Nawigacja

 • List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji do rodziców

  Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice,

  w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie i życie dzieci i młodzieży, zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w przeciwstawianiu się zjawisku używania substancji psychoaktywnych.

  Od sierpnia br. zaczęły w Polsce obowiązywać nowe przepisy ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz ustawy Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Produkcja, sprzedaż oraz posiadanie nowych substancji psychoaktywnych, zwanych potocznie „dopalaczami”, zagrożone jest poważnymi konsekwencjami prawnymi, co ułatwia naszą pracę i m.in. zmniejsza dostępność nowych narkotyków.

  Nastąpił spadek liczby przypadków zatruć nowymi narkotykami, jednak w 2018 roku, szczególne zagrożenie dla zdrowia i życia powodowały opioidy i kannabinoidy syntetyczne, używane także drogą wziewną za pomocą e-papierosów i donosowych atomizerów.

  Naszym celem jest surowe karanie wszystkich, którzy czerpią zyski z produkcji i handlu tymi śmiertelnie groźnymi substancjami. Jednak najskuteczniejszą metodą uzyskania poprawy jest radykalne ograniczanie popytu, czyli zmniejszanie zainteresowania używaniem nowych narkotyków przez młodzież, m.in. poprzez wpływanie na jej zachowania i trwałe "odejścia od brania".

  W procesie wychowywania, w oparciu o zaufanie, jakie młodzi ludzie mają do rodziców, przy wsparciu instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, ważne jest uświadomienie destrukcyjnego wpływu substancji psychoaktywnych na osiąganie przez młodego człowieka ważnych celów życiowych, takich jak zdobycie wymarzonego zawodu, nawiązanie bliskich relacji i założenie szczęśliwej rodziny. Tym samym uczeń zagrożony uzależnieniem powinien móc liczyć na pomoc ze strony kolegów, rodziców i nauczycieli.

  Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Policji są do Państwa dyspozycji.

   

  Główny Inspektor Sanitarny                                                                  Komendant Główny Policji

  Link w formacie pdf znajduje się poniżej:

  List_Glownego_Inspektora_Sanitarnego_i_Komendanta_Glownego_Policji_do_rodzicow.pdf

   

   

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE - Obrazek 1

  Od 14 stycznia do 18 stycznia 2019 roku oddział przedszkolny "0" będzie nieczynny

 • „Dziadek do orzechów”

   „Dziadek do orzechów” - Obrazek 1 „Dziadek do orzechów” - Obrazek 2

  11 stycznia 2019 r. grupa 144 uczniów klas IV  -VIII Szkoły Podstawowej  im. J. Kochanowskiego w Chęcinach i Szkoły Podstawowej im. gen. S. Skalskiego w Polichnie wraz z opiekunami wzięła udział w przedstawieniu  KTT „Dziadek do orzechów”. Uczniowie byli pod ogromnym wrażeniem tego wspaniałego i barwnego widowiska, przeplatanego fantastyczną muzyką Piotra Czajkowskiego. Młodzi widzowie z niecierpliwością wyczekiwali kolejnych scen, próbując odgadnąć, co one przedstawiają.

 • - Obrazek 1

 • Zapraszamy na ferie do Chęcin

  Zapraszamy na ferie do Chęcin - Obrazek 1

  więcej informacji na stronie checiny.pl

 • - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3

 • IV Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową

  IV Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową - Obrazek 1 IV Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową - Obrazek 2 IV Konkurs na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową - Obrazek 3

  8 stycznia 2019 roku w Auli Kurii Diecezjalnej w Kielcach miało miejsce wręczenie nagród w konkursie. Nasi uczniowie: Julia i Damian Kasprzyk odebrali nagrody za zajęcie II miejsca. Gratulujemy sukcesu.

 • Szkoła Myślenia Pozytywnego 2018 roku

  Szkoła Myślenia Pozytywnego 2018 roku - Obrazek 1

  Mamy przyjemność poinformować, iż nasza szkoła została wyróżniona przez Instytut Edukacji Pozytywnej  i otrzymała status Szkoły Myślenia Pozytywnego 2018 roku. Zostaliśmy docenieni za otwartość i zaangażowanie w działania na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

 • Zamek Królewski w Chęcinach oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci nominowani wśród 60 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce

   

  Zamek Królewski w Chęcinach oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci nominowani wśród 60 najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce - Obrazek 1

   

  Na portalu dzieckowpodrozy.pl do 21 stycznia 2019 r. do godz. 21.59 odbywa się głosowanie na obiekt turystyczny najbardziej przyjazny dzieciom!

  Zamek Królewski w Chęcinach wraz z Centrum Nauki Leonardo da Vinci wspólnie walczą o to miano!

  Prosimy o głosy - wystarczy polubić wybraną opcję i to wszystko!

  Link do głosowania https://www.dzieckowpodrozy.pl/ranking-najlepsze-atrakcje-dla-dzieci-w-polsce/

   

  Z góry dziękujemy!

 • - Obrazek 1

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”

  Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” - Obrazek 1 Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” - Obrazek 2 Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” - Obrazek 3 Konkurs Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” - Obrazek 4

  Podczas Konkursu Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda” w miejscowości Małogoszcz naszą szkołę reprezentowali młodzi wokaliści:

  Julia Kasprzyk, Melania Podsiadło, Agata Petelicka oraz Damian Kasprzyk.

 • W-F na śniegu

  W-F na śniegu - Obrazek 1 W-F na śniegu - Obrazek 2 W-F na śniegu - Obrazek 3

  Uczniowie klasy II dobrze wiedzą, jak ważny dla zdrowia jest ruch na świeżym powietrzu.

  W zależności od warunków pogodowych aktywnie korzystają z różnych form aktywności fizycznej. Zima to czas, kiedy mogą korzystać z ulubionej przez wszystkie dzieci zabawy, jaką jest jazda na sankach. Lekcja wychowania fizycznego wykorzystująca taką formę atrakcji staje się  dla dzieci wyjątkowa.

 • Pozytywne rozpoczęcie Nowego Roku w naszej szkole

  Pozytywne rozpoczęcie Nowego Roku w naszej szkole - Obrazek 1 Pozytywne rozpoczęcie Nowego Roku w naszej szkole - Obrazek 2 Pozytywne rozpoczęcie Nowego Roku w naszej szkole - Obrazek 3

   

              W ramach projektu „Myślę pozytywnie” szkoła otrzymała pakiet pomocy dydaktycznych. Zaraz po świątecznej przerwie wraz z udziałem uczniów rozpakowaliśmy nadesłaną paczkę. Fundatorem pomocy dydaktycznych jest Instytut Edukacji Pozytywnej. Pakiet zawiera gry planszowe, książki, materiały plastyczne oraz zestaw pomocy merytorycznych dla nauczycieli. Jak tu nie myśleć pozytywnie, kiedy Nowy Rok rozpoczynamy od takich prezentów...

   

              Należy dodać, iż to dopiero początek pozytywnych informacji. Dzięki udziałowi w projekcie jako szkoła będziemy mieć dostęp do platformy wsparcia wdrożenia programu zdrowia psychicznego – „Myślę pozytywnie” W ramach platformy kadra pedagogiczna będzie mogła skorzystać ze szkoleń online oraz narzędzi ewaluacji działań profilaktyczno-wychowawczych. Ponadto projektodawca przewiduje konsultacje specjalistyczne. Każda szkoła biorąca udział w projekcie, w tym nasza, otrzyma swojego mentora (opiekuna). który będzie starał się dawać wsparcie w zakresie wdrażania programu zdrowia psychicznego. Instytut Edukacji Pozytywnej zapowiada również zajęcia warsztatowe dla uczniów i uczennic oraz spotkania z rodzicami naszej szkoły według możliwości Fundacji.

   

              Na każdy miesiąc nasza placówka będzie otrzymywała zadania, z których jesteśmy zobligowani się rozliczyć.

              O działaniach związanych z wdrażaniem programu „Myślę pozytywnie” będziemy informować na bieżąco.

 • - Obrazek 1

  W dniu 7 stycznia 2019r. o godz. 17.00

  odbędzie się szkolna  wywiadówka

  - podsumowanie I semestru

  - dla rodziców klas IV-VIII spotkanie z pedagogiem, w ramach realizacji Kampanii "Bądźmy poszukiwaczami Autorytetu"

   

  Dyrekcja oraz Nauczyciele

 • - Obrazek 1

 • Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek

  Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Obrazek 1 Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Obrazek 2 Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Obrazek 3 Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek - Obrazek 4

  Podczas XII edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Kielcach w grudniu 2018 roku naszą szkołę reprezentowało czterech solistów:

  Julia Kasprzyk - klasa I

  Aurelia Gogół – klasa IV

  Zuzanna Habik  - klasa VI

  Damian Kasprzyk – klasa VI

 • „Wyślij kartkę do hospicjum”

  „Wyślij kartkę do hospicjum” - Obrazek 1

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Wyślij kartkę do hospicjum”. Własnoręcznie wykonali kartki, które zostały przekazane do Hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.

 • „Szalik z dobroci”

  „Szalik z dobroci” - Obrazek 1 „Szalik z dobroci” - Obrazek 2

  Szkolne Koło Caritas wzięło udział w akcji „Szalik z dobroci”. Rękodzieło zostało przekazane do Diecezjalnego Centrum Wolontariatu. Wszystkim, którzy się zaangażowali w to piękne dzieło bardzo dziękujemy.

 • OGŁOSZENIE

  Dyrektor Szkoły informuje, że w okresie przerwy świątecznej

  od 24 grudnia do 31 grudnia 2018r. zajęcia w zerówce

  będą realizowane w/g następującego planu zajęć:

  poniedziałek (24 grudnia)  8.00 - 12.00

  czwartek (27 grudnia) 8.00- 14.00

  piątek (28 grudnia) 8.00 - 13.00

  poniedziałek (31 grudnia) 8.00 - 12.00

   

  Dla uczniów kl. I-VIII będą organizowane zajęcia opiekuńcze

  od 8.00 - 12.00

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Skalskiego w Polichnie
  Polichno 52, 26-060 Chęciny
 • 041 315 20 71

Galeria zdjęć