Nawigacja

  • Wyjazd do filharminii

  • FESTYN RODZINNY

    30 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Rodziny. Rada Rodziców  zorganizowała  dla naszych uczniów Festyn Rodzinny. Festyn prowadziły Amelia i Julia, uczennice klasy VIII, a oprawę muzyczną zapewnili rodzice.  Uczniowie ze wszystkich klas mogli zaprezentować swoje talenty na scenie,  zarówno uczniowie jak i nauczyciele  wzięli udział w licznych konkursach z nagrodami, przygotowanych i prowadzonych przez rodziców. Dużą popularnością, nie tylko wśród młodszych uczniów,  cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie.   Przed  stolikami, gdzie jedna z mam doczepiała dzieciakom kolorowe warkoczyki a inna malowała buzie- ustawiły się długie kolejki.  Rodzice uczniów  przygotowali  także grillowane kiełbaski i napoje dla wszystkich uczestników festynu.  Jednym z naszych gości był pan policjant z posterunku w Chęcinach, który mówił o sposobach  reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, o tym, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w szkole, na ulicy, na wakacjach. Dzięki wsparciu firmy Nordkalk i Rady Rodziców większość atrakcji na festynie była bezpłatna. Wszyscy  świetnie się bawili. 

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu .

  • Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - Kanada

    29.05.2019 r. uczniowie, Natalia Nartowska oraz Jakub Nartowski, reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych - Kanada.

    Podczas oczekiwań na wyniku uczniowie dzięki uprzejmości kolegów z Wolicy, mieli okazję zagrać w cymbergaja. Poznaliśmy również Maję, szkolnego chomika. 

    Szkole Podstawowej w Wolicy serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie.

  • Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie

    Od 13 maja w Szkole Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie obchodzono XVII Świętokrzyskie Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie”.

    Uczniowie przez ten tydzień mieli możliwość gry w dawne zabawy podwórkowe i stolikowe, w które bawili się rodzice, dziadkowie. Okazało się, że część zabaw dawnych jest uczniom dobrze znana, gdyż sami w ten sposób się bawią.

    Dodatkowo w ramach tego święta została stworzona „gadająca ściana”, gdzie uczniowie mieli możliwość zapisywać formy spędzania czasu wolnego z rodziną oraz miejsca warte odwiedzenia. Dane te posłużą do stworzenia folderu „Aktywności dla rodziny”.

    Ponadto uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie plastycznym skierowanym do dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Chęciny pt. „Czas dla rodziny na terenie Gminy i Miasta Chęciny”.

    Podsumowaniem Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy dłoń rodzinie” będzie Piknik Rodzinny, który planowany jest na 30.05.2019 r. W tym dniu chcemy razem z bliskimi spędzić wspólnie czas.

  • "Czas dla rodziny na terenie Gminy i Miasta Chęciny"

    15 maja 2019 r. odbył się szkolny etap Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Chęciny z okazji XVII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy Dłoń Rodzinie”. Temat konkursu brzmiał: "Czas dla rodziny na terenie Gminy i Miasta Chęciny". Uczniowie pod okiem nauczycieli wykonywali samodzielnie swoje dzieła. Spośród licznych  prac Szkolna Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców z 3 grup wiekowych: 0-III, IV-VI oraz VII-VIII. W kategorii najmłodszej wyróżnieni zostali: Milena Kręciała, Mikołaj Stańczyk oraz Dominik Polit.W kategorii wiekowej IV-VI do etapu gminnego zostały wybrane prace Marii Deneki, Kariny Domagały oraz Zuzanny Maj, natomiast w kategorii najstarszej prace Klaudii Nartowskiej oraz Weroniki Jakubczyk.

    Prace wyróżnione zostały przekazane do gminnego etapu konkursu, natomiast pozostałe prace zostaną zaprezentowane na terenie szkoły.

     

  • OGŁOSZENIE

     

    Pragniemy poinformować Rodziców, że wszystkie procedury bezpieczeństwa, obowiązujące na terenie szkoły, są zamieszczone na stronie internetowej szkoły, w zakładce: Informacje dla rodziców.

    Powyższe procedury były omawiane z uczniami w czasie spotkania z policjantem w dniu 23 maja, oraz w trakcie festynu szkolnego który miał miejsce 30 maja. Nauczyciele wychowawcy również  przedstawili je uczniom w ramach godzin wychowawczych.

    Wszelkie uwagi dotyczące bezpieczeństwa w szkole możecie Państwo zgłaszać pisemnie do „anonimowej skrzynki na sygnały”, która znajduje się w siedzibie szkoły, na parterze, lub mailowo: na stronie internetowej szkoły , w zakładce „ pedagog szkolny” jest założona  NIEBIESKA SKRZYNKA.

     

  • Udział pocztu sztandarowego w obchodach 75 Rocznicy Pacyfikacji Wolicy

  • Wolontariuszki z programu AIESEC

    21 i 22 maja  naszej szkole gościły  wolontariuszki z Indii: Rida, Diksha i Theertha. Dla naszych uczniów ze wszystkich klas- od zerówki do klasy ósmej, była to wspaniała okazja do poznania kultury, obyczajów, sposobu  życia  ludzi w innych krajach i co równie istotne- do poćwiczenia komunikowania się w języku angielskim. Dwa dni zajęć z wolontariuszkami obfitowały w wiele wydarzeń- prócz zajęć warsztatowych były wspólne zabawy, śpiewanie, granie na instrumentach, a także uczenia się nawzajem słów  i wyrażeń w językach: polskim i hindi.  Wolontariuszki odwiedziły Muzealną Izbę Górnictwa  Kruszcowego w Miedziance, gdzie oprócz podziwiania eksponatów i poznawania historii naszego regionu, z wielkim entuzjazmem „ wybiły” pamiątkowe monety. Na zakończenie, obdarowaliśmy naszych gości upominkami promującymi nasz region, które uzyskaliśmy między innymi z Urzędu Miasta i Gminy Chęciny.

  • Spotkanie z policjantem

    23 maja 2019r.   odbyło  się spotkanie z policjantem - st. sierż. Dariuszem  Grzegorczykiem. Pan policjant przekazał uczniom wiele informacji na temat bezpieczeństwa uczniów w szkole i procedur zachowania w sytuacjach kryzysowych i nadzwyczajnych. Szczegółowo wyjaśnił uczniom jak istotne jest zachowanie mające na celu poszanowanie drugiego człowieka, oraz jakie konsekwencje karne mogą grozić w przypadku łamania prawa przez osoby nieletnie.  Policjant  poinformował uczniów  o odpowiedzialności karnej nieletnich za stosowanie przemocy rówieśniczej, i cyberprzemocy. Omówił niebezpieczeństwa związane z zażywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki, dopalacze, alkohol, palenie papierosów i e-papierosów). Uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach prawnych czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji. Policjant uświadomił uczestnikom spotkania jakie mogą być  konsekwencje  zachowań związanych z przemocą rówieśniczą, cyberprzemocą,  wymuszeniami  i rozbojem,  niszczeniem mienia prywatnego i społecznego,. Policjant  mówił  także o rozważnym zamieszczaniu fotografii, komentarzy oraz  wszelkich informacji, na portalach społecznościowych w internecie.

    20 maja na posiedzeniu Rady Pedagogicznej odbyło się szkolenie nauczycieli na ten sam temat.

  • Spotkanie rodziców z psychologiem

    20 maja 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia skierowane do rodziców. Prowadzący, pan Mariusz Rudnicki, w ciekawy sposób opowiedział słuchaczom o komunikacji i budowaniu relacji z dzieckiem. Na zajęciach można było się dowiedzieć o języku osobistym, o wpływie temperamentu na zachowanie dziecka oraz o tym jaki wpływ na dzieci, i nie tylko dzieci, ma porównywanie. Zdradzimy tajemnicę, że z badań oraz z osobistych doświadczeń słuchaczy wynika, że porównywanie się nie wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie oraz higienę psychiczną.

    Podsumowując spotkanie można sformułować kilka podpowiedzi dla dorosłych, które wspierają relację z dzieckiem:

    Dopasuj swój sposób komunikacji do języka dziecka,

    Staraj się doceniać dziecko, jego wysiłek,

    Nie porównuj dziecka, ono robi tyle ile jest w stanie zrobić w danym momencie,

    Bądź spójny, autentyczny w relacjach z innymi,

    Bez względu na wiek poświęcaj swojemu dziecku czas, bądź blisko.

    Mamy nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do wzmocnienia relacji dziecko-dorosły.

  • Wycieczka w Pieniny

    Sprawozdanie z wycieczki „Z pamiętnika szalonej nauczycielki…”.

     

                    Dnia 9 maja 2019 r. o 6.45 wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę w Pieniny.

    Byliśmy pełni obaw, co nas czeka, bo im dalej od domu, tym intensywniej padało. Sytuację uratował McDonald  -„ Kuźnia Smaków” dla młodzieży J Posileni, z nadzieją w sercach i prowiantem                      w plecakach, ruszyliśmy dalej.

    Pierwszy punkt programu, rezerwat przyrody Wąwóz Homole, przywitał nas nie molami, jak wskazywałaby nazwa, lecz potokami, i nie górskimi, a błota. I bez znaczenia było, kto w jakich butach przyjechał, bo wszyscyśmy wyjechali w podobnych – mega ubłoconych. Cóż byłaby to za wycieczka, gdyby nie przygody… Dotarliśmy do tarasu widokowego nad górną stacją Areny Narciarskiej Jaworki . Załapaliśmy się na zjazd kolejką krzesełkową z północnego stoku Bukowinek do Jaworek, z której mogliśmy podziwiać piękne widoki m.in. na Wysoki Wierch, Trzy Korony, Kuni Wierch, Stary Wierch, Wielki Rogacz, Bereśnik, Przełęcz Rozdziela. Mogliśmy też podejrzeć jak wygląda dojenie  owiec.

                    Szczawnica, kolejna nasza meta (cel podróży), okazała się równie urokliwa. Mały spacerek po Parku Górnym im. Adama hrabiego Stadnickiego, Placu Dietla, będącym zakończeniem ul. Zdrojowej    i jednocześnie centrum uzdrowiska, Placu Targowym Szczawnica. Próbowaliśmy także wody mineralnej Szymon, leczącej niedokrwistość.

                    Najciekawsze wciąż było przed nami. Przyjazd do pensjonatu w Łapszach Niżnych. Zakwaterowanie, a potem pyszna obiadokolacja. Zostaliśmy przyjęci po królewsku i wreszcie mogliśmy odpocząć po trudach dnia w swoich kojach – to, co „tygryski” lubią najbardziej. Ileż było radości podczas przydzielania pokoi… odwiedzinom nie było końca i tylko cisza nocna od godz. 22 wydawała się być nie na miejscu.

    Nasza młodzież nie poddała się bez walki. Najczęstszym argumentem przy opuszczaniu swoich pokoi była chęć pożyczenia ładowarki do już naładowanego telefonu komórkowegoJ I tym sposobem, bawiąc się w kotka i myszkę, bądź też podchody, czas upłynął nam do 4.00. Opiekunowie w tym czasie mieli możliwość wcielać się w różne postaci: detektywa, żandarma, spacerowicza…

    Kolejny dzień zaczął się o 5.30 od pytania: „Kiedy kończy się cisza nocna?” J

                    Ciekawi nowych wrażeń, pełni energii , ruszyliśmy w kierunku perełki Niedzicy – Zamku Dunajec.  Pogoda tym razem okazała się łaskawa, słoneczna , z temperaturą powietrza +18oC.

    Na miejscu zwiedziliśmy zaporę wodną na Jeziorze Czorsztyńskim, mieliśmy okazję zrobić zdjęcia techniką 3D i najważniejsze, pobyć ze sobą, na co często brakuje nam czasu.

    Następnie pognaliśmy w kierunku Trzech Koron.  Bardzo miły pan przewodnik blisko 5 godzin oprowadzał nas górskimi szlakami Pienińskiego Parku Narodowego, najstarszego parku w Polsce, opowiadając o florze i faunie tego obszaru.

    Z Polany „Chwała Bogu”, przez utrudzonych zwanej „Polaną, pożal się Boże”, mogliśmy podziwiać panoramę Tatr. Widok z Orlicy, szczytu Trzech Koron, zapierał dech w piersiach niejednemu z nas. Popatrzeć na świat z tak wysoka, podziać przepiękny widok na przełom Dunajca, bezcenne… Warto było włożyć tyle trudu, by dojść tak wysoko J Na szlaku widzieliśmy także  Grotę św. Kingi i wysłuchaliśmy legend z nią związanych.

    Na koniec dostaliśmy wspaniałą laurkę od przewodnika. Pochwalił nas, że jesteśmy grupą zdyscyplinowaną, uważnie słuchającą, maszerującą w dobrym tempie. Było nam niezmiernie miło.

                    I cóż, przyszedł czas powrotu, wkroczenie na orbitę McDonalda  i czułe objęcia czekających na nas bliskich. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej ;) Wspólnie spędzone chwile już na zawsze pozostaną w naszej pamięci, a uczniom życzymy zdobywania kolejnych szczytów, tych intelektualnych też J

    Panie opiekunki B.D.J.S.

    PS.I. Gdyby ktoś kiedyś potrzebował płaszcza przeciwdeszczowego, to informujemy, że p. Dorota posiada spory zapas.

    PS.II. Szafa jest w stanie pomieścić więcej niż jednego J.L. J

    PS.III. Kłamstwo ma krótkie nogi.

    PS.IV. Kierowniczką całego zamieszania była p. Bożena, a  foto relację przygotowała p. Justyna, p. Sylwia służyła ciepłym słowem i życzliwym uśmiechem, natomiast p. Dorota, sami wiecie… dla was wszystko.

  • Przerwa na czytanie.

    14 maja b.r. nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu
     w liczbie osób czytających na przerwie. Wydarzenie odbywa się  w ramach
    XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 
                Akcja miała na celu m.in. promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz  zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.      
     Brali w niej udział uczniowie i nauczyciele. Najmłodszym , którzy nie umieją czytać  czytali starsi koledzy i  koleżanki. 

    Mamy nadzieję, że udział naszych uczniów w tej akcji przyczyni się do rozpropagowania wśród nich „mody na czytanie”!!!

     

  • Zaproszenie

    Zaproszenie

    W dniu 20 maja 2019 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 zapraszam wszystkich Rodziców na zajęcia z p. Mariuszem Rudnickim. Prelegent to doświadczony nauczyciel i pedagog. Jego pasją są sposoby komunikacji i budowanie relacji między rodzicami a dziećmi. Od 15 lat prowadzi zajęcia w szkołach z nauczycielami, rodzicami i uczniami.

     

    Zagadnienia, które zostaną poruszone na zajęciach to:

    - zasady komunikacji

    - język osobowości

    - zasady motywowania 

    - emocje i ich wpływ na naukę i zachowanie

    - relacje nauczyciel – rodzic.

     

    Po prelekcji zapraszam na spotkanie z wychowawcami klas.

    Z poważaniem

    Dyrektor Szkoły 

  • GRAND PRIX DLA ZUZANNY HABIK NA XII OGÓLNOPOLSKIM FESTIWALU PIOSENKI ŻOŁNIERSKIEJ

    Dnia 8 maja 2019r. w Lublińcu odbył się XII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej pt. „Czym dla wojska jest piosenka”. Organizatorem festiwalu był lubliniecki Klub Wojsk Specjalnych. W festiwalu wzięło udział 50 uczestników. Najwyższą nagrodę Grand Prix Dowódcy Komponentu Wojsk Specjalnych na XII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej zdobyła Zuzanna Habik. Zuzia otrzymała puchar, dyplom i wiele cennych nagród rzeczowych.

  • I miejsce Zuzi Habik w 3RD ART&STREET CHALLENGE

    I miejsce Zuzi Habik w 3RD ART&STREET CHALLENGE

    12 maja 2019r. w hali CKiS Chęciny odbył się Turniej Taneczny zorganizowany przez Viverso Stowarzyszenie Rozwoju Twórczości i Edukacji Artystycznej. Zuzanna Habik zatańczyła w kategorii Solo Hip Hop 12-15 Adept i zajęła I miejsce.

     

  • Konkurs plastyczny

    Z okazji Świętokrzyskich Dni Profilaktyki zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w etapie szkolnym Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Chęciny.

    Temat prac konkursowych brzmi:

    „Czas wolny dla rodziny na terenie Gminy i Miasta Chęciny”.

    Warunki uczestnictwa:

    1. Dostarczenie Karty Zgłoszeniowej Uczestnika do 10 maja 2019 r.(Załącznik nr 1 Regulaminu) uzupełnioną przez rodzica lub opiekuna prawnego do wychowawcy klasy.
    2. Karty Zgłoszeniowe Uczestnika należy dostarczyć do szkoły do 10 maja 2019 roku.
    3. Prace wykonywane będą indywidualnie na terenie szkoły w podanym wyżej terminie.
    4. Uczeń zobowiązany jest opisać swoją pracę następującymi danymi: imię i nazwisko, klasa i nazwa szkoły.
    5. Uczeń zgłasza się w dniu konkursu z niezbędnymi materiałami do wykonania swojej pracy, np. kartka formatu A3, kredki, flamastry, farby, klej, nożyczki, papier kolorowy, bibuła oraz inne pomoce plastyczne.
    6. Wszelkie elementy pracy należy wykonać na terenie szkoły.

     

    Informacje dodatkowe:

    1. Zgłoszenia dostarczamy do wychowawców lub pedagoga szkolnego
    2. W konkursie wyróżnia się trzy kategorie wiekowe:
      1. I kategoria wiekowa: uczniowie klas 0-III
      2. II kategoria wiekowa: uczniowie klas IV-VI
      3. III kategoria wiekowa: uczniowie klas VII-VIII oraz III gimnazjum
    3. Z każdej kategorii Szkolna Komisja Konkursowa wybiera 3 prace i przekazuje do Gminnej Komisji.

     

    Szczegóły konkursu można znaleźć w RegulaminieKonkursu Plastycznego dla dzieci
    i młodzieży z terenu Gminy i Miasta Chęciny z okazji XVII Świętokrzyskich Dni Profilaktyki pod hasłem „Podajmy Dłoń Rodzinie”

  • Dzień Patrona

    Fotorelacja

    8 maja w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Patrona oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęliśmy od udziału w mszy świętej. Następnie  uczniowie z klas: VII i VIII oraz chór szkolny przedstawili krótki program artystyczny. Jak co roku odbył się konkurs wiedzy o  Stanisławie Skalskim,  patronie naszej szkoły, w którym uczestniczyli przedstawiciele klas: IV, V, VI, VII i VIII. Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym: „Generał Stanisław Skalski- patron Szkoły Podstawowej w Polichnie”.


     

  • Dzień Ziemi

      

    Fotorelacja

    7 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi. Rozpoczęliśmy od spotkania z leśniczym. Naszym gościem był pan Andrzej Kot, który w niezwykle ciekawy sposób opowiadał o lesie i jego mieszkańcach. Swoją opowieść ilustrował planszami, mapami, a nawet aplikacjami w smartfonie.  Pan leśniczy odpowiadał  także na pytania uczniów, dotyczące głównie zasad  zachowania się w lesie  i ochrony lasu. Kolejnym gościem była pani Halina Nartowska, sołtys Polichna. Opowiedziała o niezwykłej nagrodzie,  statuetce bociana, którą otrzymała za to, że w  Polichnie urodziło się najwięcej dzieci w roku 2018. Figurkę bociana przekazała szkole, na ręce pana dyrektora Tomasza  Żelichowskiego. 

    Kolejnym punktem świętowania Dnia Ziemi było przedstawienie o tematyce ekologicznej, przygotowane przez najmłodszych uczniów. Następnie uczniowie z wszystkich klas, pod opieką wychowawców, posadzili „ klasowe drzewka” na placu szkolnym.


     

  • Spektakl profilaktyczny "Więzy krwi"

    6 maja uczniowie klas VII i VIII naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w spektaklu profilaktycznym pt. „Więzy Krwi. Spektakl inspirowany autentycznymi zdarzeniami porusza kwestie związane z relacjami z bliskimi, cyberprzemocą oraz narkotykami. 

    więcej na stronie: checiny.pl


     

  • Udział pocztu sztandarowego w gminnych obchodach Święta 3 Maja

     


     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
    Polichno 52, 26-060 Chęciny
  • 041 315 20 71

Galeria zdjęć