W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną, informuję, że od dnia 19.10.2020r. Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego wprowadza zakaz przebywania Rodziców i opiekunów na terenie placówki.
Z poważaniem
Tomasz Żelichowski
Szanowni Rodzice
W naszej szkole jest potwierdzony przypadek ucznia z koronavirusem.
Zgodnie z decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczną w
Kielcach dla klasy VII w której jest uczeń z pozytywnym wynikiem, od
dnia dzisiejszego do 16.10.2020 (piątek) zorganizowana zostanie nauka
zdalna na platformie TEAMS. Uczniowie tej klasy do najbliższego piątku
pozostają na kwarantannie. Nauczyciele, którzy mieli kontakt z uczniem
zgodnie z zaleceniami Sanepidu będą na kwarantannie. Wszystkie pozostałe
klasy oraz pozostali nauczyciele pracują normalnie - w trybie
stacjonarnym.
W razie pytań i wątpliwości proszę o kontakt.
Z poważaniem Tomasz Żelichowski
W dniu 07.10.2020 w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.
Opuszczenie budynku szkoły przez wszystkich użytkowników zajęło 2 minuty
i 34 sekundy. Cała ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z
obowiązującymi procedurami.
DOWOZY OD 5 PAŹDZIERNIKA
PRZYWOZY
7. 15. Pierwszy przystanek na Miedziance
7. 40. Pierwszy przystanek na Gościńcu
ODWOZY
PONIEDZIAŁEK 12.30. kl. I, II, III, IV
13.20. kl. VI
15.10. pozostali
WTOREK 12.30. kl. III
13.20. kl. I, II, IV, VI
15.10. pozostali
ŚRODA 12.30. kl. I, II, III
13.25. kl. IV, VI
15.10. pozostali
CZWARTEK 12.30. kl. I, II, III,
14.15. kl. VI
15.10. pozostali
PIĄTEK 12.30. kl. I, II, III, IV
13.25. kl. VI
14.15. pozostali
- Odwozy są najpierw w kierunku Miedzianki.
- Harmonogram odwozów może ulec zmianie w przypadku kolejnych
zmian w planie lekcji.
Wyobraź sobie, że nie możesz złapać oddechu, wyobraź sobie, że masz na głowie niewidzialny worek, który każdego dnia nie pozwala ci oddychać... Tak właśnie czuję się codziennie, bo każdy mój oddech zabiera mukowiscydoza. Miałam zaledwie pół roczku, kiedy zdiagnozowano u mnie tę wyniszczającą chorobę, dlatego od kiedy sięgam pamięcią, czuję się wojowniczką walczącą z niewidzialnym wrogiem. Choroba nie wyniszcza jedynie płuc, niszczy cały organizm, atakuje trzustkę, wątrobę, nerki i jelita. Mam dopiero 24 lata, nie wyobrażam sobie, by choroba mogła odebrać mi życie w tak młodym wieku. Mam jeszcze tyle planów, tyle marzeń o własnej rodzinie.
Od dziecka moim drugim domem jest szpital. Częste zaostrzenia choroby odbierają mi radość życia codziennego. Walczę każdego dnia z całych sił. Moje płuca z roku na rok są coraz słabsze, na ten moment ich wydolność to 24%. Czuję, że z roku na rok mój stan się pogarsza. Codziennie wykonuję wiele inhalacji i drenaży klatki piersiowej, które pomagają mi przetrwać każdy dzień. Budzę się, dziękując, że dano mi przeżyć kolejną dobę. To nierefundowany lek jest moją szansą, szansą za milion złotych. O moim życiu decydują pieniądze, których nie mam... Proszę, pomóż mi zawalczyć o każdy oddech!
Monika
Dnia 16 września 2020r., pracownicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Chęcinach: Magda Król-Snoch i Katarzyna Idziak w ramach projektu „Ruszamy z pomocą do walki z przemocą” przeprowadziły w klasie II i III warsztaty pt. ”Ja i mój świat uczuć”.
Tematem spotkania były uczucia i emocje, które towarzyszą dzieciom w codziennym życiu,
z którymi nie potrafią sobie samodzielnie poradzić, w wyniku czego często są; odtrąceni, odrzuceni i izolowani. Warsztaty miały na celu rozwijanie przez dzieci samoświadomości własnych emocji i uczuć.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały breloczki i przedstawiające emocje.
Drodzy Rodzice w związku ze zwiększoną liczbą osób chorych na COVIT-19 oraz sytuacją epidemiologiczną w naszej gminie odwołuję dzisiejsze spotkanie z Rodzicami. Proszę na bieżąco śledzić szkolną stronę internetową oraz dziennik elektroniczny. W razie pytań jestem do Państwa dyspozycji.
Z poważaniem Tomasz Żelichowski
Rada Rodziców przekazuje informację, o możliwości ubezpieczenia dzieci (UBEZPIECZENIE W SZKOLE NIE JEST OBOWIĄZKOWE!)
Kwota składki ubezpieczeniowej 50 złotych, firma ubezpieczeniowa Compensa (ta sama co w latach ubiegłych).
Wpłat należy dokonać do dnia 22.09.2020 .
W niedzielę 6 września , na uroczystości Święta Lotników, przybyło wielu znamienitych gości. Obchody rozpoczęła msza święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Matki Boskiej Anielskiej w Polichnie. Po mszy przy Pomniku Lotników w Gościńcu zostały złożone wiązanki kwiatów i zapalone znicze.
Drodzy Uczniowie i Rodzice
zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS należy ograniczyć liczbę osób trzecich przebywających w szkole, dlatego proszę aby z uczniami z klas „0” i „I” był tylko jeden Rodzic. Uczniowie z pozostałych klas na teren szkoły wchodzą sami. Rodziców proszę o pozostanie poza budynkiem szkoły!!!!
Uczniom zalecam noszenie maseczek a Rodzice mają obowiązek wchodzenia tylko i wyłącznie z zakrytymi ustami i nosem.
Przed wejściem na teren szkoły proszę obowiązkowo zdezynfekować ręce.
Powyższe działania spowodowane są troską o Wasze zdrowie Drodzy Uczniowie.
PRZYWOZY
7. 15. Pierwszy przystanek na Miedziance
7. 40. Pierwszy przystanek na Gościńcu
ODWOZY
PONIEDZIAŁEK 12.30. kl. I, II, III, IV, VI
14.15. kl. VII
15.20. pozostali
WTOREK 12.30. kl. III
13.20. kl. I, II, IV, VI
15.10. pozostali
ŚRODA 12.30. kl. I, II, I
13.25. kl. IV, VI, VIII
15.20. pozostali
CZWARTEK 12.30. kl. I, II, III, IV
14.15. kl. VI
15.10. pozostali
PIĄTEK 12.30. kl. I, II, III, IV
13.25. kl. VI
14.15. pozostali
Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego. Nie zawsze tak było... Był bowiem taki wrzesień, kiedy nie zabrzmiał pierwszy dzwonek, a dzieci i ich rodzice ze łzami w oczach patrzyli w przyszłość...
1 września 1939 roku o świcie, wojska niemieckie zaatakowały obszar państwa polskiego na lądzie, morzu i w powietrzu. Rozpoczęła się II wojna światowa, która trwała sześć lat. Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Ponieśliśmy wielkie ofiary.
Wspominamy bohaterów tych wielkich, światowych i tych naszych, lokalnych, ale przede wszystkim podtrzymujemy pamięć tamtych dni, by nigdy więcej tak zła historia się nie powtórzyła.
Niezwłocznie informuję, że jeden z pracowników szkoły w Polichnie od
środy, tj 16.09.2020 przebywa na kwarantannie, ponieważ miał kontakt
z osobą z pozytywnym wynikiem testu. Od czwartku, tj 17.09.2020 zgodnie
z wytycznymi Sanepidu i w porozumieniu z Organem Prowadzącym wszyscy
pracownicy szkoły mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych w
czasie przebywania na terenie placówki, aż do odwołania. Szkoła
funkcjonuje na dotychczasowych zasadach i pozostaje w stałym kontakcie
z Sanepidem. Wprowadzony dodatkowy reżim sanitarny dla pracowników
szkoły to jedyne zalecenie Powiatowej Stacji Sanitarno -
Epidemiologicznej w Kielcach.
Tomasz Żelichowski - dyrektor szkoły
Apel do rodziców:
- proszę o zapoznanie się z zarządzeniem
- proszę o zapoznanie się z informacjami przesłanymi pocztą Librus
- rodzice są zobowiązani do podpisania deklaracji zawartej w zarządzeniu (załącznik 1) i dostarczeniu podpisanej deklaracji do szkoły do 2 września 2020r.
Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i Nauczyciele,
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
wkrótce rozpoczniemy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół i swoich codziennych obowiązków. Decyzję o przywróceniu zajęć stacjonarnych podjęliśmy po wielu rozmowach i konsultacjach z ekspertami. Wspólnie ustaliliśmy, że edukacja, podobnie jak wiele innych dziedzin życia społecznego i gospodarczego, powinna funkcjonować w sposób zbliżony do tego sprzed pandemii. Powrót dzieci do stacjonarnej nauki w szkołach zaplanowała również zdecydowana większość państw europejskich.
Kształcenie na odległośćnie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem, a najnowocześniejsze nawet technologie nie stworzą odpowiedniej przestrzeni do budowania trwałych relacji rówieśniczych. Przedłużająca się izolacja może w dalszej perspektywie przynieść wiele negatywnych skutków. Chodzi nie tylko o rozwój intelektualny i mniejszą efektywność procesu kształcenia na odległość, ale również o przygotowanie młodego człowieka do dorosłości, do życia w społeczeństwie, które w dużym stopniu kształtuje się w środowisku szkolnym.
Rozumiem obawy części rodziców i nauczycieli związane z powrotem do stacjonarnych zajęć w szkołach i placówkach oświatowych. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i innych pracowników oraz dyrektorów, a także rodziców – to nasz priorytet. Dlatego też przygotowaliśmy odpowiednie regulacje prawne, wytyczne i zalecenia, które w przypadkuwiększego zagrożenia epidemicznego pozwolą na wprowadzenie adekwatnych do danej sytuacji działańi środków. Stworzyliśmy elastyczne rozwiązania, takie jak możliwość realizowania nauczania w trybie mieszanym lub zdalnym zarówno dla całej szkoły,jak i poszczególnych oddziałów. Umożliwiliśmy także dyrektorom wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa na terenie danej placówki.
Stale współpracujemy z Ministerstwem Zdrowia oraz Głównym Inspektorem Sanitarnym i na bieżąco reagujemy na sytuację. Wspieramy dyrektorów i organy prowadzące w przygotowaniach do rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Umożliwiamy dyrektorom zamówienie maseczek i płynów do dezynfekcji na potrzeby szkół. Przekażemy szkołom również termometry bezdotykowe. Środki te będą bezpłatnie dostarczane przez Ministerstwo Zdrowia.
Wszystkim nam zależy na bezpiecznym powrocie dzieci do szkół. Chcemy, aby uczyły się one razem z rówieśnikami, przy wsparciu ze strony nauczycieli i dyrektorów. Jestem przekonany, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzykooraz pozwolą na funkcjonowanie szkół i placówek w tradycyjnej formule.
Nowy rok szkolny to, obok kwestii związanych z bezpieczeństwem, także nowe wyzwania edukacyjne i kierunki działania. Chcemy, aby nauka w szkole rozwijała umiejętności, które pozwolą młodym ludziom mierzyć się z wyzwaniami współczesnego świata. Stąd nacisk na kształtowanie samodzielności, innowacyjności i kreatywności u uczniów. Ważnym elementem edukacji powinnobyć także stałe rozwijanie kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i efektywne korzystanie
z nowych technologii.
Szkoła odgrywa niezwykle istotną rolę w wychowaniu młodego człowieka – uczy szacunku do własnej kultury, historii i języka ojczystego. Rok 2020 to rok wielu rocznic historycznychważnych dla kształtowania polskiej tożsamości narodowej i pamięci zbiorowej. W maju świętowaliśmy 100. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, a w sierpniu– 100. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Wkrótce obchody podpisania porozumień sierpniowych i powstania NSZZ „Solidarność”, a także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Znajomość tych wydarzeń jest kluczowa zarówno dla patriotycznego wychowania młodego pokolenia, jak również dla lepszego i pełniejszego zrozumienia procesów, które dzieją się współcześnie. Chciałbym, aby te rocznice znalazły należne im miejsce w toku edukacji.
Nie możemy zapomnieć o wychowaniu uczniów nie tylko na dobrych obywateli, ale i po prostu dobrych ludzi. Kształtowanie właściwej postawy moralnej młodego pokolenia Polaków to także bardzo ważne zadanie szkoły.
U progu nowego roku szkolnego życzę wszystkim, aby był on spokojny i bezpieczny, a także obfitował w sukcesy edukacyjne oraz wychowawcze.Jestem przekonany, że wytrwałość w nauce i konsekwentne rozwijanie swoich talentów pozwoli uczniom osiągnąć jak najlepsze wyniki w nauce i w czerwcu przyszłego roku z dumą odebrać szkolne świadectwa.
Z wyrazami szacunku
Dariusz Piontkowski
Minister Edukacji Narodowej