Dnia 5 maja 2021r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Wydział Ruchu Drogowego: st. sierż. Małgorzata Pędzik i sierż. sztab. Tomasz Klimczewski.
Podczas wizyty funkcjonariusze przypomnieli młodym słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.
Dnia 29 kwietnia 2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach odbyło się rozdanie nagród w ramach finału Konkursu Patriotycznej Poezji Autorskiej „Co Ci powiem Ojczyzno…”.
Podczas spotkania swoje autorskie utwory skierowane do Ojczyzny, zaprezentowali młodzi laureaci konkursu oraz poeci na stałe związani z gminą Nowiny.
Z rąk wicewójta gminy Nowiny – Pana Łukasza Barwinka, dyrektora GOK Perła – Pana Jacka Kani oraz Pani Renaty Posłowskiej - nagrody odebrali finaliści konkursu.
Uczeń naszej szkoły Karol Kasprzyk za przygotowanie i wykonanie utworu
„Ojczyzna umiłowana” otrzymał II miejsce w kategorii 9 – 11 lat.
W tym roku eliminacje konkursowe odbyły się drogą on – line.
Serdecznie gratulujemy.
Agnieszka Januszek
Szkolne Koło Caritas zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach akcji
Pola Nadziei 2020/2021.
Celem konkursu jest:
• szerzenie idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów
• uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka,
• zachęcanie społeczeństwa do prezentowania własnych umiejętności artystycznych,
• wykorzystanie języka sztuki do prowadzenia dialogu społecznego o potrzebach ludzi chorych i cierpiących,
• rozwijanie kreatywności i odwagi w wyrażaniu uczuć w stosunku do osób nieuleczalnie chorych,
• kształtowanie postawy otwartości wobec otaczającego świata w aspekcie działalności dobroczynnej, wyzwalanie wrażliwości i postaw wolontaryjnych.
Prace konkursowe należy dostarczyć do opiekuna SKC – Doroty Bednarz do dnia 28 maja 2021 r.
1. KONKURS FOTOGRAFICZNY pod nazwą :” Żonkil- kwiat nadziei” (bez ograniczeń wiekowych) – zrób telefonem, aparatem, zdjęcie związane z żonkilem – symbolem akcji. Przedmiotem zdjęcia może być żywy żonkil, żonkile, sztuczny, żonkil na plakacie, żonkil w kolażu, żonkil w ujęciu związanym z tematyką Pola Nadziei. Oceniana będzie wartość symboliczna ale i wymowa zdjęcia.
2. KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (KLASY I-VI) „Wolontariat w hospicjum” -za pomocą wybranej masy plastycznej, przedstaw w jaki sposób wolontariusze mogą pomagać chorym. Praca ma być trójwymiarowa, na podstawie A4. Praca może odzwierciedlać konkretne działania lub mieć wymiar symboliczny.
3. KONKURS LITERACKI DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ( KLASY VII-VIII) ORAZ SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH – Napisz opowiadanie, świadectwo, esej zainspirowane historią związaną z poniższym cytatem dotyczącą osobistego świadectwa, zaobserwowanych postaw osób Ci bliskich lub z życia znanych osób ( społeczników, świętych lub błogosławionych) „ Spałam i śniłam, że życie jest samą przyjemnością, obudziłam się i spostrzegłam, że życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością.” Św. Matka Teresa z Kalkuty.
Szczegółowe informacje dotyczące konkursów znajdują się w załączniku.
“Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”… mówi polskie powiedzenie. Jednak niektórzy potrzebują pomocy innych nawet w tak prostej czynności. Podopieczni Hospicjum Caritas im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie korzystają z opieki profesjonalnej kadry. Oprócz czystej pościeli do posłania dla nich używane są podkłady, które przygotowywane są z niepotrzebnych poszewek czy prześcieradeł.
Bądź eko! Podziel się tym co zalega w szafie. Zbiórkę prowadzimy do 5 czerwca 2021 r. – Dnia Ochrony Środowiska! Bądź posłańcem dobra! Podziel się tym co masz! To takie proste.
Tak świętowaliśmy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
https://drive.google.com/file/d/14DsUH6Br1zVOiSfp6NtOzJ-JwhkSG5cS/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1jckv0WGtOsuvGtFyLGungk0otdHJjHn0/view?usp=sharing
Organizator: Dorota Jedlińska, Jolanta Mazur
Cele przeglądu:
- motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego,
- popularyzacja piosenki anglojęzycznej wśród uczniów,
- zachęcenie dzieci do śpiewania w języku angielskim,
- własna interpretacji znanych utworów,
- budowanie więzi koleżeńskich,
- kształtowanie pozytywnych sposobów spędzania wolnego czasu,
- rozwijanie zainteresowań i talentów wśród dzieci.
Regulamin przeglądu
1.Zgłoszenie:
Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły. Zgłoszenie do przeglądu następuje poprzez odesłanie do organizatorów wypełnionej karty zgłoszenia oraz oświadczenia rodzica/ opiekuna poprzez Dziennik Elektroniczny lub aplikację Teams.
2. Sposób organizacji:
Uczniowie nagrywają wykonanie piosenek zgłoszonych do przeglądu (video – może być nagranie kamerą, telefonem komórkowym lub za pomocą innego sprzętu przeznaczonego do nagrywania), nagranie przesyłają do organizatorów konkursu poprzez aplikację Teams.
Prosimy rozpocząć nagranie od przedstawienia się ucznia (imię, nazwisko, klasa), podania tytułu (ewentualnie wykonawcy) przygotowanej piosenki.
Nagranie nie powinno przekraczać 3 minut.
Przegląd NIE BĘDZIE miał formy konkursu. Nie przewidujemy oceniania występów uczniów ani przyznawania miejsc. Nadesłane nagrania zostaną przedstawione w formie koncertu online, w aplikacji Teams. Krótka relacja z konkursu zostanie opublikowana na stronie internetowej naszej szkoły oraz na stronie gminy.
3.Terminy:
-Uczniowie nadsyłają nagrania do 16 maja 2021r. Do nagrania należy dołączyć wypełnione zgłoszenie uczestnika i oświadczenie rodzica/ opiekuna.
-Koncert online odbędzie się 19 maja o godzinie 17.00, w formie spotkania w aplikacji Teams.
Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Zielony Rekord”: sadzili rośliny w trosce o jakość powietrza w najbliższej okolicy.
Na potrzeby programu powołano Szkolną Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, składającą się z uczniów klasy 7: Zuzanny Maj, Agaty Petelickiej, Nadii Polit, Klaudii Polit, Roksany Szczubełek, Mai Wawrzaszek, Jakuba Nartowskiego; oraz nauczycieli: Mirosławy Mazur i Doroty Jedlińskiej. Drużyna wykonała trzy obowiązkowe zadania:
Naszym ekspertem była pani Marta Chrabąszcz, która pełni funkcję kierowniczą w Banku Spółdzielczym w Chęcinach.
Temat spotkania z ekspertem: " Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza. Bezpieczne zakupy" został zaproponowany przez uczniów: nasza ekspert przedstawiła warunki zakładania przez rodziców kont bankowych dla niepełnoletnich. Opowiedziała o zasadach stosowania kart płatniczych, o ich zabezpieczeniach. Szczególną uwagę zwracała na zasady bezpieczeństwa których należy przestrzegać przy używaniu karty do wszelkich płatności. Mówiła, jakich zasad przestrzegać przy zakupach online, omawiała też prawne zasady zaciągania zobowiązań finansowych, podkreślała jak ważna jest znajomość praw konsumenta. Radziła, jak można zweryfikować wiarygodność sprzedających kupując rzeczy online. Wiele wskazówek, które przekazała, będzie przydatnych nie tylko dla naszych uczniów, ale i ich rodziców.
2.Lekcja z ekonomią
Temat: Co warto wiedzieć o pieniądzach? został zrealizowany w trakcie kilku lekcji online, przeprowadzonych na platformie Teams. W lekcjach uczestniczyli członkowie drużyny NBP oraz inni uczniowie klasy 7. Lekcje przeprowadziła nauczycielka matematyki, pani Mirosława Mazur. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie powstają banknoty i monety, z czego są zrobione,.. Uczniowie poznali zakres działalności Narodowego Banku Polskiego, Mennicy Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych.Lekcje miały formę warsztatów: po krótkim wprowadzeniu uczniowie samodzielnie poszukiwali informacji, rozwiązywali zadania, wykonywali obliczenia
3. Szkolna debata
Uczniowie uczestniczyli w debacie na temat: „ Czy warto oszczędzać?” Przygotowali i zaprezentowali wiele argumentów przemawiających za i przeciw oszczędzaniu. Ostatecznie okazało się, że zwolenników oszczędzania jest nieco więcej, niż przeciwników.
DLA KLAS I – III
PRZYWOZY
7. 20. Pierwszy przystanek na Miedziance
7.40. Pierwszy przystanek na Gościńcu
ODWOZY
PONIEDZIAŁEK 13.20.
WTOREK 13.20.
ŚRODA 12.25.
CZWARTEK 12.25.
PIĄTEK 12.25.
Odwozy są najpierw w kierunku Miedzianki.
Po powrocie klas IV – VIII będzie ogłoszony kolejny harmonogram odwozów.
Zuzia w pierwszym kwartale 2021 roku została laureatką następujących konkursów tanecznych:
Taneczne Powitanie Wiosny „Zakręceni na taniec”-organizator Grupa Festiwale, zajmując I miejsce
Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne „Zakręceni na taniec”-organizator Grupa Festiwale , zajmując II miejsce
II Turniej Tańca „Dance Army” organizator Klub CPdMZ w Kielcach , zajmując III miejsce.
Wszystkie z wymienionych konkursów ze względu na sytuację epidemiologiczną odbyły się online.
Zgodnie z uchwałą rady pedagogicznej z września 2020r. dzień 4 maja 2021r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu nie odbywają się żadne zajęcia dydaktyczne.
Życzymy miłego spędzenia czasu i zapraszamy na zajęcia w dniu 5 maja 2021r.
Klasa 3 wzięła aktywny udział w obchodach Dania Ziemi. Uczniowie, oprócz rozwiązywania quizów czy zagadek o naszej planecie, wykonali również piękne plakaty oraz wspaniałe zabawki z recyklingu. Niektórzy uczniowie pomagali rodzicom w pracach ogrodowych, sadząc rośliny czy wysiewając nasiona.
gen. Stanisław Skalski 1915-2004
Patron Szkoły Podstawowej w Polichnie
KONKURS PLASTYCZNY
Regulamin szkolnego konkursu plastycznego „Generał Stanisław Skalski”:
Regulamin_Konkursu_plastycznego_2021_-_General_Stanislaw_Skalski.pdf
Zespół portalu Labofii.net [1]
Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths [2]
Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do
wszystkich miłośników matematyki, którzy chcą zmierzyć się z
zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny nauki. Jego
odbiorcami będą uczniowie z terenu całej Polski, znajdujący się na
każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.
1. Konkurs „TopMaths” zostanie zorganizowany online w serwisie
edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.
2. Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w
portalu. Zostanie on przeprowadzony w niniejszych kategoriach wiekowych:
klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.
3. Pytania, z jakimi mierzyć będą się uczestnicy zabawy są zgodne z
najnowszą podstawą programową. Zostały one przygotowane przez
nauczycieli matematyki, w związku z tym ich rozwiązywanie stanie się
między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas VIII i
maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą
się pytania nawiązujące do zakresu materiału pojawiającego się na
maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).
4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” znajdują
się pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths
„TopMaths” to wspaniała zabawa matematyczna, umożliwiająca
rywalizację z innymi. To też szansa, zweryfikowania swojej wiedzy z
szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym
zapraszamy do wspólnej zabawy i udziału w tym bezprecedensowym
wydarzeniu.
--
_Z poważaniem,_
Sekretariat Burmistrza
DLA KLAS I – III ( na czs nauczania hybrydowego)
PRZYWOZY
7. 25. Pierwszy przystanek na Miedziance
7.45. Pierwszy przystanek na Gościńcu
ODWOZY
26.04. PONIEDZIAŁEK 12.25.
27.04. WTOREK 13.20.
28.04. ŚRODA 12.35.
29.04. CZWARTEK 12.25.
30.04. PIĄTEK 11.35.
Odwozy są najpierw w kierunku Miedzianki.
W zależności od sytuacji po „długim weekendzie” informacje będą umieszczane na stronie szkoły.
Działając w oparciu o informacje zawarte na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki
oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach
przesyłam Państwu harmonogram pracy stacjonarnej klas I-III (na terenie szkoły) według planu lekcji.W pozostałe dni praca poszczególnych klas odbywać się będzie zdalnie w oparciu o dotychczasowe zasady.
Z poważaniem
Tomasz Żelichowski
Szkoła Podstawowa
im. gen. Stanisława Skalskiego
w Polichnie
ogłasza wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego
w ramach obchodów Światowego Dnia Ziemi 2021
Do konkursu zgłoszono:
13 prac w kategorii wiekowej 0 – III
7 prac w kategorii wiekowej IV – VIII
Skład Jury: Żelichowski Tomasz, Kasprzyk Małgorzata, Stępień Agata, Gołuch Sylwia, Jawornik Joanna, Knap Dominika, Kasprzyk Kamila, Ewelina Dudek
Laureaci w kategorii wiekowej 0 – III
I miejsce – Karol Kasprzyk – klasa II
II miejsce – Zuzanna Sowa – klasa II
III miejsce – Bartłomiej Polit – klasa I
Wyróżnienie – Patrycja Gajos – klasa II
Wyróżnienie –Karol Bożym – klasa II
Wyróżnienie – Ignacy Kucharczyk – klasa II
Wyróżnienie – Martyna Wziątek – klasa II
Laureaci w kategorii wiekowej IV – VIII
I miejsce – Karina Domagała – klasa VI
II miejsce – Dominika Polit – klasa VI
III miejsce – Melania Podsiadło – klasa IV
Wyróżnienie – Zuzanna Maj – klasa VII
Wyróżnienie – Julia Podsiadło – klasa VII
Wyróżnienie – Katarzyna Bożym – klasa VI