Nawigacja

Nutki

Zespół wokalny

 

Rok szkolny 2016-2017

 

 

 

Rok szkolny 2015/2016

Małgorzata Habik- nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej, twórca i opiekun zespołu „Nutki”

 „…Jako mała dziewczynka śpiewałam, choć byłam bardzo nieśmiała w chórkach szkolnych  i w kościele. Miałam wspaniałych nauczycieli w szkole podstawowej i w szkole średniej. Kocham muzykę i  tą miłością zarażam moich wychowanków. Cieszę się gdy widzę, że śpiewanie sprawia im wielką radość. „

 

Galeria 2015/2016

 

   

2 czerwca zespół "Nutki" odwiedziła pani Stanisława Żądecka, która jest laureatką wielu festiwali, przeglądów, konkursów związanych z folklorem. Pani Stasia bardzo ciekawie opowiadała uczniom o ważnych elementach w sztuce ludowej, o historii  oraz pochodzeniu strojów ludowych naszego regionu. Udzieliła również wielu cennych informacji, które są istotne przy prezentowaniu utworów wokalnych. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. "Nutki" po spotkaniu wspólnie orzekły, iż chciałyby częściej spotykać takich ludzi jak pani Stanisława.

Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych i Solistów

 

Nagroda Talenty Świętokrzyskie

W dniu 7 października br. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego dokonał rozstrzygnięcia naboru wniosków o przyznanie nagród i wyróżnień „Talenty Świętokrzyskie”.
Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał 26 nagród indywidualnych i 2 nagrody zespołowe oraz 22 wyróżnienia, w tym 3 zespołowe. Wśród zespołów wyróżnionych znalazły się nasze „Nutki”, które otrzymały wieżę marki „Philips” oraz pamiątkowy dyplom z logo „Talenty świętokrzyskie”.

 

Forum Oświaty

Wigilia dla samotnych

Złote Gody

Święto Chęcin

Sesja Rady Powiatu

Ogólnopolska Konferencja Przewodników PTTK

Kolędowanie

Międzynarodowa Konferencja Naukowców

Dożynki

 

25 lat Samorządu Miasta i Gminy Chęciny

  więcej

Piknik Górniczy w Miedziance

 

"NUTKI" sukcesy

1.Wyróżnienie w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek - Chęciny 2013

2.Wyróżnienie w Powiatowych Przeglądach Artystycznych -Chęciny 2014

3. I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Festiwal Baterii"2015

4. Wyróżnienie w Dziedzinie Twórczości Artystycznej Upowszechniania i Ochrony Kultury 2014- Nagroda Starosty 2015

5. Wyróżnienie w konkursie "Talenty Świętokrzyskie"

 

Ponadto piosenka "Marzenie o czystej Ziemi" , do której tekst napisały "Nutki" a muzykę skomponowała Paulina Przybysz i do której wspólnie z Pauliną nagrały teledysk królowała na 1 miejscu listy przebojów Radia Dla Ciebie przez kilka tygodn

Zobacz teledysk

9 sierpnia 2015r. na rynku w Chmielniku zostały wręczone nagrody kulturalne dla twórców z powiatu kieleckiego za 2014 rok - Doroczne Nagrody za Osiągnięcia w Dziedzinie Twórczości Artystycznej, Upowszechniania i Ochrony Kultury. Wyróżnienia wręczane są od 2001 r. i przyznawane tym, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozwoju ruchu artystycznego w powiecie kieleckim. Kapituła, w której skład weszli przewodniczący pięciu Komisji Problemowych przy Radzie Powiatu w Kielcach, przyzna nagrody w trzech kategoriach - osób indywidualnych, zespołów artystycznych dorosłych i zespołów dziecięcych. Laureaci otrzymali nagrodę pieniężną oraz statuetkę „Gloria” wykonaną przez artystę Sławomira Micka.

Wśród nagrodzonych zespołów znalazł się zespół dziecięcy „Nutki” ze Szkoły Podstawowej w Polichnie. Zespół „Nutki” otrzymał wyróżnienie oraz nagrodę pieniężną, dzięki której wzbogacił się w sprzęt nagłaśniający.

Rok szkolny 2014/2015

Piosenka pt.: „Marzenie o czystej Ziemi” zajęła I miejsce w  Ogólnopolskim Festiwalu Baterii.

Więcej na stronie:

http://www.festiwalbaterii.pl/site/news

Piknik Agroturystyczny w Tokarni

Dzień Seniora 01.10.2014r

    

 

Kolędowanie 2014r. na rynku w Chęcinach

 

   

Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy

          

Barbórka 2014

          

Gminne Dożynki

      

 

Otwarcie Rynków w Chęcinach 31.08.2014.

       

 

Rok szkolny 2013/2014

 

 

Występ "Nutek" w Chęcinach na Święcie Rodziny.

 

 

Pomysł powstania zespołu zrodził się gdy zostałam wychowawcą wspaniałych, utalentowanych muzycznie dzieciaków. Pierwszy poważny , ponieważ taki poza szkołą występ dzieci miały w zabytkowej kamienicy „Niemczówka” w Chęcinach. Było to 12 lutego 2012 roku przy okazji „Walentynek”. Występ dzieci bardzo spodobał się wszystkim, którzy przybyli na tę imprezę. To dało dzieciom więcej chęci i wiary we własny talent. Kolejne występy to m.in. Dzień Kobiet w Miedziance, Dzień Matki również w Miedziance, Dzień Dziecka w Chęcinach, „Budzimy Sienkiewkę” w Kielcach, Zjazd Młodzieży Niepełnosprawnej w Masłowie ( na którym byliśmy już 2-krotnie), występ w Galerii „Korona”, Koncert Kolęd w WDK w Kielcach, Konkursy Kolęd i Pastorałek w Chęcinach-wyróżnienie, oraz w SP w Bolechowicach (II miejsce P. Lasy), Gminny Mam Talent, WOŚP w Chęcinach, Barbórka w Miedziance.

Obecnie nasz zespół liczy 22 uczniów (11 z kl. IV( która to wszystko zaczęła) i 11 z kl. I).

 

 

 

 

Nutki na uroczystości w Masłowie

 

3 czerwca 2013r. dzieci z zespołu „Nutki”, działającego przy Szkole Podstawowej w Polichnie miały zaszczyt już po raz drugi wystąpić na scenie przygotowanej przez Wojewódzki Dom Kultury    w Kielcach na okoliczność VII Integracyjnego Zjazdu Niepełnosprawnych. W tym roku uczczono również w tym miejscu 22 rocznicę pobytu Ojca św. Jana Pawła II na ziemi kieleckiej. Dzieci wykonały trzy piosenki przygotowane specjalnie na tę uroczystość. Ich występ nagrodzony został gromkimi brawami.

  Występ poprzedziła uroczysta msza święta odprawiona przez ks.biskupa Mariana Florczyka ze specjalnym błogosławieństwem dla osób niepełnosprawnych.  Nasze „Nutki” zaprezentowały się znakomicie nie tylko pod względem artystycznym ale również wykazały szacunek dla osób niepełnosprawnych.

 Do występu dzieci przygotowała opiekun zespołu i wychowawca klasy Małgorzata Habik

 

 

 

14 kwietnia zespół Nutki wystąpił gościnnie w Kościele Parafialnym w Łukowej

 

7 kwietnia 203r.

Występ w Kościele Parafialnym w Polichnie

 

  II miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek

 

31 stycznia uczennica klasy III Patrycja Lasa zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Bolechowicach. Patrycja zaprezentowała pastorałkę pt. „Przybyli z nieba…”.Jak przystało na solistkę zespołu dziecięcego „Nutki” Patrycja zaprezentowała się znakomicie otrzymując za swój występ wspaniały puchar, dyplom i duże brawa. Gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

 

 

 

 

„Barbórka”

 4 grudnia 2012r. „Nutki” zaśpiewały dla górników.

Uroczystość przygotowana odbyła się świetlicy w Miedziance. Nasze „Nutki” były jedną z atrakcji podczas programu przygotowanego specjalnie dla górników w dniu ich święta. Dzieci zaśpiewały kilka utworów przygotowanych na tę okoliczność . Występ został nagrodzony gromkimi brawami.

Konkurs Kolęd i Pastorałek Chęciny 2012

20 grudnia 2012r. odbył się Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach. Zespół „Nutki” zaprezentował pastorałkę pt. „Chojka” . Jury za to wykonanie postanowiło przyznać mu Wyróżnienie. Jesteśmy z niego dumni, biorąc pod uwagę iż był to pierwszy konkurs w jakim udział brał zespół „Nutki”.

Występ w galerii „Korona”w Kielcach

 

15 grudnia 2012r. nasze „Nutki” wystąpiły w programie świątecznym zorganizowanym w galerii handlowej „Korona”. Dzieci wprowadziły wszystkich klientów galerii w iście świąteczny klimat prezentując pastorałki       z repertuaru Arki Noego za co otrzymały wiele gratulacji od prowadzącego program pana Wita Chamerę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

 13 stycznia 2013r. cała Polska włączyła się po raz 21w akcję WOŚP. W tym roku „Nutki” miały możliwość urozmaicić własnym występem program przygotowany na tę okazję. Dzieci wykonały wiele piosenek, których tematyka związana była z trwającym jeszcze klimatem świątecznym oraz piosenek ściśle mówiących o szacunku i miłości człowieka do człowieka.

Kolędowanie w WDK z biskupem

17 stycznia 2013r. „Nutki” miały zaszczyt wystąpić na wielkiej sali WDK         w Kielcach z kilkoma pastorałkami. Dzieci wystąpiły w pięknej, świątecznej scenerii. Oprócz naszych „Nutek” zaprezentował się zespół „Uśmiech”, w skład którego wchodzi młodzież niepełnosprawna uczęszczająca na zajęcia do WDK w Kielcach. Po swoim występie nasze dzieci otrzymały z rąk biskupa M. Florczyka olbrzymią  maskotkę oraz specjalne błogosławieństwo.

: http://help.edupage.org/

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
    Polichno 52, 26-060 Chęciny
  • 041 315 20 71

Galeria zdjęć