ZAPROSZENIE
NA DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY
21 marca 2018r.
Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej
im. gen. Stanisława Skalskiego
w Polichnie
serdecznie zapraszają rodziców na dzień otwarty szkoły
w dniu 21 marca 2018r. w godzinach 15.00 – 17.00.
„Fizyka dla Smyka” w Szkole Podstawowej w Polichnie
Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” przeprowadzone zostały w dniu 17.03.2018r. dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. gen. S. Skalskiego w Polichnie.
Pan Piotr Sołkiewicz (autor i prowadzący) zatytułował swoje zajęcia "Piski , wrzaski , trzaski - czyli nieartystyczny wymiar dźwięku". Uczestnicy, w trakcie trwania spotkania dowiedzieli się jak powstaje dźwięk, co odpowiada za słyszenie i jakie muszą być spełnione warunki, aby dźwięk usłyszeć. Nauczyli się również tworzyć różnego rodzaju brzmienia przy pomocy prostych przedmiotów, używanych w życiu codziennym. Uczniowie w bardzo prosty i przejrzysty sposób z pomocą Pana Piotra odkrywali tajemnice otaczającego nas świata.
Zajęcia zostały poprowadzone z podziałem na grupy wiekowe, dostosowując przekazywane treści do wiedzy i możliwości uczestników.
Opinie dzieci i ich opiekunów po zakończonych zajęciach były bardzo pozytywne.
Uczniowie klasy VII w składzie:
Maciej Nartowski, Mikołaj Malaga, Kacper Półkoszek
zdobyli II miejsce
w V Gminnym Turnieju Gier i Zabaw Logicznych.
więcej na stronie checiny.pl
Dnia 28 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki zaprezentowali wszystkim zebranym przedstawienie do wiersza J.Tuwima pt. „Rzepka. Na koniec uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, zakładki i książki z rąk bibliotekarza p.Tomasza Główczyka i wychowawczyni p.Małgorzaty Habik.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła przystąpiła do projektu „ProgramujeMY kielecki", którego celem jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego oraz zdobycie nowych umiejętności w obszarze nauki programowania. Na potrzeby realizacji projektu nasza szkoła otrzyma nowoczesne zestawy klocków lego do nauki programowania, a nauczyciele zostali wyposażeni w tablety.
Projekt jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w partnerstwie z Fundacją Nowoczesnej Edukacji i Collegium Mazovia Innowacyjna Szkoła Wyższa w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, działanie 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.
W ramach projektu nauczyciele, po odbyciu stosownego szkolenia wprowadzającego w założenia projektu oraz po zapoznaniu się ze scenariuszami zajęć oraz zasadami programowania, prowadzą z uczniami cykl 15 dwugodzinnych zajęć edukacyjnych. W ramach tych zajęć uczniowie będą programować i budować z klocków LEGO roboty przy użyciu komputerów ze specjalistycznym oprogramowaniem. Taka forma warsztatów pozwoli im w sposób intuicyjny poznać zasady programowania oraz dwa różne języki programowania (Lego Mindstorms oraz Scratch). Jednocześnie uczniowie będą mieli szansę rozwijać umiejętności pracy zespołowej, komunikacji, intuicyjnego rozwiązywania problemów oraz pogłębiają swoje zainteresowania w zakresie nauk ścisłych, np. biologii czy geografii. Na zakończenie projektu uczniowie wezmą udział w Zlocie młodych programistów. Podczas zlotu dzieci będą miały okazję poszerzyć swoją wiedzę, m.in. zbudować i ożywić własne roboty z wykorzystaniem klocków LEGO WEDO, a także poznać zasady programowania nowoczesnych mobilnych robotów edukacyjnych – dronów, robotów Dash i Dot, Ozobotów oraz Edisonów.
Projekt realizowany jest w 56 publicznych szkołach podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich woj. świętokrzyskiego na obszarze NUTS-3 podregion 52 kielecki i uczestniczy w nim 13 gmin: Bodzechów. Pawłów, Mniów, Bieliny, Nowa Słupia, Chęciny, Końskie, Ruda Maleniecka, Waśniów, Łopuszno, Radoszyce, Mirzec oraz Bodzentyn.
Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych w dniu 6.02.2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl.O-VII z przedstawicielem Policji na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Policjantka przypomnieła o róznych zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych.
Harmonogram organizacji pracy SP Polichno
z uwagi na rozpoczęcie prac remontowych budynku szkoły
Planowany termin zakończenia zajęć edukacyjnych: 30 maja 2018r. środa
Planowany czas trwania remontu budynku SP Polichno:
1 czerwca 2018r. – 15 października 2018r.
DNIA 10 LUTEGO 2018r. ODBĘDZIE SIĘ BAL KARNAWAŁOWY:
GODZ. 9.00 – 11.30 „0”, I , III
GODZ. 11.30 – 14.30 KLASY IV, V, VI, VII
MILE WIDZIANE STROJE KARNAWAŁOWE W DOWOLNYM STYLU
DOWÓZ z Gościńca: ODWÓZ:
godz. 8.30 I TURA 11.30 I TURA
godz. 11.00 II TURA 14.30 II TURA
W dniu 8 lutego 2018r. – czwartek – o godz. 17.00
odbędzie się spotkanie informacyjne dla Rodziców
z udziałem Burmistrza Gminy i Miasta Chęciny
Roberta Jaworskiego
17.00 – 18.00 Omówienie działań związanych z remontem budynku
SP Polichno – mgr inż. Robert Jaworski
18.00 – spotkanie z wychowawcami klas
Serdecznie zapraszamy
Rekrutacja 2018/2019 do oddziału przedszkolnego oraz klasy I.
kryteria_obowiazujace_na_drugim_etapie_rekrutacji_do_przedszkoli.pdf
Zuzanna Habik ucz. kl. V została laureatką XI Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im.ks.Piotra Klimczyka. Podczas konkursu wystąpiło 170 podmiotów wykonawczych – 750 osób. Zuzia zaśpiewała kolędę : „Lulajże Jezuniu” i pastorałkę „Maleńka miłość”. Jej piękny występ zachwycił jury w składzie: ks.Michał Olejarczyk, Zbigniew Goncerzewicz, Samuela Modzelewska i Przemysław Sękowski. Zuzia zajęła III miejsce w kategorii soliści i duety do lat 13. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas Gali Finałowej w kościele p.w. św. Maksymiliana w Kielcach.
Uczniowie klas IV, V i VI obejrzeli przedstawienie teatralne „Cyrograf” w Teatrze im. Stefana Żeromskiego W Kielcach.
Spektakl „Cyrograf” Renaty Głasek-Kęski, składa się z legend i opowieści regionu świętokrzyskiego dotyczących m.in. powstania miasta Kielce. Uczniowie mogli posłuchać o świętokrzyskich czarownicach czy historii o św. Emeryku, który pielgrzymował do klasztoru na Świętym Krzyżu.
Pamiątkowe zdjęcie z aktorami na deskach teatru
Prawie wszyscy uczniowie oraz kilku nauczycieli i pracowników obsługi szkoły zaangażowało się w akcję pomocy bezdomnym psiakom ze schroniska w Nowinach, do którego trafiają porzucone zwierzęta z naszej gminy. Uczniowie przygotowali plakaty promujące akcję, a następnie przynieśli karmę dla psów, smycze, obroże, koce przydatne do ocieplenia bud psiaków ze schroniska. Zebrane dary zapakowaliśmy do kilku dużych pudeł i zawieźliśmy do schroniska.
W styczniu w naszej szkole gościliśmy dwie pary wolontariuszek z Chin i Indii. Odwiedziły nas między innymi Wenting Zhao (Wendy) z Chin oraz Anjali Thakur (Angeli) z Indii. Dziewczyny przygotowały prezentacje multimedialne o swoich krajach, uczyły naszych uczniów zwrotów i słówek w swoich językach, a także tańców popularnych w ich krajach . Nasi uczniowie mieli możliwość kontaktu z żywym językiem, dowiedzieli się ciekawych rzeczy o życiu codziennym, przyrodzie, zwyczajach, tradycjach , obchodzonych świętach w Chinach i Indiach.
Nasi uczniowie również przekazali wolontariuszkom wiele informacji o Polsce, pokazali eksponaty w szkolnej izbie regionalnej, a zespół Nutki zaprezentował ludowe przyśpiewki.
Zachęcamy do obejrzenia fimu zrealizowanego w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów".
https://www.youtube.com/watch?v=3--jbglyctA&index=32&list=PLSHIqPCSNDscHEf5-JEvJ4vGz00DdLSvv