Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Polichno, gmina Chęciny, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. GEN. STANISŁAWA SKALSKIEGO W POLICHNIE

Aktualności

 • ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 • Informujemy, że wyniki egzaminu ósmoklasisty będą udostępnione w Zintegrowanym Interfejsie Użytkownika (https://wyniki.edu.pl/) w dniu 2 lipca br. od godziny 10:00.

  Aby pobrać wyniki należy zalogować się do ZIU za pomocą loginu i hasła otrzymanego od dyrektora szkoły. Logowanie do ZIU będzie możliwe dopiero w dniu publikacji wyników.

  Uczniowie otrzymali loginy i hasła pocztą Librus.
  Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie mogą odbierać:

  8 lipca w godzinach 13.00- 14.00

  9 lipca w godzinach 9.30 - 11.30

 • Każdy uczeń woli praktykę niż teorię wiemy nie od dziś. Uczennice klasy VIIa także chętniej eksperymentowały niż rozwiązywały zadania podczas zajęć rozwijających z chemii. Badały, sprawdzały, obserwowały, wyciągały wnioski i ciągle chciały więcej.

  Z ich inicjatywy, uczniowie klasy zero, IV, VII i VIII uczestniczyli przed zakończeniem roku szkolnego w pokazach chemiczno-fizycznych. Można było obejrzeć m. in.: zjawisko dyfuzji, zjawisko włoskowate, ciecz nienewtonowską, wulkan, kolorowy wodorotlenek.

 • W czerwcu nauczyciele języka polskiego i historii zorganizowali Szkolny Konkurs Poetycki, dedykowany patronowi naszej szkoły, gen. Stanisławowi Skalskiemu.
  Konkurs skierowany był do uczniów klas IV – VIII, każdy uczeń mógł zgłosić jeden wiersz, samodzielnie napisany, o dowolnej budowie,
  Jury Szkolnego Konkursu Poetyckiego w składzie: Tomasz Żelichowski, Agnieszka Januszek, Lidia Pierzak, Bożena Nowosielska wybrało laureatów.

  Wyniki konkursu:
  I miejsce - Oliwia Polit - klasa VII
  II miejsce – Zuzanna Maj - klasa VII
  III miejsce – Maria Deneka - klasa VI

 • Koniec roku szkolnego to zawsze czas podsumowań oraz podziękowań. Tak jest również
  w przypadku naszej szkoły. Jak już kiedyś pisaliśmy, pomimo trudnych czasów pandemii są wśród nas ludzie o ogromnej życzliwości. Przypominamy, że wielkie serce okazała nam firma Kamiland, której właścicielem jest nasz słynny skoczek narciarski Pan Kamil Stoch wraz z małżonką Panią Ewą Bilan-Stoch. To właśnie oni podarowali nam wspaniałe, ciepłe, zimowe czapki, dzięki którym uszy naszych dzieci minionej zimy nie zmarzły. Dodatkowo otrzymaliśmy fotografie naszych skoczków, którzy należą do Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane (Kamila Stocha, Dawida Kubackiego oraz StefanaHuli) wraz z autografami.

 • Po powrocie do szkoły po edukacji zdalnej rozpoczęliśmy realizację naszych planów i marzeń. Kolejną inicjatywą jaką chcemy podjąć w naszej szkole jest "Kino w szkole". To akcja w ramach, której społeczność naszej szkoły miałaby okazję wspólnie obejrzeć ciekawy film z wartościowym przekazem...by móc dyskutować, wyciągać wnioski i spędzić wspólnie czas. Jeszcze w tym roku szkolnym podjęliśmy się realizacji planu i "otwarliśmy" szkolne kino. Z grupą uczniów obejrzeliśmy film o chłopcu, który nie wyobrażał sobie życia bez iPada, konsoli i niemal wcale nie wychodził z domu. Jego życie zmieniło się, kiedy do jego domu wprowadził się dziadek.

 • Czwartek 24 czerwca 2021r.

  - o godzinie 8.00 odbędzie się podsumowanie aktywności uczniów w roku szkolnym 2020/2021.

  - o godzinie 9.00 pożegnanie klasy ósmej

  Odwozy:

  I - 10.30

  II – 12. 30

  Szkoła zapewnia opiekę świetlicową.

 • Dowozy:

  9.20 - I przystanek na Miedziance

  9.40 - I przystanek na Gościńcu

  Odwóz:

  Po zakończeniu uroczystości ok. 12.00

  Osoby dojeżdżające busem, które nie uczestniczą we mszy św., mają zapewnioną opiekę świetlicową.

 • Integracyjny Maraton Aktywności dobiegł końca. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tą inicjatywę. W ramach tej akcji zbieraliśmy kilometry indywidualnie oraz grupowo. Wspólnie udało nam się pokonać 1073,43 km. W akcję zaangażowało się 59 uczniów oraz 4. Wiemy również o tym, że członkowie naszej społeczności są aktywni nie tylko ze względu na niniejszą akcję. Widzimy to po liczbie rowerów pod naszą szkołą, wnioskujemy również po opowieściach, które słyszymy od uczniów i nauczycieli o wspólnych wędrówkach z rodziną czy ze znajomymi. Mamy nadzieję, że zdrowe nawyki związane z aktywnością fizyczną będą nam towarzyszyć każdego dnia.

 • Zuzanna Habik, uczennica klasy VIII reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie Historycznym organizowanym przez Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Zuzia była jedyną reprezentantką szkół podstawowych z terenu gminy Chęciny.

  Uczennica wykazała się olbrzymią wiedzą związaną z historią powstania i działalnością Legionów, walką Polaków o niepodległość podczas I wojny światowej, a także walką Legionistów o wolność na terenie kielecczyzny.

 • DOWOZY   w dn. 31 MAJA – 24 CZERWCA

  PRZYWOZY

  7.15. Pierwszy przystanek na Miedziance
  7.40. Pierwszy przystanek na Gościńcu

  ODWOZY

  PONIEDZIAŁEK 12.25. kl. I, III
  13.20. kl. II, IV
  14.10. kl. VI, VII, VIII

  WTOREK 12.25. kl. I (bez logopedii), III (bez KK)
  13.20. kl. I
  (po logopedii), IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

  ŚRODA 12.25. kl. I, II, III
  13.20. kl. IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

  CZWARTEK 12.25. kl. II, III, IV
  13.20. kl. III, VI
  15.00. kl. VII, VIII

 • DOWOZY   w dn. 31 MAJA – 24 CZERWCA

  PRZYWOZY

  7.15. Pierwszy przystanek na Miedziance
  7.40. Pierwszy przystanek na Gościńcu

  ODWOZY

  PONIEDZIAŁEK 12.25. kl. I, III
  14.10. kl. II, IV, VI, VII, VIII
  15.00. po zaj. dodatkowych

  WTOREK 12.25. kl. I (bez logopedii), III (bez KK)
  13.20. kl. I
  (po logopedii), IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

  ŚRODA 12.25. kl. I, II, III
  13.20. kl. IV, VI
  15.00. kl. VII, VIII

 • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele oraz pozostali Pracownicy szkoły,

  Doskonale wiemy, że obecna sytuacja niezbyt korzystnie wpływa na nasz dobrostan psychofizyczny. Wiemy natomiast, że ruch ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm (o tym napiszemy w kolejnych wpisach).W związku z tym serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną do Integracyjnego Maratonu Aktywności. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób z naszego środowiska do podejmowania aktywności fizycznej (spacer, bieg, jazda na rowerze, jazda na łyżworolkach).

 • Uczniowie klasy II założyli hodowlę warzyw. Dzieci dowiedziały się jak należy przygotować podłoże, sadzić cebulki, siać nasiona, a także jak podlewać i dbać o warzywa. Dziękujemy p. Milenie za pomoc w organizacji zajęć.

 • Międzynarodowy Dzień Rodzin – święto obchodzone 15 maja, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństwa na temat problemów rodziny. Nasza zeróweczka na tę okoliczność przygotowała dla swoich rodziców muzyczną niespodziankę.

 • Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, ang. International Nurses Day (IND) – święto obchodzone corocznie 12 maja ustanowione przez Międzynarodową Radę Pielęgniarek (ICN) na Kongresie w Meksyku w 1973 roku.Tego samego dnia przypada rocznica urodzin Florence Nightingale, prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa.W obchodach bierze udział WHO. W Polsce święto obchodzone jest jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.
  12 maja odwiedziła nas pani pielęgniarka a jednocześnie rodzic uczniów naszej szkoły pani Kamila Kasprzyk. Zajęcia były bardzo atrakcyjne. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki. Miały możliwość przebrania się w strój ochronny, nauki bandażowania, poznały sposób zakładania kroplówki, badały sobie ciśnienie. Na koniec otrzymały upominki od pani Kamili.

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć