• OGŁOSZENIE

*  15.03. 2021 r. godz. –  rada pedagogiczna + WYWIADÓWKA

*  18.05. 2021 r. godz. –  rada pedagogiczna + WYWIADÓWKA

*  16. 06. 2021 r. godz.   – rada pedagogiczna klasyfikacyjna

• W zdrowym ciele, zdrowy duch

• Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci mogły przynieść do szkoły własne, ulubione pluszaki. Było bardzo wesoło. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy piosenki o misiach, tańczyliśmy misiowy układ, spotkaliśmy się z misiem Krzysiem. Dzieci na pamiątkę tego wydarzenia otrzymały opaski z misiami na głowę, maski na twarz i dyplomy oraz pozowały do  misiowego zdjęcia.

• Dokarmiamy ptaki

• Nasze kolekcje

• Rocznica urodzin Astrid Lindgren

14 listopada urodziła się szwedzka pisarka Astrid Lindgren, autorka wielu wspaniałych książek o dzieciach dla dzieci. Z tej okazji dzieci przebrały się za postacie z jej książek. Była Pippi, Emil ze Smalandii oraz kilkoro dzieci z Bullerbyn.

• Śniadanie daje moc

• Dzień Życzliwości

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości. Z tej okazji dzieci z Oddziału Przedszkolnego wykonały laurkę z pozdrowieniami dla dzieci do Szkoły Podstawowej z Oblęgorka oraz przygotowały sobie nawzajem miłe laurki.

• Dzień życzliwości

• PODZIĘKOWANIE

• Dzień Tolerancji

Dziś z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji, życzymy wszystkim by w swoim życiu doświadczali relacji pełnych ciepła, zrozumienia, akceptacji, wyrozumiałości, życzliwości, otwartości…

• 11 Listopada

• 11 listopada - prace plastyczne kl. III

• Klasa II

• 11 listopada

„Marsz Pierwszej Brygady - Bohaterom walk o Niepodległą”

– spot filmowy z okazji 11 listopada, w którym występuje  uczennica naszej szkoły - Zuzanna Habik.

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone każdego roku 11 listopada ma na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości  w 1918 roku. Wydarzenie to zbiegło się z zakończeniem I wojny światowej, podpisaniem rozejmu w Compiègne pomiędzy Niemcami a aliantami. W dniu 10 listopada do Warszawy przybył Józef Piłsudski, dzień później 11 listopada przejął on władzę wojskową od Rady Regencyjnej, zaś 14 listopada Rada przekazała Piłsudskiemu również władzę cywilną. Mając na uwadze słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, zaprezentujmy z dumą nasze narodowe symbole oraz oddajmy szacunek i pamięć wszystkim walczącym i poległym za ojczyznę. Przez ponad 123 lata niewoli całe pokolenia Polaków walczyły o odzyskanie niepodległości. To im zawdzięczamy wolność, poczucie dumy narodowej, możliwość pielęgnowania polskich tradycji oraz honorowania bohaterów.

Zachęcamy wszystkich uczniów i mieszkańców naszej miejscowości do uhonorowania tego święta poprzez wywieszenie symbolu narodowego jakim jest biało-czerwona flaga, przez co okażemy nasz patriotyzm oraz szacunek dla Ojczyzny.

• Szkoła do hymnu

Zapraszamy wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy wspólne śpiewanie w danej klasie za pomocą  platformy Teams.

• Zapraszamy do „Lajkowania”.

Uczennica naszej szkoły, Melania Podsiadło, została finalistką

Konkursu „ Listy dla Ziemi”, którego organizatorem jest Fundacja Ekologiczna

Arka.

Głosowanie odbywa się na fanpage'u Fundacji Ekologicznej ARKA na portalu Facebook

Zachęcamy wszystkich do przeczytania i „lajkowania” listu Melanii.

Głosujemy w dniach od 3 listopada do 17 listopada 2020 r.

Na list można oddać swój głos, zostawiając przy nim lajka.

• Porządkowanie mogił

• Ogłoszenie dla uczniów i rodziców klas "O" - III - nauka zdalna

Od 4 listopada 2020r. oddział przedszkolny

oraz  klasy:  I, II, i III przechodzą na zdalny tryb nauki.

• .

„Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi.

Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez.

I są takie osoby,  na myśl o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień…”

26 października 2020r. umarła Pani Teresa Panas, emerytowana polonistka która  wiele lat przepracowała w naszej szkole.

Żegnaj,  Droga Koleżanko,  Wychowawczyni,  Nauczycielko..