PRZYWÓZ
7.15. pierwszy przystanek w Gościńcu
7.20. Wrzoce
7. 25. Stawki
7. 35. pierwszy przystanek w Miedziance
7.40. Charężów
7. 45. Zacisze
ODWOZY
Poniedziałek
12.30. – klasy I, II, III, V
13.25. - klasy IV, VI, VIII
14.15. - klasa VII
Wtorek
12.30. – Klasy I, II, III,I V
14.15. - klasy V, VI, VII
15.00. – Klasa VIII, koło teatralne
Środa
12. 30. – klasy I, II, III
13.25. – klasy IV, V, VI
15.00. – klasy VII, VIII
Czwartek
12.30. – klasy I, II, III
13.25. – klasy IV, V, VI
15.00. – klasy VII, VIII
Piątek
12.30. – klasy I, II, IV
13.25. – klasy III, V, VI
15.00. – klasa VII, VIII
Odwozy w drugim semestrze są w pierwszej kolejności w kierunku Gościńca
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji w naszej szkole znajdują się w zakładce Rekrutacja z lewej strony.
Znany i uwielbiany krakowski artysta kabaretowy Marcin Daniec wystąpi w Chęcinach na scenie chęcińskiego Centrum Kultury i Sportu! Przygotuj się na wieczór pełen śmiechu, doskonałej zabawy i niesamowitego kontaktu z publicznością.
Wydarzenie odbędzie się w Walentynki 14 lutego 2025 r. o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach, hala widowiskowo-sportowa ul. Armii Krajowej 18A.
Od lat Marcin Daniec święci triumfy na scenach w Polsce i za granicą. Jego fenomen polega na znakomitym kontakcie z publicznością - reakcje z widowni stają się częścią programu, co sprawia, że każdy występ jest niepowtarzalny. Artysta porusza tematy z życia codziennego, które są bliskie każdemu z nas, unikając przy tym odniesień do polityki. Nie boi się również wprowadzać do swoich programów elementów muzycznych, co dodaje im wyjątkowego charakteru.
Marcin Daniec to polski satyryk, artysta kabaretowy, komik i stand-uper. Jego występy to nie tylko inteligentne żarty i cięte riposty, ale również refleksja nad otaczającą rzeczywistością. Artysta porusza w swoich programach uniwersalne tematy, takie jak relacje międzyludzkie, wady i pułapki współczesnego społeczeństwa, czy też absurdy życia codziennego. Robi to jednak w sposób lekki i zabawny, nie tracąc przy tym na trafności i celności obserwacji. Ważnym elementem jego występów jest również interakcja z publicznością. Mistrzowsko nawiązuje kontakt z widzami, wciągając ich do zabawy i tworząc niepowtarzalną atmosferę wzajemnej sympatii i zrozumienia. Dzięki temu każdy jego występ staje się wyjątkowym wydarzeniem, na długo zapadającym w pamięci.
Bilety dostępne w sprzedaży na www.biletyna.pl [1]. Sprzedaż biletów w kasie Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach rusza od 20 stycznia 2025 r.
Do dnia 9.02.2025 r. bilety w cenie 30 zł, od 10.02.2025r. w cenie 35 zł. Uwaga! Dla grup powyżej 10 osób bilet w cenie 25 zł! Zniżki dla grup oraz posiadaczy karty seniora.
Links:
------
[2] http://www.ckis.checiny.pl/
Dnia 17.01 w naszej szkole odbyła się uroczystość zorganizowana z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Wspaniałym punktem programu były występy uczniów (oddział przedszkolny KOTKI oraz klasy 1-3), które zachwyciły publiczność swoim talentem i zaangażowaniem.
Wszystkim babciom i dziadkom raz jeszcze życzymy dużo zdrowia i radości
Dnia 09.01 Rada Rodziców zorganizowała zabawę karnawałową w naszej szkole.
Dziękujemy za zaangażowanie.
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi korzystania przez dzieci i młodzież ze smartfonów:
Fotorelacja z jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły pod bacznym okiem katechetki, pani Joanny Kowalskiej, we współpracy z panią Agnieszką Januszek.
W piątek 13 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w pierwszej edycji konkursu historycznego "Tajemnice militariów XVII wieku". Wydarzenie to miało miejsce we wspaniałej scenerii Dworu Starostów Chęcińskich. W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych z powiatu kieleckiego.
Naszą szkołę reprezentowali:
Oliwier z klasy VIII,
Zuzia M. z klasy VIII,
Zuzia Sz. z klasy VIII,
Kuba z klasy VI.
Wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia!
Serdecznie gratulujemy! 😀😀😀
W dniach 27-29 listopada w naszej szkole odbył się po raz pierwszy „Dzień Życzliwości, Dobrych Uczynków i Przyjaźni”. Celem tej akcji było uwrażliwienie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na wzajemną życzliwość i wzbudzenie pozytywnych emocji, a przede wszystkim na budowanie empatii i zrozumienia między uczniami. Przesłanie było proste „Bądźmy życzliwi i empatyczni codziennie, a nie tylko od święta”. Główna idea tego dnia to uzmysłowienie i przypomnienie ludziom, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. W tym dniu nauczyciele i wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat życzliwości. Zachęcali do pomagania innym, do niesienia pomocy potrzebującym, których możemy spotkać w szkole, w domu, w sąsiedztwie. Był to wyjątkowy dzień, pełen miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. W związku z tą akcją zostały przeprowadzone następujące działania: powstała gazetka tematyczna, symbolika dnia to kolor żółty lub pomarańczowy, losowany był cukierek ze ,,Słowem życzliwości, przyjaźni, dobrego uczynku i sympatii”, który wywołał uśmiech na twarzy i radość w sercu, działała skrzynka życzliwości- do której można było wrzucać listy, pozdrowienia, życzenia skierowane do koleżanki lub kolegi, nauczyciela, innego pracownika szkoły. Całość korespondencji życzliwości została wręczona w ostatnim dniu akcji. Kolejną aktywnością był „Sekretny Przyjaciel” - na początku dnia każdy uczeń, nauczyciel losował osobę, wobec której, przez cały dzień miał za zadanie być szczególnie miłym i pomocnym.
Odbył się także konkurs na najlepsze hasło życzliwości.
Zwycięzcami konkursu zostały następujące klasy: I-miejsce klasa III, II-miejsce klasa V.
W imieniu Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, Wychowawców, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniów szczególne słowa podziękowania kierujemy do „Sponsorów Szkolnego Dnia Życzliwości”, którzy ufundowali cukierki i były to następujące osoby:
Pani Radna Dorota Nowowiejska oraz Sołtysi Sołectw: Podpolichno- Pani Jolanta Koczywąs, Polichno- Pani Halina Nartowska, Gościniec- Pani Anna Wajnberger-Bednarz, Miedzianka-Pan Dariusz Dudek.
Dzień „Życzliwości, Dobrych Uczynków i Przyjaźni” cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.
Za organizację był odpowiedzialny Wolontariat Szkolny z opiekunami Panią Joanną Kowalską i Panią Sylwią Gołuch.
Koniec listopada to czas zabaw i wróżb andrzejkowych. Nasze szkolne andrzejki w tym roku odbyły się w wyjątkowym miejscu – w Dworze Starostów w Podzamczu. Najpierw uczniowie zwiedzili komnaty, zobaczyli zaprezentowane tam eksponaty, wysłuchali interesujących historii na temat husarii, wojen XVI i XVII wieku oraz dowiedzieli się kilku ciekawych faktów z życia króla Jana III Sobieskiego. Po tej niezwykłej lekcji historii uczniowie udali się do specjalnie przygotowanej sali, gdzie rozpoczęła się zabawa andrzejkowa. Tańce przerywane były konkursami a na samym końcu, zgodnie z tradycją odbyły się wróżby oraz „lanie wosku”. Dziękujemy pracownikom Dworu Starostów: p. Anecie, p. Barbarze, p. Witowi oraz p. Zbigniewowi za profesjonalne zaprezentowanie zbiorów historycznych oraz przygotowanie i poprowadzenie fantastycznej zabawy.
Dzień 25 listopada 2024 r. na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów. Tego dnia dzieci z grupy "Kotki" złożyły uroczyste ślubowanie przedszkolaka. Ceremonię pasowania przygotowały starsze przedszkolaki z grupy "Sówki". Uczniowie z obu grup zgromadzonym Rodzicom, Nauczycielom oraz starszym kolegom zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, taneczne i wokalne.
Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2025".
Jest to już druga edycja tego plebiscytu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych placówek edukacyjnych w skali kraju, województw oraz powiatów. Zwycięzców wyłoni głosowanie, w którym udział mogą wziąć uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.
Głosowanie jest bezpłatne i potrwa od 15 listopada 2024 roku do 10 stycznia 2025 roku.
Trzy najlepsze szkoły w kraju oraz w każdym województwie otrzymają prestiżowy tytuł "Podstawowa Szkoła Roku 2025" oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.
Zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu.
Szczegóły dotyczące plebiscytu znajdą Państwo na stronie: Szkoła Roku 2025. [1]
------
Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II w 46-rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Tematem przewodnim była ,,Droga do świętości Karola Wojtyły”. Uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, przybliżając nam postać papieża Dialogu. Innowacją całego przedstawienia były scenki sytuacyjne z życia świętego prezentowane przez uczniów w kilku odsłonach, recytowane były wiersze, śpiewane pieśni: ,,Liczę na Ciebie Ojcze”, ,,Barka” oraz ,,Nie zastąpi Ciebie nikt” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu co piękne, prawdziwe i dobre. Dzięki zaangażowaniu wszystkich wykonawców udało się przybliżyć ,,Życie i drogę do świętości Wielkiego Papieża Polaka”.
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który odbył się pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Organizatorem konkursu była Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Celem konkursu było upamiętnienie pontyfikatu Papieża Polaka poprzez wzbudzenie zainteresowania uczniów obchodami XXIV Dnia Papieskiego oraz zachęcenie do refleksji nad tematyką starości i cierpienia w świetle nauczania Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Nagrody zdobyli: III-miejsce Maria Adach z klasy V, Wyróżnienia: Anna Głuch kl. IV, Amelia Chrabąszcz kl. IV, Mikołaj Gruszka kl. V oraz Martyna Jakóbczyk kl. VII. Wszystkim uczniom ,,Gratulujemy!”
i życzymy dalszych sukcesów.
Joanna Kowalska
Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".
CUW w Chęcinach ogłasza nabór na pracownika w księgowości, który chciałby pracować długoterminowo w w/w jednostce.
Szczegółowe informacje na stronie:
http://www.cuw.checiny.biuletyn.net/?bip=2&cid=25&id=40