26 października w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbył się V Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Habik i Damian Kasprzyk. Oboje prezentowali wysoki poziom wokalny wśród licznej konkurencji w kategorii 9-13 lat. W trakcie obrad Jury dzieci miały możliwość zwiedzenia Europejskiego Centrum Bajki.
Zuzanna Habik zajęła II miejsce śpiewając piosenkę Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską". Otrzymała pamiątkową statuetkę, dyplom i nagrodę rzeczową.
SZKOLNY
KONKURS PLASTYCZNY
z okazji 100 – lecia
odzyskania przez Polskę niepodległości
WEŹ UDZIAŁ W KONKURSIE
PRZYGOTUJ PLAKAT O TEMATYCE ZWIĄZANEJ Z ODZYSKANIEM NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ
TECHNIKA WYKONANIA DOWOLNA FORMAT PRAC: A2 420x594 lub A0 841x1189
W dniu 13 pażdziernika 2018r. odbyło się uroczyste otwarcie szkoły po kompleksowym remoncie i termoizolacji.
więcej na stronie: http://www.checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=169&akcja=artykul&artykul=11950&strona=1
W dniu 6 października 2018r odbyły się Gminne Zawody Sportowe w Piłce Nożnej Chłopców w dwóch kategoriach wiekowych:
– chłopcy z SP Polichno w tej kategorii zajęli IV miejsce.
– chłopcy z SP Polichno w tej kategorii zajęli III miejsce.
II etap projektu „Wesprzyj Patriotę – Bądź Patriotą” miał miejsce w Ośrodku Wypoczynkowym Caritas w Kaczynie.
Fotorelacja
2 października razem z wolontariuszami z Brzezin i Krajna uczestniczyliśmy w warsztatach. Zajęcia prowadził p. Damian Zegadło, koordynator Diecezjalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Spotkanie rozpoczęło się zabawami integracyjnymi, które wprowadziły nas w doskonały nastrój i pozwoliły poznać słabe i mocne strony. Następnie miał miejsce warsztat na temat wolontariatu. Po obiedzie i krótkiej przerwie rozpoczęliśmy spotkanie z historią. Wzięliśmy udział w grach przygotowanych przez Instytut Pamięci Narodowej, m. in. „Zbrodnia Katyńska” oraz w swoich grupach przygotowaliśmy żywe pomniki historii. Naszym zadaniem było przedstawienie daty 1918 oraz postaci Janusza Korczaka.
Zapoznaliśmy się z dalszymi działaniami, które należy podjąć w ramach projektu „Wesprzyj Patriotę – Bądź Patriotą”, realizowanego na podstawie współpracy z Caritas Polska w ramach Programu „100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości Polski”.
Był to bardzo twórczy i miło spędzony czas.
Dorota Bednarz – opiekun SKC
25 września uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Punkcie Informacji Turystycznej w Chęcinach. Zwiedzili zabytkową kamienicę "Niemczówka", uczestniczyli w projekcji filmu i wykonywali prace plastyczne.
28 września w klasie II obchodzony został Dzień Chłopaka. Dziewczęta na tę okoliczność przygotowały niespodziankę dla chłopców w postaci drobnych upominków i słodki upominek dla wszystkich, jakim był tort.
24 września uczniowie z klas 0-III miały możliwość obejrzenia wystawy urządzeń znajdujących się w RCNT w Podzamczu Chęcińskim oraz zwiedzenia zabytkowego pałacu.
OGŁOSZENIE
Od 25 września 2018r. (wtorek)
zajęcia dla klas "O", I , II
będą się odbywać zgodnie z planem w świetlicy w Miedziance.
18 września 2018 r. uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XI edycji przedsięwzięcia profilaktyczno-edukacyjnego „Kochane Pierwszaki”, które odbyło się w Hali Legionów w Kielcach. W trakcie uroczystości dzieci uczyły się zasad bezpieczeństwa osobistego oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Bawiły się przy piosenkach: „Święty uśmiechnięty”, „Jedzie pociąg z daleka” z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, który udzielił im błogosławieństwa i poświęcił tornistry. Miłym akcentem spotkania okazał się profesjonalny występ Zuzanny Habik - uczennicy naszej szkoły.
Z POWODU SKAŻENIA WODY NA TERENIE MIEDZIANKI I CHARĘZOWA
ZAJĘCIA DLA KLAS "O", I i II
W DNIU 20.09.2018 (CZWARTEK) SĄ ODWOŁANE
KOMUNIKAT O SKAŻENIU WODY
http://www.checiny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=169&dzialy=169&akcja=artykul&artykul=11829
15 września dzieci z zespołu "Nutki" wraz z opiekunem Małgorzatą Habik miały zaszczyt zaprezentowania się podczas "Pikniku Chęcińskiego" zorganizowanego w Mostach.
Po występie "Nutek" krótki występ dała Zuzanna Habik, uczennica klasy VI.
Projekt współfinansowany ze środków Caritas Polska w ramach Programu
„100 projektów na 100-lecie Odzyskania Niepodległości.
W projekcie uczestniczy Szkolne Koło Caritas.
Pierwszym punktem w realizacji projektu była wycieczka edukacyjna do Warszawy, która odbyła się 13 września 2018 r. Wizytę w stolicy rozpoczęliśmy od zwiedzania Centrum Nauki Kopernik. Poznawaliśmy w kreatywny sposób prawa fizyki, chemii, matematyki. Po dużej porcji aktywności udaliśmy się do Muzeum Wojska Polskiego. Tam poznawaliśmy historię naszego kraju, metody walki w jego obronie na przestrzeni wieków oraz trudności jakie napotykali walczący w danych okresach historycznych. Szczególną uwagę zwróciliśmy na eksponaty związane z postacią naszego patrona, gen. Stanisława Skalskiego. Zobaczyliśmy mundur oraz odznaczenia jakie zdobył. Po intensywnej lekcji historii udaliśmy się do siedziby Caritas Polska, gdzie spotkaliśmy się z ks. Markiem Decem, z-cą dyrektora Caritas Polska oraz p. Agnieszką Zarzyńską, specjalistką ds. społecznych i wolontariatu. Poznaliśmy także historię tego miejsca, m.in. z czasów powstania warszawskiego. Ostatnim punktem programu była modlitwa przy grobie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – Kapelana Solidarności.
Po bogatym w przeżycia dniu, późnym wieczorem wróciliśmy do Kielc, gotowi do realizacji kolejnych działań.
Opiekun Szkolnego Koła Caritas - Dorota Bednarz
Dnia 14 września uczniowie klas 0, I, II zwiedzili Muzealną Izbę Górnictwa Kruszcowego w Miedziance.
Kustosz p. Bogdan Chabik przybliżył dzieciom historię rozwoju górnictwa podziemnego oraz pokazał kolekcję minerałów i skamieniałości pochodzące z Góry Miedzianki i okolic.
Dnia 12 września na boisku w Miedziance uczniowie klas 0, I, II wraz z wychowawcami i rodzicami uczestniczyli w ognisku integracyjnym.