22 marca naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście - egzotyczne gady. Uczniowie mogli na żywo je zobaczyć, a niektóre z nich nawet dotknąć. Uczestnicy spotkania wysłuchali pogadanki na temat gadów, zadawali pytania na temat życia tych zwierząt. Spotkanie dostarczyło dzieciom wiele emocji.
CHĘCIŃSKIE IGRZYSKA GIER I ZABAW RUCHOWYCH O PUCHAR BURMISTRZA GMINY I MIASTA CHĘCINY
Więcej na stronie: checiny.pl
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie działając na podstawie art. 130 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz.59) oraz Zarządzenia Nr 0050.25.2017 Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny ogłasza nabór dzieci do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. gen Stanisława Skalskiego w Polichnie oraz nabór uczniów do klasy pierwszej na rok szkolny 2017/2018 zgodnie z harmonogramami.
Druki wniosków do pobrania w załącznikach ze strony internetowej szkoły w zakładce: Rekrutacja
lub w sekretariacie szkoły):
Dnia 9 marca 2017r. uczniowie klasy II i III pod opieką p. Agnieszki Januszek i p. Elżbiety Nartowskiej uczestniczyli w całodniowych zajęciach na temat „ Co jeść, żeby być zdrowym?”.
Dzieci obejrzały prezentację multimedialną „ Dlaczego warto pić mleko”, wzięły udział w dyskusji dotyczącej piramidy zdrowia i witamin oraz kosztowały produktów mlecznych. Na zakończenie zajęć uczniowie wysłuchali piosenki pt. „Zatańczyły witaminy” a także wykonali prace plastyczne promujące zasady zdrowego odżywiania.
Uczennica klasy IV, Antonina Bukowska, zajęła II miejsce w III Edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, który odbył się 16 marca 2017r. w ZSO w Chęcinach.
Więcej na stronie: checiny.pl
Młodzi laureaci konkursów plastycznych promujących wiedzę o numerze alarmowym 112 otrzymali nagrody od wojewody Agaty Wojtyszek. Spotkanie odbyło się w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach.
Konkursy dla dzieci zorganizowano 11 lutego podczas imprezy w kieleckiej Galerii „Echo”, w ramach obchodów Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112. Komisja oceniła kilkadziesiąt prac plastycznych i przyznała 9 wyróżnień, bez podziału na grupy wiekowe. Laureaci byli gośćmi Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie otrzymali nagrody oraz zapoznali się z pracą operatorów odbierających zgłoszenia skierowane na numer alarmowy 112. Wśród laureatów znalazła się Roksana Kwaśniewska, uczennica Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie.
18 stycznia jest uznawany za Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.
Nie jest to jednak przypadkowa data. To właśnie 18 stycznia, 135 lat temu (1882 rok) urodził się twórca uwielbianego przez miliony, sympatycznego Kubusia Puchatka. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego w tym dniu mogły posłuchać wielu ciekawostek o twórcy słynnego misia oraz poznać kilka jego przygód. Dzieci wykonały też portrety Kubusia Puchatka.
W Szkole Podstawowej w Polichnie przez 3 dni: 17, 18 i 19 stycznia gościły wolontariuszki : Jessie i Melody z Chin , Anel z Peru oraz Tithi z Indii. Dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły była to świetna okazja praktycznego wykorzystania umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Nasi goście przedstawili prezentacje multimedialne dotyczące krajów , z których pochodzą. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o kulturze, przyrodzie, zwyczajach, tradycjach, codziennym życiu w Chinach, Indiach i Peru. Uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących krajów pochodzenia naszych gości. Chętnie uczestniczyli w grach i zabawach językowych. Wolontariuszki świetnie nawiązywały kontakt z dziećmi, a w naszej szkole szczególnie zainteresowała je szkolna Izba Regionalna, w której zgromadzone są eksponaty związane z historią i codziennym życiem naszego regionu.
Spotkanie z wolontariuszami było dla uczniów naszej szkoły kolejną okazją do spotkania się z ludźmi innych kultur, posługującymi się językiem angielskim. Takie kontakty są niezwykle ważne dla młodych ludzi, ułatwiają poznawanie świata, a także motywują do nauki języków obcych.
Fotorelacja Dorota Jedlińska
13 stycznia w naszej szkole grupa „Zaelektryzowani” , przedstawiła interaktywny spektakl zatytułowany: „Czy to magia? Nie, to czysta nauka”. Spektakl stanowił żywą lekcję przyrody: barwny scenariusz, interakcja uczniów w przeprowadzanych eksperymentach oraz przekazanie wiedzy z zakresu przyrody. Dwóch animatorów wcieliło się w postaci uczonego o zapędach pedagogicznych oraz jego kolegi- jaskiniowca. Fabuła spektaklu łączyła elementy humorystyczne oraz edukacyjne. Uczniowie mogli obejrzeć proste eksperymenty związane z naukami przyrodniczymi. Ta niecodzienna lekcja spotkała się z olbrzymim entuzjazmem uczniów.
13 stycznia w naszej szkole gościli wolontariusze z chęcińskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedna z naszych uczennic, Agnieszka Polit, jest w tym roku wolontariuszką WOŚP. Nasi uczniowie jak co roku wsparli Orkiestrę, która w tym roku zbiera fundusze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. Po wrzuceniu pieniążków do puszek wolontariuszy uczniowie z dumą przyklejali sobie czerwone serduszka .
Dnia 6 grudnia 2016 roku odbyła się wycieczka uczniów klasy III do BWA oraz Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. W BWA uczniowie uczestniczyli w warsztatach dla dzieci i młodzieży "Choinkowe instalacje" nawiązujących do sztuki współczesnej oraz do Świąt Bożego Narodzenia. Następnie dzieci wysłuchały na żywo koncertu w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej pt. "DYSONANS czyli POWRÓT KRÓLEWICZA". Po koncercie uczniowie poznali pracę muzyków oraz budynek filharmonii od zaplecza. Zwieńczeniem wycieczki był posiłek w McDonald's.
21 grudnia 2016 roku odbyło się przedświąteczne spotkanie uczniów klasy III z udziałem rodziców. Podczas spotkania wszyscy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy. Nie zabrakło prezentów pod choinką. Spotkanie zakończyły warsztaty robienia tradycyjnych ozdób choinkowych.
Aurelia Gogół uczennica klasy II otrzymała nagrodę specjalną w V Regionalnym Konkursie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych "KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI”, który odbył się w Nowinach. Nagrodę wręczyła Elżbieta Dudek, wicedyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, Starosta Powiatu Kieleckiego Michał Godowski, Wójt Gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, Świętokrzyski Kurator Oświaty Kazimierz Mądzik, Dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Nauczycieli Jacek Wołowiec.
KONCERT KOLĘD w wykonaniu Laureatów odbył się 15 stycznia 2017 r., godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach.
W dniu 5 stycznia w Domu Kultury w Małogoszczu odbył się XIV konkurs kolęd i pastorałek „Hej kolęda, kolęda”. Patronat honorowy nad imprezą objęli ksiądz proboszcz parafii Małogoszcz Henryk Makuła oraz burmistrz miasta i gminy Małogoszcz Jan Głogowski.
W kategorii wiekowej do lat 9 pierwsze miejsce zdobył Damian Kasprzyk z klasy IV.
Członkowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w akcji Anioł dla Anioła.
Przygotowali kartki z aniołami, które zostały wysłane do szpitala w Lublinie. Mamy nadzieję, że wywołały uśmiech na twarzach chorych dzieci.
Dorota Bednarz
W grudniu uczniowie klas II – VI licznie wzięli udział w szkolnym etapie II KONKURSU NA ŚWIĘTOKRZYSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ. Spośród 17 prac do etapu diecezjalnego wybrano dzieła Klaudii Polit z kl. III oraz Damiana Kasprzyka ucznia klasy IV. W dniu 5 stycznia 2017 roku Jury konkursu wyłoniło najlepsze prace II Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 88 prac w 2 kategoriach wiekowych ( 46 prac w kategorii klas 1-3 SP oraz 42 prace w kategorii klas 4-6 SP) nagrodzono 21 prac wykonanych przez dwadzieścioro sześcioro uczniów. Podkreślono wysoki poziom artystyczny prac, pomysłowość oraz duże zaangażowanie uczniów w wykonanie pięknych szopek.
12 stycznia 2017 r. miało miejsce wręczenie nagród
Klaudia Polit w kategorii klas 1-3 otrzymała wyróżnienie
Damian Kasprzyk w kategorii klas 4-6 zdobył III miejsce
Serdecznie gratulujemy laureatom, a także wszystkim biorącym udział w szkolnym konkursie.
Uczniowie naszej szkoły licznie zaangażowali się w przygotowanie kartek świątecznych. Życzenia okazji Świąt Bożego Narodzenie przekazane zostały podopiecznym Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kiecach oraz ich rodzinom.
Za dar serca serdecznie dziękuję
Dorota Bednarz – opiekun Szkolnego Koła Caritas
Zuzanna Habik, uczennica kl.IV ze Szkoły Podstawowej w Polichnie otrzymała misję do reprezentowania województwa świętokrzyskiego na Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Zuzia pomyślnie przeszła I etap eliminacji- X Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kielcach. W konkursie wzięło udział ponad 500 osób. Występujący oceniani byli przez siedmioosobowe jury na czele ze Zbigniewem Goncarzewiczem, dyrygentem Filharmonii Świętokrzyskiej. Warto dodać, że laureaci wyłonieni podczas eliminacji regionalnych mogli zaprezentować się na Międzynarodowym Konkursie Kolęd w Będzinie, który jest II i jednocześnie finalnym etapem konkursu.