstwo, grafika. Format pracy A3 lub A2.
   

  Należy wykonać zdjęcie pracy i przesłać, wraz z podaniem nazwiska autora na adres opiekuna Szkolnego Koła Caritas Doroty Bednarz dorotabednarz22@gmail.com

  Nadesłane prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

  Termin nadsyłania prac upływa 10 maja 2020r.

  Konkurs organizowany w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w ramach projektu „Skrzynka miłosierdzia”.

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  Szanowni Państwo!

  W związku z rozporządzenie MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego

  rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego

  ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z

  zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz 657)

  Szkoła nadal prowadzi kształcenie na odległość od 15 kwietnia do 26

  kwietnia 2020r.

  Egzamin ósmoklasisty jest przełożony na późniejszy termin.

  Uwzględniając powyższe informuję, że Komunikat Dyrektora Szkoły

  Podstawowej im. gen. S. Skalskiego w Polichnie w sprawie dodatkowych dni

  wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych  nie obowiązuje w zakresie

  ustalenia niżej wymienionych dni jako wolnych od zajęć dydaktycznych,

  tj.:

  21 kwietnia 2020 r. – wtorek

  22 kwietnia 2020 r. – środa

  23 kwietnia 2020 r. – czwartek

  Są to dni, w których kontynuowane jest kształcenie na odległość.

  Z poważaniem

  Tomasz Żelichowski

 • Hydroksykwasy

  Hydroksykwasy

  Zdalne nauczanie pobudza ciekawość u młodych ludzi, którzy nie lubią marnować czasu na nudę. Ciekawostki o właściwościach i zastosowaniu kwasów  karboksylowych "przytaczane podczas zajęć on-line" w klasie ósmej rozwinęły chęć poznania innych kwasów organicznych przez Kacpra. Uczeń postanowił podzielić się z nami swoim odkryciem, z czego najbardziej będą zadowolone nasze Panie.

  Ppt0000016.ppt

 • Mądry wybór w świecie gier.

  Podczas zdalnego nauczania wychowania do życia w rodzinie uczniowie klasy piątej zastanawiali się nad wpływem gier komputerowych na rozwój i zachowanie młodego człowieka. Dokonywali bardzo dojrzałej, jak na swój wiek, samooceny uzależnienia od gier komputerowych. Podsumowaniem zajęć było wspólne wypracowanie kodeksu korzystania z gier komputerowych. A oto przykładowe kodeksy.

   

 • Nauczanie zdalne chemii w domu

  Uczniowie klasy siódmej Patryk i Paweł postanowili sami wykonać doświadczenia w domu, aby zrozumieć czym się różnią roztwory wodne.   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć