Uczniowie klasy 4 włączyli się w akcję: „Życzę Ci”- własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne z życzeniami dla .pacjentów hospicjów prowadzonych przez Caritas Diecezji Kieleckiej w Miechowie i Kielcach.
Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do udziału w nagraniu pastorałki pt. „Od serca do ucha”. Wydarzenie odbędzie się we wtorek 22 grudnia 2020r. o godz. 10.00 w budynku szkoły. Prosimy o punktualne przybycie.
Pamiętamy o zachowaniu środków ostrożności w związku z pandemią Covid – 19, obowiązku posiadania maseczki, zakryciu ust i nosa oraz zachowaniu odległości. Prosimy o zabranie ze sobą świątecznych elementów – np. czapek mikołajowych.
Zachęcamy do ćwiczenia śpiewu
https://www.youtube.com/watch?v=wKAavHP12eY
https://ising.pl/rokiczanka-pastoralka-od-serca-do-ucha-24mx55-tekst
Samorząd Uczniowski wraz ze Szkolnym Klubem Pozytywnego Myślenia zaprasza do udziału w akcji „Podziel się piernikiem”.
Mamy zamiar umilić ten świąteczny czas zapachem „wirtualnych” pierniczków. W tym roku nie będziemy mogli podzielić się opłatkiem, więc zachęcamy do podzielenia się świątecznymi ciasteczkami.
Nadeślij do nas swoje zdjęcia. Zdjęcia można nadsyłać od 17.12.2020 do 21.12.2020 do godziny 15. Fotografie przesyłamy w wiadomości prywatnej w aplikacji Teams do Przedstawiciela SU Zuzanny Maj, kl. VII lub do opiekuna SU p. Sylwii Gołuch.
Po zebraniu wszystkich zdjęć stworzymy przegląd pierników w postaci filmiku, który udostępnimy na stronie naszej szkoły.
Jeżeli w nie udało Ci się upiec pierników możesz podzielić się zdjęciem wykonanej przez Ciebie ozdoby świątecznej.
Zachęcamy do udziału w akcji.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Klubu Pozytywnego Myślenia.
Gmina Chęciny zakupiła czujniki do monitorowania jakości powietrza.
Jeden z nich znajduje się na budynku naszej szkoły.
Jakiej jakości powietrzem oddychamy można sprawdzić na specjalnej platformie pod adresem: https://airly.eu/map/pl/#50.78700,20.45483,z13
Czujnik ma ledowe światełko, które świeci się w odpowiednim kolorze w zależności od jakości powietrza. I tak, kolor zielony oznacza dobrą jakość powietrza, kolor żółty średnią, a kolor czerwony złą.
Mimo różnych trudności i przeciwności losu…w naszej szkole staramy się nadal myśleć pozytywnie .
W związku z tym nasza placówka włączyła się w kolejny projekt Instytutu Edukacji Pozytywnej. Projekt pod nazwą „Szkoła Myślenia Pozytywnego – Komunikacja bez przemocy i Mediacje w szkole”. W tym celu stworzona została pierwsza w Polsce, kompleksowa oraz interaktywna platforma e-learningowa dla nauczycieli, dyrektorów szkół i…UWAGA… także dla rodziców i młodzieży. Nasi nauczyciele już się szkolą.
Serdecznie zapraszamy społeczność szkolną do wzięcia udziału w projekcie, zalogowania się i korzystania z dobrodziejstw platformy. Można tu znaleźć cenne informacje:
o komunikacji w duchu empatii i zrozumienia,
o tym co utrudnia komunikację, a co ją ułatwia,
o motywacji i wielu innych ważnych kwestiach w kontekście wychowawczym.
Informacje o projekcie można znaleźć na stronie:
Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z projektem i do rejestracji.
„6 grudnia – jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga ciężki worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie. A kiedy rozda już prezenty, wraca do nieba uśmiechnięty”. Jak co roku, kiedy na kartach kalendarza pojawia się miesiąc grudzień każde dziecko
z niecierpliwością oczekuje na przyjście Świętego Mikołaja. W tym roku pomimo pandemii koronawirusa i nauki zdalnej Mikołaj również nie zapomniał o naszej Szkole. Z racji tego, że jest pod koniec roku bardzo zapracowany, do „zerówki” oraz oddziału przedszkolnego „Promyczek” zawitał już 4 grudnia. Dzieci bardzo się ucieszyły z tej niezwykłej wizyty. Podczas spotkania z Mikołajem przedszkolaki zaśpiewały piosenki, wyrecytowały wierszyki, a On obdarował wszystkie dzieci prezentami. Każde dziecko zrobiło sobie także pamiątkowe zdjęcie z tym wyjątkowym Gościem.
Święty Mikołaj dzięki swoim elfom pojawił się również niespodziewanie w klasie 2. Kiedy dzieci zaczęły lekcje zdalne 7 grudnia Pani Wychowawczyni zapytała czy był u nich Święty Mikołaj. Dzieci wspólnie odpowiedziały głośne „taaak”! Jednak Pani podtrzymując temat poprosiła, aby dzieci rozejrzały się jeszcze po swoich pokojach i ku ich zaskoczeniu, okazało się, że czekają na nich wyjątkowe prezenty. Wszystkie dzieci przekrzykując się nawzajem, nie mogły opanować radości. Przed ekranami swoich komputerów zaczęły rozpakowywać paczki, a tam czekała na nich wielka niespodzianka! Oprócz poczęstunkuokazało się, że każde z nich dostało czapkę. Nie były to jednak zwykłe czapki. Mikołaj zaopatrzył się w nie u naszego najlepszego skoczka narciarskiego – Kamila Stocha. Pani pokrótce opowiedziała dzieciom o sportowcu i jego osiągnięciach, dzieci bardzo uważnie wysłuchały słów Wychowawczyni, a uśmiechy nie schodziły z ich buziek. Do końca zajęć siedziały podekscytowane w ciepłych, kolorowych czapkach z logiem naszego skoczka. Po zakończonych lekcjach dzieci sfotografowały się w czapkach i chętnie pochwaliły się zdjęciami przed swoją Panią. Niektóre z nich przygotowały specjalne rysunki, aby pokazać jak kibicują naszemu sportowcowi.
Pragniemy serdecznie podziękować naszemu skoczkowi Panu Kamilowi Stochowi, Pani Ewie Bilan-Stoch oraz ich współpracownikom, zwłaszcza Panu Adamowi ze sklepu kamiland.pl za podarowanie nam tych wspaniałych zimowych czapek. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy. Serce nam się raduje, kiedy otrzymujemy taką pomoc. Jeszcze większe wzruszenie pojawia się, kiedy widzimy zadowolenie dzieci, a to jest motywacja do dalszych starań.
Okazuje się, że Święty Mikołaj pamięta o dzieciach zawsze i oby jego elfów i innych pomocników było jaknajwięcej. Mikołaj obiecał, że za rok znów do nas wróci, bo takich dzieci, nauczycieli, rodziców
i atmosfery, która tu panuje nie ma nigdzie indziej!
Nie zwalniamy tempa i wykorzystujemy walory pracy online. Dziś w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem medycznego zawodu. Gościem uczniów kl. VIII była pani Katarzyna Pacyna, analityk medyczny pracujący w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.Nasz gość opowiedział nam o swojej drodze edukacyjnej do wykonywania zawodu analityka. Obaliliśmy wspólnie mit o tym, że zawody medyczne podejmują osoby mające w rodzinie przedstawicieli zawodów medycznych. Każdy, kto pasjonuje się nauką z zakresu dziedzin medycznych i czuje, że ma do tego predyspozycje ma szansę zostać medykiem. Potrzebna jest motywacja do pracy i duże zaangażowanie w proces zdobywania wiedzy w toku nauki.
Uczniowie mili okazję poznać również zarys pracy analityka medycznego oraz poznać funkcje Regionalnych Centrów Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.
Podczas tego spotkania uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu doradztwa zawodowego, a przy tym utrwalili wiedzę z zakresu biologii.
Mamy nadzieję, że nasi uczniowie, posiadający wiedzę nt. funkcjonowania RKKiK oraz wartości leczniczych oraz ratujących życzcie krwi, sami w przyszłości staną się krwiodawcami.
Jednocześnie zachęcamy do oddawania krwi. Pamiętajmy, krwi nie da się wyprodukować.Razem możemy więcej!
Zuzanna Habik uczennica klasy VIII Szkoły Podstawowej w Polichnie zajęła I miejsce w eliminacjach wojewódzkich V Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza "Kima". Zuzia wykonała dwie piosenki "Tak długo was chłopcy nie było" i "Dziewczyna z granatem w ręce|". Ogólnopolski Finał konkursu odbędzie się w Krakowie.
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele oraz Rodzice,zachęcamy do zbierania zakrętek plastikowych z butelek, pojemników po kremach itp. Specjalny pojemnik zostanie umieszczony przed budynkiem naszej szkoły. Zebrane zakrętki przekażemy na zbiórkę dla Pani Moniki Luty.
Zachęcamy również do wsparcia pani Moniki za pośrednictwem strony Monika Luty - zbiórka charytatywna | Siepomaga.pl
Szkolne Koło Caritas zachęca wszystkich uczniów do udziału w akcji „Życzę Ci!”. Polega ona na własnoręcznym przygotowaniu kartki świątecznej.
Życzenia zostaną przekazane pacjentom jednego z hospicjów prowadzonych przez Caritas Diecezji Kieleckiej w Miechowie i Kielcach.
Samotność w czasie pandemii jest szczególnie trudna dla chorych i samotnych. Każdy serdeczny gest z Waszej strony sprawi, że święta będą dla nich bardziej radosne.
Wykonane kartki można przynosić do 16 grudnia 2020 do szkolnej portierni.
Szkolne Koło Caritas włącza się do akcji prowadzonej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu "Stopy ogrzane miłością". Polega ona na zbiórce nowych skarpet dla osób bezdomnych. Dary z serca można przynosić do 16 grudnia 2020 do szkolnej portierni.
Zachęcamy do pomocy potrzebującym.
4 grudnia dzieci z Oddziału Przedszkolnego odwiedził św. Mikołaj. Na tego gościa dzieci z niecierpliwością czekały. Specjalnie na tą okazję przygotowały piosenkę i własnoręcznie wykonane laurki. W zamian otrzymały wspaniałe prezenty. Św. Mikołaj powiedział, że wróci do nich za rok.
Z okazji Święta Górnika dzieci z Oddziału Przedszkolnego dowiedziały się na czym polega praca górnika, poznały nazewnictwo i znaczenie kolorów pióropusza na czako. Mialy możliwość założenia stroju galowego górnika. Wykonaly również własne czako.
TERMINY RAD PEDAGOGICZNYCH I WYWIADÓWEK
W ROKU SZKOLNYM0 2020/ 2021
* 10.12. 2020r. - rada pedagogiczna + WYWIADÓWKA
* 27.01.2021 r. godz. – rada pedagogiczna klasyfikacyjna + WYWIADÓWKA
* 15.03. 2021 r. godz. – rada pedagogiczna
* 18.05. 2021 r. godz. – rada pedagogiczna + WYWIADÓWKA
* 16. 06. 2021 r. godz. – rada pedagogiczna klasyfikacyjna
4 grudnia górnicy obchodzili swoje święto. Z tej okazji uczniowie klasy 3 poznali historię oraz zwyczaje związane z Barbórką. Trudną i ciężką pracę górników przedstawili w swoich rysunkach.
1 grudnia rozpoczyna się Tydzień Autyzmu. W tym czasie organizowane są wydarzenia mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej tego schorzenia. Nasze przedszkolaki przyszły w tym dniu ubrane w ubranka koloru niebieskiego, wysłuchały pogadanki i obejrzały film, który przedstawił istotę autyzmu z perspektywy dziecka. Od kilku lat w tym czasie nasz zamek Chęciński podświetlany jest na kolor niebieski.
30 listopada dzieci z Oddziału Przedszkolnego obchodziły uroczyste andrzejki. Były wróżby, zabawy, fotobudka i piękne przebrania.
25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci mogły przynieść do szkoły własne, ulubione pluszaki. Było bardzo wesoło. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o misiach, tańczyliśmy misiowy układ, spotkaliśmy się z misiem Krzysiem. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały opaski z misiami na głowę, maski na twarz i dyplomy oraz pozowały do misiowego zdjęcia.