7 lutego (czwartek) odbędzie się spotkanie z policjantem.
Tematem spotkanie będzie bezpieczeństwo w Sieci.
Spotkanie będzie podzielone na dwie grupy wiekowe.
O godzinie 9.00 zajęcia skierowane będą do uczniów klasy 0-IV.
Następnie uczniowie klas V-VIII zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w prelekcji.
11 lutego (poniedziałek) odbędzie się spotkanie z panią adwokat.
Proponowana tematyka spotkania to mowa nienawiści oraz ochrona własności intelektualnej.
Spotkanie będzie podzielone na dwie grupy wiekowe.
O godzinie 9.00 zajęcia skierowane będą do uczniów klasy I-IV.
Następnie o 9.45 uczniowie klas V-VIII zaproszeni zostaną do wzięcia udziału w prelekcji.
Działania te doskonale wpisują się w obchodzone w naszej szkole Dni Bezpiecznego Internetu.
4 lutego 2019 r. w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach odbyły się warsztaty matematyczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy. Uczniowie budowali krawędziowe modele brył z papierowych rurek.
Więcej na stronie: checiny.pl
ZMIANY W PLANIE LEKCJI OD 4 LUTEGO 2019R
PLAN DOSTĘPNY W ZAKŁADCE INFORMACJE DLA RODZICÓW
ZMIANA KIERUNKÓW PRZYWOZU I ODWOZU OD 1 MARCA 2019R
OSTATNI ODWÓZ ZE SZKOŁY - GODZINA 14.55
Uczniowie klas IV-VIII dnia 31 stycznia 2019 r. uczestniczyli w spotkaniu z cyklu ,,Podniebne cuda” organizowanym w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Podczas tej wizyty podopieczni placówki, ich rodziny i personel uczestniczyli w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez dzieci z naszej szkoły. Było to popołudnie pełne wzruszeń zarówno dla wykonawców jak i słuchaczy. Wolontariusze naszej szkoły pokazali, że chorych należy odwiedzać i sprawiać, aby czuli bliskość i życzliwość innych ludzi.
Szkolne Koło Caritas, działające przy Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie, od września do grudnia 2018 roku, uczestniczyło w projekcie „Wesprzyj Patriotę – Bądź Patriotą” współfinansowanym ze środków Caritas Polska w ramach Programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości”.
Działania były realizowane w trzech etapach.
Pierwszym punktem była wycieczka edukacyjna do Warszawy, która odbyła się 13 września 2018 r. Uczniowie zwiedzili m.in. Muzeum Wojska Polskiego, w którym mgli obejrzeć eksponaty związane z postacią naszego patrona, gen. Stanisława Skalskiego. Wizyta w Warszawie zakończyła się modlitwą przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – Kapelana Solidarności.
II etap projektu miał miejsce 2 października 2018 r. w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Kaczynie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, brali udział w grach przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej, m. in. „Zbrodnia Katyńska” .
III etap projektu - działania w ramach wolontariatu.
Zadaniem uczestników była opieka nad miejscami pamięci, związanymi z różnymi działaniami wojennymi. Dzieci wzięły udział w obchodach Święta Lotników, porządkowały także Cmentarz Wojenny w Podpolichnie.
Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas zapalili znicze na zbiorowej mogile Powstańców Styczniowych w Chęcinach, złożyli kwiaty pod Pomnikiem ofiar zbrodni hitlerowskich i stalinowskich.
Wolontariusze rozmawiali z Panią Genowefą Gruszką, wdową po poruczniku AK, pseudonim „Srytny” ,Bonifacym Ryszardzie Gruszce, który walczył z okupantem w latach 1939 – 1945. Obejrzeli zdjęcia oraz pamiątki, jakie pozostały po zmarłym żołnierzu. Jedna z uczennic opowiedziała o działaniach patriotycznych swoich przodków, Adolfie Habiku i Władysławie Dreju, pokazała pamiątki, jakie po nich zostały.
Podsumowaniem projektu było wykonanie plakatu na temat „Współczesne postawy patriotyzmu”, który wziął udział w konkursie, zdobywając II miejsce w diecezji kieleckiej.
Działania w ramach projektu zaprezentowane zostały w szkole podczas uroczystych obchodów 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, a oficjalne zakończenie, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w ostatnim czasie.
Opiekunem Szkolnego Koła Caritas jest mgr Dorota Bednarz
Dnia 30.01.2019 r. uczniowie klas VII i VIII, pod opieką p. Justyny Podsiado, p. Doroty Bednarz i p. Bożeny Nowosielskiej wzięli udział w warsztatach w Centrum Geoedukacji w Kielcach.
Warsztaty swoim zakresem obejmowały:
- wykład w formie prezentacji multimedialnej nt. „Wkoło jest wesoło. Układ Słoneczny.”;
- własnoręczne przygotowanie prowizorycznych teleskopów do oglądania gwiazdozbiorów, które uczniowie mogli zabrać na pamiątkę;
- udział w grze wielkoformatowej „GEO- GIGA –GRA”.
Wszyscy poza tym, że poszerzali wiedzę z zakresu geografii, astronomii i geologii, to świetnie się bawili.
Uczniowie VI klasy reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystość ta miała miejsce w klasztorze oo. franciszkanów w C hęcinach. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać wystąpienia pana Burmistrza Roberta Jaworskiego i wykładu dr Grażyny Barwinek. Całość wzbogacona została występem artystycznym przygotowanym przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chęcinach. Obchody zakończyły się uroczystą Mszą Świętą. Była to niezwykła lekcja historii.
Ponad 250 wykonawców wzięło udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Kolęda płynie z wysokości”. Koncert finałowy odbył się w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach 13 stycznia 2019 r.
Eliminacje do konkursu trwały dwa dni. Przyjechali na nie wykonawcy przede wszystkim z terenu województwa świętokrzyskiego, ale także z Katowic, Krosna, a nawet Starogardu Szczecińskiego.
Niezwykle cieszy nas fakt, że uczeń naszej szkoły Damian Kasprzyk otrzymał wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej.
Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,
w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie dzieci i młodzieży, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w przeciwstawianiu się zjawisku używania substancji psychoaktywnych.
Od sierpnia br. zaczęły w Polsce obowiązywać nowe przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Produkcja, sprzedaż oraz posiadanie nowych substancji psychoaktywnych, zwanych potocznie „dopalaczami”, zagrożone jest poważnymi konsekwencjami prawnymi, co ułatwia naszą pracę i m.in. zmniejsza dostępność nowych narkotyków.
Nastąpił spadek liczby przypadków zatruć nowymi narkotykami, jednak w 2018 roku, szczególne zagrożenie dla zdrowia i życia powodowały opioidy i kannabinoidy syntetyczne, używane także drogą wziewną za pomocą e-papierosów i donosowych atomizerów.
Naszym celem jest surowe karanie wszystkich, którzy czerpią zyski z produkcji i handlu tymi śmiertelnie groźnymi substancjami. Jednak najskuteczniejszą metodą uzyskania poprawy jest radykalne ograniczanie popytu, czyli zmniejszanie zainteresowania używaniem nowych narkotyków przez młodzież, m.in. poprzez wpływanie na jej zachowania i trwałe "odejścia od brania".
W procesie wychowywania, w oparciu o zaufanie, jakie młodzi ludzie mają do rodziców, przy wsparciu instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, ważne jest uświadomienie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na osiąganie przez młodego człowieka ważnych celów życiowych, takich jak zdobycie wymarzonego zawodu, nawiązanie bliskich relacji i założenie szczęśliwej rodziny. Tym samym uczeń zagrożony uzależnieniem powinien móc liczyć na pomoc ze strony kolegów, rodziców i nauczycieli.
Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Policji są do Państwa dyspozycji.
Główny Inspektor Sanitarny Komendant Główny Policji
Link w formacie pdf znajduje się poniżej:
List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf
Od 14 stycznia do 18 stycznia 2019 roku oddział przedszkolny "0" będzie nieczynny
11 stycznia 2019 r. grupa 144 uczniów klas IV -VIII Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Chęcinach i Szkoły Podstawowej im. gen. S. Skalskiego w Polichnie wraz z opiekunami wzięła udział w przedstawieniu KTT „Dziadek do orzechów”. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego i barwnego widowiska, przeplatanego fantastyczną muzyką Piotra Czajkowskiego. Młodzi widzowie z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych scen, próbując odgadnąć, co one przedstawiają.
więcej informacji na stronie checiny.pl
8 stycznia 2019 roku w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach miało miejsce wręczenie nagród w konkursie. Nasi uczniowie: Julia i Damian Kasprzyk odebrali nagrody za zajęcie II miejsca. Gratulujemy sukcesu.
Mamy przyjemność poinformować, iż nasza szkoła została wyróżniona przez Instytut Edukacji Pozytywnej i otrzymała status Szkoły Myślenia Pozytywnego 2018 roku. Zostaliśmy docenieni za otwartość i zaangażowanie w działania na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Na portalu dzieckowpodrozy.pl do 21 stycznia 2019 r. do godz. 21.59 odbywa się głosowanie na obiekt turystyczny najbardziej przyjazny dzieciom!
Zamek Królewski w Chęcinach wraz z Centrum Nauki Leonardo da Vinci wspólnie walczą o to miano!
Prosimy o głosy - wystarczy polubić wybraną opcję i to wszystko!
Link do głosowania https://www.dzieckowpodrozy.pl/ranking-najlepsze-atrakcje-dla-dzieci-w-polsce/
Z góry dziękujemy!