Nawigacja

Oddziały

ZERÓWKA

Z życia Oddziału Przedszkolnego
 
 
Dzień Niepodległości
 
 
 
5 października dzieci z Oddziału Przedszkolnego, "Promyczka" i klas I-III odwiedziła pani policjantka z Ruchu Drogowego w Kielcach, które ciekawie rozmawiała z dziećmi o przepisach ruchu drogowego. Dzieci mogły zachować się jak na prawdziwej jezdni, ponieważ pani policjant przywiozła ze sobą wiele rekwizytów. Była jezdnia, pojazdy i sygnalizatory świetlne. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę, dzięki której będzie bardziej widoczne na drodze.
 
 
 
Dnia 29 września obchodzimy urodziny autorki książek dla dzieci pani Janiny Porazińskiej . Tego dnia dzieci z klasy 0 poznały postać wspaniałej pisarki oraz wysłuchały jednej z jej książek "Szewczyk Dratewka", czytanej przez pana dyrektora Tomasza Żelichowskiego. Po wysłuchaniu książki dzieci odpowiadały na pytania dotyczące jej treści.
 
 
W dniu 28 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego wspólnie z Punktem Przedszkolnym "Promyczek" brały udział w warsztatach związanych z kulturą i tradycjami wsi polskiej. Warsztaty odbyły się w Ostoi Dworskiej. Po oprowadzeniu dzieci po zagrodzie Ostoi i wysłuchaniu wielu ciekawych faktów odbyło się ognisko. 

 

Dnia 21 września dzieci z Oddziału Przedszkolnego i klasy I wzięły udział w spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Spotkanie miało na celu przypomnienie uczniom zasad bezpieczeństwa, znajomości telefonów alarmowych i poznaniu zasad ruchu drogowego. Dzieci ponadto mogły zobaczyć elementy wyposażenia i elementów munduru policjanta.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
    Polichno 52, 26-060 Chęciny
  • 041 315 20 71

Galeria zdjęć