Nawigacja

  • "Tajemnice militariów XVII wieku"

    W piątek 13 grudnia reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w pierwszej edycji konkursu historycznego "Tajemnice militariów XVII wieku". Wydarzenie to miało miejsce we wspaniałej scenerii Dworu Starostów Chęcińskich. W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych z powiatu kieleckiego.

    Naszą szkołę reprezentowali:

    Oliwier z klasy VIII,

    Zuzia M. z klasy VIII,

    Zuzia Sz. z klasy VIII,

    Kuba z klasy VI.

    Wszyscy nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia!

     Serdecznie gratulujemy! 😀😀😀

  • Akcja profilaktyczna

  • Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek - Łopuszno 2024

  • Szkolny „Dzień Życzliwości”

    W dniach 27-29 listopada w naszej szkole odbył się po raz pierwszy „Dzień Życzliwości, Dobrych Uczynków i Przyjaźni”. Celem tej akcji było uwrażliwienie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych na wzajemną życzliwość i wzbudzenie pozytywnych emocji, a przede wszystkim na budowanie empatii i zrozumienia między uczniami. Przesłanie było proste „Bądźmy życzliwi i empatyczni codziennie, a nie tylko od święta”. Główna idea tego dnia to uzmysłowienie i przypomnienie ludziom, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. W tym dniu nauczyciele i wychowawcy rozmawiali z uczniami na temat życzliwości. Zachęcali do pomagania innym, do niesienia pomocy potrzebującym, których możemy spotkać w szkole, w domu, w sąsiedztwie. Był to wyjątkowy dzień, pełen miłych słów, gestów i pozytywnych emocji. W związku z tą akcją zostały przeprowadzone następujące działania: powstała gazetka tematyczna, symbolika dnia to kolor żółty lub pomarańczowy, losowany był cukierek ze ,,Słowem życzliwości, przyjaźni, dobrego uczynku i sympatii”, który wywołał uśmiech na twarzy i radość w sercu, działała skrzynka życzliwości- do której można było wrzucać listy, pozdrowienia, życzenia skierowane do koleżanki lub kolegi, nauczyciela, innego pracownika szkoły. Całość korespondencji życzliwości została wręczona w ostatnim dniu akcji. Kolejną aktywnością był „Sekretny Przyjaciel” - na początku dnia każdy uczeń, nauczyciel losował osobę, wobec której, przez cały dzień miał za zadanie być szczególnie miłym i pomocnym.

    Odbył się także konkurs na najlepsze hasło życzliwości.

    Zwycięzcami konkursu zostały następujące klasy: I-miejsce klasa III, II-miejsce klasa V.

    W imieniu Dyrekcji Szkoły, Nauczycieli, Wychowawców, Szkolnego Koła Wolontariatu oraz uczniów szczególne słowa podziękowania kierujemy do „Sponsorów Szkolnego Dnia Życzliwości”, którzy ufundowali cukierki i były to następujące osoby:

    Pani Radna Dorota Nowowiejska oraz Sołtysi Sołectw: Podpolichno- Pani Jolanta Koczywąs, Polichno- Pani Halina Nartowska, Gościniec- Pani Anna Wajnberger-Bednarz, Miedzianka-Pan Dariusz Dudek.

    Dzień „Życzliwości, Dobrych Uczynków i Przyjaźni” cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów.

    Za organizację był odpowiedzialny Wolontariat Szkolny z opiekunami Panią Joanną Kowalską i Panią Sylwią Gołuch.

  • Andrzejki

    Koniec listopada to czas zabaw i wróżb andrzejkowych. Nasze szkolne andrzejki w tym roku odbyły się w wyjątkowym miejscu – w Dworze Starostów w Podzamczu. Najpierw uczniowie zwiedzili komnaty, zobaczyli zaprezentowane tam eksponaty, wysłuchali interesujących historii na temat husarii, wojen XVI i XVII wieku oraz dowiedzieli się kilku ciekawych faktów z życia króla Jana III Sobieskiego. Po tej niezwykłej lekcji historii uczniowie udali się do specjalnie przygotowanej sali, gdzie rozpoczęła się zabawa andrzejkowa. Tańce przerywane były konkursami a na samym końcu, zgodnie z tradycją odbyły się wróżby oraz „lanie wosku”. Dziękujemy pracownikom Dworu Starostów: p. Anecie, p. Barbarze, p. Witowi oraz p. Zbigniewowi za profesjonalne zaprezentowanie zbiorów historycznych oraz przygotowanie i poprowadzenie fantastycznej zabawy.

  • Pasowanie na Przedszkolaka

    Dzień 25 listopada 2024 r. na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów. Tego dnia dzieci z grupy "Kotki" złożyły uroczyste ślubowanie przedszkolaka. Ceremonię pasowania przygotowały starsze przedszkolaki z grupy "Sówki". Uczniowie z obu grup zgromadzonym Rodzicom, Nauczycielom oraz starszym kolegom zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, taneczne i wokalne.

  • Plebiscyt "Podstawowa Szkoła Roku 2025"

    Nasza szkoła bierze udział w plebiscycie "PODSTAWOWA SZKOŁA ROKU 2025".

    Jest to już druga edycja tego plebiscytu, którego celem jest wyróżnienie najlepszych placówek edukacyjnych w skali kraju, województw oraz powiatów. Zwycięzców wyłoni głosowanie, w którym udział mogą wziąć uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

    Głosowanie jest bezpłatne i potrwa od 15 listopada 2024 roku do 10 stycznia 2025 roku.

    Trzy najlepsze szkoły w kraju oraz w każdym województwie otrzymają prestiżowy tytuł "Podstawowa Szkoła Roku 2025" oraz konto premium na portalu WaszaEdukacja.pl.

    Zachęcamy do aktywnego udziału w głosowaniu.

    Szczegóły dotyczące plebiscytu znajdą Państwo na stronie: Szkoła Roku 2025. [1]

    ------

    [1] https://waszaedukacja.pl/szkola-roku/szkoly-podstawowe

  • OBCHODY 106 ROCZNICY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

  • ,,Rocznica wyboru papieża Jana Pawła II”

    Z tej okazji w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Janowi Pawłowi II w 46-rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową. Tematem przewodnim była ,,Droga do świętości Karola Wojtyły”. Uczniowie pod kierunkiem pani Joanny Kowalskiej przygotowali montaż słowno-muzyczny, przybliżając nam postać papieża Dialogu. Innowacją całego przedstawienia były scenki sytuacyjne z życia świętego prezentowane przez uczniów w kilku odsłonach, recytowane były wiersze, śpiewane pieśni: ,,Liczę na Ciebie Ojcze”, ,,Barka” oraz ,,Nie zastąpi Ciebie nikt” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu co piękne, prawdziwe i dobre. Dzięki zaangażowaniu wszystkich wykonawców udało się przybliżyć ,,Życie i drogę do świętości Wielkiego Papieża Polaka”.

  • ,,Konkurs Dzieło Nowego Tysiąclecia”

    Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym z okazji XXIV Dnia Papieskiego, który odbył się pod hasłem ,,Święty Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Organizatorem konkursu była Fundacja ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Celem konkursu było upamiętnienie pontyfikatu Papieża Polaka poprzez wzbudzenie zainteresowania uczniów obchodami XXIV Dnia Papieskiego oraz zachęcenie do refleksji nad tematyką starości i cierpienia w świetle nauczania Wielkiego Polaka Jana Pawła II. Nagrody zdobyli: III-miejsce Maria Adach z klasy V, Wyróżnienia: Anna Głuch kl. IV, Amelia Chrabąszcz kl. IV, Mikołaj Gruszka kl. V oraz Martyna Jakóbczyk kl. VII. Wszystkim uczniom ,,Gratulujemy!”

    i życzymy dalszych sukcesów.

    Joanna Kowalska

  • Szkoła do hymnu

    Uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Wspólnie zaśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego".

  • Ogłoszenie

    CUW w Chęcinach ogłasza nabór na pracownika w księgowości, który chciałby pracować długoterminowo w w/w jednostce.

     Szczegółowe informacje na stronie:

    http://www.cuw.checiny.biuletyn.net/?bip=2&cid=25&id=40 

     

  • Ogłoszenie

    W związku z projektem "Profilaktyka Świętokrzyskich Pracowników", realizowanym wspólnie przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii i Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Kielcach, informujemy o możliwości uczestnictwa osób powyżej 45 roku życia w bezpłatnych badaniach profilaktycznych, obejmujących kompleksowy pakiet badań laboratoryjnych (szczegóły w załącznikach). Więcej informacji i szczegóły projektu na stronach:

    https://projekt.womp.com.pl/

    https://onkol.kielce.pl/pl/aktualnosci/rusza-innowacyjna-profilaktyka-dla-40-tys-swietokrzyskich-pracownikow

    Zgodnie z informacją przedstawioną w załączonym zaproszeniu na badania, rejestracja może przebiegać indywidualnie, wówczas badania będą przeprowadzone w stacjonarnych siedzibach WOMP i ŚCO. Możliwe jest jednak zorganizowanie badań lekarskich w miejscu wskazanym przez pracodawcę - przy zapewnieniu grupy liczącej minimum 20 osób.

    Załączniki:

    FE_ulotka_A5(1).pdf

    Zaproszenie-badania.pdf

  • Wycieczka do Pacanowa

    Dnia 21.10.2024 r., uczniowie oddziału przedszkolnego SÓWKI oraz klas I - III wybrali się na edukacyjną wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Centrum Bajki jest miejscem wyjątkowym pod wieloma względami. Nie tylko dlatego, że powstało w sławnym Pacanowie, celu podróży Koziołka Matołka. Ale także dlatego, że zostało założone przez ludzi zafascynowanych fantastycznymi opowieściami dla dzieci. Nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić wyjątkowy, baśniowy świat oraz obejrzeć spektakl lalkowy pt.: „Mała Syrenka” a także jeden z odcinków ponadczasowej bajki pt.: „Przygody Baltazara Gąbki”. To była niesamowita przygoda.

  • Ślubowanie uczniów kl. I

    18 października odbyło się ślubowanie uczniów pierwszej klasy oraz akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

  • Ogłoszenie

    Reprezentacja Polski spotka się ze zwycięzcami Pucharu Tymbarku, a selekcjoner Probierz zaprasza do udziału w jubileuszowej edycji rozgrywek. Trwają zapisy do kolejnej edycji turnieju!

     

    Spotkanie z reprezentacją Polski mężczyzn, finał na PGE Narodowym oraz kibicowanie podczas meczu kadry – to najważniejsze nagrody czekające na zwycięzców największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – Pucharu Tymbarku. Zgłoszenia drużyn do udziału w jubileuszowej XXV edycji Pucharu Tymbarku mogą dokonać nauczyciele oraz rodzice.

    Przez ostatnie 24 lata udział w Pucharze Tymbarku był doskonałą szansą na zaszczepienie pasji do uprawiania sportu, możliwością spełnienia piłkarskich marzeń i pierwszym krokiem do wielu wspaniałych karier, których efektem była gra w reprezentacji Polski. Przygodę z futbolem w ramach rozgrywek zaczynało już ponad 80 reprezentantek i reprezentantów Polski, m.in. Ewa Pajor, Paulina Dudek, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. – Kiedy w 2000 roku wystartowały pierwsze rozgrywki turnieju, na pewno nikt nie spodziewał się, jak duży wpływ na społeczeństwo będzie miał ten projekt. Przez ostatnie 24 lata z sukcesem przyczyniamy się nie tylko do promocji aktywności fizycznej wśród najmłodszych, ale również prowadzimy skuteczny skauting – mówi Adam Kaźmierczak, wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego. – Współcześnie dzieci mają wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu. Mamy jednak nadzieję, że również w tym roku zdołamy przekonać uczennice i uczniów w całej Polsce do aktywności fizycznej i gry w piłkę nożną. W tym aspekcie dostrzegamy szczególną rolę rodziców i nauczycieli, którzy niewątpliwie są naturalnymi wzorcami do naśladowania. Wierzymy, że jubileuszowa edycja będzie bogata w piękne akcje, niezwykłe historie drużyn oraz kolejne spełnione marzenia – dodaje.

    – Wspieramy rozwój Pucharu Tymbark jako generalny sponsor od blisko 19 lat. Owocem tej długofalowej współpracy z PZPN jest największy dziś turniej w Polsce i w Europie, zachęcający dzieci do grania w piłkę nożną oraz aktywności fizycznej. Puchar Tymbarku to projekt o bardzo pozytywnych efektach społecznych i sportowych. Z jednej strony, co roku aktywizuje sportowo setki tysięcy dzieci z całej Polski, docierając do niemal wszystkich powiatów oraz promuje kobiecą piłę nożną, a z drugiej pozwala tym najbardziej utalentowanym uczynić pierwszy krok w drodze do gry w reprezentacji Polski. Uczestnicy Pucharu Tymbarku stanowią dziś znaczącą część zarówno młodzieżowych, jak i seniorskich reprezentacji Polski kobiet i mężczyzn. To najlepsza motywacja i zaproszenie do udziału w jubileuszowej XXV edycji, do której zapisy właśnie wystartowały – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.   

     

    25 lat Pucharu Tymbarku – zagraj w jubileuszowej edycji!

    Zapisy do XXV edycji Pucharu Tymbarku rozpoczęły się 2 września i potrwają do 31 stycznia 2025 r. W największym w Europie turnieju piłkarskim dla dzieci mogą wziąć udział drużyny dziewcząt i chłopców z całej Polski w trzech kategoriach wiekowych: U-8 (roczniki 2017 i 2018), U-10 (roczniki 2015 i 2016) oraz U-12 (roczniki 2013 i 2014). Zgłoszenia mogą dokonać nauczyciele (np. edukacji wczesnoszkolnej czy wychowania fizycznego) trenerzy oraz rodzice (za zgodą dyrektora szkoły), wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

    Drużyny w kategorii U-8 powinny liczyć od minimum 5 do maksimum 10 zawodników, natomiast w  kategoriach U-10 i U-12 – od minimum 6 do maksimum 10 zawodników. Dopuszcza się tworzenie zespołów mieszanych, w których do drużyn chłopców dołączają dziewczynki. Co szczególnie ważne dla mniejszych miejscowości, placówki z jednej gminy mają możliwość zgłoszenia jednej wspólnej drużyny w poszczególnych kategoriach wiekowych, pod warunkiem, że wszystkie podmioty mają łącznie nie więcej niż 350 uczniów w rocznikach 2013-2018. Co istotne, od XXV edycji Pucharu Tymbarku drużyny do udziału w rywalizacji w kategorii U-8 (rocznik 2018) mogą również zgłaszać przedszkola.

     

    Wzorem lat ubiegłych uczestnicy Pucharu Tymbarku rozpoczną rywalizację w marcu i kwietniu od turniejów na poziomie gminnym i powiatowym. W kolejnym etapie zmierzą się w finałach wojewódzkich, by powalczyć o awans do Finału Ogólnopolskiego w Warszawie. Jak w poprzednich edycjach, rywalizacja drużyn w kategorii U-8 zakończy się na etapie wojewódzkim, natomiast drużyny w kategorii U-10 i U-12 zawalczą w czerwcu w Finale Ogólnopolskim w Warszawie.

     

    Zwycięzcy spotkają się z kadrą narodową

     

    Puchar Tymbarku to obietnica nie tylko niezwykłej przygody, ale również spełnienia dziecięcych marzeń – o pierwszym medalu, udziale w ogólnopolskim turnieju, rywalizacji z najlepszymi. Wszyscy uczestnicy, niezależnie od etapu rozgrywek, otrzymują pamiątkowe medale, natomiast drużyny dyplomy. Nauczyciele mogą natomiast liczyć na certyfikat, świadczący o udziale w promocji piłki nożnej w Polsce, oraz pamiątkowe koszulki.

     

    Na zwycięzców XXV edycji Pucharu Tymbarku czekają niezapominane i pełne piłkarskich emocji nagrody. Finaliści nie tylko zostaną zaproszeni na mecz reprezentacji Polski mężczyzn, ale również będą mieli możliwość zadania pytań swoim idolom podczas specjalnego spotkania z zawodnikami kadry narodowej – o czym 13 października, dzień po meczu Polska-Portugalia, przekonają się aktualni zwycięzcy, zakończonej w czerwcu XXIV edycji Pucharu Tymbarku. – Jeszcze jako selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21 dwukrotnie oglądałem na żywo finały Pucharu Tymbarku i byłem pod ogromnym wrażeniem. To fantastyczny turniej, który daje młodym adeptom futbolu możliwość zagrania po raz pierwszy w życiu na wielkim stadionie z prawdziwego zdarzenia. Finał tych zawodów odbywa się na PGE Narodowym, gdzie swoje mecze rozgrywa reprezentacja Polski. To największy zaszczyt i dostąpić go mogą również uczestnicy Pucharu Tymbarku. Proszę mi wierzyć, że samo przebywanie na murawie PGE Narodowego, bycie tam, na dole, robi ogromne wrażenie i zapamiętuje się ten moment do końca życia. Życzę wszystkim uczestnikom Pucharu Tymbarku, aby mogli tego doświadczyć – mówi selekcjoner reprezentacji Polski mężczyzn, Michał Probierz.

    ***

    O TURNIEJU

    Od 2000 r. Polski Związek Piłki Nożnej organizuje największy w Europie turniej piłkarski dzieci, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tej pory w rozgrywkach udział wzięło wiele piłkarek i piłkarzy grających dziś w najlepszych klubach europejskich oraz reprezentacji Polski. Od 2007 r. Sponsorem generalnym wydarzenia jest marka Tymbark. Więcej informacji na temat Pucharu Tymbarku, nagród oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku.

     

    KONTAKT DLA MEDIÓW DOT. PUCHARU TYMBARKU

    Patrycja Maciąg – Polski Związek Piłki Nożnej

    Specjalistka ds. promocji i komunikacji turniejów amatorskich

    Departament Piłki Amatorskiej (Grassroots)

    E: patrycja.maciag@pzpn.pl

    T: +48 510 262 670

    Daniel Karaś – Grupa Maspex/Tymbark

    Manager ds. CSR

    E: d.karas@maspex.com

    T: +48 502 195 114


     

     

  • Ogłoszenie

    27 października 2024 r. w Chęcinach odbędzie się Puchar Polski Nordic Walking, wydarzenie dla miłośników popularnego chodzenia z kijkami, miłośników turystyki aktywnej oraz wszystkich osób, które chcą poznać Nordic Walking!

    Wydarzenie organizowane przez Polską Federację Nordic Walking oraz Gminę i Miasto Chęciny wpisało się w tegoroczny program wydarzeń z okazji 15-lecia Pucharu Polski Nordic Walking.

    Biuro zawodów będzie mieściło się w hali widowiskowo-sportowej „Pod Basztami" Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Trasa zawodów poprowadzi w pobliżu rezerwatu przyrody Góra Żakowa.

    Dla każdego uczestnika atrakcyjne pakiety startowe, medale oraz wiele atrakcji!

    Zachęcamy do udziału dzieci ze szkół wraz z nauczycielami lub rodzicami.

    Link do zapisów indywidualnych:

    https://zapisy.sts-timing.pl/1030/checiny/

    Zachęcamy do śledzenia komunikatów o wydarzeniu w mediach społecznościowych.

    Partnerem wydarzenia jest Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach.

    Regulamin:

    Fwd_Puchar_Polski_Nordic_Walking_w_Checin.zip

  • Ogłoszenie

    Zachęcamy całe społeczności szkolne: nauczycieli, obsługę, rodziców i uczniów do wzięcia udziału w obchodach Światowego Dnia walki z rakiem piersi. 

  • Święto Lotników - fotorelacja

  • Ogłoszenie

    Pragniemy poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do programu szczepień przeciw HPV.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
    Polichno 52, 26-060 Chęciny
  • 041 315 20 71

Galeria zdjęć