Nawigacja

 • Przerwa wakacyjna w "zerówce"

 • List prezesa KRUS wystosowany do rodziców i opiekunów

 • Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

  Po 10 miesiącach wytężonej pracy, 19 czerwca 2019 roku nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 11.00 na placu szkolnym odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019.

 • CHEM-NOC pod hasłem "Niezwykła chemia zwykłych rzeczy"

  Pokazy chemiczne p. mgr Magdaleny Jakubczyk na I Gminnym Festiwalu Nauki zachęciły nas do skorzystania z oferty UJK i udziału w CHEM-NOC pod hasłem "Niezwykła chemia zwykłych rzeczy".

  Wzięliśmy udział w pokazach: „W krainie kryształów” i „Zmysłowa chemia czyli w świecie smaku i zapachu” . Tutaj, każdy mógł sprawdzić jak działają kubki smakowe języka oraz rozkoszować się różnymi zapachami.

  Pani Magda zaprosiła nas na warsztaty chemiczne: „W kuchni jak w labie” oraz „Wybuchy i eksplozje czyli o reakcjach egzotermicznych”. Każdy mógł samodzielnie poeksperymentować a następnie obejrzeć ekscytujące reakcje  chemiczne.

  Jako nieliczni obejrzeliśmy Laboratorium Badań Strukturalnych i nową aparaturę badawczą (Spektrometr mas z systemem UPLC i Spektrofotometr FT-IR z mikroskopem).

  Niesamowitą atrakcją było laboratorium terenowe „Bąble, bąbelki” , a także fontanna na dziedzińcu Uniwersytetu. Piątkowy upał zachęcił naszych uczniów do orzeźwiającej kąpieli nawet w ubraniach.

  Wszyscy świetnie się bawili i wiele doświadczyli. Wyznaczony czas zagospodarowaliśmy co do sekundy. Czując niedosyt musieliśmy wracać. Już mamy chętnych na wyjazd w przyszłym roku.

  Dziękujemy Pani Magdaleno J

   

  Uczniowie SP w Chęcinach oraz Gloria, Klaudia, Weronika ze  SP w Polichnie

  wraz z nauczycielkami chemii

 • Ogłoszenie dotyczące zakończenia roku szkolego

  Ogłoszenie dotyczące zakończenia roku szkolego

   

   

   

   

   

  18 czerwca  (we wtorek) o godzinie 9.00 w koście parafialnym odbędzie się msza święta z okazji zakończenia roku szkolnego

   

  Przywóz:

  Gościniec - 8.10                                 

  Miedzianka - 8.35

   

  19 czerwca  (we środę) o godzinie 11.00 na placu szkolnym odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego .

  Przywóz:

  Miedzianka - 10.10                               

  Gościniec - 10.35

   

  Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców.

 • Pierwsza pomoc - uczymy najmłodszych

  Dnia 12 czerwca w oddziale zerowym odbyły się zajęcia z udziałem Rodziców. Celem spotkania było zapoznanie z metodami udzielania Pierwszej Pomocy. 

 • Dzień języków

  11 czerwca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków. Uczniowie klasy V zaprezentowali inscenizację Czerwonego Kapturka, a dzieci z klasy IV przedstawiły anglojęzyczną wersję tej znanej bajki: „Little Red Riding Hood”. Koło teatralne po raz kolejny zachwyciło widzów: uczniowie z klas: V, VI i VII wystąpili w sztuce „ Kapciuszek”.

 • II miejsce Zuzanny Habik w „Strawberry Song”

  10 czerwca 2019r. w Centrum Tradycji i Turystyki Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbył się VII Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej „Strawberry Song”. Na scenie zaprezentowało się 51 wykonawców-uczniów klas VI-VIII i III gimnazjum. Wśród uczestników byli uczniowie  SP Polichno Zuzanna Habik i Damian Kasprzyk. Zuzia prezentując utwór „Derniere danse” zajęła II miejsce. W nagrodę otrzymała dyplom i sprzęt audio CD.

 • Noc w szkole

  Dziewczynki z klas 2 i 6 uczestniczyły w zorganizowanej nocy w szkole z 7 na 8 czerwca. Było wiele atrakcji a wśród nich gry i zabawy, kącik piękności, kącik kreatywny, seans filmowy z pop cornem, wspólne śpiewanie, pizza oraz stół szwedzki ze smakołykami. Wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócili  rano po odebraniu przez rodziców do swoich domów. 

 • Lekcja chemii w klasie siódmej

  Nietypowa lekcja chemii w klasie siódmej 07.06.2019 r.. Nauczyciel na czas zajęć stał się uczniem, zaś trzy uczennice przejęły rolę pedagoga. 

  "Panie profesorki" na bieżąco oceniały poprawność wypowiedzi, uzupełniały braki, dopowiadały ciekawostki z zastosowania wodorotlenku wapnia.

  Cele zostały osiągnięte, uczniowie dostali pochwały za dobrą pracę i grzeczne zachowanie.

  To było nowe doświadczenie dla każdej osoby w klasie, które będziemy długa pamiętać.

  PS. Podczas Nocy chemików na warsztatach chemicznych Weronika, Gloria i Klaudia zabłysły wśród uczestników wiedzą, jaką nabyły podczas prowadzonych kilka godzin wcześniej zajęć. Byłam z nich bardzo dumna.

  N-l chemii M. Kasprzyk 

 • Lekcja chemii w klasie ósmej

  05.06.2019 r.  w klasie ósmej odbyła się lekcja chemii na temat "Substancje o znaczeniu biologicznym - podsumowanie".  

  Lekcja miała charakter konkursu klasowego. Uczniowie podzieleni na cztery grupy mieli do wykonania 5 zadań. Po każdym prawidłowo wykonanym zadaniu grupa otrzymywała odp. punkty, a następnie dostawała kolejne zadanie.  Zwycięska drużyna w nagrodę mogła wykonać doświadczenie identyfikujące: mąkę ziemniaczaną, cukier puder i mleko w proszku - korzystając z własnej instrukcji w zad.4. 

  Grupy ochoczo przystąpiły do pracy. W miarę wykonywania kolejnych zadań zaczęły wyłaniać się dwie zwycięskie drużyny. Wygrała drużyna różowa jednym  punktem i to oni przystąpili z radością do wykonania identyfikacji substancji. 

  N-l chemii  M. Kasprzyk

 • Babski wieczór

  Babski wieczór w szkole rozpoczął się dla nas bardzo miło. Przywitał nas Pan Dyrektor z rodziną, który życzył nam udanej zabawy. Po zaadaptowaniu sali na sypialnię rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Zaczęłyśmy od wspólnego przygotowywania faworków. Pani Justyna podzieliła się swoim doświadczeniem kulinarnym i udzieliła instruktarzu, krok po kroku, jak formować faworki. Chcemy zdradzić, że nasze wypieki wyszły wyśmienicie. Zamówiłyśmy również pizzę (nasza koleżanka Klaudia Nartowska zebrała zamówienia i zadzwoniła do pizzerii). Dzięki naszemu urokowi osobistemu udało nam się u Pana Pizzerama utargować zniżkę. Po skonsumowaniu pizzy miałyśmy chwilę relaksu. Zorganizowałyśmy sobie małe spa z maseczkami pandami na twarzy. Jako pandy grałyśmy w „Gorącego ziemniaka” i „plotkowałyśmy”. Nasz spokój zakłócił spadający ze ściany plakat. Jak przystało na baby wpadłyśmy w histerię i zaczęłyśmy snuć w głowie straszne historie typu: „Ta szkoła jest nawiedzona”, „Boję się tu spać”. Kiedy się trochę uspokoiłyśmy rozpoczęłyśmy szaleństwa na szkolnym korytarzu. Odbył  się pokaz mody oraz zabawa w chowanego. Zabawę zakończyłyśmy około 2. Następnie oglądałyśmy film pt. „Próba ogniowa”. Nie obyło się bez wzruszeń. Seans zakończył się około 3.30. Spać poszłyśmy koło 4. Kiedy się obudziłyśmy, uprzątnęłyśmy naszą „sypialnię”, byłyśmy gotowe na pierwszą lekcję, historię. Przed mami był kolejny dzień nauki, a przez naszymi opiekunkami dzień pracy.

  Ciekawostki:

  Podczas przygotowywania faworków odbyła się bitwa na mąkę.

  Do sali wleciała nam ćma „gigant nietoperz” z wielkimi czerwonymi oczami.

  Kryjówka pani Justyny za drzwiami była najlepsza.

  Mamy nadzieję, że pani Justynie dobrze się spało na wielkim łóżku (materacu) z dziewczynami.

  Myślimy, że pani Sylwia częściej będzie chodzić w swoich ulubionych skarpetkach z pomponami i w podartych jeansach.

  W nocy uczestniczyły: Weronika Jakubczyk, Gloria Krzywicka, Weronika Łączkiewicz, Klaudia Nartowska, Oliwia Polit, Klaudia Półkoszek i Maja Szczerba.

  Naszymi opiekunkami były: pani Justyna i pani Sylwia.

  Jesteśmy im za to bardzo wdzięczne. Dziękujemy panu Dyrektorowi za otwartość na nasze pomysły i inicjatywy.

  Uczennice klasy VII.

 • Spotkanie z muzyką

  W piątek, 7 czerwca uczniowie klas 0-II wraz z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego Promyczek mieli okazję wziąć udział  w „spotkaniu z muzyką”. W świat muzyki wprowadził nas Adrian Dziubel, który opowiedział nam o swojej pasji – o muzyce, o grze na gitarze.

  Uczniowie mieli okazję zobaczyć gitarę akustyczną i elektryczną, posłuchać brzmienia tych instrumentów, dostrzec różnice w wyglądzie, w brzmieniu. Uczestnicy spotkania mieli możliwość osobiście sprawdzić, która z gitar jest cięższa.

  Na podsumowanie spotkania nasz Gość zaprosił uczniów do wspólnego grania. W taki oto sposób powstała „szkolna orkiestra”.

  Miejmy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje naszych uczniów do rozwijania swoich pasji. Kto wie? Może za kilka lat sami przyjdą do naszej szkoły, by opowiedzieć o swoich zainteresowaniach.

 • IV Gminny Konkurs Przyrodniczy

  6 czerwca 2019r. Urszula Pielińska  wzięła udział w II etapie IV Gminnego Konkursu Przyrodniczego dla uczniów szkół podstawowych „ZDROWIE CZŁOWIEKA”, który został przeprowadzony w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej w Korzecku.

  Nasza uczennica uzyskała wyróżnienie zdobywając 36 pkt. na 45 pkt. możliwych do zdobycia. Poziom uczestników był bardzo wyrównany, bo od zajęcia III miejsca dzieliło ją zaledwie 2 pkt. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i poczęstunek. Organizatorom dziękujemy za życzliwość.

 • Egzamin na kartę rowerową

  5 czerwca 2019r. w szkole  odbył się egzamin na kartę rowerową.

  Egzamin został przeprowadzony pod nadzorem policjantów: mł. asp. Łukasz Kołaczkiewicza  i dzielnicowego st. sierż. Dariusza Grzegorczyka.

  Sprawdzenie wiadomości teoretycznych odbywało się w formie pisemnej i polegało na rozwiązaniu testu składającego się z 25 pytań. Pytania dotyczyły: ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych, zasad ruchu drogowego obowiązujących pieszych i rowerzystów, zasad przejazdu przez skrzyżowanie i udzielania pierwszej pomocy medycznej.

  Egzamin praktyczny odbył się na szkolnym boisku.
  W części praktycznej uczniowie musieli wykazać się techniką sprawnej jazdy na rowerze.

  Egzamin na kartę rowerową zaliczyło 17 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Kasia Borzym z klasy IV.
                                      Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!

 • Program Nauki Zachowania

  W dniach 1-2 czerwca w Szkole w Bolminie odbyło się szkolenie w ramach Programu Nauki Zachowania do którego przystąpiły dwie placówki z Gminy Chęciny: Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie oraz Szkoła Podstawowa z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Bolminie. Szkolenie to miało charakter warsztatowy. Prowadzone było przez  Stanisława Bobulę, psychologa i edukatora. Celem zajęć było zapoznanie nauczycieli z elementami programu oraz trening umiejętności miękkich (umiejętności komunikacyjne, budowanie informacji zwrotnej, prowadzenie rozmowy motywacyjnej, budowanie relacji z uczniem). Było to ciekawe doświadczenie dla uczestników projektu, którzy w sposób warsztatowy ćwiczyli elementy komunikacji (praca w grupach, odgrywanie scenek, dyskusje).

  Należy nadmienić, iż Program Nauki Zachowania jest Programem profilaktyki selektywnej rekomendowanej przez System rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego. Jest on wdrażany przez: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii. W ten sposób system jest wspierany międzyresortowo, a objęte nim programy posiadają rekomendację Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

  Szczegóły na temat Programu na stronie: http://www.programnaukizachowania.pl

 • Wyjazd do filharminii

 • FESTYN RODZINNY

  30 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Rada Rodziców  zorganizowała  dla naszych uczniów Festyn Rodzinny. Festyn prowadziły Amelia i Julia, uczennice klasy VIII, a oprawę muzyczną zapewnili rodzice.  Uczniowie ze wszystkich klas mogli zaprezentować swoje talenty na scenie,  zarówno uczniowie jak i nauczyciele  wzięli udział w licznych konkursach z nagrodami, przygotowanych i prowadzonych przez rodziców. Dużą popularnością, nie tylko wśród młodszych uczniów,  cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie.   Przed  stolikami, gdzie jedna z mam doczepiała dzieciakom kolorowe warkoczyki a inna malowała buzie- ustawiły się długie kolejki.  Rodzice uczniów  przygotowali  także grillowane kiełbaski i napoje dla wszystkich uczestników festynu.  Jednym z naszych gości był pan policjant z posterunku w Chęcinach, który mówił o sposobach  reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w szkole, na ulicy, na wakacjach. Dzięki wsparciu firmy Nordkalk i Rady Rodziców większość atrakcji na festynie była bezpłatna. Wszyscy  świetnie się bawili. 

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu .

 • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - Kanada

  29.05.2019 r. uczniowie, Natalia Nartowska oraz Jakub Nartowski, reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - Kanada.

  Podczas oczekiwań na wyniku uczniowie dzięki uprzejmości kolegów z Wolicy, mieli okazję zagrać w cymbergaja. Poznaliśmy również Maję, szkolnego chomika. 

  Szkole Podstawowej w Wolicy serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

 • Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie

  Od 13 maja w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie obchodzono XVII Świętokrzyskie Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie”.

  Uczniowie przez ten tydzień mieli możliwość gry w dawne zabawy podwórkowe i stolikowe, w które bawili się rodzice, dziadkowie. Okazało się, że część zabaw dawnych jest uczniom dobrze znana, gdyż sami w ten sposób się bawią.

  Dodatkowo w ramach tego święta została stworzona „gadająca ściana”, gdzie uczniowie mieli możliwość zapisywać formy spędzania czasu wolnego z rodziną oraz miejsca warte odwiedzenia. Dane te posłużą do stworzenia folderu „Aktywności dla rodziny”.

  Ponadto uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie plastycznym skierowanym do dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Chęciny pt. „Czas dla rodziny na terenie Gminy i Miasta Chęciny”.

  Podsumowaniem Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie” będzie Piknik Rodzinny, który planowany jest na 30.05.2019 r. W tym dniu chcemy razem z bliskimi spędzić wspólnie czas.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć