14 listopada urodziła się szwedzka pisarka Astrid Lindgren, autorka wielu wspaniałych książek o dzieciach dla dzieci. Z tej okazji dzieci przebrały się za postacie z jej książek. Była Pippi, Emil ze Smalandii oraz kilkoro dzieci z Bullerbyn.
21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały laurkę z pozdrowieniami dla dzieci do Szkoły Podstawowej z Oblęgorka oraz przygotowały sobie nawzajem miłe laurki.
Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, życzymy wszystkim by w swoim życiu doświadczali relacji pełnych ciepła, zrozumienia, akceptacji, wyrozumiałości, życzliwości, otwartości…
„Marsz Pierwszej Brygady - Bohaterom walk o Niepodległą”
– spot filmowy z okazji 11 listopada, w którym występuje uczennica naszej szkoły - Zuzanna Habik.
Narodowe Święto Niepodległości obchodzone każdego roku 11 listopada ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Wydarzenie to zbiegło się z zakończeniem I wojny światowej, podpisaniem rozejmu w Compiègne pomiędzy Niemcami a aliantami. W dniu 10 listopada do Warszawy przybył Józef Piłsudski, dzień później 11 listopada przejął on władzę wojskową od Rady Regencyjnej, zaś 14 listopada Rada przekazała Piłsudskiemu również władzę cywilną. Mając na uwadze słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, zaprezentujmy z dumą nasze narodowe symbole oraz oddajmy szacunek i pamięć wszystkim walczącym i poległym za ojczyznę. Przez ponad 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o odzyskanie niepodległości. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.
Zachęcamy wszystkich uczniów i mieszkańców naszej miejscowości do uhonorowania tego święta poprzez wywieszenie symbolu narodowego jakim jest biało-czerwona flaga, przez co okażemy nasz patriotyzm oraz szacunek dla Ojczyzny.
Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie za pomocą platformy Teams.
Uczennica naszej szkoły, Melania Podsiadło, została finalistką
Konkursu „ Listy dla Ziemi”, którego organizatorem jest Fundacja Ekologiczna
Arka.
Głosowanie odbywa się na fanpage'u Fundacji Ekologicznej ARKA na portalu Facebook
https://www.facebook.com/fundacjaarka/photos/a.4898345856857303/4898225660202656/
Zachęcamy wszystkich do przeczytania i „lajkowania” listu Melanii.
Głosujemy w dniach od 3 listopada do 17 listopada 2020 r.
Na list można oddać swój głos, zostawiając przy nim lajka.
Od 4 listopada 2020r. oddział przedszkolny
oraz klasy: I, II, i III przechodzą na zdalny tryb nauki.
„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.
Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez.
I są takie osoby, na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…”
26 października 2020r. umarła Pani Teresa Panas, emerytowana polonistka która wiele lat przepracowała w naszej szkole.
Żegnaj, Droga Koleżanko, Wychowawczyni, Nauczycielko..
Komunikat dyrektora szkoły
Szanowni Państwo, w związku z wystąpieniem zakażenia koronowirusem u jednego z nauczycieli czekam na rekomendacje PSSE w sprawie dalszego funkcjonowania szkoły. Jednocześnie proszę o bezwzględne przestrzeganie Procedur bezpieczeństwa Covid-19 opublikowanych na stronie internetowej szkoły.
Z poważaniem
Tomasz Żelichowski
23 października b.r. nasza szkoła dołączyła do I Międzynarodowej edycji „ Przerwy na czytanie”- akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej
„ Cała Polska czyta dzieciom”
Akcja ma na celu m.in. promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
Brali w niej udział uczniowie i nauczyciele. Nie przeszkodziła nam Nawet epidemia (chociaż poważnie nas ograniczyła).
Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”!!!