Podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” w miejscowości Małogoszcz naszą szkołę reprezentowali młodzi wokaliści:
Julia Kasprzyk, Melania Podsiadło, Agata Petelicka oraz Damian Kasprzyk.
Uczniowie klasy II dobrze wiedzą, jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu.
W zależności od warunków pogodowych aktywnie korzystają z różnych form aktywności fizycznej. Zima to czas, kiedy mogą korzystać z ulubionej przez wszystkie dzieci zabawy, jaką jest jazda na sankach. Lekcja wychowania fizycznego wykorzystująca taką formę atrakcji staje się dla dzieci wyjątkowa.
W ramach projektu „Myślę pozytywnie” szkoła otrzymała pakiet pomocy dydaktycznych. Zaraz po świątecznej przerwie wraz z udziałem uczniów rozpakowaliśmy nadesłaną paczkę. Fundatorem pomocy dydaktycznych jest Instytut Edukacji Pozytywnej. Pakiet zawiera gry planszowe, książki, materiały plastyczne oraz zestaw pomocy merytorycznych dla nauczycieli. Jak tu nie myśleć pozytywnie, kiedy Nowy Rok rozpoczynamy od takich prezentów...
Należy dodać, iż to dopiero początek pozytywnych informacji. Dzięki udziałowi w projekcie jako szkoła będziemy mieć dostęp do platformy wsparcia wdrożenia programu zdrowia psychicznego – „Myślę pozytywnie” W ramach platformy kadra pedagogiczna będzie mogła skorzystać ze szkoleń online oraz narzędzi ewaluacji działań profilaktyczno-wychowawczych. Ponadto projektodawca przewiduje konsultacje specjalistyczne. Każda szkoła biorąca udział w projekcie, w tym nasza, otrzyma swojego mentora (opiekuna). który będzie starał się dawać wsparcie w zakresie wdrażania programu zdrowia psychicznego. Instytut Edukacji Pozytywnej zapowiada również zajęcia warsztatowe dla uczniów i uczennic oraz spotkania z rodzicami naszej szkoły według możliwości Fundacji.
Na każdy miesiąc nasza placówka będzie otrzymywała zadania, z których jesteśmy zobligowani się rozliczyć.
O działaniach związanych z wdrażaniem programu „Myślę pozytywnie” będziemy informować na bieżąco.
W dniu 7 stycznia 2019r. o godz. 17.00
odbędzie się szkolna wywiadówka
- podsumowanie I semestru
- dla rodziców klas IV-VIII spotkanie z pedagogiem, w ramach realizacji Kampanii "Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu"
Dyrekcja oraz Nauczyciele
Podczas XII edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kielcach w grudniu 2018 roku naszą szkołę reprezentowało czterech solistów:
Julia Kasprzyk - klasa I
Aurelia Gogół – klasa IV
Zuzanna Habik - klasa VI
Damian Kasprzyk – klasa VI
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wyślij kartkę do hospicjum”. Własnoręcznie wykonali kartki, które zostały przekazane do Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.
Szkolne Koło Caritas wzięło udział w akcji „Szalik z dobroci”. Rękodzieło zostało przekazane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu. Wszystkim, którzy się zaangażowali w to piękne dzieło bardzo dziękujemy.
Dyrektor Szkoły informuje, że w okresie przerwy świątecznej
od 24 grudnia do 31 grudnia 2018r. zajęcia w zerówce
będą realizowane w/g następującego planu zajęć:
poniedziałek (24 grudnia) 8.00 - 12.00
czwartek (27 grudnia) 8.00- 14.00
piątek (28 grudnia) 8.00 - 13.00
poniedziałek (31 grudnia) 8.00 - 12.00
Dla uczniów kl. I-VIII będą organizowane zajęcia opiekuńcze
od 8.00 - 12.00
Przed Świętami Bożego Narodzenia po raz kolejny Szkolne Koło Caritas zorganizowało Radosną Świąteczną Paczkę. Zebrane dary zostały przekazane potrzebującej rodzinie. Za okazane serce dziękujemy
Podczas Wieczoru Wigilijnego zostały zlicytowane szopki wykonane na etap szkolny IV Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Uzyskane pieniądze w wysokości 400 zł zostały przekazane na pomoc dzieciom w Merefie na Ukrainie. 8 stycznia 2019r. w Kurii Diecezjalnej w Kielcach mieliśmy możliwość spotkać się z panią Barbarą Szyposzyńską, która koordynuje tą akcją.
Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas przygotowali kiermasz ozdób świątecznych. Dochód ze sprzedaży rękodzieła wyniósł 410 zł. Zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zorganizowanie wyjazdu z przedstawieniem jasełkowym do Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty.
Tradycją naszej szkoły są coroczne JASEŁKA przygotowywane przez uczniów pod opieką pani Doroty Bednarz. Nie inaczej było w tym roku. W czwartek, 20 grudnia wieczorem w sali gimnastycznej zebrali się emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą atmosferę i miłe doznania wizualne oraz słuchowe zadbali zdolni aktorzy i wokaliści.
19 grudnia 2018 roku uczniowie z klasy V i VI uczestniczyli w zajęcia profilaktycznych prowadzonych przez ojca Pawła Chmurę z Ośrodka San Damiano w Chęcinach. Celem zajęć było przeciwdziałanie uzależnieniom.
O godzinie 11.15 rozpoczynają sie Wigilie klasowe.
Odwóz wszystkich uczniów o godz. 12.30 (najpierw kurs do Miedzianki, potem do Gościńca)
O godz. 16.20 przywóz dzieci na Wieczór wigilijny (najpierw kurs z Gościńca a ok. godz. 16.40 kurs z Miedzianki.
Około godz. 18.30 odwóz dzieci najpierw z Miedzianki, potem z Gościńca.
Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się
do programu „Myślę Pozytywnie”.
"Myślę pozytywnie" to program kompleksowego wsparcia dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli w profilaktyce zdrowia psychicznego oraz upowszechniania wiedzy na jego temat.
Projekt ten jest finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Więcej informacji o tej inicjatywie można znaleźć pod adresem: http://myslepozytywnie.pl/ lub na FB Instytut Edukacji Pozytywnej https://www.facebook.com/instytutep/
Lista szkół wybranych do projektu:
17 grudnia 2018 roku w naszej szkole wysłuchaliśmy koncertu pt. „Christmas songs – świąteczna muzyka rozrywkowa”. Na saksofonie utwory zaprezentował nam Pan Andrzej Gumiela, muzyk świętokrzyski, wykładowca w Instytucie Edukacji Muzycznej UJK w Kielcach, autor opracowań i aranżacji piosenek dla dzieci. Uczniowie naszej szkoły odczytali teksty, które wprowadzały nas w nastrój poszczególnych utworów.
Świątecznej atmosfery temu przedsięwzięciu dodała dekoracja sali oraz emblematy , które przynieśli uczniowie.
W dniu 14 grudnia 2018 roku Jury wyłoniło najlepsze prace konkursu. Spośród 31 prac wykonanych przez 64 uczniów szkół podstawowych z diecezji kieleckiej nagrodzono 10. Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny prac, pomysłowość oraz duże zaangażowanie uczniów w wykonanie pięknych szopek.
Uroczysta Gala wręczenia dyplomów i nagród odbędzie się 8 stycznia 2019 roku (wtorek) o godz. 16.30 w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach przy ul. Jana Pawła II 3.
Uczniowie biorący udział w szkolnym konkursie mieli za zadanie wykonać szopkę o określonych wymiarach, zawierającą elementy związane z regionem świętokrzyskim. Praca miała być wykonana w zespołach dwu lub trzy osobowych uczniów klas I-VIII. Do konkursu przystąpiło 8 drużyn. Rozstrzygnięcie konkursu na etapie szkolnym miało miejsce 10 grudnia 2018 roku. Wyniki Jury:
I miejsce - Julia Kasprzyk kl. I i Damian Kasprzyk kl. VI
II miejsce - Zuzanna Habik kl. VI i Urszula Pielińska kl. VI
Melania Podsiadło kl. I i Paulina Kowal kl. I
III miejsce - Maja Maj kl. I, Zuzanna Maj kl. V, Katarzyna Bożym kl.IV
Dorota Kręciała kl. II, Milena Kręciała kl.I
Wyróżnienie - Natalia Nartowska kl. VI, Nikol Kosińska kl. VI, V kl. I
Joanna Wilk kl. I, Martyna Wilk kl. I, Zuzanna Szymkiewiczkl. I
Kacper Przepióra kl. I, Patryk Przepióra kl. VI