W dniach 31 sierpnia i 1 września w godzinach 9 -12 odbędą się w naszej szkole zajęcia adaptacyjne dla uczniów oddziału przedszkolnego.
Obecność rodziców mile widziana.
Serdecznie zapraszamy do udziału w grze terenowej dla całej rodziny.
Gra będzie aktywna w dniach 19 - 20 sierpnia br. w godz. 10.30 - 17.30.
Start i meta w hali widowiskowo-sportowej "Pod Basztami".
Dla Graczy, którzy rozwiążą wszystkie zagadki przygotowano specjalne upominki.
Jest to kolejne wydarzenie, tym razem będące zakończeniem realizacji projektu pn. „Pamięci Bohaterom Chęciny 2023" dofinansowanego ze środków Biura "Niepodległa" w ramach Programu Dotacyjnego "Niepodległa". Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski.
Na mocy rozkazu dowódcy Armii Krajowej, gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora” powstanie warszawskie rozpoczęło się 1 sierpnia 1944 r. o 17.00, tzw. godzinie „W”. Miało na celu wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji przed wkroczeniem do niej Armii Czerwonej. Armia Krajowa i władze Polskiego Państwa Podziemnego zamierzały ujawnić się i wystąpić wobec Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego (utworzonego w Lublinie i zależnego od woli Stalina) w roli gospodarza (jako jedyna legalna władza niepodległej Rzeczypospolitej). Powstanie, planowane na kilka dni, upadło 3 października po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.
O ile pod względem militarnym powstanie zakończyło się klęską, o tyle pod względem politycznym miało znaczenie ogromne. Rozpoczynając je, Polacy zademonstrowali dążenie do odzyskania i utrzymania niepodległości. Jak pisał po wojnie Jan Nowak-Jeziorański, uczestnik tego niepodległościowego zrywu, legendarny „kurier z Warszawy”, „walka nie była daremna”, a powstanie warszawskie sprawiło, że „państwo polskie, chociaż zniewolone i wasalne, zachowało swoją odrębność, przetrwało Stalina, który w swych zamysłach prawdopodobnie chciał z niego z czasem uczynić część ZSRS”.
Źródło: https://ipn.gov.pl
Tata naszych byłych uczniów Wiktora i Igora Kleszowskiego uległ poważnemu wypadkowi w pracy, niestety jego życia nie udało się uratować. Pani Ewelina została sama a wraz z nią Wiktor, Igor i ich najmłodsza siostra Kinga. Pani Ewelina nie pracowała, zajmowała się wychowaniem dzieci, teraz została sama z dziećmi i kredytem na dom.
Link do zrzutki: https://liblink.pl/lgXojsQeUF
CZWARTEK 22 czerwca
Przywóz
8.15. pierwszy przystanek w Miedziane
8.35. pierwszy przystanek w Gościńcu
Odwozy
11.30. Klasy I – VI
14.00. Klasa VIII
PIĄTEK 23 czerwca
Przywóz
10.15. pierwszy przystanek w Miedziance
10.35. pierwszy przystanek w Gościńcu
Odwóz
Po zakończeniu uroczystości (ok.12.30.)
Urząd Statystyczny w Kielcach zaprasza wszystkie dzieci na Plac Artystów w Kielcach 18 czerwca 2023 r. w godz. 12:00-17:00. Będzie dobra zabawa, mnóstwo atrakcji, niespodzianek i upominków, bo kto powiedział, że Dzień Dziecka trwa tylko 1 dzień
Przywozy
7. 15. - pierwszy przystanek w Miedziance
7. 35 . –przystanek na „Wrzocach”, potem pierwszy przystanek w Gościńcu
7.40. - przystanek na „Stawkach”, potem Dom Nauczyciela
Odwóz
Około godz. 13-ej po zakończeniu imprezy. (Najpierw w kierunku Miedzianki.)
W przypadku załamania pogody wychowawcy będą się kontaktować z Rodzicami.
Uczennica klasy pierwszej Maja Kasprzyk rozwija swój talent muzyczny, zdobywając kolejne osiągnięcia. W kwietniu tego roku brała udział w półfinałach "Józefowskiego Konkursu Piosenki" w Józefowie pod Warszawą. Jednym z jurorów był Adam Sztaba. Brawo Maja, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni!
Burmistrz Gminy i Miasta Chęciny serdecznie zaprasza na wydarzenie z okazji Dnia Dziecka, które odbędzie się 3 czerwca 2023 r. od godz. 15:00na placu przy hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami” w Chęcinach.
Zbliża się długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci dzień, a więc zapraszamy do wspólnego świętowania! Na najmłodszych będzie czekał szereg atrakcji i pokazów. Plac przy chęcińskiej hali opanuje prawdziwa EKSPLOZJA KOLORÓW! O godzinie 15:40, 16:30 oraz 17:10 nastąpi wyrzucenie w górę Kolorów Holiprzez uczestników zabawy, tworząc barwną chmurę. Proszki będą dostępne we wskazanym punkcie dla wszystkich chętnych. Jest to atestowany, wysokiej jakości, nietoksyczny puder, bezpieczny dla dzieci.
Podczas wydarzenia odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu pn. „Zdrowa relacja to lek na szczęśliwą rodzinę” oraz wręczenie nagród. Na scenie zaprezentują się uczestnicy zajęć działających przy CKiS w Chęcinach: Studio Piosenki, zespół taneczny FRESH, zespół akrobatyczno-taneczny Zamkowe Duszki. Będzie można zobaczyćwystawę prac malarskich uczestników warsztatów rysunku i malarstwa. Odbędzie się pokaz iluzji oraz warsztaty z wykonywania dużych baniek mydlanych. Całe rodziny będą mogły wziąć udział w konkurencjach familijnych takich jak m.in. wbijanie gwoździ czy zaplatanie warkoczy, a także w tańcach integracyjnych. Nie zabraknie kącika czytelniczego Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Chęcinach. Moc atrakcji dla najmłodszych zapewni Lokalne Centrum Wolontariatu ASUMPT oraz Grupa animacyjna AniMa. Ponadto będą czekały bezpłatne atrakcje dla wszystkich dzieci: dmuchańce, malowanie na sterczu, bańki mydlane, balony kreatywne, gry wielkoformatowe, malowanie twarzy.
Serdecznie zapraszamy i czekamy na Was drogie dzieci te małe i te większe!
Wydarzenie dofinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.
W dniu 30 mają odbyło się Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej. Uroczystość została uświetniona występem szkolnego koła teatralnego Sufler, zadaniami oraz zagadkami przygotowanymi przez panią Agatę Stępień. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki.
2 CZERWCA ODBĘDZIE SIĘ EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ
Podstawowe pojęcia i zasad ruchu drogowego:Podstawowe pojęcia i zasad ruchu drogowego:
https://www.brd.edu.pl/brd2/index.htmlhttps://www.brd.edu.pl/brd2/index.html
Przykładowe testy na kartę rowerową ze stron internetowych:Przykładowe testy na kartę rowerową ze stron internetowych:
https://kartarowerowa.net.pl/https://kartarowerowa.net.pl/
https://brd.edu.pl/brd2/testy/testy.htmlhttps://brd.edu.pl/brd2/testy/testy.html
https://kartarowerowa.net.pl/#google_vignette
Arkusz zaliczeń do pobrania
DOWOZY W CZASIE EGZAMINÓW ÓSMOKLASISTY
PRZYWÓZ
7.45. – pierwszy przystanek na Gościńcu
8.10. – pierwszy przystanek na Miedziance
ODWÓZ
Odwóz po zakończeniu egzaminu; najpierw w kierunku Miedzianki.
Adwokat Miś pojawił się w naszej szkole. Przywiozła go do nas pani adwokat Małgorzata Piechota. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji „Bajeczni Adwokaci” realizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką. Spotkanie z p. Małgorzatą Piechotą było doskonałą okazją do przybliżenia uczniom z klas I-III ciekawostek na temat zawodu adwokata. Zapoznała uczniów z fragmentami książki „Leśne przygody Misia Adwokata” - książkę przekazaną przez p. adwokat można już wypożyczyć ze szkolnej biblioteki. Ważną częścią spotkania były rozmowy na temat zjawiska hejtu oraz sposoby radzenia sobie z nim. Na koniec każdy uczeń mógł przymierzyć służbowy strój adwokata - togę.
13 kwietnia Koło Teatralne „Sufler” zaprezentowało przed szkolną publicznością przedstawienie „Album babuni”. Tym razem uczniowie wykorzystali formę pantomimy do opowiedzenia kilku historii z czasów młodości bohaterki spektaklu.
Nasi aktorzy, jak zawsze, spisali się na medal, o czym mogli się także przekonać Rodzice, oglądając swe pociechy na deskach szkolnego teatrzyku.
Dziękuję swym młodym artystom, opiekun koła, Bożena Nowosielska