W czwartek (9 kwietnia) ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte do 26 kwietnia.
To oznacza, że nauka zdalna została przedłużona na okres po Wielkanocy. Egzaminy 8-klasistów zostały odłożone na czerwiec, ale konkretnej daty nie ma.
Zdalne nauczanie dotyczące pracy z pedagogiem szkolnym.
Zalecenia dotycząc ćwiczeń korekcyjno-kompensacyjne znajdują się w załącznikach:
Propozycje_____wicze_a_w_ramach_zaj_________korekcyjno-kompensacyjnych_kl._I-III_cz.1.docx
Propozycje_____wicze_a_w_ramach_zaj_________korekcyjno-kompensacyjnych_kl._V-VII_cz._1.docx
Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.
Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
Dziś świętujemy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu! Symbolem autyzmu jest kolor niebieski, dlatego tego dnia budynki na całym świecie podświetlane są na niebiesko, a ludzie ubierają się wykorzystując niebieski element ubioru.
Dlaczego nasza szkołą nie miałaby się włączyć do akcji? Osobno, ale zdalnie i razem ;)
Na znak integracji z całą społecznością szkolną i znak solidarności z osobami z Autyzmem zachęcam do wykorzystania koloru niebieskiego w swoim domu.Narysujcie wspólnie rysunek w kolorze niebieskim, ubierzcie się w odcieniach koloru niebieskiego, zróbcie domową zabawę i sprawdźcie ile macie przedmiotów w kolorze niebieskim.
W zasadzie ta akcja to nie tylko zabawa. To doskonałą okazja do podjęcia rozmowy na temat Autyzmu, na temat tego, że każdy z nas jest inny, każdy może różne reagować...
Zachęcam Was Drodzy Rodzice do rozmowy z dziećmi na temat Autyzmu. Pomocnym może być krótki filmik https://www.youtube.com/watch?v=QLv-dvLCgAg
Osobno, a jednak razem!
Już od 30 marca od godziny 8.00 ruszają pierwsze lekcje z TVP! Materiały będą emitowane od poniedziałku do piątku na ogólnodostępnych antenach Telewizji Polskiej.
Szczegóły na stronie:
Informacja jak pobrać arkusze znajduje się na stronie:
Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.
Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:
Szanowni Rodzice!
Za nami pierwszy tydzień pracy zdalnej. W imieniu całego Grona Pedagogicznego bardzo Państwu dziękuję za cierpliwość, wytrwałość oraz wszystkie cenne uwagi, które pomagają nam doskonalić tę formę pracy. W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w naszym kraju, zajęcia do dnia 10 kwietnia 2020r. będą odbywały się tylko i wyłącznie na odległość. Na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia 20.03.2020 r. zostały zmienione przepisy, dzięki którym możliwe jest prowadzenie kształcenia na odległość w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID - 19.
Nowe przepisy będą obowiązywały od 25 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. Dzięki nim nauczyciele będą mieli możliwość weryfikacji dotychczas stosowanego programu nauczania tak, by dostosować go do wybranej metody kształcenia na odległość. Postaramy się zwrócić szczególną uwagę na równomierne obciążenie uczniów zajęciami w danym dniu, uwzględniając ich potrzeby edukacyjne i możliwości psychofizyczne. Wiemy, jak ważna jest dbałość o pozytywną atmosferę oraz właściwe podejście dziecka do nauki, dlatego chcemy,
aby dzieci nie zniechęciły się do nabywania wiedzy przez nadmiar pracy. Postaramy się podchodzić do uczniów z ogromną wyrozumiałością.
Zapraszam do korzystania z możliwości kontaktu z nauczycielami, wychowawcami oraz specjalistami przez dziennik elektroniczny, pocztę elektroniczną i inne narzędzia podane przez nauczycieli. Proszę również o śledzenie naszej szkolnej strony internetowej.
Pracujemy na wybranych przez nauczycieli narzędziach z wykorzystaniem różnych materiałów, w szczególności tych rekomendowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, Centralną i Okręgową Komisję Egzaminacyjną oraz materiałów wskazanych przez nauczyciela.
Tryb pracy
1. Nauczyciele przygotowują zadania dla uczniów (np. wykonanie pracy plastycznej, pracy pisemnej, obejrzenie filmu, uzupełnienie kart pracy, wykonanie ćwiczeń, doświadczeń, rozwiązanie zadań, itd.)
2. Nauczyciele wskazują źródła informacji, na podstawie których uczniowie wykonują te zadania z poszczególnych przedmiotów, np. platformy edukacyjne, portale edukacyjne, inne zasoby internetu, materiały prezentowane w programach publicznej telewizji i radiofonii, podręczniki i zeszyty ćwiczeń, itd. Zamieszczają instrukcje wykonania, przy zadaniach tego
wymagających. Nauczyciel korzysta z bezpłatnych aplikacji. Zaproponowane zadania nie mogą powodować konieczności zakupu dodatkowych materiałów, środków dydaktycznych itp.
3. Materiały wymieniony w pkt. 1, 2 nauczyciele przesyłają bezpośrednio do uczniów bądź do rodziców lub i do uczniów i do rodziców. W przypadku uczniów klas I-III nauczyciel ma obowiązek informowania rodziców o zadaniach i dostępnych materiałach, a także
możliwych sposobach i formach ich realizacji przez dziecko w domu.
4. Uczniowie wykonują przesłane zadania samodzielnie lub z pomocą techniczną rodziców i odsyłają do nauczycieli.
5. W zależności od specyfiki przedmiotu i rodzaju aktywności ucznia nauczyciele sprawdzają prace i według wcześniejszych ustaleń mogą ocenić te prace.
6. W miarę możliwości nauczyciel ma prawo zorganizować telekonferencje, grupowe e-lekcje z użyciem dostępnych komunikatorów.
7. W miarę możliwości nauczyciel ma prawo przeprowadzać testy i sprawdziany na zasadach wcześniej podanych i ustalonych z uczniami lub rodzicami, np. przez platformę.
Narzędzia do kontaktu i przesyłania zadań
1) przez elektroniczny dziennik,
2) przez pocztę elektroniczną służbowa na adres szkoły: sppolichno@checiny.pl
3) kontakt telefoniczny (sms, mms, rozmowy) i mailowy prywatny
(wg decyzji nauczyciela),
4) przez media społecznościowe,
5) przez pocztę elektroniczną, utworzoną przez nauczyciela tylko na
potrzeby kontaktu z uczniami i rodzicami,
Proszę pamiętać, że niektóre platformy komunikacyjne dostępne są dla dzieci powyżej 13 roku życia. Utworzenie konta na takim portalu wymaga
zgody rodzica.
Jeśli uczeń nie ma możliwości korzystania z komputera, Internetu to nauczyciele:
1. kontaktują się telefonicznie z rodzicami, przesyłają zagadnienia smsem i/lub mms-em,lub
2. przesyłają zadania i materiały na pocztę elektroniczną szkoły, a rodzic
odbiera w wersji papierowej z sekretariatu; po wykonaniu zadań zgodnie z ustaleniami nauczyciela rodzice dostarczają prace dziecka, a nauczyciel odbiera osobiście ze szkoły,lub
3. osobiście dostarczają materiały dla ucznia do szkoły, a rodzic odbiera.
Harmonogram przesyłania, wykonywania, odsyłania
i sprawdzania wykonania zadań
1. Harmonogram zajęć prowadzonych na odległość i online poszczególnych oddziałów oparty jest na dotychczasowym planie zajęć z uwzględnieniem następujących wytycznych:
1) nauczyciele przesyłają uczniom opracowany przez siebie materiał,
2) uczeń wspólnie z rodzicami ustala czas nauki uwzględniając dostępność sprzętu i ewentualnej pomocy rodziny;
3) w dniu zajęć uczeń wykonuje otrzymane zadania;
4) uczniowie nie posiadający komputera i dostępu do internetu, w przypadku przesyłania materiałów do sekretariatu, otrzymują zadania do wykonania na cały tydzień.
2. Nauczyciel, który zdecyduje się na pracę w czasie rzeczywistym dzień wcześniej informuje uczniów o godzinie spotkania i podaje formę realizacji (videokonferencja, grupowe lekcje przez messengra, itd.).
3. Nauczyciel ustala uczniom czas na odesłanie wykonanego ćwiczenia bądź polecenia online z wykorzystaniem dziennika elektronicznego lub wybranej platformy– do określonej godziny danego bądź kolejnego/ych dnia/i - uwzględniając indywidualne możliwości psychofizyczne uczniów oraz dostępności narzędzi elektronicznych.
Ocenianie
Rozporządzenie MEN zakłada także monitorowanie postępów edukacyjnych i realizację podstawy programowej, dlatego konieczne jest sprawdzanie i ocenianie przez nauczyciela zadań przekazanych uczniowi. W zależności od specyfiki przedmiotu i rodzaju aktywności ucznia nauczyciele sprawdzają prace i według wcześniejszych ustaleń mogą ocenić te prace. Nauczyciele informują rodziców i uczniów o ocenianych aktywnościach tylko w czasie nauczania na odległość.
Konsultacje
Dodatkowo, aby indywidualizować nauczanie, a tym samym umożliwić dziecku kontakt z nauczycielem, gdy pojawiają się trudności z opanowaniem nowego materiału, nauczyciel będzie dostępny dla rodziców i uczniów w wyznaczonych godzinach i będzie można się
z nim komunikować przez e-dziennik, maile, skype, whatsapp, Messenger, telefon, etc. (według wskazań nauczyciela). W te dni robocze, w których dane przedmioty są umieszczone w planie zajęć – nauczyciele będą prowadzić konsultacje, np. jeśli oddział ma w planie
język polski w poniedziałek, to nauczyciel języka polskiego ma w tym dniu
konsultacje dla rodziców i uczniów w godzinach zgodnych z dotychczasowym planem lekcji.
W przypadku nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej konsultacje odbywają się codziennie w godzinach 8.00 – 12.00. Dopuszcza się konsultacje w innych godzinach po uzgodnieniu
nauczyciela z rodzicami lub uczniami.
Zaangażowanie rodzica/ucznia
1. Uczeń/rodzic zobowiązany jest do codziennego odbierania informacji przekazywanych przez nauczycieli.
2. Rodzic wspólnie z uczniem ustala dzienny / tygodniowy plan pracy z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa, higieny pracy oraz prawa do czasu wolnego. Warto pracować systematycznie, najlepiej realizować zadania z tych przedmiotów, które są w danym dniu w planie zajęć.
3. Uczeń pracuje na udostępnionych materiałach w dowolnym dla siebie czasie.
4. Praca online uczeń – nauczyciel jest możliwa po wspólnym uzgodnieniu z nauczycielem przedmiotu terminu i godziny oraz formy kontaktu (najlepiej przez edziennik w godzinach wynikających z tygodniowego rozkładu zajęć lekcyjnych)
Pomoc
Jeżeli Państwa dziecko jest przeciążone materiałem z konkretnego przedmiotu, to proszę zwracać się za pomocą narzędzi komunikacji bezpośrednio do właściwego nauczyciela. Państwa komunikat pozwoli wówczas na indywidualizację pracy dostosowanie jej do potrzeb
rodziny, dziecka. Również można korzystać z pomocy pedagoga, logopedy, bibliotekarza, nauczycieli świetlicy przez narzędzia komunikacji, w tym szkolny email. W przypadku pytań, wątpliwości związanych z e-nauczaniem uczeń/rodzic pozostaje w kontakcie z wychowawcą oraz nauczycielami uczącymi.
Życzę Państwu zdrowia i wytrwałości.
Z wyrazami szacunku
Tomasz Żelichowski
Dyrektor Szkoły
Od jutra - 25 marca zdalne nauczanie tylko przez dziennik elektroniczny Librus.
Na szkolnej stronie pozostaje nauczanie zdalne tylko dla "ZERÓWKI"
Szanowni Państwo,
ze względu na liczne pytania, dotyczące rozpoczęcia pracy na
platformie epodreczniki.pl, w załączonym pliku przesyłamy Państwu
szczegółowe informacje dla dyrektora szkoły, nauczyciela oraz ucznia.
Z wyrazami szacunku
Departament Podręczników, Programów i Innowacji
Załącznik:
Komunikat - rozpoczęcie pracy na platformie.docx [1]
https://dokumenty.men.gov.pl/Komunikat_-_rozpoczecie_pracy_na_platformie.docx
W przypadku problemu z wygenerowaniem nowego hasła, proszę powiadomić wychowawcę klasy lub administratora.
Wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy zostają w domu i muszą zajmować się dziećmi, Mocni w Duchu organizują program na żywo, aby urozmaicić dzieciom czas kwarantanny. Będzie on bazował na doświadczeniu warsztatów muzycznych i Areny Młodych.
Propozycja przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat.
Od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci przed monitory, w godzinach od godz. 11:00 do godz. 12:30.
Spotkania będą oparte o Słowo Boże. Będziemy uczyć dzieci piosenek, proponujemy zajęcia plastyczne, będziemy też uczyć angielskiego. Na miarę możliwości - spotkanie będą interaktywne.
Tutaj o. Remigiusz Recław zapowiada program: https://liblink.pl/v2gBFhQHs0
Poniedziałkowe spotkanie od godz. 11:00 będzie transmitowane pod tym linkiem: https://liblink.pl/JM9IcfNvSe
Będą pojawiały się kolejne spotkania.
Prosimy uczniów naszej szkoły o systematyczne zaglądanie na stronę internetową naszej szkoły, do dziennika elektronicznego oraz na platformę NUADU, gdzie dostępne będą zadania przygotowane przez nauczycieli wszystkich przedmiotów.
ZADANIA ZNAJDZIECIE W ZAKŁADCE Z LEWEJ STRONY: NAUCZANIE ZDALNE
INFORMACJE KURATORIUM:
Rodzicu,
W szczególnie uzasadnionych sytuacjach rodzic ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego może wystąpić do dyrektora szkoły, do której uczęszcza jego dziecko o zapewnienie opieki.
Uczniu,
Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki
Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.
Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:
Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.
11 marca 2020r. W Centrum Kultury i Sporu w Chęcinach odbyło się spotkanie integracyjne klas V „ W baśniowej krainie”. Każda grupa miała przygotować ilustracje plastyczne do wylosowanej baśni, prezentację multimedialną, a także odegrać krótkie scenki. Nasi uczniowie przygotowali miniaturę teatralną na podstawie baśni braci Grimm „ Jaś i Małgosia”. W głównych rolach wystąpili Marysia i Michał. Na scenie towarzyszyły im: Zuzia, Dominika i Kasia oraz narratorki: Gabrysia i Ola. Wszyscy z pełnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role. Naszym specem od multimediów był Mikołaj. Zaś piękne ilustracje do baśni stworzyły : Karina, Aurelka, Zuzia, Marysia, a także Klaudia z klasy VIII i Zuzia z klasy VII. Na widowni kibicowali nam dzielnie koleżanki i koledzy z klasy V.