Nawigacja

 • Ogłoszenie

  Ogłoszenie

  18 listopada (poniedziałek) w szkole będzie fotograf

   

   

   

   

   

   

  Oferta  zdjęciowa 2019 /2020  firmy  Verafoto

   

  1.zdjęcie legitymacyjne 9 zł,

  2. grupowe 10 zł,

  3. portret 13 zł

  4. kalendarz kl 0 - 4     6 -  kartkowy  w formacie 30x50 – 33zł

  5. kalendarz kl 5 - 8 1- kartkowy  w formacie  30x42 –  19zł

  6. komplet 4 różnych fotografii 49 zł

  7. komplet 3 różnych fotografii 42 zł.

  8. koleżeńskie 11 zł.

  9. dowód 14 zł

   

  Gadżety:

  1. Plan lekcji   ze zdjęciem  format A4 – 15zł

  2. Zdjęcie na płótnie na blejtramie format 30x40 – 49zł ( inne formaty na zamówienie )

  3. Kubek ze zdjęciem – 24zł

  4. Bombka choinkowa ze zdjęciem 2- stronnym  - 19zł

  5. Jajko ze zdjęciem 2 -  stronnym – 19zł

  6. Brelok ze zdjęciem 2 - stronnym – 14zł

  7. Puzzle

  a. 20x30  12el. -  29zł

  b. 20x30  88 el. - 29zł

  c. 15x20  24el. -  24zł

  8. Naklejka A5 –  14zł

  9. Magnes ze zdjęciem – 8 zł

   

   

  Fotografie wykonujemy wszystkim dzieciom, a decyzję co do zakupu pozostawiamy rodzicom.

  Zniżki na zdjęcia dla rodzeństwa to :
  Pierwszy komplet normalna cena a kolejne komplety 50 % ceny kompletu.

  Zdjęcia wykonujemy na własne ryzyko - rodzic decyduje co chce kupić- a foto gadżety na tzw zapisy. Foto gadżety nie podlegają zniżkom.

   

 • Zmiany w dowozach od 18 listopada

  Zmiany w dowozach od 18 listopada

  Godziny przywozów będą przesunięte o 5 minut później.

  Pierwszy przystanek godz. 7.15

  W czwartek będzie dodatkowy odwóz o godz. 12. 30 dla klas I, II, III

 • Głosuj na świetlicę.

  Zachęcamy całą naszą społeczność szkolną oraz sympatyków naszej szkoły do oddawania głosów na  świetlicę w konkursie "Się gra się ma...bezpieczny playroom".

  Głos można oddać na stronie: https://www.siegrasiema.com/swietlice/111

  Za oddane głosy serdecznie dziękujemy.

 • Obchody Święta Niepodległości

 • Udział Pocztu Sztandarowego podczas uroczystości odzyskania przez Polskę Niepodległości

  11 listopada uczniowie naszej szkoły, należący do pocztu sztandarowego uczestniczyli w gminnych uroczystościach upamiętniających 101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W programie uroczystości był udział we mszy świętej odprawionej za Ojczyznę w kościele p.w. Św. Bartłomieja w Chęcinach. Mszę poprzedził krótki program artystyczny z udziałem uczniów SP Chęciny. Po mszy świętej wszystkie poczty sztandarowe przemaszerowały na Plac 2-go czerwca a później pod pomnik pamięci bohaterów- mieszkańców Chęcin poległych w obronie ojczyzny gdzie złożono wiązanki i zapalono znicze.

 • Sukces Zuzanny Habik i Damiana Kasprzyka

  Zuzanna Habik i Damian Kasprzyk zakwalifikowali się do finału VI Świętokrzyskiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej.

  Laureatów poznamy już 22 listopadagodz. 12.00 podczas Gali Konkursu w Filharmonii Świętokrzyskiej.

 • Spotkanie z przedstawicielami MGOPS

  6 listopada w ramach Kampanii 19 dni przeciwko przemocy w naszej szkole, dla klasy V i VI, odbyło się spotkanie z przedstawicielami MGOPS w Chęcinach. Swoją wiedzą na temat przemocy i agresji podzielili się specjaliści – pani Ewa Znojek, kierownik MGOPS w Chęcinach oraz asystent rodziny, pani Magdalena Król-Snoch. Zaproszeni goście opowiedzieli czym jest przemoc, jak ona się przejawia oraz jak w praktyce można działać, gdy doświadczamy przemocy. Dodatkowo nasi uczniowie otrzymali upominki w postaci breloków i zakładek do książek, co było miłą niespodzianką.

  Mamy nadzieję, że zdobyte informacje wyposażą uczniów w niezbędne strategie radzenia sobie z aktami przemocy. Z drugiej zaś strony ufamy, że przemoc i agresja w naszym środowisku będą rzadkością. Dlatego też przez tego typu kampanie głośno mówimy „STOP przemocy!” w szkole, w domu…gdziekolwiek jesteśmy.

  Naszym Gościom serdecznie dziękujemy za podzielenie się wiedzą, wsparcie, dobre słowo, ciepły uśmiech i oczywiście za prezenty.

 • Ogłoszenie

 • Lekcja historii w terenie

  Dnia 29 października 2019 roku uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Skalskiego w Polichnie uczestniczyli w „ Żywej lekcji historii”. Pierwszym przystankiem podczas naszej wycieczki był „ Pomnik Czynu Legionowego” w Kielcach znajdujący się na Placu Józefa Piłsudskiego. Uczniowie poznali historię, którą upamiętnia pomnik i złożyli wiązankę oraz zapalili znicze. Następnie krocząc śladami Pierwszej Kadrowej dotarliśmy do Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie oddaliśmy hołd wybitnemu Polakowi i patriocie zasłużonemu dla naszej ojczyzny. Po złożeniu wiązanki przeszliśmy pod Pomnik Armii Krajowej i Pomnik TadeuszaKościuszki. Na dłużej zatrzymaliśmy się w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym, gdzie w tym szczególnym miejscu historii i pamięci uczniowie z dużym zaangażowaniem otwarli się na wartości patriotyczne i poznawanie kart naszej historii. Uczniowie zwiedzili więzienie, najnowszą stałą  ekspozycję z okresu II wojny światowej, eksponaty z okresu PRL-u, jak również ekspozycję pt. „ Droga ku niepodległości”. W dalszej kolejności uczniowie pracując w grupach podczas warsztatów zapoznali się z historią wielkich Polaków takich jak: Tadeusz Kościuszko, Stanisław Staszic, ks. Piotr Ściegienny, Stefan Żeromski, Józef Piłsudski, Marian Langiewicz.  Swoją pracę uczniowie zobrazowali wykonując plakaty dotyczące wyżej wymienionych postaci. Uwieńczeniem naszej lekcji w terenie była prelekcja pana Michała Zawiszy oraz warsztaty w Instytucie Pamięci Narodowej. Podobnie jak w OMPiO uczniowie mieli okazję zapoznać się z zaprezentowaną w instytucie wystawa dotyczącą II wojny światowej.  Uczniowie sumiennie i z pełnym zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach, godnie reprezentowali szkołę  wykazując patriotyczną postawę.

 • "Myślę pozytywnie"

  28.10.2019 w Szkole Podstawowej w Polichnie odbyło się szkolenie w ramach Programu "Myślę pozytywnie". Przypominamy, że program ten rozwija i wspiera promocję i profilaktykę zdrowia psychicznego w szkołach. W szkoleniu wzięli udział dyrektorzy szkół z terenu naszej gminy, szkolni koordynatorzy "Myślenia pozytywnego", nauczyciele ze szkól z Gminy Chęciny, z Pińczowa, z Jędrzejowa, z Masłowa oraz przedstawiciel Rady Rodziców z Polichna.

  Podczas spotkania zostały poruszone zagadnienia dotyczące wsparcia zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, tworzenia szkolnych planów profilaktyczno-wychowawczych oraz budowania partnerstw. Uczestnicy mieli okazję poznać również tajniki fundrasingu oraz tworzenia Szkolnych Klubów "Myślenia pozytywnego". Warsztaty te były doskonałą platformą do wymiany doświadczeń oraz spostrzeżeń. 

 • Ogłoszenie

  31.10.2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych .

   

  W tym dniu szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godzinach od 8.00 do 13.00

 • Awans zawodowy

  Z przyjemnością informujemy że Pani Sylwia Gołuch, pedagog szkolny, 24 października 2019r. uzyskała tytuł nauczyciela kontraktowego. Gratulujemy!

 • Wyróżnienie dla Julii Kasprzyk w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką”

  W dniu 26 października 2019 r. w małogoskim Domu Kultury po raz 17 odbył się Ogólnopolski Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży „Nad Wierną Rzeką”. W festiwalu wzięło udział 50 wokalistów z całej Polski. Zostali oni przesłuchani w czterech kategoriach wiekowych. Jury składające się z profesjonalistów w dziedzinie muzyki, śpiewu i aranżacji doceniło talent naszej uczennicy. Julia Kasprzyk otrzymała wyróżnienie w kategorii wiekowej do 9 lat.

 • Babska noc w szkole

  Dnia 4-5 października odbyła się kolejna babska noc w szkole. Tym razem w inicjatywie tej uczestniczyłyśmy my, uczennice klasy VI. Bawiłyśmy się w chowanego ("po ciemku"), zamówiłyśmy pizzę, robiłyśmy "szkolne spa" (maseczki na twarz), grałyśmy w planszówki, bawiłyśmy się w Mam Talent oraz przedstawiałyśmy kabarety. Czas spędziłyśmy w miłej atmosferze, choć w pewnych momentach było mrocznie i strasznie (zwłaszcza, gdy na korytarzach było ciemno). Podczas tej nocki towarzyszyła nam wychowawczyni, pani Agata Stępień oraz pani Sylwia Gołuch, pedagog szkolny. 

  Mamy nadzieję, że ta noc w szkole nie była ostatnią...

  Dziewczny z klasy VI.

 • „TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ”

  więcej informacji na stronie:

 • Mam talent

 • Nasza szkoła otrzymała certyfikat "Szkoły Kultury Uczenia się".

 • ŚLUBOWANIE KLASY I

  W dniu 16 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia szkoły. Część artystyczną przygotowały dzieci z klasy I pod opieką wychowawcy p.Agnieszki                                                  

  Na uroczystość pasowania przybyli: Burmistrz Robert Jaworski, Ks. Sławomir Ciosek, Dariusz Dudek, Tomasz Lasa, Andżelika Gogół, Halina Nartowska, Marianna Wajnberger, Jolanta Koczywąs, Zenona Dołęgowska, Zofia Puchała , Stanisław Król, Jadwiga Kasperek, Alina Pilińska, Teodozja Wojsa, Teresa Panas, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i dziadkowie a także starsi uczniowie szkoły.

  Zaproszonych gości powitał Dyrektor szkoły p. Tomasz Żelichowski.

  Podczas akademii uczniowie z klasy I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki. Swój program artystyczny rozpoczęli wspaniałym wykonaniem poloneza. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.   

  Uroczystość Pasowania na Ucznia połączona była z Otwarciem Boiska oraz Sali Komputerowej. Otwarcia w obecności dyrektora szkoły, księdza, radnych,  i sołtysówdokonał Burmistrz Miasta i Gminy Chęciny  – Robert Jaworski.

 • Udział Julii Kasprzyk, uczennicy klasy II w Mistrzostwach Świata w Tańcu Artystycznym w Płocku.

  W dniach 11 – 13 października 2019 r. w Płocku odbyły się Mistrzostwa Świata w Tańcu Artystycznym federacji WADF. Była to jedna z największych imprez tanecznych w Polsce. W rywalizacji wzięło udział prawie 3,2 tys. osób z 19 państw. Srebro zdobyła grupa taneczna Kaprys Junior – DK Małogoszcz, w której tańczy uczennica naszej szkoły – Julia Kasprzyk, za układ taneczny „Światło nocy” w choreografii Tomasza Rowińskiego i Edyty Piotrowskiej.

 • Nauczyciele inspirują

  Pani Monika Grzyb, nauczycielka języka  niemieckiego, jest pasjonatką biegania. 

  13 października przebiegła swój pierwszy półmaraton. Wzięła udział w krakowskim  Półmaratonie Królewskim. Pani Monice gratulujemy,  życzymy kolejnych sukcesów, a uczniów zachęcamy do aktywnego spędzania czasu wolnego.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć