Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Polichnie obchodzony jest w maju Dzień Patrona - generała Stanisława Skalskiego. Jego osoba związana jest z historią Polichna i Gościńca, bo właśnie tu przed wojną istniała Szkoła Szybowcowa w której kształcił się przyszły as polskiego lotnictwa. Co roku z tej okazji odbywała się w szkole uroczysta akademia. Jako społeczność szkolna uczestniczyliśmy także we mszy świętej. W obecnym czasie ze względu na pandemię nie mogliśmy obchodzić tego święta tak jak dotychczas. W dniu 15 maja w symboliczny sposób uczciliśmy więc pamięć gen. Stanisława Skalskiego i 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Poczet sztandarowy, Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Lotnika w Gościńcu. Cieszymy się, że nasi uczniowie pielęgnują wartości, którym służył patron szkoły.
SP w Polichnie
Szanowni Państwo
rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka prowadzonego przez Gminę Chęciny
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r., poz. 780) oraz Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego od dnia 06 maja br. otwarte mogą być przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz żłobki. Z informacji przekazanej przez stronę rządową wynika, że w/w placówki będą pełnić funkcję opiekuńczo-wychowawczą, nie będą odbywały się zajęcia edukacyjne. Z tej możliwości opieki nad dzieckiem będą mogli skorzystać wyłącznie rodzice lub opiekunowie, którzy muszą wrócić do pracy zawodowej i nie mogą zapewnić w inny sposób opieki.
Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki przedszkolnej i żłobkowej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Od dnia 29 kwietnia tj. momentu przekazania informacji przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków, Gmina Chęciny podjęła działania dotyczące ewentualnego otwarcia takich placówek na terenie Gminy. I aby się to mogło odbyć w najbliższym możliwym terminie, przy zachowaniu zaostrzonego reżimu epidemiologicznego, musimy mieć przekonanie, iż korzystanie z obiektów edukacyjnych będzie bezpieczne zarówno dla dzieci, rodziców, dziadków czy opiekunów, ale również dla pracowników przedszkola czy żłobka.
Zgodnie z rządowymi wytycznymi prowadzimy działania wg wskazanego harmonogramu.
Zakończony został etap ankietowania rodziców. Trwa analiza danych i przygotowywanie rozwiązań, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców i możliwości gminy, w zakresie m.in. podziałów na grupy, ich liczebności oraz możliwości szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej. Przygotowywane są szczegółowe procedury bezpieczeństwa, dokonuje się również niezbędnych zakupów sprzętu i materiałów umożliwiających utrzymanie właściwego reżimu sanitarnego w placówkach. Niezbędne do uruchomienia żłobka i przedszkola są konsultacje oraz uzgodnienia z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w zakresie procedur bezpieczeństwa, zastosowania poszczególnych środków bezpieczeństwa, a także kwestii organizacji pracy z dziećmi. Otwarte będą mogły być tylko te instytucje, w których zapewni się realizację wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
Na bieżąco monitorowana jest również sytuacja epidemiologiczna w regionie.
Decyzja o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i żłobku samorządowym zostanie przekazana z wyprzedzeniem tak, aby zarówno Państwo, jak i Wasze dzieci, mogli się do tego odpowiednio przygotować.
Szanowni Państwo,
Początek wiosny zawsze kojarzy nam się z pierwszymi radosnymi promieniami słońca, budząca się do życia przyrodą i radością do działania. Niestety sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa sprawiła, że nie możemy do końca cieszyć się wiosennym przebudzeniem. Chcąc sprawić Państwu odrobinę radości, a także mając świadomość, że wielu mieszkańców naszej gminy to niezwykle utalentowane osoby, dlatego zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Twórczości Własnej. Konkurs podzielony jest na trzy grupy wiekowe. Tematami przewodnimi są: „Wiosna, ach to Ty…” i „Ja i mój świat”.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa prace, które należy przesłać na e-mail: sekretariat@ckis.checiny.pl do dnia 29 maja 2020 r.
szczegóły na stronie: https://ckinfo.pl/gminny-konkurs-tworczosci-wlasnej/
Czym dla dzieci z klasy III jest patriotyzm?
Od poniedziałku 4 maja nauczanie zdalne będzie prowadzone na na nowej platformie cyfrowej: Office 365
Szczegółowe informację - w wiadomościach Librus.
W dniu 30 kwietnia nie będzie porowadzone zdalne nauczanie.
Szanowni Państwo!
Informuję, że zawieszenie zajęć w szkole przedłużono do 24 maja b.r.
Zajęcia w dalszym ciągu będą odbywać się wyłącznie na odległość, w
postaci zdalnego nauczania.
Znamy już terminy tegorocznych egzaminów ósmoklasisty. Odbędą się one w
dniach od 16 do 18 czerwca 2020r. Termin dodatkowy to 7 - 9 lipca.
Wyniki egzaminu poznamy do 31 lipca. Szkoła otrzyma również wtedy
zaświadczenia.
Pozdrawiam
Dyrektor Szkoły
Tomasz Żelichowski
Gorąco zachęcam uczniów klas 0-3 do udziału w konkursie plastycznym „Święty Jan Paweł II”
Uczestnik konkursu powinien wykonać pracę plastyczną, ilustrującą życie, działalność, osobowość Jana Pawła II. Jego szerokie zainteresowania sztuką, sportem, aktywnym wypoczynkiem, pomocą potrzebującym, pielgrzymkami oraz licznymi spotkaniami z dziećmi i młodzieżą.
Praca może być wykonana w dowolnej technice plastycznej płaskiej np.: rysunek, malarstwo, grafika. Format pracy A3 lub A2.
Należy wykonać zdjęcie pracy i przesłać, wraz z podaniem nazwiska autora na adres opiekuna Szkolnego Koła Caritas Doroty Bednarz dorotabednarz22@gmail.com
Nadesłane prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.
Termin nadsyłania prac upływa 10 maja 2020r.
Konkurs organizowany w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, w ramach projektu „Skrzynka miłosierdzia”.
Szanowni Państwo!
W związku z rozporządzenie MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego
rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego
ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z
zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. poz 657)
Szkoła nadal prowadzi kształcenie na odległość od 15 kwietnia do 26
kwietnia 2020r.
Egzamin ósmoklasisty jest przełożony na późniejszy termin.
Uwzględniając powyższe informuję, że Komunikat Dyrektora Szkoły
Podstawowej im. gen. S. Skalskiego w Polichnie w sprawie dodatkowych dni
wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie obowiązuje w zakresie
ustalenia niżej wymienionych dni jako wolnych od zajęć dydaktycznych,
tj.:
21 kwietnia 2020 r. – wtorek
22 kwietnia 2020 r. – środa
23 kwietnia 2020 r. – czwartek
Są to dni, w których kontynuowane jest kształcenie na odległość.
Z poważaniem
Tomasz Żelichowski
Zdalne nauczanie pobudza ciekawość u młodych ludzi, którzy nie lubią marnować czasu na nudę. Ciekawostki o właściwościach i zastosowaniu kwasów karboksylowych "przytaczane podczas zajęć on-line" w klasie ósmej rozwinęły chęć poznania innych kwasów organicznych przez Kacpra. Uczeń postanowił podzielić się z nami swoim odkryciem, z czego najbardziej będą zadowolone nasze Panie.
Podczas zdalnego nauczania wychowania do życia w rodzinie uczniowie klasy piątej zastanawiali się nad wpływem gier komputerowych na rozwój i zachowanie młodego człowieka. Dokonywali bardzo dojrzałej, jak na swój wiek, samooceny uzależnienia od gier komputerowych. Podsumowaniem zajęć było wspólne wypracowanie kodeksu korzystania z gier komputerowych. A oto przykładowe kodeksy.
Uczniowie klasy siódmej Patryk i Paweł postanowili sami wykonać doświadczenia w domu, aby zrozumieć czym się różnią roztwory wodne.
Uczniowie klasy 7 stosują w uczeniu się myślenie wizualne. Notatki w takiej formie ułatwiają zapamiętywanie, wzmacniają proces rozumienia, zapamiętywania, a także rozwijają kreatywność. Musicie przyznać, że korzystając z takich notatek łatwiej zrozumiemy cele lekcji, czy przygotujemy się do sprawdzianu.
życzy Dyrekcja,
oraz Pracownicy SP Polichno