Przywozy
7. 15. – pierwszy przystanek w Gościńcu
7. 35. - pierwszy przystanek w Miedziance
Odwozy
Poniedziałek
12.25. Klasy I, II, III
13.20. Klasa IV, V
15.00. Klasy VII, VIII
Wtorek
12.25. Klasy I, II, III, V
13.20. Klasa IV, V
14.10. Klasy VII, VIII
Środa
12.25. Klasy I, II (bez logopedii), III, IV (grupa 2)
13.20. Klasa II (po logopedii), IV (grupa 1), V
15.00. Klasy VII, VIII, zaj. dodatkowe.
Czwartek
12.25. Klasy I, II, III, IV
13.20. Klasa V
14.10. Klasy VII, VIII
Piątek
12.25. Klasy I, II, III, IV (grupa 1), V
13.20. Klasa IV (grupa 2), VII
15.00. Klasy VIII
Odwozy są najpierw w kierunku Gościńca później w kierunku Miedzianki.
Ostatni kurs jest zawsze najpierw w kierunku Miedzianki później w kierunku Gościńca.
82 lata temu 1 września 1939 roku rozpoczął się największy konflikt zbrojny w dziejach świata trwający do 2 września 1945 roku. Obszar działań wojennych objął Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu, wyspy Oceanii, wszystkie morza i oceany. II wojna światowa rozpoczęła się atakiem Niemiec hitlerowskich na Polskę. 1 września 1939 r. o godzinie 4.40 niemieckie lotnictwo rozpoczęło bombardowanie Wielunia. W jego wyniku zginęło ponad 1200 osób, centrum miasta zniszczone zostało w 90 %. O godzinie 4.45 z pancernika „Schleswig-Holstein” ostrzelana została składnica wojskowa na Westerplatte. Niemcy prowadzili działania zgodnie z planem wojny błyskawicznej. Po siedmiu dniach bohaterskiej obrony Westerplatte prowadzonej pod dowództwem mjr Henryka Sucharskiego polscy żołnierze skapitulowali z powodu braku amunicji i lekarstw. Największą bitwą kampanii wrześniowej była bitwa nad Bzurą trwająca od 9 do 22 września. Warszawa była bombardowana od pierwszych dni wojny i pomimo dużych strat wśród obrońców i wielkich zniszczeń, stolica dzielnie walczyła do 28 września.
Kolejnym aktem agresji na Polskę , była napaść Związku Sowieckiego w dniu 17 września 1939 roku. Wojna obronna w 1939 roku zakończyła się klęską Rzeczypospolitej, ale państwo rozszarpane przez dwóch sąsiadów nie przestało istnieć. Funkcjonowało Polskie Państwo Podziemne. Każdego dnia i na wszystkich frontach II wojny światowej Polacy podejmowali heroiczną walką z okupantem.
Głównymi stronami konfliktu II wojny światowej były państwa Osi i państwa koalicji antyhitlerowskiej (alianci). W wojnie uczestniczyło 61 państw, a w różnej formie zaangażowało się w konflikt ponad 1 miliard 700 milionów ludzi. Według różnych szacunków zginęło w niej od 50 do 78 milionów ludzi. Ofiarami była głównie ludność cywilna. II wojna światowa to śmierć 60 milionów ludzi, w tym ponad 6 milionów Polaków, to niemieckie obozy koncentracyjne i Holocaust, to także bestialstwo wobec ludności cywilnej, masowe egzekucje oraz bombardowania. Wiele milionów ludzi zostało deportowanych lub przymusowo wysiedlonych. W wyniku działań wojennych nastąpiły ogromne straty materialne i zniszczenia. Największe poniosła Polska – 38 procent warności majątku narodowego.
Co roku 1 września Polacy oddają hołd poległym i pomordowanym w okresie II wojny światowej. Kolejne pokolenia Polaków pamiętają o krwawej ofierze swoich bohaterów, którzy walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę.
z radością i optymizmem rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Cieszymy się,
że po długotrwałym okresie nauki zdalnej uczniowie i nauczyciele wracają do swoich szkolnych obowiązków. Wiemy, jak ważny dla rozwoju intelektualnego i społecznego młodego człowieka jest bezpośredni kontakt z nauczycielem oraz możliwość przebywania
w grupie rówieśniczej. Wspólnota szkolna ma nieocenioną wartość.
Aby od 1 września nauka mogła odbywać się w sposób stacjonarny, Ministerstwo Edukacji
i Nauki przez całe wakacje realizowało działania ukierunkowane na bezpieczny powrót
do szkół. We współpracy z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym opracowaliśmy wytyczne sanitarne. Są one wsparciem dla dyrektorów szkół w organizacji procesu nauki. Wspólnie z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych zapewniamy także środki bezpieczeństwa dla szkół – stacje dezynfekujące z funkcją mierzenia temperatury, termometry bezdotykowe, maseczki, rękawiczki i płyny do dezynfekcji. Stale zachęcamy również do szczepień nauczycieli oraz dzieci od 12. roku życia i prowadzimy akcję informacyjną w tej sprawie. Bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli, pracowników szkół
oraz rodziców to obecnie jedno z kluczowych zadań Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Realizujemy także programy wsparcia uczniów po długotrwałym okresie kształcenia
na odległość, które rozpoczęliśmy już wiosną tego roku. Chcemy aktywnie przeciwdziałać negatywnemu wpływowi nauki zdalnej na rozwój dzieci i młodzieży, dlatego opracowaliśmy „Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki. Przedsięwzięcie obejmuje działania związane ze zdrowiem (profilaktyka krótkowzroczności), poprawą kondycji fizycznej, wsparciem psychologiczno-pedagogicznym, jak również z pomocą w opanowaniu i utrwaleniu materiału.
„Narodowy Program Wsparcia Uczniów po Pandemii” to kompleksowy projekt, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych i pobudzanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. Idea równego dostępu do wiedzy i stwarzania uczniom
jak najlepszych szans do rozwoju – niezależnie od ich miejsca zamieszkania – była także impulsem do opracowania projektu Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności.
Będą to lokalne centra nauki, do których zostaną przeniesione najlepsze doświadczenia edukacyjne i wystawiennicze Centrum Nauki Kopernik. Projekt zakłada powstanie takich placówek w 32 miejscowościach w całej Polsce. Dzięki nim uczniowie będą mogli uczestniczyć w pasjonujących doświadczeniach, w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę
i poznawać najnowsze osiągnięcia oraz zdobycze nauki blisko swojej szkoły, a także miejsca zamieszkania. Pierwsze pilotażowe Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności zostaną uruchomione jeszcze w tym roku, a kolejne w latach 2022-2023.
Nowy rok szkolny to także czas rozpoczęcia nowych przedsięwzięć edukacyjnych
i wychowawczych. Jednym z nich jest projekt „Poznaj Polskę”, który startuje już 6 września. W ramach tego programu szkoły otrzymają środki na dofinansowanie wyjazdów do muzeów, miejsc pamięci, obiektów kultury czy instytucji popularyzujących osiągnięcia nauki.
To pierwsze tego rodzaju przedsięwzięcie, które w tak dużym stopniu wspiera edukację patriotyczną. Gorąco zachęcam młodych ludzi do udziału w tym projekcie, do poznawania polskiej historii i miejsc ważnych dla naszej tożsamości narodowej.
U progu nowego roku szkolnego składam wszystkim uczniom najlepsze życzenia. Starajcie się jak najlepiej wykorzystać nadchodzący czas, aby w czerwcu przyszłego roku
móc z satysfakcją odebrać szkolne świadectwa. Dążcie do poszerzania swojej wiedzy, a także do rozwijania własnych pasji oraz talentów. Spełniajcie marzenia i realizujcie ambitne cele. Pamiętajcie, aby ze wszystkich szkolnych sytuacji, nawet z niepowodzeń, czerpać doświadczenie i naukę na przyszłość.
Najlepsze życzenia kieruję także do wszystkich nauczycieli i wychowawców, dziękując
za wspieranie młodych ludzi w trudnym czasie pandemii. W nowym roku szkolnym będą Państwo nie tylko przekazywać wiedzę, ale także kształtować postawy i charaktery młodych ludzi. Życzę, aby najbliższe miesiące obfitowały w sukcesy edukacyjne i wychowawcze.
Dla swoich uczniów są Państwo autorytetami i mistrzami, którzy przygotowują ich do wejścia w dorosłe życie.
Wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom życzę spokojnego i bezpiecznego nowego roku szkolnego 2021/2022. Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała w szkołach nieprzerwanie do przyszłorocznych wakacji.
Z wyrazami szacunku
Przemysław Czarnek
Minister Edukacji i Nauki
Dowozy w dniu 1 września
9.20. – pierwszy przystanek w Gościńcu
9.40. - pierwszy przystanek w Miedziance
Odwóz około godz. 11-ej po zakończeniu uroczystości (najpierw w kierunku Miedzianki).
Lista rzeczy potrzebnych dziecku w zerówce:
- piórnik
-ołówek HB 2x
- temperówka z pojemnikiem
-gumka
-klej w sztyfcie
-nożyczki
- kredki ołówkowe(niełamliwe, grube)
- kredki świecowe
- papier kolorowy
- blok techniczny
- blok rysunkowy duży
-plastelina 12 kolorów
- farby akwarele
- pędzle: gruby i cienki
- kubek na wodę
- bibuła (zestaw wszystkich kolorów)
- teczka z gumką
- ryza papieru do ksero
- 2 rolki ręczników papierowych
- strój gimnastyczny: granatowe spodenki, biała koszulka (w podpisanym worku)
- mały tornister lub plecak,
- śniadaniówka i bidon na napoje
- opakowanie chusteczek nawilżonych
- pudełko chusteczek higienicznych wyciąganych
- kapcie (na rzepy lub gumki), worek
Wszystkie rzeczy przyniesione do przedszkola muszą być podpisane!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Informujemy, że wyniki egzaminu ósmoklasisty będą udostępnione w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (https://wyniki.edu.pl/) w dniu 2 lipca br. od godziny 10:00.
Aby pobrać wyniki należy zalogować się do ZIU za pomocą loginu i hasła otrzymanego od dyrektora szkoły. Logowanie do ZIU będzie możliwe dopiero w dniu publikacji wyników.
Uczniowie otrzymali loginy i hasła pocztą Librus.
Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie mogą odbierać:
8 lipca w godzinach 13.00- 14.00
9 lipca w godzinach 9.30 - 11.30
Każdy uczeń woli praktykę niż teorię wiemy nie od dziś. Uczennice klasy VIIa także chętniej eksperymentowały niż rozwiązywały zadania podczas zajęć rozwijających z chemii. Badały, sprawdzały, obserwowały, wyciągały wnioski i ciągle chciały więcej.
Z ich inicjatywy, uczniowie klasy zero, IV, VII i VIII uczestniczyli przed zakończeniem roku szkolnego w pokazach chemiczno-fizycznych. Można było obejrzeć m. in.: zjawisko dyfuzji, zjawisko włoskowate, ciecz nienewtonowską, wulkan, kolorowy wodorotlenek.
Ponadto pokazałyśmy: Jak odróżnić wodór od innych gazów w powietrzu? Co wydychamy z płuc?
Widzowie mogli nie tylko obserwować pokazy, ale i w nich uczestniczyć (z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa).
Zapraszamy na krótki pokaz https://tiny.pl/9qd73
W czerwcu nauczyciele języka polskiego i historii zorganizowali Szkolny Konkurs Poetycki, dedykowany patronowi naszej szkoły, gen. Stanisławowi Skalskiemu.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII, każdy uczeń mógł zgłosić jeden wiersz, samodzielnie napisany, o dowolnej budowie,
Jury Szkolnego Konkursu Poetyckiego w składzie: Tomasz Żelichowski, Agnieszka Januszek, Lidia Pierzak, Bożena Nowosielska wybrało laureatów.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Oliwia Polit - klasa VII
II miejsce – Zuzanna Maj - klasa VII
III miejsce – Maria Deneka - klasa VI
Organizatorzy: Bożena Nowosielska-nauczyciel języka polskiego
Lidia Pierzak – nauczyciel historii.
Koniec roku szkolnego to zawsze czas podsumowań oraz podziękowań. Tak jest również
w przypadku naszej szkoły. Jak już kiedyś pisaliśmy, pomimo trudnych czasów pandemii są wśród nas ludzie o ogromnej życzliwości. Przypominamy, że wielkie serce okazała nam firma Kamiland, której właścicielem jest nasz słynny skoczek narciarski Pan Kamil Stoch wraz z małżonką Panią Ewą Bilan-Stoch. To właśnie oni podarowali nam wspaniałe, ciepłe, zimowe czapki, dzięki którym uszy naszych dzieci minionej zimy nie zmarzły. Dodatkowo otrzymaliśmy fotografie naszych skoczków, którzy należą do Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane (Kamila Stocha, Dawida Kubackiego oraz StefanaHuli) wraz z autografami.
Uczniowie naszej szkoły bardzo cieszyli się z tak wyjątkowych podarków, a przede wszystkim
z tego, że na specjalnej lekcji poświęconej skoczkom narciarskim mogli bliżej poznać ich sylwetki,
a wszystko uwiecznili na zdjęciach.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom firmy Kamiland za dobre serce, za wrażliwą duszę, za bezinteresowną pomoc i życzliwość. Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspaniałej współpracy.
Po powrocie do szkoły po edukacji zdalnej rozpoczęliśmy realizację naszych planów i marzeń. Kolejną inicjatywą jaką chcemy podjąć w naszej szkole jest "Kino w szkole". To akcja w ramach, której społeczność naszej szkoły miałaby okazję wspólnie obejrzeć ciekawy film z wartościowym przekazem...by móc dyskutować, wyciągać wnioski i spędzić wspólnie czas. Jeszcze w tym roku szkolnym podjęliśmy się realizacji planu i "otwarliśmy" szkolne kino. Z grupą uczniów obejrzeliśmy film o chłopcu, który nie wyobrażał sobie życia bez iPada, konsoli i niemal wcale nie wychodził z domu. Jego życie zmieniło się, kiedy do jego domu wprowadził się dziadek.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się spotkać na kolejnym seansie.
Czwartek 24 czerwca 2021r.
- o godzinie 8.00 odbędzie się podsumowanie aktywności uczniów w roku szkolnym 2020/2021.
- o godzinie 9.00 pożegnanie klasy ósmej
Odwozy:
I - 10.30
II – 12. 30
Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.
Dowozy:
9.20 - I przystanek na Miedziance
9.40 - I przystanek na Gościńcu
Odwóz:
Po zakończeniu uroczystości ok. 12.00
Osoby dojeżdżające busem, które nie uczestniczą we mszy św., mają zapewnioną opiekę świetlicową.