17 grudnia 2019 roku w Kurii Diecezjalnej w Kielcach miała miejsce Gala V Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Praca uczniów klasy I: Martyny Wziątek i Karola Kasprzyka zdobyła wyróżnienie.
Do V edycji Konkursu na Szopkę Świętokrzyską zgłoszono11 prac.
Celem konkursu była integracja rodziny poprzezkultywowanie obrzędów i tradycji związanych ze świętami Narodzenia Pańskiego w regionie świętokrzyskim.
Wyniki konkursu na etapie szkolnym:
I miejsce: Martyna Wziątek i Karol Kasprzyk
Karina Domagała
Maja i Zuzanna Maj
II miejsce: Dominik Polit
Agata Petelicka, Julia Kuśpiel
III miejsce: Roksana i Kacper Szczubełek
Gabriela Polit
Wyróżnienie: Aurelia Grądziel
Zuzanna Szymkiewicz
Zuzanna Marzec
Zuzanna Sowa
- działalność prozdrowotna
a/ podwórkowe wtorki – w każdy wtorek, jeśli pogoda umożliwia wyjście na świeże
powietrze, uczniowie klas młodszych oczekujący na odwóz opuszczają mury szkoły żeby
bawić się i grać w różne gry na boisku szkolnym.
b/ w miarę dostępności sali gimnastycznej uczniowie ćwicz ą z piłkami i innymi przyrządami
gimnastycznymi.
c/ udział w akcji „zdrowe śniadanie” – przyrządzanie i sprzedaż zdrowych kanapek .
d/ pogadanki na temat aktywnego wypoczynku
- działalność intelektualna
a/ pomoc w odrabianiu lekcji
b/ gry i zabawy logiczne
c/ rozmowy n.t. uzależnień (m.in. od gier komputerowych)
d/ wykonywanie prac plastycznych (rysunki, dekoracje, prace na kiermasz)
e/ współorganizowanie kiermaszu książki
f/ wychowanie patriotyczne;
- działalność w zakresie bezpieczeństwa
a/ zapoznanie z zasadami obowiązującymi na świetlicy
b/ organizacja odwozów
c/ zapoznanie uczniów dojeżdżających z zasadami obowiązującymi podczas oczekiwania na
odwóz
d/ nadzór na uczniami oczekującymi na bus-a
- działalność społeczna
a/ udział w akcjach wolontariatu:
Oddział przedszkolny ”O” działający przy SP w Polichnie funkcjonuje
w czasie przerwy świątecznej (23.12.2019 r. - 06.01.2020 r.)
w każdy dzień roboczy, w godzinach od 8.00 do 13.00.
Dla uczniów kl. I - VIII będą organizowane zajęcia opiekuńcze od 8.00 - 12.00
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Miło nam poinformować, że działania klasy V zostały wyróżnione przez Instytut Edukacji Pozytywnej. Plan na Szkolny Klub Liderów Pozytywnego Myślenia zyskał uznanie w ramach działań programu Myślę Pozytywnie.
Jednocześnie pragniemy dodać, że Klub rozpoczął swoje działania jeszcze przed rozstrzygnięciem konkursu. Udało nam się włączyć w akcję „Idą święta, nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj” i wysłać życzenia świąteczne do osób bliskich naszej klasie. Dodatkowo podczas jednego ze spotkań klasowych w miłej atmosferze, podczas wspólnego śpiewania kolęd tworzyliśmy świąteczne ozdoby. Przed nami kolejne pomysły, które będziemy realizować zaraz po przerwie świątecznej. Będzie się działo. Miło będzie wkroczyć w Nowy Rok z pozytywnym działaniem.
19 grudnia dowóz uczniów na jasełka:
godzina 16.15 I przystanek Gościniec
Odwóz po zakończeniu Wieczoru wigilijnego ok. godziny 18.15
12 grudnia 2019 roku uczniowie klasy VIII uczestniczyli w lekcji otwartej z języka angielskiego, która odbyła się w Powiatowym Zespole Szkół w Chęcinach. Zapoznali się także z ofertą edukacyjną tej placówki oraz zwiedzili budynek szkoły.
*******************************************************
*******************************************************
14 grudnia w hali MOSiR w Kielcach odbył się XVI Mikołajkowy Turniej Tańca. Zuzia wystartowała w kategorii solo open hip hop zdobywając II miejsce. 15 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Łopusznie odbył się I Przegląd Kolęd i Pastorałek ,w którym również Zuzia wzięła udział zdobywając III miejsce w kategorii solistów do 12 lat.
18 grudnia w klasie II odbyły się warsztaty, na których uczniowie z rodzicami wykonali kartki świąteczne z życzeniami. Podsumowaniem warsztatów było doręczenie kartek osobom starszym i samotnym z naszego sąsiedztwa. Akcja pozostawiła miłe wspomnienie, umocniła wszystkich w przekonaniu, że bardzo potrzebne są zwykłe gesty dobroci, życzliwości i pamięci wobec innych oraz pokazała najmłodszym, że warto dzielić się swoją radością. Do akcji przyłączyli się uczniowie z klasy I.
W tym roku po raz kolejny w naszej szkole realizujemy Kampanię IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ. W ramach tej akcji m.in. poprzez wysyłanie tradycyjnych kartek świątecznych pragniemy dzielić się ideą dzielenia życzliwością, dobrym słowem, wdzięcznością.
Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję i wysyłanie kartek świątecznych do osób bliskich, znaczących…oraz tych mniej nam znanych, samotnych…
Organizatorzy Kampanii serdecznie zachęcają do włączania dzieci w aktywności świąteczne i podpowiadają jak można to zrobić. Pomysły w linku poniżej.
https://idaswieta.com/co-mozesz-zrobic-wspolnie-z-dzieckiem/
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Trwa głosowanie
Pozostało: 13 dni
Plebiscyt: Pierwszaki 2019/2020
Prosimy o głosy na:
https://echodnia.eu/p/kandydat/szkola-podstawowa-w-polichnie-gmina-checiny%2C1110687/
6 grudnia 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Programu edukacyjnego „Być jak Ignacy”, organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza – wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
Program ma na celu popularyzację polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach, pokazanie uczniom dobrych przykładów, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu.
W ramach realizacji projektu zostało powołane koło naukowe „Ikar”, do którego należą uczniowie klasy II i V pod opieką pań: A. Stępień i E. Nartowskiej. Podczas zajęć koła uczniowie z zaangażowaniem odkrywają tajemnice nauki, tworząc gry, odgrywając scenki, pracując w grupach. Do tej pory poznali sylwetkę Stanisławy Adamowiczowej, polskiej lekarki żyjącej na przełomie XI i XX w. Dowiedzieli się, co to jest choroba, epidemia, pandemia, na czym polega odporność i dlaczego się szczepimy.
Jedną z wielu tradycji Świąt Bożego Narodzenia jest śpiewanie kolęd.
13 grudnia uczniowie klasy I i II zaprezentowali swoje umiejętności wokalne podczas wspólnego kolędowania. Miłą niespodzianką było wykonanie utworów świątecznych przez rodziców. Dzieci wysłuchały pięknie wykonanych pastorałek w wykonaniu pani Pauliny Wziątek, Kamili i Adama Kasprzyków.
Wspólne śpiewanie wprowadziło wszystkich uczestników w radosny i świąteczny nastrój.
Szachy to wspaniała gra, która ma wiele zalet edukacyjnych. Znakomicie wpływają na rozwój intelektualny młodego człowieka, ucząc go logicznego myślenia i strategii. Pobudzają wyobraźnię przestrzenną i myślenie abstrakcyjne oraz pomagają w nauce przedmiotów ścisłych. Szachy kształtują również osobowość, ucząc samodyscypliny, koncentracji, odpowiedzialności za podejmowane decyzje. Uczą, jak radzić sobie ze stresem i niepowodzeniami. Uczą szacunku do przeciwnika oraz uczciwego współzawodnictwa.
Od września 2014 r. nasza szkoła bierze udział w projekcie "Edukacja przez szachy w szkole", dzięki któremu uczniowie klas I - III systematycznie uczestniczą w zajęciach gry w szachy.
Jak nie dać się złapać w pułapkę? Jak obronić się przed matem szewskim? – to tajniki gry w szachy, które obecnie doskonalą mali szachiści z klasy II.
12 grudnia w klasie 3 odbyły się warsztaty świąteczne z udziałem rodziców. To już tradycja w naszej szkole kiedy dzieci wspólnie z rodzicami wykonują wspaniałe ozdoby świąteczne. Takie spotkania integrują społeczność klasy i wprowadzają w nastrój świąteczny.