Nawigacja

 • .

 • Odsłonięcie tablicy poświęconej Stanisławowi i Bolesławowi Łaszczyńskim.

  W dniu 20.09.2021 uczniowie klasy VIII wzięli udział w uroczystym odsłonięciu tablicy poświęconej Stanisławowi i Bolesławowi Łaszczyńskim. Bracia Łaszczyńscy, jako wynalazcy i naukowcy na stałe wpisali się do kanonu polskiej nauki. Byli mieszkańcami Miedzianki, którzy z tutejszych sztolni wydobywali rudy srebra i miedzi oraz przeprowadzali liczne badania i eksperymenty naukowe. Uczniowie zwiedzili również Muzealną Izbę Górnictwa Kruszcowego z nowo powstałą wystawą poświęconą działalności braci Łaszczyńskich.

 • Poczet Sztandarowy SP Polichno w obchodach 30 lecia samorządu Gminy i Miasta Chęciny.

  Uczniowie Maria Deneka,  Karina Domagała,  Jakub Nartowski i Marcin Polit uczestniczyli w dniu 19 września 2021r. w uroczystościach związanych z obchodami 30 lecia samorządu Gminy i Miasta Chęciny oraz poświęcenia i przekazania sztandaru gminnego.

 • Ogłoszenie

  Serdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców

  na Zebranie organizacyjne,

  które odbędzie się w poniedziałek, 20 września 2021 r.,

  o godz. 17.00 w szkole.

 • List Prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej skierowany do Rodziców oraz Uczniów w sprawie szczepień

  Drodzy Uczniowie!

  Z 1 września rozległ się dzwonek rozpoczynający kolejny rok szkolny. Dzień szczególny, ponieważ wreszcie możecie wrócić do swoich klas. Ostatni rok zdalnej nauki na pewno był dla Was ciężki.

  Pandemia zaburzyła nie tylko Waszą edukację, ale i dorastanie wśród rówieśników. Koronawirus, uśpiony przez lato, wciąż stanowi zagrożenie dla Waszej swobody.

  Możecie nie dopuścić do ponownego zamknięcia szkół. Możecie zadbać o to, że będziecie mogli bezpiecznie wychodzić po zajęciach ze znajomymi czy wyjeżdżać na obozy lub wycieczki.

  Odpowiedzią są szczepienia.

  Porozmawiajcie z rodzicami i opiekunami. Wyjaśnijcie, że nie możecie pozwolić na kolejną izolację, że chcecie normalnie dojrzewać.

  Od szczepień zależy nie tylko Wasze zdrowie czy bezpieczeństwo Waszych bliskich i przyjaciół, ale i Wasz rozwój oraz przyszłość. Macie głos. Z wyrazami szacunku,

  Andrzej Matyja

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

   

  Drodzy Rodzice!

  Zdrowie i życie Waszych dzieci jest w Waszych rękach. To zdanie nabiera jeszcze większego znaczenia ze względu na niemalejące zagrożenie nadejścia czwartej fali koronawirusa.

  Poprzednia była tragiczna w skutkach. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy 2021 roku zmarło prawie 50 000 osób, z czego większość na COVID-19 lub jego powikłania. Zdaję sobie sprawę, że zaufanie do szczepień buduje się latami, ale to właśnie szczepienia pozwoliły nam zwalczyć ostatni atak pandemii, a kilkadziesiąt lat temu inne poważne choroby zakaźne. Bez nich byłoby to niemożliwe.

  Obecnie pandemia wyhamowała dzięki sprzyjającej letniej aurze. Ma ona jednak charakter cykliczny. Czas trwania i zasięg każdej fali zmniejszają nasze działania, w tym szczególnie szczepienia.

  Odczyny poszczepienne występują rzadko. Stanowią wyjątki i są niczym w porównaniu do powikłań po zachorowaniu na COVID-19. To ich powinniśmy się obawiać, bo to one mają wpływ na jakość życia, a rekonwalescencja jest ciężka i długa.

   Zobaczcie, jak na rozwój Waszych dzieci wpłynęło zamknięcie szkół. Ucierpiały na tym ich edukacja i dojrzewanie. Przypomnijcie sobie ich zdalną naukę i własną pracę z domu.

  To Wy podejmujecie decyzję o zaszczepieniu Waszych niepełnoletnich dzieci. Podejmijcie tę, dzięki której ich przyszłość, nasza przyszłość, będzie bezpieczna.

   Zaszczepcie siebie i ich, abyśmy wszyscy mogli wrócić do normalności i swobodnego życia. Z wyrazami szacunku,

   Andrzej Matyja

  Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej

 • Święto Lotnictwa

  5 września, pod Pomnikiem Lotników w Gościńcu, jak co roku, odbyły się uroczystości związane ze Świętem Lotnictwa. Wydarzenie zostało połączone z obchodami 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

  więcej informacji na:

  https://www.checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=169&dzialy=169&akcja=artykul&artykul=15987

 • Głosuj na Park miejski w Chęcinach

  Szanowni Państwo

  Park miejski w Chęcinach został nominowany w konkursie Top Inwestycje

  Komunalne 2021. To bardzo prestiżowy konkurs, w którym stajemy w szranki

  z dużymi miastami. Park jest naszym wspólnym dobrem, miejscem gdzie

  mieszkańcy całej gminy mogą się spotkać, odpoczywać  mniej lub bardziej

  aktywnie. Konkurs to również doskonały sposób na promocję naszego

  regionu na arenie całego kraju. Zachęcamy do aktywnego wzięcia udziału w

  głosowaniu na nasz Park przez Państwa, nauczycieli czy rodziców. Jeśli

  to możliwe to zamieście informacje na Waszej stronie lub na fanpage

  szkoły. Każdy głos ma wartość.

  link do strony z głosowaniem:

  https://www.portalsamorzadowy.pl/konkurs/top-inwestycje-komunalne-2021,96/park-miejski-w-checinach,3152/?fbclid=IwAR11T9Dz2cX3cMyEfbK_4rivXIfjrxgaswqC7wbGfG7UQPrnXEJSuHF0K_g

  z jednego adresu IP można oddać tylko jeden głos

  pozdrawiam serdecznie

  Ewa Dąbrowska

 • .

 • .

 • .

 • Dowozy od 7 września

  Przywozy

  7. 15. – pierwszy przystanek  w Gościńcu
  7. 35. - pierwszy przystanek  w Miedziance

  Odwozy

  Poniedziałek

  12.25.         Klasy   I, II, III
  13.20.         Klasa   IV, V
  15.00.        Klasy   VII, VIII

  Wtorek

  12.25.         Klasy    I, II, III, V
  13.20.         Klasa  IV, V
  14.10.        Klasy   VII, VIII

  Środa

  12.25.         Klasy   I, II (bez logopedii), III, IV (grupa 2)
  13.20.         Klasa   II (po logopedii), IV (grupa 1), V
  15.00.        Klasy  VII, VIII, zaj. dodatkowe.

  Czwartek

  12.25.         Klasy  I, II, III, IV
  13.20.         Klasa  V
  14.10.        Klasy VII, VIII

  Piątek

  12.25.         Klasy  I, II, III, IV (grupa 1), V
  13.20.         Klasa IV (grupa 2), VII
  15.00.        Klasy VIII

   

  Odwozy są najpierw w kierunku Gościńca później w kierunku Miedzianki.
  Ostatni kurs jest zawsze najpierw w kierunku Miedzianki później w kierunku Gościńca.
   

 • .

  82 lata temu 1 września 1939 roku rozpoczął się największy konflikt zbrojny  w dziejach świata trwający do 2 września 1945 roku. Obszar działań wojennych objął  Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu, wyspy Oceanii, wszystkie morza i oceany.  II wojna światowa rozpoczęła się atakiem Niemiec hitlerowskich na Polskę. 1 września 1939 r. o godzinie 4.40 niemieckie lotnictwo rozpoczęło bombardowanie Wielunia. W jego wyniku zginęło ponad 1200 osób, centrum miasta zniszczone zostało w 90 %.  O godzinie 4.45 z pancernika „Schleswig-Holstein” ostrzelana została składnica wojskowa  na Westerplatte. Niemcy prowadzili działania zgodnie z planem wojny błyskawicznej. Po siedmiu dniach bohaterskiej obrony Westerplatte prowadzonej pod dowództwem mjr Henryka Sucharskiego polscy żołnierze skapitulowali z powodu braku amunicji i lekarstw. Największą bitwą kampanii wrześniowej była bitwa nad Bzurą trwająca od 9 do 22 września. Warszawa była bombardowana od pierwszych dni wojny i pomimo dużych strat wśród obrońców i wielkich zniszczeń, stolica dzielnie walczyła do 28 września.

  Kolejnym aktem agresji na Polskę , była napaść Związku Sowieckiego w dniu 17 września 1939 roku. Wojna obronna w 1939 roku zakończyła się klęską Rzeczypospolitej, ale  państwo rozszarpane przez dwóch sąsiadów nie przestało istnieć. Funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne.  Każdego dnia i  na wszystkich frontach II wojny światowej Polacy podejmowali heroiczną walką z okupantem.

  Głównymi stronami konfliktu II wojny światowej były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 61 państw, a w różnej formie zaangażowało się w konflikt ponad 1 miliard 700 milionów ludzi. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi. Ofiarami była głównie ludność cywilna. II wojna światowa to śmierć 60 milionów ludzi, w tym ponad 6 milionów Polaków, to  niemieckie obozy koncentracyjne i Holocaust, to także bestialstwo wobec ludności cywilnej, masowe egzekucje oraz bombardowania. Wiele milionów ludzi zostało deportowanych lub przymusowo wysiedlonych. W wyniku działań wojennych nastąpiły ogromne straty materialne i zniszczenia. Największe poniosła Polska – 38 procent warności majątku narodowego.

  Co roku 1 września  Polacy oddają  hołd poległym i pomordowanym w okresie II wojny światowej. Kolejne  pokolenia Polaków pamiętają o krwawej ofierze swoich bohaterów, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. 

 • List Ministra Edukacji i Nauki

  z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się,
  że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania
  w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość.

  Aby od 1 września nauka mogła odbywać się w sposób stacjonarny, Ministerstwo Edukacji
  i Nauki przez całe wakacje realizowało działania ukierunkowane na bezpieczny powrót
  do szkół. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowaliśmy wytyczne sanitarne. Są one wsparciem dla dyrektorów szkół w organizacji procesu nauki. Wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych zapewniamy także środki bezpieczeństwa dla szkół – stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury, termometry bezdotykowe, maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Stale zachęcamy również do szczepień nauczycieli oraz dzieci od 12. roku życia i prowadzimy akcję informacyjną w tej sprawie. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkół
  oraz rodziców to obecnie jedno z kluczowych zadań Ministerstwa Edukacji i Nauki.

  Realizujemy także programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie kształcenia
  na odległość, które rozpoczęliśmy już wiosną tego roku. Chcemy aktywnie przeciwdziałać negatywnemu wpływowi nauki zdalnej na rozwój dzieci i młodzieży, dlatego opracowaliśmy „Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki. Przedsięwzięcie obejmuje działania związane ze zdrowiem (profilaktyka krótkowzroczności), poprawą kondycji fizycznej, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału.

  „Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” to kompleksowy projekt, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i pobudzanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. Idea równego dostępu do wiedzy i stwarzania uczniom
  jak najlepszych szans do rozwoju – niezależnie od ich miejsca zamieszkania – była także impulsem do opracowania projektu Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.
  Będą to lokalne centra nauki, do których zostaną przeniesione
  najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik. Projekt zakłada powstanie takich placówek w 32 miejscowościach w całej Polsce. Dzięki nim uczniowie będą mogli uczestniczyć w pasjonujących doświadczeniach, w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę
  i poznawać najnowsze osiągnięcia oraz zdobycze nauki blisko swojej szkoły, a także miejsca zamieszkania. Pierwsze pilotażowe Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zostaną uruchomione jeszcze w tym roku, a kolejne w latach 2022-2023.

  Nowy rok szkolny to także czas rozpoczęcia nowych przedsięwzięć edukacyjnych
  i wychowawczych. Jednym z nich jest projekt „Poznaj Polskę”, który startuje już 6 września. W ramach tego programu szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki. 
  To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej.

  U progu nowego roku szkolnego składam wszystkim uczniom najlepsze życzenia. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu przyszłego roku
  móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Dążcie do poszerzania swojej wiedzy, a także do rozwijania własnych pasji oraz talentów. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.

   

  Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich nauczycieli i wychowawców, dziękując
  za wspieranie młodych ludzi w trudnym czasie pandemii. W nowym roku szkolnym będą Państwo nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować postawy i charaktery młodych ludzi. Życzę, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.
  Dla swoich uczniów są Państwo autorytetami i mistrzami, którzy przygotowują ich do wejścia w dorosłe życie.

  Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.

   

  Z wyrazami szacunku

  Przemysław Czarnek

  Minister Edukacji i Nauki

 • Ogłoszenie

  Dowozy w dniu 1 września

  9.20. – pierwszy przystanek w Gościńcu
  9.40. - pierwszy przystanek w Miedziance

  Odwóz około godz. 11-ej  po zakończeniu uroczystości  (najpierw w kierunku Miedzianki).

 • zerówka -wyprawka 2021/2022

  Lista rzeczy potrzebnych dziecku w zerówce:

  - piórnik

  -ołówek HB 2x

  - temperówka z pojemnikiem

  -gumka

  -klej w sztyfcie

  -nożyczki

  - kredki ołówkowe(niełamliwe, grube)

  - kredki świecowe

  - papier kolorowy

  - blok techniczny

  - blok rysunkowy duży

  -plastelina 12 kolorów

  - farby akwarele

  - pędzle: gruby i cienki

  - kubek na wodę

  - bibuła (zestaw wszystkich kolorów)

  - teczka z gumką

  - ryza papieru do ksero

  - 2 rolki ręczników papierowych

  - strój gimnastyczny: granatowe spodenki, biała koszulka (w podpisanym worku)

  - mały tornister lub plecak,

  - śniadaniówka i bidon na napoje

  - opakowanie chusteczek nawilżonych

  - pudełko chusteczek higienicznych wyciąganych

  -  kapcie (na rzepy lub gumki), worek

  Wszystkie rzeczy przyniesione do przedszkola muszą być podpisane!

 • Wykaz podręczników w roku szkolnym 2021/2020

  Wykaz podręczników w roku szkolnym 2021/2020
 • OGŁOSZENIE

 • Pożegnanie

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2021 - gdzie i jak sprawdzić online?

  Informujemy, że wyniki egzaminu ósmoklasisty będą udostępnione w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (https://wyniki.edu.pl/) w dniu 2 lipca br. od godziny 10:00.

  Aby pobrać wyniki należy zalogować się do ZIU za pomocą loginu i hasła otrzymanego od dyrektora szkoły. Logowanie do ZIU będzie możliwe dopiero w dniu publikacji wyników.

  Uczniowie otrzymali loginy i hasła pocztą Librus.
  Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie mogą odbierać:

  8 lipca w godzinach 13.00- 14.00

  9 lipca w godzinach 9.30 - 11.30

 • Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć