4 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedził św. Mikołaj. Na tego gościa dzieci z niecierpliwością czekały. Specjalnie na tą okazję przygotowały piosenkę i własnoręcznie wykonane laurki. W zamian otrzymały wspaniałe prezenty. Św. Mikołaj powiedział, że wróci do nich za rok.
Z okazji Święta Górnika dzieci z Oddziału Przedszkolnego dowiedziały się na czym polega praca górnika, poznały nazewnictwo i znaczenie kolorów pióropusza na czako. Mialy możliwość założenia stroju galowego górnika. Wykonaly również własne czako.
TERMINY RAD PEDAGOGICZNYCH I WYWIADÓWEK
W ROKU SZKOLNYM0 2020/ 2021
* 10.12. 2020r. - rada pedagogiczna + WYWIADÓWKA
* 27.01.2021 r. godz. – rada pedagogiczna klasyfikacyjna + WYWIADÓWKA
* 15.03. 2021 r. godz. – rada pedagogiczna
* 18.05. 2021 r. godz. – rada pedagogiczna + WYWIADÓWKA
* 16. 06. 2021 r. godz. – rada pedagogiczna klasyfikacyjna
4 grudnia górnicy obchodzili swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy 3 poznali historię oraz zwyczaje związane z Barbórką. Trudną i ciężką pracę górników przedstawili w swoich rysunkach.
1 grudnia rozpoczyna się Tydzień Autyzmu. W tym czasie organizowane są wydarzenia mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej tego schorzenia. Nasze przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w ubranka koloru niebieskiego, wysłuchały pogadanki i obejrzały film, który przedstawił istotę autyzmu z perspektywy dziecka. Od kilku lat w tym czasie nasz zamek Chęciński podświetlany jest na kolor niebieski.
30 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły uroczyste andrzejki. Były wróżby, zabawy, fotobudka i piękne przebrania.
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci mogły przynieść do szkoły własne, ulubione pluszaki. Było bardzo wesoło. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o misiach, tańczyliśmy misiowy układ, spotkaliśmy się z misiem Krzysiem. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały opaski z misiami na głowę, maski na twarz i dyplomy oraz pozowały do misiowego zdjęcia.
14 listopada urodziła się szwedzka pisarka Astrid Lindgren, autorka wielu wspaniałych książek o dzieciach dla dzieci. Z tej okazji dzieci przebrały się za postacie z jej książek. Była Pippi, Emil ze Smalandii oraz kilkoro dzieci z Bullerbyn.
21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały laurkę z pozdrowieniami dla dzieci do Szkoły Podstawowej z Oblęgorka oraz przygotowały sobie nawzajem miłe laurki.
Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, życzymy wszystkim by w swoim życiu doświadczali relacji pełnych ciepła, zrozumienia, akceptacji, wyrozumiałości, życzliwości, otwartości…
„Marsz Pierwszej Brygady - Bohaterom walk o Niepodległą”
– spot filmowy z okazji 11 listopada, w którym występuje uczennica naszej szkoły - Zuzanna Habik.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone każdego roku 11 listopada ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Wydarzenie to zbiegło się z zakończeniem I wojny światowej, podpisaniem rozejmu w Compiègne pomiędzy Niemcami a aliantami. W dniu 10 listopada do Warszawy przybył Józef Piłsudski, dzień później 11 listopada przejął on władzę wojskową od Rady Regencyjnej, zaś 14 listopada Rada przekazała Piłsudskiemu również władzę cywilną. Mając na uwadze słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, zaprezentujmy z dumą nasze narodowe symbole oraz oddajmy szacunek i pamięć wszystkim walczącym i poległym za ojczyznę. Przez ponad 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o odzyskanie niepodległości. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.
Zachęcamy wszystkich uczniów i mieszkańców naszej miejscowości do uhonorowania tego święta poprzez wywieszenie symbolu narodowego jakim jest biało-czerwona flaga, przez co okażemy nasz patriotyzm oraz szacunek dla Ojczyzny.