Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Polichno, gmina Chęciny, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. GEN. STANISŁAWA SKALSKIEGO W POLICHNIE

Aktualności

 • DOWOZY   w dn. 31 MAJA – 24 CZERWCA

  PRZYWOZY

  7.15. Pierwszy przystanek na Miedziance
  7.40. Pierwszy przystanek na Gościńcu

  ODWOZY

  PONIEDZIAŁEK 12.25. kl. I, III
  13.20. kl. II, IV
  14.10. kl. VI, VII, VIII

  WTOREK 12.25. kl. I (bez logopedii), III (bez KK)
  13.20. kl. I
  (po logopedii), IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

  ŚRODA 12.25. kl. I, II, III
  13.20. kl. IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

  CZWARTEK 12.25. kl. II, III, IV
  13.20. kl. III, VI
  15.00. kl. VII, VIII

 • DOWOZY   w dn. 31 MAJA – 24 CZERWCA

  PRZYWOZY

  7.15. Pierwszy przystanek na Miedziance
  7.40. Pierwszy przystanek na Gościńcu

  ODWOZY

  PONIEDZIAŁEK 12.25. kl. I, III
  14.10. kl. II, IV, VI, VII, VIII
  15.00. po zaj. dodatkowych

  WTOREK 12.25. kl. I (bez logopedii), III (bez KK)
  13.20. kl. I
  (po logopedii), IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

  ŚRODA 12.25. kl. I, II, III
  13.20. kl. IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

 • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz pozostali Pracownicy szkoły,

  Doskonale wiemy, że obecna sytuacja niezbyt korzystnie wpływa na nasz dobrostan psychofizyczny. Wiemy natomiast, że ruch ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm (o tym napiszemy w kolejnych wpisach).W związku z tym serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do Integracyjnego Maratonu Aktywności. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób z naszego środowiska do podejmowania aktywności fizycznej (spacer, bieg, jazda na rowerze, jazda na łyżworolkach).

 • Uczniowie klasy II założyli hodowlę warzyw. Dzieci dowiedziały się jak należy przygotować podłoże, sadzić cebulki, siać nasiona, a także jak podlewać i dbać o warzywa. Dziękujemy p. Milenie za pomoc w organizacji zajęć.

 • Międzynarodowy Dzień Rodzin – święto obchodzone 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. Nasza zeróweczka na tę okoliczność przygotowała dla swoich rodziców muzyczną niespodziankę.

 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, ang. International Nurses Day (IND) – święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.W obchodach bierze udział WHO. W Polsce święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
  12 maja odwiedziła nas pani pielęgniarka a jednocześnie rodzic uczniów naszej szkoły pani Kamila Kasprzyk. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki. Miały możliwość przebrania się w strój ochronny, nauki bandażowania, poznały sposób zakładania kroplówki, badały sobie ciśnienie. Na koniec otrzymały upominki od pani Kamili.

 • „Byłem tylko żołnierzem. Latałem i walczyłem najlepiej jak umiałem”.

  Stanisław Skalski

  Konkurs poetycki „Stanisław Skalski –patriota i bohater”

  Konkurs realizowany jest w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły

  Cele konkursu:

  - kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego,

  - rozbudzanie patriotyzmu,

  - popularyzacja poezji wśród dzieci

  - kultywowanie tradycji szkoły

  Opis konkursu:

  - konkurs skierowany jest do uczniów klas IV - VIII

  - każdy uczeń może przygotować jeden wiersz, samodzielnie napisany, o dowolnej budowie,

 • Marysia Deneka, uczennica klasy VI, została laureatką Konkursu Recytatorskiego Patriotycznej Poezji Autorskiej. „Co ci powiem Ojczyzno-wielki Polak w tle”.
  Konkurs, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Nowinach, był skierowany do młodych ludzi. Uczniowie musieli wykazać się talentem literackim, mieli za zadnie napisać wiersz o tematyce patriotycznej, a następnie zaprezentować swą interpretację utworu.
  Marysia, w napisanym przez siebie wierszu „ Dlaczego patriotyzm...”, zwróciła się z apelem do młodych ludzi, aby pielęgnowali w sobie miłość do Ojczyzny.
  Nasza uczennica to niezwykle utalentowana, młoda artystka. Nie tylko świetnie poradziła sobie w roli autorki tekstu. Także recytacja utworu w wykonaniu Marysi zachwyciła jury i zapewniła jej tytuł laureatki Konkursu w kategorii kl. IV -VIII.

 • NAUCZANIE HYBRYDOWE W KL. IV - VIII

  PRZYWOZY

  7. 15. Pierwszy przystanek na Miedziance

  7.40. Pierwszy przystanek na Gościńcu

  ODWOZY

  17.05. PONIEDZIAŁEK 12.25. kl. I, III
  14.15. kl. II, VII, VIII
  15.00. po SKS

  18.05. WTOREK 12.25. kl. II, III (bez KK)
  13.20. kl. I, IV, VI
  15.00. po SKS

  19.05. ŚRODA 12.25. kl. I, II, III
  14.10. kl. VII, VIII
  15.00. po kole teatralnym

  20.05. CZWARTEK 12.25. kl. I, II, IV
  13.20. kl. III, VI

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. Data ta wybrana została jako symboliczna dla literatury światowej. • Uczniowie naszej szkoły z zainteresowaniem włączyli się w aktywności zwiane z obchodami Dnia Dwujęzyczności. Na lekcjach poznawali kulturę, miejsca oraz ciekawostki związane z Wielką Brytanią.

  Nasi uczniowie brali chętnie udział w lekcjach, w których poprzez między innymi zabawę zdobywali nowe umiejętności. Uczniowie wykorzystują różnego rodzaju piosenki, wyliczanki w czasie zajęć. Chętnie angażują się w wykonywanie plakatów związanych z krajami anglojęzycznymi a nawet utrwalają zasady przechodzenia przez ulicę - oczywiście po angielsku!

 • 26 marca czworo uczniów klasy siódmej wzięło udział on-line w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych Olimpus Sesja Wiosenna 2021 z chemii.

  Wśród nich mamy jedną laureatkę - jest nią Nadia Polit.

  Nadia zajęła 8 miejsce w Polsce zdobywając 224p/240 możliwych.

  Laureatce i uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i zapraszamy na kolejną edycję.

  Małgorzata Kasprzyk

 • Dnia 5 maja 2021r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Wydział Ruchu Drogowego: st. sierż. Małgorzata Pędzik i sierż. sztab. Tomasz Klimczewski.

  Podczas wizyty funkcjonariusze przypomnieli młodym słuchaczom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz radzili jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.

 • Dnia 29 kwietnia 2021r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Nowinach odbyło się rozdanie nagród w ramach finału Konkursu Patriotycznej Poezji Autorskiej „Co Ci powiem Ojczyzno…”.
  Podczas spotkania swoje autorskie utwory skierowane do Ojczyzny, zaprezentowali młodzi laureaci konkursu oraz poeci na stałe związani z gminą Nowiny.
  Z rąk wicewójta gminy Nowiny – Pana Łukasza Barwinka, dyrektora GOK Perła – Pana Jacka Kani oraz Pani Renaty Posłowskiej - nagrody odebrali finaliści konkursu.

  Uczeń naszej szkoły Karol Kasprzyk za przygotowanie i wykonanie utworu
  „Ojczyzna umiłowana” otrzymał II miejsce w kategorii 9 – 11 lat.

 • Szkolne Koło Caritas zaprasza do udziału w konkursach organizowanych w ramach akcji

  Pola Nadziei 2020/2021.

  Celem konkursu jest:

  • szerzenie idei hospicyjnej wśród dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów

  • uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka,

  • zachęcanie społeczeństwa do prezentowania własnych umiejętności artystycznych,

  • wykorzystanie języka sztuki do prowadzenia dialogu społecznego o potrzebach ludzi chorych i cierpiących,

  • rozwijanie kreatywności i odwagi w wyrażaniu uczuć w stosunku do osób nieuleczalnie chorych,

 • “Jak sobie pościelesz tak się wyśpisz”… mówi polskie powiedzenie. Jednak niektórzy potrzebują pomocy innych nawet w tak prostej czynności. Podopieczni Hospicjum Caritas im. bł. Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie korzystają z opieki profesjonalnej kadry. Oprócz czystej pościeli do posłania dla nich używane są podkłady, które przygotowywane są z niepotrzebnych poszewek czy prześcieradeł.

  Bądź eko! Podziel się tym co zalega w szafie. Zbiórkę prowadzimy do 5 czerwca 2021 r. – Dnia Ochrony Środowiska! Bądź posłańcem dobra! Podziel się tym co masz! To takie proste.

 • Organizator: Dorota Jedlińska, Jolanta Mazur

  Cele przeglądu:

  - motywowanie dzieci do nauki języka angielskiego,

  - popularyzacja piosenki anglojęzycznej wśród uczniów,

  - zachęcenie dzieci do śpiewania w języku angielskim,

  - własna interpretacji znanych utworów,

  - budowanie więzi koleżeńskich,

  - kształtowanie pozytywnych sposobów spędzania wolnego czasu,

  - rozwijanie zainteresowań i talentów wśród dzieci.

  Regulamin przeglądu

  1.Zgłoszenie:

  Zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych uczniów naszej szkoły. Zgłoszenie do przeglądu następuje poprzez odesłanie do organizatorów wypełnionej karty zgłoszenia oraz oświadczenia rodzica/ opiekuna poprzez Dziennik Elektroniczny lub aplikację Teams.

 • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „ Zielony Rekord”: sadzili rośliny w trosce o jakość powietrza w najbliższej okolicy.

 • Na potrzeby programu powołano Szkolną Drużynę Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej, składającą się z uczniów klasy 7: Zuzanny Maj, Agaty Petelickiej, Nadii Polit, Klaudii Polit, Roksany Szczubełek, Mai Wawrzaszek, Jakuba Nartowskiego; oraz nauczycieli: Mirosławy Mazur i Doroty Jedlińskiej. Drużyna wykonała trzy obowiązkowe zadania:

  1. Spotkanie z ekspertem

  Naszym ekspertem była pani Marta Chrabąszcz, która pełni funkcję kierowniczą w Banku Spółdzielczym w Chęcinach.
  Temat spotkania z ekspertem: " Pierwsze konto bankowe i karta płatnicza. Bezpieczne zakupy" został zaproponowany przez uczniów: nasza ekspert przedstawiła warunki zakładania przez rodziców kont bankowych dla niepełnoletnich. Opowiedziała o zasadach stosowania kart płatniczych, o ich zabezpieczeniach. Szczególną uwagę zwracała na zasady bezpieczeństwa których należy przestrzegać przy używaniu karty do wszelkich płatności. Mówiła, jakich zasad przestrzegać przy zakupach online, omawiała też prawne zasady zaciągania zobowiązań finansowych, podkreślała jak ważna jest znajomość praw konsumenta. Radziła, jak można zweryfikować wiarygodność sprzedających kupując rzeczy online. Wiele wskazówek, które przekazała, będzie przydatnych nie tylko dla naszych uczniów, ale i ich rodziców.

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć