Nawigacja

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Polichno, gmina Chęciny, powiat kielecki, województwo świętokrzyskie

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. GEN. STANISŁAWA SKALSKIEGO W POLICHNIE

Aktualności

 • Szkolne Koło Caritas włączyło się do akcji "Podaruj trochę ciepła" zorganizowanej przez Diecezjalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Uczniowie przeprowadzili zbiórkę włóczki, następnie podjęli naukę szydełkowania. Wspólnie wykonano kilka czapek, które zostały oddane do organizatora, a następnie przekazane potrzebującym.

 • W 159. Rocznicę Wybuchu Powstania Styczniowego, braliśmy udział w uroczystej mszy świętej w klasztorze OO. Franciszkanów, a następnie złożyliśmy hołd przed Mogiłą Powstańców Styczniowych na cmentarzu parafialnym w Chęcinach.

 • Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w roku, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji zwanych Jasełkami. W tym roku uczniowie klas 1-5 przygotowali przedstawienie pt. "Betlejemskie pole" i zaprezentowali je społeczności szkolnej.

 • Maja Kasprzyk, uczennica klasy 0 zdobyła wyróżnienie w kategorii do lat 10 w XIX Konkursie Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” zorganizowanym przez Dom Kultury w Małogoszczu. Maja zaprezentowała swój niesamowity talent muzyczny wykonując pastorałkę pt. „Była noc”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 • 13 stycznia 2022r. (czwartek) w szkole

  odbędzie się spotkanie z rodzicami

  16.30 spotkanie z rodzicami uczniów klas O-III,

  17.00 spotkanie z rodzicami uczniów klas IV-VIII

  Serdecznie zapraszamy

  Spotkania odbywają się w trybie stacjonarnym, przy zachowaniu reżimu sanitarnego

 • ODWOZY 10 – 14 STYCZNIA 2022r.

  1
  Odwozy

  Poniedziałek (10.01.)

  12.25. Klasy I, II, III
  13.20. Klasa IV, V
  15.00. Klasy VII, VIII

  Wtorek (11.01.)

  12.25. Klasy I, II, III, V, IV
  13.20. Klasa V
  14.10. Klasy VII, VIII

  Środa (12.01.)

  12.25. Klasy I, II (bez logopedii), III, IV (grupa 2)
  13.20. Klasa II (po logopedii), IV (grupa 1), V
  15.00. Klasy VII, VIII, zaj. dodatkowe.

  Czwartek (13.01.)

 • Grudzień jest ulubionym miesiącem wielu z nas. Jedni czekają na Święta Bożego Narodzenia, inni nadejścia zimy, a dzieci najbardziej cieszą się z prezentów, którymi obdarowuje je św. Mikołaj. W naszej Szkole podobnie jak w poprzednich latach, Mikołaj pojawił się z upominkami dla każdego ucznia. Dodatkowo w jego rolę wcielił się Pan Dyrektor Szkoły, który stworzył dla dzieci kącik czytelniczo-rekreacyjny. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Firmy Lhoist Central Europe. Do kącika zostały zakupione pufy, na których dzieci będą mogły wygodnie usiąść
  i przeczytać ulubioną książkę lub po prostu zjeść śniadanie. Uroku dodały również tablice sucho ścieralne z mazakami, dzięki którym dzieci będą mogły rozwijać wyobraźnię: rysować, bawić się
  w kalambury czy zagrać w kółko i krzyżyk. Uczniowie bardzo ucieszyli się z takiego nieoczekiwanego prezentu, a uśmiechy na ich twarzyczkach to potwierdziły. Wszystkie grzecznie ustawiły się w kolejce, aby „testować” nowe prezenty😊

 • Uczniowie kl. 8 i 7 naszej szkoły zostali zaproszeni przez p. Konrada Maja do kieleckiego oddziału Archiwum Państwowego.
  Na dobry początek p. Maj zaprezentował nam historię Szkoły Szybowcowej w Polichnie przechowaną w starych dokumentach i fotografiach. Dowiedzieliśmy się też jak można poznać genealogię naszych rodzin. Zwiedziliśmy również magazyny z historycznymi dokumentami; widzieliśmy największą i najgrubszą książkę w zbiorach. Mieliśmy możliwość poznania „od kuchni” pracy nad konserwacją dokumentów.
  Na pożegnanie otrzymaliśmy książki o tematyce historycznej do biblioteki i drobne upominki.
  Serdecznie dziękujemy p. Majowi za zaproszenie.

 • Drodzy Uczniowie,

  są takie piękne słowa Cypriana Kamila Norwida, iż:

  „Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,

  przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,

  ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny

  najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

  Właśnie nadszedł taki czas, kiedy pachnąca choinka iskrzy się światełkami, bombkami i ozdobami, prezenty czekają na dzieci, a wokół unoszą się zapachy świątecznych potraw. Ważny moment dzielenia się opłatkiem. Jest jeszcze jeden piękny zwyczaj – stawianie dodatkowego nakrycia dla nieoczekiwanego gościa, który może przywędrować w dzień wigilijny. W przeszłości dzięki dodatkowemu nakryciu łączono się także z osobami, które nie mogły wspólnie spędzać świąt. Ten gest pomagał łączyć się myślami z bliskimi rozdzielonymi przez zabory, skazanymi na zesłanie, będącymi w więzieniach, kierowano też myśli do osób samotnie spędzających święta. W ten sposób łączono się także ze zmarłymi.

 • 16 grudnia 2021r. w Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach odbyło się przekazanie profesjonalnego oświetlenia teatralnego dyrektorom szkół biorących udział w projekcie „Teatr Działa!”

  Sprzęt wręczyli Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, Jacek Wołowiec, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz członek zarządu, Tomasz Jamka.

  W projekt zaangażowały się dwie szkoły z terenu gminy Chęciny: Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie, której koordynatorem jest Bożena Nowosielska, nauczycielka języka polskiego, opiekun Teatru Szkolnego „Sufler” oraz ksiądz Dawid Dzienniak, nauczyciel religii w Szkole Podstawowej w Łukowej.

 • UWAŻNA SZKOŁA to ogólnopolski pilotażowy projekt wprowadzenia do klas VI - VIII szkół podstawowych programu Czas na Uważność mającego formę nowatorskich zajęć psychoedukacyjnych z zakresu profilaktyki uniwersalnej, prowadzonych na godzinach wychowawczych. Realizacja programu w szkole jest nowoczesnym spojrzeniem na edukację w Polsce i ma podwójny potencjał - pomaga zwiększyć umiejętność regulowania uwagi i poziom samoregulacji emocjonalnej uczniów.

  Nauczyciele z naszej szkoły przeszli 8-tygodniowy kurs MBTT (Mindfulness-Based Teacher Training), gdzie mili okazję poznać tajniki uważności.

 • Dziękujemy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom oraz sympatykom naszej szkoły za zaangażowanie na rzecz przygotowania Szlachetnej Paczki.

  Podjęliśmy się tego wyzwania po raz pierwszy. Nie wiedzieliśmy czy nam się to uda. Jednak po raz kolejny nasza społeczność udowodniła, że wspólnymi siłami możemy zdziałać wiele...

 • W związku z obecną sytuacją spotkania z rodzicami odbędą się online z wykorzystaniem platformy Microsoft 365 – aplikacja Microsoft Teams

 • 13 grudnia 2021 w 40. rocznicę ogłoszenia Stanu Wojennego klasa V przygotowała apel poświęcony wydarzeniom jakie miały miejsce w czasie trwania stanu wojennego w Polsce.

 • W dniu 7 grudnia 2021r. odbyło się spotkanie klas VII I VIII z przedstawicielem Policji.

  Celem prelekcji było przybliżenie tematyki współczesnych zagrożeń wynikających z działań mobbingu oraz cyberorzemocy.

 • Tradycyjnie 6 grudnia odwiedził uczniów w SP Polichno św. Mikołaj

  Uczniowie otrzymali upominki.

 • Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

  Jedna z mam, która aktywnie działa przy organizacji Szlachetnej Paczki zwróciła się do nas z prośbą o pomoc.
  Jako, że przed nami okres adwentu i przygotowania do świąt, chcielibyśmy w ramach wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego przyłączyć się do akcji. Wolontariuszka, która zgłosiła się do nas o pomoc ma pod opieką 3 rodziny w tym, 5 osób dorosłych i 8 dzieci.Co możemy zrobić? Możemy wspólnie zebrać następujące artykuły z listy potrzebnych rzeczy:
  środki czystości i kosmetyki:
  mydło/żel myjący,
  szampon,
  szczoteczka do zębów,
  pasta do zębów,
  płyn do płukania,
  proszek do prania,
  płyn do naczyń,
  płyny czyszczące,
  papier toaletowy,
  ręcznik papierowy,
  pampersy rozmiar 4,
  chusteczki nawilżane,
  krem p/odparzeniom,
  kosmetyki do skóry atopowej (alergia).

 • Uczniowie z klasy VII przygotowali uroczysty Apel z okazji wybuchu Powstania Listopadowego.

  Wspólnie zaśpiewaliśmy pieśń Powstania Listopadowego "Warszawiankę"

 • 26 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość „Dzień Przedszkolaka”. Ponad dwa miesiące przygotowań i prób zostały uwieńczone wspaniałym występem recytatorsko-muzycznym. Dzieci zaprezentowały z największym kunsztem wierszyki oraz zaśpiewały wesołe piosenki, również w języku angielskim. Uroczystość uświetniła przepiękna dekoracja, do której swój wkład dołożyli także rodzice. Dzieci wystąpiły w uroczych strojach biedronek. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście. Miłym akcentem na zakończenie był poczęstunek zorganizowany przez rodziców. Uczniowie za swój ogromny trud zostali nagrodzeni wspaniałymi podarunkami. Piękne wspomnienia pozostaną nam z tego dnia. Serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc i przybycie.

 • 25 listopada 2021 r. w Centrum Kultury w Piekoszowie odbył się Konkurs teatralny - „Miniatury sceniczne”.

  Wzięły w nim udział dwie uczennice naszej szkoły: Zuzia Maj z klasy VIII i Marysia Deneka z klasy VII. Obie dziewczynki są uzdolnione aktorsko i od kilku lat bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach Szkolnego Koła Teatralnego „Sufler”.

  W konkursie miniatur scenicznych każdy uczestnik miał zaprezentować na scenie krótki monodram.

  Zuzia Maj w żartobliwej formie wcieliła się w rolę Seryjnej, czyli tytułowej bohaterki „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Uczennica bardzo dobrze poradziła sobie ze swoim aktorskim zadaniem. W zabawny sposób odegrała rolę okrutnej królowej, która zeznając przed sądem, opowiada o swoim życiu.

 • Poniedziałek (29.11.)

  12.30. Kl. I, II, III
  14.15. Kl. IV( po zaj. dodatk. z j. angielsk.), V ( po zaj. dodatk.
  z j. polskiego) , VIII.
  15.00. Kl. VII

  Wtorek (30.11.)

  12.30. Kl. I, II, III, IV
  14.15. Kl. V ( po zaj. dodatkowych z j. angielskiego)
  15.00. Kl. VII (po zaj. dodatk. z j. angielsk), VIII(po zaj. dodatk.
  z j. polskiego)

  Środa (01.12.)

  12.30. Kl. I, II (bez logopedii), III, IV (gr.2)
  13.25. Kl. II (po logopedii), IV (gr.1), V
  15.00. Kl. VII, VIII

  Czwartek (02.12.)

 • We współpracy z UNICEF nasza placówka włączyła się w akcję świętowania Międzynarodowego Dnia Dziecka. Samorząd Uczniowski zaangażował się aktywnie przygotowując gazetkę szkolną oraz mini prelekcję dla uczniów nt. Praw Dziecka. W ten dzień chętni uczniowie i nauczyciele ubrali niebieskie elementy stroju. Ponadto nauczyciele podczas swoich zajęć podjęli dyskusję nt. wspomnianego tematu. Przypominamy jednocześnie, że 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

Kalendarz

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć