• Żywa lekcja historii

09.11.2022 r. wnaszej szkole odbyło się spotkanie z grupą rekonstrukcyjną dotyczące wydarzeń z II Wojny Światowej. Uczniowie byli zachwyceni żywą lekcją historii.

• Andrzejki

• Pasowanie na przedszkolaka

WIĘCEJ NA STRONIE: checiny.pl

• Dzień Życzliwości

W kolorze słońca, czyli jak uczniowie klasy pierwszej obchodzili Dzień Życzliwości.

• Gratulacje dla Pani Agnieszki Januszek

• Dzień Praw Dziecka

Uczniowie klasy pierwszej poznają i uczą się o prawach dziecka z okazji Dnia Praw Dziecka.

• Aurelia Gogół, uczennica klasy VIII, zajęła III miejsce w Gminnym Konkursie Teatralnym

17 listopada w Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się Konkurs „Miniatury Teatralne”.

Uczestnicy mieli za zadanie przedstawić w krótkiej formie scenicznej fragment wybranego przez siebie tekstu.

Aurelia recytowała na scenie „Listy do siebie”, pisane przez Alicję, bohaterkę powieści Barbary Kosmowskiej „Pozłacana rybka”.

Nasza młoda artystka doskonale poradziła sobie z trudnym zadaniem aktorskim. Piękna recytacja Aurelii została doceniona przez jury i nagrodzona trzecim miejscem w konkursie.

Gratulujemy sukcesu, a przede wszystkim pięknej i wzruszającej interpretacji.

• Uczniowie naszej szkoły finalistami X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Gabriela Polit - uczennica klasy VIII  i Wojciech Wawrzaszek - uczeń klasy VI byli uczestnikami X Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”.
    Pierwszy etap konkursu został przeprowadzony w szkole, a kolejny, wojewódzki, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.
    Łącznie w ortograficznych potyczkach wzięło udział 2361 uczniów z naszego województwa.

Gabriela i Wojtek świetnie poradzili sobie z niełatwą polską ortografią i zdobyli tytuł Finalistów Konkursu.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

• Sukces naszych uczniów

Dnia 15 listopada w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach odbył się VI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznych. Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów w kategorii do lat 15. Uzyskali wysokie miejsca: Julia Kasprzyk i Dominik Polit otrzymali wyróżnienia,Hanna Tamborska zajęła 3 miejsce a Mikołaj Gruszka 2 miejsce.

• Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. Klasa 2 przygotowała tego dnia smaczne i zdrowe kanapki bo zgodnie z hasłem, które towarzyszy temu świętu "Śniadanie daje moc!"

• PLEBISCYT EDUKACYJNY

Celem plebiscytu jest nagrodzenie najbardziej charyzmatycznych i kreatywnych nauczycieli. Takich, którzy nie tylko doskonale przekazują wiedzę, lecz także mają umiejętność nawiązywania relacji, cieszą się autorytetem i sympatią zarówno uczniów, jak i ich rodziców.

Wśród nominowanych do nagrody znalazła się Pani

Głosuj w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym na stronie:

• Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypada kolejna rocznica urodzin Walta Disney'a. Uczniowie klasy 2 obchodzili ten dzień bardzo uroczyście. Każdy zaprezentował się we własnym stroju-postaci z ulubionej bajki. Były zagadki, quizy, jaka to melodia?, a wszystko dotyczyło bajek i ich bohaterów.

• „PRZERWA NA CZYTANIE W NASZEJ SZKOLE”

W tym roku (po raz kolejny) nasza szkoła dołączyła do  III  Międzynarodowej edycji  (VII Ogólnopolskiej) „Przerwy na czytanie”- akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się corocznie w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom.”
          Tym, którzy nie umieli czytać pomagali starsi koledzy; najmłodsi serdecznie im za to podziękowali. Pozostali świetnie radzili sobie sami.
           Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”!!!

• Porządkowanie Cmentarza Wojennego

Tuż przed uroczystością Wszystkich Świętych klasy I-III, jak co roku zajęły się uporządkowaniem Cmentarza Wojennego 1914-1915 w Podpolichnie. Uczniowie zapalili znicze, złożyli kwiaty i pomodlili się za poległych w I Wojnie Światowej.

Szanowni Rodzice!

Przypominamy, że do końca tygodnia, tj. 28.10.2022 należy złożyć deklarację dotyczącą dożywiania w szkole w kolejnych miesiącach (dotyczy to rodziców, którzy złożyli deklarację na jeden miesiąc).  Deklaracje należy składać w sekretariacie szkoły.

• Przerwa na czytanie

Dnia 28 października (piątek), na 2 przerwie (9.35. – 9.45.)
    bijemy rekord we wspólnym czytaniu na przerwie.

Starszych uczniów (kl. II-VIII)  proszę o przyniesienie w tym dniu ulubionej książki (lub książki, którą muszą przeczytać).
     Najmłodszym – przedszkolakom oraz kl. I – będą czytać uczniowie klas starszych.

Serdecznie zapraszam do udziału w akcji!

Agata Stępień

Czytanie książka, dzieci, trzy, młody. Trzy, ilustracja, młody, książka,  czytanie, dzieci.