Z radością informujemy, że nasza szkoła zakwalifikowała się do programu Fundacji Orange #SuperKoderzy. To ogólnopolski program edukacyjny, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. W czasie trwania programu dzieci będą miały szansę uczyć się programowania, podstaw robotyki i poznawać świat nowych technologii nie tylko na informatyce. W przyszłym roku szkolnym pani Monika Grzyb będzie realizować lekcje języka niemieckiego z wykorzystaniem nowoczesnych technik informacyjnych.
Podczas spotkań przyszli #SuperKoderzy będą uczyć się programowania w praktyce i pogłębiać wiedzę z danego przedmiotu. Lekcje w ramach programu rozwijają też kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Być może w naszych uczniach rozbudzą się przyszłe zainteresowania zawodowe. Programista to przecież zawód przyszłości!
Od września startujemy i na niemieckim kodujemy!
Miło nam poinformować, iż od września nasza szkoła będzie brać udział w Programie Edukacyjnym "Działaj z imPETem". To projekt edukacyjny, w którym zachęca się do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziony jest na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych. Wierzymy, że biorąc udział w akcji jesteśmy w stanie krzewić eko podstawy i tworzyć eko nawyki
już od najmłodszych lat. Dlatego już od września stratujemy z projektem.
Jak głosi hasło jedno z haseł projektu...pamiętaj...
"Bez edukacji nie ma segregacji. Bez segregacji nie ma recyklingu. Bez recyklingu nie ma pięknej planety."
Poniedziałek
14.15 – 15.00 Historia kl. V -VII
15.00 – 15.45 Historia kl. VIII
Środa
14.15 – 15. 00 Matematyka kl. VIII
15.00- 15.45 Matematyka kl. V- VII
Czwartek
13.20 – 14..05 Język angielski kl. V – VII
14.10 - 14.55 Biologia kl. V- VIII
14.10 – 14.55 Fizyka kl. VII – VIII
14.15 – 15.00 Język polski kl. VIII
15.00– 15.45 Język polski kl. V - VII
17.00 – 17.45 Geografia kl. VIII
18.00 – 18.45 Geografia kl. V- VII
Piątek
12.30 – 13.15 Język polski kl. VI
13.20 – 14.05 Język angielski VIII
14.15 – 15.00 Chemia kl. VII - VIII
Szczegóły na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/przygotowania-do-egzaminow-zewnetrznych-wytyczne-men-cke-i-gis
Szczegóły na stronie MEN:
https://www.gov.pl/web/edukacja/organizacja-roku-szkolnego-20192020-do-wakacji-oraz-letni-wypoczynek
1 czerwca obchodzimy Dzień Dziecka. Tego dnia pamiętajmy nie tylko o najmłodszych, ale o wszystkich dzieciach – nawet jeśli z biegiem lat bardzo wyrosły i same zdążyły zostać rodzicami. Wspólnie spędzony czas, wspólne zabawy, rozmowy w Dzień Dziecka to najprostszy sposób na to, by rodzic przypomniał swoim pociechom o tym, że są dla niego bardzo ważne. Zazwyczaj w naszej szkole w szczególny sposób świętowaliśmy Dzień Dziecka. Ciągle mamy w pamięci ubiegłoroczny festyn rodzinny…
W tym roku chcemy dać szansę dzieciom i rodzicom na to, żeby więcej czasu spędzić wspólnie: 1 czerwca nie będzie lekcji online. Odpocznijcie, zróbcie razem coś, na co zazwyczaj brak czasu, nacieszcie się sobą.
Gdybyście potrzebowali kontaktu z kadrą pedagogiczną, nauczyciele będą dostępni dla uczniów za pośrednictwem aplikacji Teams, w godzinach , w których w poniedziałki macie lekcje, z wyjątkiem przerwy pomiędzy 10.00 a 12.00, kiedy zaplanowane jest posiedzenie rady pedagogicznej.
100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II jest doskonałą okazją do okazania postawy wdzięczności Bogu za dar Wielkiego Polaka oraz do ponownego odkrycia bogactwa nauczania Ojca świętego. Uczniowie naszej szkoły, aby uczcić naszego rodaka przygotowali prace plastyczne.
Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do akcji „Moje okolice w obiektywie”. Pochwalcie się proszę jakie ciekawe zakątki skrywają okolice Waszego miejsca zamieszkania. Na pewno spacerując po okolicach można podziwiać piękne krajobrazy. Może macie jakieś ulubione miejsca, którymi chcecie się podzielić. Jeżeli nie macie okazji do spaceru, może w waszym ogródku kwitną piękne kwiaty, może odwiedzają Was ciekawe ptaki, które spróbujecie uwiecznić na fotografii?
Stwórzmy wspólnie szkolny album regionalnych krajobrazów. Z zebranych zdjęć postaramy się stworzyć wirtualne karty albumu.
Zrobione zdjęcia z Polichna, z Miedzianki i okolic prosimy nadsyłać pod adres mailowy: pedagog.polichno@gmail.com. W treści maila proszę wpisać imię i nazwisko autora zdjęcia.
I miejsce - Dorota Kręciała – kl. III
II miejsce – Zuzanna Szymkiewicz kl. II
III miejsce – Maria Stefańczyk kl. I
Wyróżnienie – Karol Kasprzyk – kl. I
Jakub Krawczyk kl. II
Uczeń klasy ósmej Daniel przygotował bardzo ciekawą prezentację dotyczącą Wyższych kwasów karboksylowych i mydeł. Zapraszamy do obejrzenia.
Od kilku lat w Szkole Podstawowej w Polichnie obchodzony jest w maju Dzień Patrona - generała Stanisława Skalskiego. Jego osoba związana jest z historią Polichna i Gościńca, bo właśnie tu przed wojną istniała Szkoła Szybowcowa w której kształcił się przyszły as polskiego lotnictwa. Co roku z tej okazji odbywała się w szkole uroczysta akademia. Jako społeczność szkolna uczestniczyliśmy także we mszy świętej. W obecnym czasie ze względu na pandemię nie mogliśmy obchodzić tego święta tak jak dotychczas. W dniu 15 maja w symboliczny sposób uczciliśmy więc pamięć gen. Stanisława Skalskiego i 75 rocznicę zakończenia II wojny światowej. Poczet sztandarowy, Dyrekcja szkoły, przedstawiciele Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem Lotnika w Gościńcu. Cieszymy się, że nasi uczniowie pielęgnują wartości, którym służył patron szkoły.
SP w Polichnie
Szanowni Państwo
rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka prowadzonego przez Gminę Chęciny
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020r., poz. 780) oraz Wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego od dnia 06 maja br. otwarte mogą być przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych oraz żłobki. Z informacji przekazanej przez stronę rządową wynika, że w/w placówki będą pełnić funkcję opiekuńczo-wychowawczą, nie będą odbywały się zajęcia edukacyjne. Z tej możliwości opieki nad dzieckiem będą mogli skorzystać wyłącznie rodzice lub opiekunowie, którzy muszą wrócić do pracy zawodowej i nie mogą zapewnić w inny sposób opieki.
Pierwszeństwo w zorganizowaniu opieki przedszkolnej i żłobkowej będą miały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
Od dnia 29 kwietnia tj. momentu przekazania informacji przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego o możliwości otwarcia przedszkoli i żłobków, Gmina Chęciny podjęła działania dotyczące ewentualnego otwarcia takich placówek na terenie Gminy. I aby się to mogło odbyć w najbliższym możliwym terminie, przy zachowaniu zaostrzonego reżimu epidemiologicznego, musimy mieć przekonanie, iż korzystanie z obiektów edukacyjnych będzie bezpieczne zarówno dla dzieci, rodziców, dziadków czy opiekunów, ale również dla pracowników przedszkola czy żłobka.
Zgodnie z rządowymi wytycznymi prowadzimy działania wg wskazanego harmonogramu.
Zakończony został etap ankietowania rodziców. Trwa analiza danych i przygotowywanie rozwiązań, z uwzględnieniem oczekiwań rodziców i możliwości gminy, w zakresie m.in. podziałów na grupy, ich liczebności oraz możliwości szybkiego uzupełniania kadry pedagogicznej. Przygotowywane są szczegółowe procedury bezpieczeństwa, dokonuje się również niezbędnych zakupów sprzętu i materiałów umożliwiających utrzymanie właściwego reżimu sanitarnego w placówkach. Niezbędne do uruchomienia żłobka i przedszkola są konsultacje oraz uzgodnienia z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną w zakresie procedur bezpieczeństwa, zastosowania poszczególnych środków bezpieczeństwa, a także kwestii organizacji pracy z dziećmi. Otwarte będą mogły być tylko te instytucje, w których zapewni się realizację wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego.
Na bieżąco monitorowana jest również sytuacja epidemiologiczna w regionie.
Decyzja o ponownym uruchomieniu zajęć opiekuńczo-wychowawczych w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych i żłobku samorządowym zostanie przekazana z wyprzedzeniem tak, aby zarówno Państwo, jak i Wasze dzieci, mogli się do tego odpowiednio przygotować.
Szanowni Państwo,
Początek wiosny zawsze kojarzy nam się z pierwszymi radosnymi promieniami słońca, budząca się do życia przyrodą i radością do działania. Niestety sytuacja związana z rozprzestrzeniającą się pandemią koronawirusa sprawiła, że nie możemy do końca cieszyć się wiosennym przebudzeniem. Chcąc sprawić Państwu odrobinę radości, a także mając świadomość, że wielu mieszkańców naszej gminy to niezwykle utalentowane osoby, dlatego zapraszamy do udziału w Gminnym Konkursie Twórczości Własnej. Konkurs podzielony jest na trzy grupy wiekowe. Tematami przewodnimi są: „Wiosna, ach to Ty…” i „Ja i mój świat”.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa prace, które należy przesłać na e-mail: sekretariat@ckis.checiny.pl do dnia 29 maja 2020 r.
szczegóły na stronie: https://ckinfo.pl/gminny-konkurs-tworczosci-wlasnej/